מה אתם יכולים להגיד על אבנט כחול? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם יכולים להגיד על אבנט כחול?

Alex89

Recommended Posts

למה לא אמרת קודם ::)

אני די בניתי על אבנט כחול, ששמעתי שמדובר בקורס שעוסק ברשתות ותקשורת, ושגיליתי שזה נחשב יוקרתי אז זה חיזק את הכוונה שלי להגיע לשם.

ועכשיו אני שומע פה הרבה דברים מנוגשים, אז אתה יכול אולי אחת ולתמיד להגיד מה עושים שם?

SDH זה ותקשורת, אבל אבנט כחול זה לא רק זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מאמין שאתה לומד בטכני או משהו ובאת לעשות שבוע כנף

כן . . .

ד"א, גם אתה יוצא טכני ?

כולם ,אין יוצאים מן הכלל ,עושים טורנויות בכמויות עצומות ,משהו כמו 25% מהשירות ,וזו לא הקצנה, לפעמים אף יותר כשיש הקצאות לא הגיוניות, פועל יוצא מכך הוא, שבוע טורנות ,מכל סוג שהיא ,כגון: מטבח ,רס"ר, כיתת כוננות, מחפש ש"ג ,וכשאתה סמ"ל "מפנקים" אותך רק בש"ג ובכ"כ ,ושבועיים בלי טורנות ,יותר מיד לטעמי.

בכל אופן ,תמ"מניקים , הם אלה שתמיד פתחו עליהם את העיניים על כך שהם עושים פחות וכו', האמת ? הם עושים הכי פחות דברים שלא קשורים לתפקידם כמו טורנויות ושבתות בתדירות של OVERKILL, שורה תחתונה,

תנסה להיות בתמ"מ ,נראה לי הכי נוגע למיחשוב, אחרי הכל התיכנות נמצא בממ"רם ,אופק וכל היחידות האלה שלא נראה לי שתגיע אליהן כי אתה מיועד למערך הטכני.

אתה מתאר פה יותר את אופי השירות מאשר את התוכן של קורס אבנט. אתה יכול אולי לתאר תאכלס מה עושים באבנט חוץ מ"להתקין Win" (ודברים מהסוג) ?

SDH זה ותקשורת, אבל אבנט כחול זה לא רק זה.

אז אתה יכול אולי גם לפרט מה זה עוד כולל בתוכו ?

ושורה תחתונה:

הייתם ממליצים להכנס לקורס הזה ?

אני אולי התחברי לכל הקע של המחשוב ורשתות, אבל אני לא מקובע רק על זה. אין לי בעיה לבחור קורסים אחרים אבל אני לא רוצה לעשות את ההחלטה הזאת בלי לדעת לגמריי מה כל אחד כולל בתוכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SDH זה סטנדרט התשתית שצה"ל משתמש בו, פרוסות טבעות של הרשת עם מרבבים לאורך הדרך עם ירידה\עליה לטבעות בהיררכיה נמוכה\גבוהה יותר. הדבר הזה פרוס לאורך כל הארץ. יש רשתות נפרדות לכלל הצבא, מודיעין, חי"הא (מסתבר) ואני מניח שגם לחיל הים. ניהול הרשת מתבצע מרחוק ע"י עמדות מבוססות unix. אין ממש מה להגיד מעבר לזה.

אם זה ממש מעניין אותך אתה יכול לקרוא פה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Synchronous_Digital_Hierarchy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי למה סתם להתפרץ בלי לדעת כלום ,אני היתי איתם ועד היום יש לי שם חברים בקבע אז למה סתם לזרוק שטויות, היית בצבא בכלל?

אני הייתי בטכני וגם הציעו לי את כל מיני קורסי *שקר כלשהוא*, למזלי יצאתי משם, אם הייתה בתפקיד אני יקח את המילה שלך, וישמח עוד רגע קט שהצלחתי לברוח משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את התשתית :silly:

שאלתי אם אתה יכול אולי לפרט קצת על איפה נכנס פה אבנט כחול לתמונה ?

תחשוב שאבנט כחול\ירוק\אבן יקרה זאת יחידה כלשהי, שמתעסקת בכל מני מערכות והתקני תקשורת, ובין היתר, ב-SDH. הם אחראים על תפעולם ואחזקתם בצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה בכתה י"ב, יש לך עוד 6 חודשים בשביל להגיע לקורסים, חודש אחורה זה אומר 5 חודשים כדי להגיע לבחירת הקורסים.

אתה לא "קצת" מקדים את זמנך? דברים משתנים עם הזמן.

אני הייתי בטכני וגם הציעו לי את כל מיני קורסי *שקר כלשהוא*, למזלי יצאתי משם, אם הייתה בתפקיד אני יקח את המילה שלך, וישמח עוד רגע קט שהצלחתי לברוח משם.

איזה טכני ?(חיפה/ב"ש?אחר?) סיימת שם או יצאת לפני ?

ואיפה אתה משרת היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה בכתה י"ב, יש לך עוד 6 חודשים בשביל להגיע לקורסים, חודש אחורה זה אומר 5 חודשים כדי להגיע לבחירת הקורסים.

יכול להיות שישתנו, ויכול להיות שלא ::)

בכל אופן, זה לא אני פתחתי את הנושא, אלא מישהו אחר עם שאלות זהות לשלי, וכנראה הרבה פחות זמן. אז שתינו למדנו משהו :)

יכול להיות שאני יחזור לפה חצי שנה מהיום ונראה מה השתנה נושא הזה. אבל בנתיים, לא יזיק לקבל תמונה כללית של מה שאני יעשה בעתיד הקרוב. כי סה"כ אין לי ממש תוכניות, חלק גדול מהאנשים בגילי כבר יודעים מה הם ילמדו (באוניברסיטה או בכל מקום אחר), או מה הם יעשו בצבא/אחרי . אני לעומת זאת אין לי שום תוכניות כרגע, אז אני משתדל לאסוף מידע על כמה שיותר דברים, כדי שמתי שאני יצטרך להחליט, אני אוכל לעשות אותה בראש שקט.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אבנט כחול הוא טלפון יותר מסווג ממטכ"לי רגיל ,זה כל העיניין ,ובתור טכנאי אבנט אתה פשוט מתקין ,מתקן מרכיב ,מפרק ,כמו שעושים עובדי בזק/הוט וכו'...

זה הכל. עיניין של הצפנת מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אדם שאוהב שקט, יום שיגרתי, רגיל ,ללא לחצים וללא בעיות מיוחדות - זה הקורס בשבילך.

זה קורס שכפי שאמרו לי שרציתי להתמיין אליו (ולשמחתי בסוף שלחו אותי לקורס עדיף מבחינתי) - "יותר מחשב, פחות מחשב, זה היום יום, לא מאתגר, לא מבצעי"

אם אתה רוצה שירות מבצעי יותר תפנה לקורסים אחרים .

למי שפתח את הנושא/My_Name - רק באמצע אוגוסט (אצלי זה היה אמצע ספטמבר) יקראו לכם ליום "שיווק קורסים" בביס"ט שאתם לומדים בו.

ולאחר כחודש יקראו לכם לארוז בגדים,מצעים,חפצים אישיים ולצאת לקורס שכמובן יהיה על חשבונכם (לא על חשבון הפז"מ) אבל תוכלו לבקש קיצור שירות ב3 חודשים וזה מאושר אך ורק לשוחרים, כמו שהקורסים שתיהיו בהם יהיו רק לשוחרים (מקוצרים) וכמו כך שתתגייסו כרב"טים ולא כטוראיים.

בדרך כלל כל הקורסים בחיפה, למזלי אני הייתי במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טכני ?(חיפה/ב"ש?אחר?) סיימת שם או יצאת לפני ?

ואיפה אתה משרת היום?

בחיפה, עליתי לוועדה בבסיס והם החליטו להדיח אותי מהבסיס, עליתי ליחידת מיון של החיל בשדה דוב ומשסרבתי לכל התפקידים בח"א שלכו אותי לבקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שפתח את הנושא/My_Name - רק באמצע אוגוסט (אצלי זה היה אמצע ספטמבר) יקראו לכם ליום "שיווק קורסים" בביס"ט שאתם לומדים בו.

ולאחר כחודש יקראו לכם לארוז בגדים,מצעים,חפצים אישיים ולצאת לקורס שכמובן יהיה על חשבונכם (לא על חשבון הפז"מ) אבל תוכלו לבקש קיצור שירות ב3 חודשים וזה מאושר אך ורק לשוחרים, כמו שהקורסים שתיהיו בהם יהיו רק לשוחרים (מקוצרים) וכמו כך שתתגייסו כרב"טים ולא כטוראיים.

בדרך כלל כל הקורסים בחיפה, למזלי אני הייתי במקום אחר.

זה לא קשור אליי אני הנדסאי לפני שירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק סיימתי קורס מקביל של "אבנט כחול" בחיל הירוק - אצלנו זה נקרא "אבן יקרה" או "אבנט ירוק". בתכלס, אתה כמו ה"בזק" של הצבא.

איך הקורס?

סך הכל, קורס די בלאי. לומדים הרבה חומר ולומדים איך לשנן את החומר בצורה כזאת שתוציא אחרי זה ציון טוב במבחן.

לעיתים יש נושאים מעניינים, אבל הרוב משעמם מאוד.

לגבי השירות, קשה לי להגיד לך כי אני מתחיל מחר לשרת בתפקיד, אבל האנשים שנמצאים בתפקיד אומרים שהשירות מעניין (כמו כל דבר בצבא, קח הכל ברבון מוגבל... לי אמרו שהקורס טוב, אבל הסתבר לי בסופו של דבר שהקורס די עלוב).

לא יודע מי אתה או מי לימד אותך או מה לקחת מהקורס, אבל כל מה שאמרת זו שטות מוחלטת. בוא נגיד שזה הקורס הכי יורקתי בחיל קשר. קורס מעמיק על כל סוגי התמסורות שמשתמשים היום בשוק האזרחי - אופטי, סלולרי, לוויני ורדיו, ציוד חדש (אולי מלבד מתקני OP שאין היום כבר כמעט). אחרי שירות באחת הפלוגות המבצעיות (היום חזרה למבחרים) או תחת חושן באחד המדורים הטכניים אפשר בקלות למצא עבודה בכל חברת או תקשורת.

אם אתה חושב שהקורס עלוב או בלאי, אני לא רוצה לומר מה אני חושב עליך ועל היכולות הטכניות שלך.

בטח הגעת למדור כח ואתה ממורמר על החיים.

איזה קורס יותר איכותי למשל? טמ"מ? קורסים של טממ יש כמו פטריות אחרי הגשם (בלי להעליב את כל הטממניקים) ורוב הסיכויים שאחרי הקורס תגיע לאיזה מוצב בצפון או חור בדרום ותתעסק בתפעול פנימית קטנה ותצא בלי כלום ביד כי אין ממה ללמוד.

לגבי אבנט כחול, אני יכול לומר שזה בערך מקביל לאבנט ירוק של חיל קשר, חוץ מזה שאבנט כחול באים להשלמות חומר מהקורס של חיל קשר ומתעסקים בעיקר בטלפוניה. אצל הירוקים זה בעיקר תמסורות והספקת תקשורת מוצפנת ולא מוצפנת לבסיסים בכל הארץ (חלק תמיכה והפעלה מרחוק במרכז שליטה וחלק פיזית בבסיס הלקוח) וחלק בלתי נפרד של התקנת שלוחות מוצפנות ועבודה מול מרכזיות של תדירן, קורל, פנסוניק ומתגים אזרחיים. לגבי תנאי שירות, אם הגעת לגדוד התקשורת, קיבלת בסיס סגור.. אם הגעת לאחד מהמדורים הטכניים, קיבלת בסיס פתוח. סה"כ גם בבסיס פתוח וסגור האווירה מעולה כי סהכ מדובר באנשים זהב והזמן עובר כמו כלום.

סהכ קורס שווה שמקנה לך הרבה ידע בתקשורת (ממש אבל ממש לא רק צהלית), אחרי השחרור אתה מסודר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...