הפסקת אש עם החמאס - למה ומדוע? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפסקת אש עם החמאס - למה ומדוע?

3d7

האם אתה תומך בהפסקת אש עם החמאס?  

1389 הצבעות

1. 1. האם אתה תומך בהפסקת אש עם החמאס?

Recommended Posts

אבל אתה לא מבין שהשיקול פה הוא לא שיקול צבאי נטו. וגם אם כן, שחרור גלעד שליט לא משתלם, כי סביר להניח ששחרור שלו, אפילו בחיים, יעלה בכמה הרוגים, לכל הפחות. ולמה החיים שלו, כמה עצוב שזה נשמע, שווים יותר מחיים של חייל אחר?

יש פה שיקולים שמסיבות מסוימות אתה לא מבין. אפשר בתוך דקות לשטח לחלוטין את כל רצועת עזה על מיליון וחצי תושביה. יופי, הרגת מיליון וחצי אזרחים. התוצאה: בידוד בינלאומי שיכלול חרם צבאי (כלומר, הצבא יחלש), חרם כלכלי (במקרה הטוב יהיה לך מה לאכול) ויגמר בכך שמדינת תעלם.

נכון לעכשיו מנהיגי העולם (גם חלק גדול מהעולם הערבי אם לומר את האמת) מגנים אותנו מעל פני השטח, אבל בתכלס הם תומכים במבצע הזה, כי כולם מפחדים מחמאס ומהקיצוניים (סה"כ, אם לא הייתה תמיכה בינלאומית, זה היה נגמר מזמן, אם בכלל מתחיל). אבל יש גבולות שאי אפשר לחצות. היא מדינה עצמאית אבל לא עצמאית. כדי לעשות פעולות בסדר גודל הזה, היא צריכה את תמיכת מדינות העולם, כי אין לנו יכולת קיום עצמאית.

יש הבדל מאוד גדול בין מה שאני כתבתי לבין מחיקת מליון וחצי תושבים, כדבריך.

תמיד השמאלנים מאיימים בחרם על , ותמיד נבואות השווא שלהם מתבדות.

אני גם שמתי לב שהרוב המוחלט של האיומים בחרם על מגיע משמאלנים מבית, ולא ממדינות המערב.

ואגב, בקשר להעלמת חמאס. נניח הקרבת עשרות-מאות לוחמים והשמדת את חמאס לחלוטין. כאן יש שתי אופציות - או שפת"ח יתפוס את השלטון (ואפילו נצא מנקודת הנחה שהוא יצליח להחזיק בו ושלא תהיה מהפכה בסגנון שחמאס עשה). הפת"ח לא מספיק חזק פוליטית וצבאית כדי למנוע מכל הארגונים הקיצוניים לעשות מה שהם רוצים. מצד שני, ארגון יותר קיצוני (או לכל הפחות קיצוני כמו החמאס) יתפוס את השלטון, ואז לא עשית כלום. לטענתך, נצטרך להקריב אלפי לוחמים כדי למגר את הטרור. סבבה. תגיד את זה לאמריקאים שבורחים עם הזנב בין הרגליים מעיראק, ואחרי שהם הקריבו שם אלפי חיילים שנהרגו, ב-2011 הם יוצאים משם וזה עניין של ימים עד שהמהפכה הדתית תתרחש. אתה לא יכול להעלים לחלוטין את הטרור (אלא אם אתה מוכן לחסל סביבות המיליארד איש). אתה יכול לצמצם אותו. אתה צריך להגיע למצב שבו הטרוריסטים יבינו שלא כדאי להם, שהנזק יעלה על התועלת. יש מצבים שזה אפשרי (עזה, בסופו של דבר חמאס נגמר, אבל יש סיבה טובה למה לא חיסלו אותו לגמרי), יש מצבים שפחות (ע"ע אל-קעידה).

שוב פעם מאיימים במאות ואלפי הרוגים לצה"ל. זה באמת לא מרשים אף אחד.

צה"ל כבר הוכיח וממשיך להוכיח שהוא יודע להתמודד עם ארגוני הטרור עם מספר מזערי של נפגעים לכוחותינו.

זה יהיה יומרני מצד ישראל להכחיד את הטרור העולמי. אבל, אנחנו בהחלט יכולים לחסל את הטרור הפלשתיני שנמצא בפתח בתינו.

אנחנו צריכים להגיע למצב שהטרוריסטים לא רק יבינו שלא כדאי להם להתעסק איתנו, אלא שגם אם הם מאוד ירצו לבצע פיגועי טרור או ירי לעבר ישראל אז לא יהיו להם האמצעים לכך.

הסכם הפסקת אש צריך להעשות מול חמאס, כי הוא היחיד שמסוגל לשלוט בכל הפלגים הקיצוניים יותר ופחות, צריך לכלול התפשרויות (באופן טבעי, מעצם היותו הסכם), וצריך להעשות בצורה שמצד אחד תקשה על חמאס להתחמש, ומצד שני, שיבין שלא כדאי לו להפר את ההסכם. ובשביל זה יש אנשים שזה המקצוע שלהם.

גלעד שליט, עד כמה שזה נשמע עצוב, זה "בונוס" לכל היותר. אני לא אומר שלא צריך לנסות, אבל בדרך צבאית זה כנראה לא ילך (ע"ע נחשון וקסמן).

פעם נוספת, למקרה שמישהו לא הבין - החמאס הוא ארגון טרור, וככזה אסור לנהל איתו מו"מ ולהגיע איתו לשום הסכם, אלא לפעול בעקביות ובהחלטיות להשמדתו.

אני לא רואה שמישהו מצפה מהאמריקאים לנהל מו"מ עם אל-קאעידה (ואל תגידו לי שישראל זה לא ארה"ב).

דרך אגב, אני יכול להבין ממך שמבצע אנטבה היה טעות?

בטח...

מה בטח?

בשיטה הזאת באמת נמצא את שליט מאוד מהר. הבעיה תהיה לאסוף את כל החלקים שלו ביחד.

אתה גם מאיים? אפילו אם כך, לפחות תהיה ודאות באשר לגורלו.

באופן אישי, אני לא סבור שדמו של גלעד שליט סמוק מדמם של חיילים אחרים שיתכן וידרשו להקריב את חייהם למען שחרורו.

הנקודה היא שגלעד שליט הוא חייל צה"ל שנפל בידי האוייב. צה"ל מחוייב שלא להפקיר חיילים בשטח, ולעשות כל שבכוחו כדי להחזיר את החיילים הבייתה.

חייבים להפעיל את צה"ל במטרה להחזיר את גלעד שליט, לא רק למען גלעד שליט ומשפחתו, אלא ובעיקר למען כל חייל בצה"ל שידע שצה"ל לא יפקיר אותו בשטח וישלח את מיטב חייליו כדי לחלץ אותו במידה והוא יפול בשבי, ושבשום פנים ואופן מדינת ישראל לא תשחרר טרוריסטים תמורתו או תמורת גופתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

...בטוח שיש מישהו ברצועת עזה שיודע איפה גלעד שליט מוחזק...

למה אתה חושב שאיפה הוא מוחזק זה הבעיה לדעת?

אני מאמין שיודעים איפה הוא מוחזק, אבל תחשוב בתור טירוריסט, אתה לא חושב שהיית מוצא דרך להחזיק בנאדם בצורה כזו שאי אפשר לשחרר אותו כי אתה תירה בו קודם ותתאבד?

יש להם מספיק מנהרות - למה לא להכניס אותו לקצה של מנהרה, שלוקח לזחול אותה רבע שעה, וגם אם תדע איפה הכניסה, אעד שתגיע לשם - הוא כבר יהיה מת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל מאוד גדול בין מה שאני כתבתי לבין מחיקת מליון וחצי תושבים, כדבריך.

תמיד השמאלנים מאיימים בחרם על , ותמיד נבואות השווא שלהם מתבדות.

אני גם שמתי לב שהרוב המוחלט של האיומים בחרם על מגיע משמאלנים מבית, ולא ממדינות המערב.

אה, אז אתה אומר בעצם שלא יהיה נזק ביחסים הבינלאומים של ישראל?

תשמע, אני לא מבין בזה יותר מידי, אבל לא צריך להיות טיפש בשביל להבין שכל פגיעה נוספת משמעותית באזרחים כבר לא תתקבל יפה. ראית איזה רעש ובלאגן עשה הפיצוץ באונר"א, למרות שחמאס השתמשו בזה כמסתור. תקשיב קצת לדעת הקהל הבינלאומית, ואני לא מדבר על הפגנות של מוסלמים. רוצה להפסיק את הטרור, לא להכנס לבידוד בינלאומי.

ישוב פעם מאיימים במאות ואלפי הרוגים לצה"ל. זה באמת לא מרשים אף אחד.

צה"ל כבר הוכיח וממשיך להוכיח שהוא יודע להתמודד עם ארגוני הטרור עם מספר מזערי של נפגעים לכוחותינו.

זה יהיה יומרני מצד להכחיד את הטרור העולמי. אבל, אנחנו בהחלט יכולים לחסל את הטרור הפלשתיני שנמצא בפתח בתינו.

אז אתה בעצם אומר שלהכנס לשטח האורבני הכי צפוף בעולם, שכולו ממולכד, יגרום לנזק מזערי עד לא קיים בחיי אדם? קרבות פנים אל פנים מול טרוריסטים (שלפעמים קשה לירות בהם כי הם מסתתרים מאחורי אזרחים) יגמרו עם מספר נמוך של נפגעים? יודע מה רמבו, לך על זה, תנסה. אולי תצא מהסרט...

אנחנו צריכים להגיע למצב שהטרוריסטים לא רק יבינו שלא כדאי להם להתעסק איתנו, אלא שגם אם הם מאוד ירצו לבצע פיגועי טרור או ירי לעבר ישראל אז לא יהיו להם האמצעים לכך.

מאחר וזה כל כך פשוט, אני מופתע שלא עשו את זה עד עכשיו...

בלי סגר מלא וטוטאלי על הרצועה אי אפשר למנוע הברחות, ואני מקווה שברור לך למה אי אפשר לסגור אותה לפרק זמן כל כך ארוך.. וגם אז אני בספק שזה באמת יעזור.

פעם נוספת, למקרה שמישהו לא הבין - החמאס הוא ארגון טרור, וככזה אסור לנהל איתו מו"מ ולהגיע איתו לשום הסכם, אלא לפעול בעקביות ובהחלטיות להשמדתו.

אני לא רואה שמישהו מצפה מהאמריקאים לנהל מו"מ עם אל-קאעידה (ואל תגידו לי שישראל זה לא ארה"ב).

העובדה היא שארה"ב הלכה על השיטה הצבאית ונכשלה כשלון חרוץ. חוץ מזה, אל תשווה בין אל-קאעידה לחמאס. חמאס לא מגיעים לרגליים של אל קאעידה מבחינת קיצוניות וקנאיות. חוץ מזה, לא הבנת את הפואנטה שלי. הפואנטה שלי היא שתחסל אחד, יבוא אחד גרוע יותר. לפעמים צריך להתפשר. גם הפת"ח הוא ארגון טרור בחלקו, בסופו של דבר (ואיזה צרות הוא עשה לישראל), ועובדה שהם שקטים. הם הבינו שהפתרון היחיד הוא לא להלחם אלא לדבר.

עוד משהו. ישראל זה לא ארצות הברית. לישראל את היכולת הצבאית ובעיקר הכלכלית והפוליטית שיש לארה"ב (רק לשם הדוגמה, אם אני לא טועה, התקציב השנתי של מדינת ישראל קטן מהתקציב שהעמיד הממשל האמריקני לחילוץ המשק מהמשבר, שעומד על כ-350 מיליארד דולר).

דרך אגב, אני יכול להבין ממך שמבצע אנטבה היה טעות?

בוא נשווה בין חטיפת מטוס מלא באזרחים לבין חיל שנחטף בעת מילוי תפקידו. לא שאני מזלזל או אומר שלא צריך לעשות כל מאץ לשחרר את גלעד שליט, אני אומר שההשוואה לא במקום. אני יכול לתת לך מיליון ואחת דוגמאות של לשחרור חטופים שהצליח (כמו הבמצע לשחרור מטוס סבנה שנחטף, ע"י סיירת מטכ"ל בפיקודו של אהוד ברק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו. זה לא ארצות הברית. לישראל את היכולת הצבאית ובעיקר הכלכלית והפוליטית שיש לארה"ב (רק לשם הדוגמה, אם אני לא טועה, התקציב השנתי של מדינת קטן מהתקציב שהעמיד הממשל האמריקני לחילוץ המשק מהמשבר, שעומד על כ-350 מיליארד דולר).

אתה טועה. התקציב יותר קטן מזה.ראתי את הנצתונים לפני שנתיים, והם לא השתנו עד כדי כך אני בטוח.

אפשר לשחרר את גלעד שליט רק בעזרת שחרור אסירים.

אני חושב שצרך לקבל את ההצעה של מצריים ולצאת עכשיו, חבל שעוד ימותו סתם, וההסכם של מצריים הוא די טוב(חוץ מזה שאנו יוצאים ראשונים).

המבצע היה מעולה, טוב שהוא היה, אבל הוא מיצה את עצמו ואם ההסכם יתקבל אז אין יותר מה להשאר שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם מאיים? אפילו אם כך, לפחות תהיה ודאות באשר לגורלו.

באופן אישי, אני לא סבור שדמו של גלעד שליט סמוק מדמם של חיילים אחרים שיתכן וידרשו להקריב את חייהם למען שחרורו.

הנקודה היא שגלעד שליט הוא חייל צה"ל שנפל בידי האוייב. צה"ל מחוייב שלא להפקיר חיילים בשטח, ולעשות כל שבכוחו כדי להחזיר את החיילים הבייתה.

חייבים להפעיל את צה"ל במטרה להחזיר את גלעד שליט, לא רק למען גלעד שליט ומשפחתו, אלא ובעיקר למען כל חייל בצה"ל שידע שצה"ל לא יפקיר אותו בשטח וישלח את מיטב חייליו כדי לחלץ אותו במידה והוא יפול בשבי, ושבשום פנים ואופן מדינת לא תשחרר טרוריסטים תמורתו או תמורת גופתו.

עקרונות הם דבר יפה, אבל לפעמים המחיר שלהם הוא גבוה מדי בשביל כל אדם רציונלי. לשיטתך, אנחנו צריכים עכשיו להתחיל להפציץ באירן עד שהם ייכנעו וימסרו לנו פרטים על רון ארד, ואת לבנון עד שיחזירו את נעדרי קרב סולטן יעקוב. אתה יודע כמה חיילים נעדרים יש לצבא ארה"ב?

ישראל עושה מאמצים שהם מעל ומעבר כדי להחזיר את השבויים שלה הביתה, אבל חייב להיות איזשהו רף הגיוני. לא בכדי נוהל חניבעל (שאף פעם לא באמת יושם כהלכה) אומר שצריך לעצור את החוטפים בכל מחיר. בכל מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה. התקציב יותר קטן מזה.ראתי את הנצתונים לפני שנתיים, והם לא השתנו עד כדי כך אני בטוח.

זה אמנם לא ממש שווה ויכוח, אבל אתמול ראיתי את הכותרת הזאת:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3657108,00.html

ואני מצטט: "מוקדם יותר אישר הסנאט שימוש ב-350 מיליארד דולר נוספים מתוכנית החילוץ", כלומר טעיתי - התקציב של תוכנית החילוץ גבוה יותר. עד כמה שאני זוכר, תקציב המדינה עומד על 330 מיליארד - שקל. אבל זה ממש לא שווה ויכוח, אני לא חושב שלמישהו יש ספק שהיכולת הכלכלית של לא מתקרבת לקרסוליים של היכולת הכלכלית האמריקאית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב בארה"ב הוא 2.66 טריליון דולר ב-2008.

כמות האנשים בארה"ב היא כבערך 330 מיליון.

זה יוצא כבערך 8060$ לאדם.

התקציב בישראל (כמו שאמרת) הוא 313 מיליארד ש"ח.

כמות הנפשות בישראל ב-2008 היא כ 7,282,000.

זה יוצא כבערך 10,985$ לאדם.

או שפיקששתי בחישוב? :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין החישוב שלך ל... משהו?

הקשר בין החישוב שלו למשהו הוא שבישראל האזרחים מקבלים יותר שירותים מהממשלה, שירותים שבארה"ב מקבלים מהשוק הפרטי (כמו שירותי , קצבאות רווחה למיניהם...)

כמו כן כדי לאפשר את זה, משלמים בישראל מס יותר גבוה. ומי מרוויח? מי שלא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה אני ממש נגד הפסקת אש .

לדעתי צריך למחוק אותם כל עוד אפשר , ודעת העולם לא כל כך מעניינת מישום שהם לא פה הם לא אובייקטיביים .

אגב אני מבין את הסבל של העם הערבי שם ואני יודעה שהוא סובל אבל עצם העובדה שהם בחרו לתמוך בחאמס (מעט יותר מ 50 % מהם ) זה אומר שהם לא רוצים שלום ושהם חייבים לשנות גישה מייד , כל העולם צעוק שאנו הורגים אנשים חפים מפשע אבל לפי הסקר הזה רק 50 אחוז מהאנשים ברצועה הם באמת חפים מפשע וכל אלו שבחרו בחמאס הביאו את הצרה אליהם , אגב הרגנו רק כ 250 אנשים "חפים מפשע" (וגם בטוח חלק מהם תומכי חמאס לכן אני בספק עד כמה הם חפים מפשע ) ולפי הסטטיסטיקה יש לנו עוד 750 אלף להרוג בכדיי להעלים את החמס פוליטית ולא רק צבאית .

ולכל אלו שמיתנגדים לפעולה הצבאית (בעיקר מי שבחו"ל) הינה סירטון קטן http://il.youtube.com/watch?v=ZeFJCCUDkwg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר בין החישוב שלו למשהו הוא שבישראל האזרחים מקבלים יותר שירותים מהממשלה, שירותים שבארה"ב מקבלים מהשוק הפרטי (כמו שירותי , קצבאות רווחה למיניהם...)

כמו כן כדי לאפשר את זה, משלמים בישראל מס יותר גבוה. ומי מרוויח? מי שלא עובד.

זה לא כל כך פשוט וחד משמעי, אבל מה זה קשור לנושא הדיון בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף שלא הבנתי: למה צה"ל צריך לקיים מסדרון הומניטרי כל יום? למה לא פעם בשבוע או פעם בחודש?

ועוד דבר: למה צה"ל ממשיך לקיים את המסדרון ההומניטרי גם בשעה שהפלסטינים מפירים אותו?

למה אתה חושב שאיפה הוא מוחזק זה הבעיה לדעת?

אני מאמין שיודעים איפה הוא מוחזק, אבל תחשוב בתור טירוריסט, אתה לא חושב שהיית מוצא דרך להחזיק בנאדם בצורה כזו שאי אפשר לשחרר אותו כי אתה תירה בו קודם ותתאבד?

יש להם מספיק מנהרות - למה לא להכניס אותו לקצה של מנהרה, שלוקח לזחול אותה רבע שעה, וגם אם תדע איפה הכניסה, אעד שתגיע לשם - הוא כבר יהיה מת.

אני לא מתכוון לחשוב כמו טרוריסט. אני חושב בתור אדם שמוכן לעשות הכל כדי למגר את הטרור!

אם הם יחסלו אותו, אז אנחנו צריכים בתגובה לחסל אלף שבויים פלסטינים ב"תאונה".

אה, אז אתה אומר בעצם שלא יהיה נזק ביחסים הבינלאומים של ישראל?

תשמע, אני לא מבין בזה יותר מידי, אבל לא צריך להיות טיפש בשביל להבין שכל פגיעה נוספת משמעותית באזרחים כבר לא תתקבל יפה. ראית איזה רעש ובלאגן עשה הפיצוץ באונר"א, למרות שחמאס השתמשו בזה כמסתור. תקשיב קצת לדעת הקהל הבינלאומית, ואני לא מדבר על הפגנות של מוסלמים. רוצה להפסיק את הטרור, לא להכנס לבידוד בינלאומי.

לא יהיה נזק יותר ממה שיש עכשיו, באחריות.

איזה רעש ובלאגן הם עשו? אז עשו קצת רעש ונרגעו, לא קרה כלום.

אז אתה בעצם אומר שלהכנס לשטח האורבני הכי צפוף בעולם, שכולו ממולכד, יגרום לנזק מזערי עד לא קיים בחיי אדם? קרבות פנים אל פנים מול טרוריסטים (שלפעמים קשה לירות בהם כי הם מסתתרים מאחורי אזרחים) יגמרו עם מספר נמוך של נפגעים? יודע מה רמבו, לך על זה, תנסה. אולי תצא מהסרט...

אני לא סתם אומר את זה. צה"ל מוכיח את זה בשטח!

מאחר וזה כל כך פשוט, אני מופתע שלא עשו את זה עד עכשיו...

בלי סגר מלא וטוטאלי על הרצועה אי אפשר למנוע הברחות, ואני מקווה שברור לך למה אי אפשר לסגור אותה לפרק זמן כל כך ארוך.. וגם אז אני בספק שזה באמת יעזור.

לא עשו את זה עד עכשיו, מכיוון שאין להם ביצים!

מה הבעיה? אתה חוסם את הים בצורה הרמטית, ושולט בציר פילדלפי (תקח בחשבון שחפרת תעלה רחבה ועמוקה לאורך כל ציר פילדלפי עד הים, והצפת אותה במים כך שלא ניתן לחפור מנהרות מתחתיה). אתה מאפשר מעבר סחורות רק דרך מעבר יחיד שנמצא בציר פילדלפי שנמצא בשליטתך המלאה, ובודק בצורה מדוקדקת כל סחורה שעוברת במעבר.

העובדה היא שארה"ב הלכה על השיטה הצבאית ונכשלה כשלון חרוץ. חוץ מזה, אל תשווה בין אל-קאעידה לחמאס. חמאס לא מגיעים לרגליים של אל קאעידה מבחינת קיצוניות וקנאיות. חוץ מזה, לא הבנת את הפואנטה שלי. הפואנטה שלי היא שתחסל אחד, יבוא אחד גרוע יותר. לפעמים צריך להתפשר. גם הפת"ח הוא ארגון טרור בחלקו, בסופו של דבר (ואיזה צרות הוא עשה לישראל), ועובדה שהם שקטים. הם הבינו שהפתרון היחיד הוא לא להלחם אלא לדבר.

עוד משהו. זה לא ארצות הברית. לישראל את היכולת הצבאית ובעיקר הכלכלית והפוליטית שיש לארה"ב (רק לשם הדוגמה, אם אני לא טועה, התקציב השנתי של מדינת קטן מהתקציב שהעמיד הממשל האמריקני לחילוץ המשק מהמשבר, שעומד על כ-350 מיליארד דולר).

ארה"ב נכשלה כשלון חרוץ במלחמה בטרור? :screwy:

בפעם האחרונה שבדקתי, ארה"ב הדיחה את הטליבאן מהשלטון והשמידה את אל-קאעידה כמעט לחלוטין.

מאז ה11/09 לא היו פיגועי טרור על אדמת ארה"ב!

לגבי הפתח, לדידי, הוא ארגון טרור לכל דבר. ההבדל היחיד בין החמאס לפתח הוא שהחמאס מכריז בריש גלי שהוא מתכוון להשמיד את מדינת , בעוד שהפתח מעוניין להשיג כמה שהוא יכול במו"מ ורק אח"כ לנקוט באופציה הצבאית להשמדת מדינת ישראל.

בוא נשווה בין חטיפת מטוס מלא באזרחים לבין חיל שנחטף בעת מילוי תפקידו. לא שאני מזלזל או אומר שלא צריך לעשות כל מאץ לשחרר את גלעד שליט, אני אומר שההשוואה לא במקום. אני יכול לתת לך מיליון ואחת דוגמאות של לשחרור חטופים שהצליח (כמו הבמצע לשחרור מטוס סבנה שנחטף, ע"י סיירת מטכ"ל בפיקודו של אהוד ברק).

בתור חייל, היית מסתער בקרב בידיעה שאם תיפול בשבי אז צה"ל לא יעשה מאומה על-מנת לשחרר אותך, ולכל היותר ישחררו אותך אחרי כמה שנים בתמורה לכמה מאות רוצחים?

עקרונות הם דבר יפה, אבל לפעמים המחיר שלהם הוא גבוה מדי בשביל כל אדם רציונלי. לשיטתך, אנחנו צריכים עכשיו להתחיל להפציץ באירן עד שהם ייכנעו וימסרו לנו פרטים על רון ארד, ואת לבנון עד שיחזירו את נעדרי קרב סולטן יעקוב. אתה יודע כמה חיילים נעדרים יש לצבא ארה"ב?

ישראל עושה מאמצים שהם מעל ומעבר כדי להחזיר את השבויים שלה הביתה, אבל חייב להיות איזשהו רף הגיוני. לא בכדי נוהל חניבעל (שאף פעם לא באמת יושם כהלכה) אומר שצריך לעצור את החוטפים בכל מחיר. בכל מחיר.

סביר להניח שרון ארד כבר מת (היה צריך לפעול צבאית בעניין שלו עוד כשהוא היה בלבנון), אבל גלעד שליט בטוח עדיין חי, והוא נמצא ממש ליד הבית שלנו - לא באיזו ארץ רחוקה.

אנחנו צריכים להפציץ את אירן, אבל מסיבה אחרת.

אהה, ואני לא מתבייש להגיד שהחיילים שלנו מעניינים אותי הרבה יותר מאשר החיילים של ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעלנו צבאית בעניין של רון ארד כשהוא עוד היה בלבנון. קוראים לזה מלחמת שלום הגליל. כמו שאתה רואה, הרבה לא יצא מזה. אף אחד גם לא מבטיח שגלעד שליט עדיין חי. וגם אם הוא חי, אף אחד לא מבטיח שניתן לשחרר אותו בכח.

אם הם יחסלו אותו, אז אנחנו צריכים בתגובה לחסל אלף שבויים פלסטינים ב"תאונה".

כל הכבוד, אז תצא פעמיים גבר. מה זה ייתן לך? (חוץ ממאסר עולם על רצח)

בקיצור, צא מהסרט שלך. לא הכל אפשר להשיג באמצעים צבאיים. כשתגדל תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7, אני לא מבין למה אנשים טורחים לענות לך פה, במיוחד כשאתה בוחר לא להבין את מה שכותבים לך

בן כמה אתה? 13? אחרי שתפתח הגיון בריא, שמורכב מראיה כוללת, דבר שחסר לך כרגע, אולי תבין מה אנשים מנסים לומר לך בלי הפסקה.

יש מדינה עצמאית, אבל לא באמת עצמאית, היא לא יכולה לעשות מה שבא לה מתי שבא לה.

שמעת על זה שארה"ב יכולה להטיל וטו על החלטות מסויימות? לא יכולה באמת.

כרגע הפעולות שישראל עושה, יחסית מוצדקות, וניתן לאשר אותן, בגלל זה הקהילה העולמית לא ביטלה את כל אפשרויות הסחר איתנו, אבל אם נעשה דברים מוגזמים זה יקרה.

אני לא רואה טעם להמשיך את הדיון הזה איתך, כי אתה בוחר שלא להבין מה זה פוליטיקה, ומה תפקיד הממשלה במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...