הפסקת אש עם החמאס - למה ומדוע? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפסקת אש עם החמאס - למה ומדוע?

3d7

האם אתה תומך בהפסקת אש עם החמאס?  

1389 הצבעות

1. 1. האם אתה תומך בהפסקת אש עם החמאס?

Recommended Posts

Liiight

תשנה גישה ומהר!.

את חמאס אתה יכול למחוק, במלחמה ואפילו בשלום, תתפלא.

זה שיש לנו ממשלה חילונית שאם כבר היא מתחילה משהו היא לא מסיימת אותו זה סיפור אחר.

אם הממשלה שלנו לא היתה חילונית, והיתה בעלת זיקה לאמונה האברהמית, של בני או של המוסלמים, היינו יכולים לפתור את הסכסוך הזה פעם אחת ולתמיד על שולחן הדיונים (האמונתי\דתי) ולא דרך מלחמה בלתי-פוסקת של טנקים ופגזים.

מה הרופא רשם לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנחנו אולי לא יכולים למחוק את חמאס העולמית, אבל אנחנו בהחלט יכולים באמצעות פעולה יותר אגרסיבית למחוק את חמאס-עזה, וגם אם ישארו כמה מאות בודדים של חמאסניקים לא מאורגנים, אז לא יהיה להם רצון או יכולת לפגוע בישראל.

את גלעד שליט אפשר לשחרר ע"י סריקת רצועת עזה בית-בית; תחקור אינטנסיבי בשטח של אלפי חשודים; הצעת פרס כספי ותוכנית מיקום מחדש למשת"פים שיגלו איפה הוא נמצא; לכידת ראשי החמאס (צבאיים, מדיניים ודתיים), והגליית מי שיסגיר את גלעד שליט לישראל במקום משפט ראווה שצפוי בו גזר-דין מוות.

את ירי הרקטות על אפשר יהיה להפסיק באמצעות השמדת מלאי הרקטות הקיים של החמאס, פיקוח הדוק על מעבר סחורה לרצועת עזה (כולל איסור על יבוא פלדה, בטון ודשנים לרצועת עזה), והמשך שליטה על השטח לצרכים צבאיים ומודיעיניים (כולל שליטה מלאה על ציר פילדלפי ועל הים).

בנוסף לכך, צריך לבצע הפצצה כבדה של איזורים מאוכלסים מהן ישגרו רקטות על , בלי התחשבות ב"חפים מפשע" שעשויים להימצא במקום.

צריך לגרום לטרוריסטים לקבל חלחלה רק מעצם המחשבה על שיגור רקטות על .

חיל האוויר מראה לנו תמונות של טילים שנורים על כלי של טרוריסטים, וכאשר הרכב מתקרב לקבוצה של "חפים מפשע" אז הטייס מסיט את הטיל ממסלולו שיפגע בשטח ריק. אני חושב שזו טעות - הטרוריסטים צריכים להבין שהם לא יכולים להתחבא בשום מקום. אם הם מתחבאים בקרב "חפים מפשע", אז הדבר שקול לזה שכאילו הם הוציאו אותם להורג במו ידיהם.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את גלעד שליט אפשר לשחרר ע"י סריקת רצועת עזה בית-בית

אתה בטוח שיש לך מושג על מה אתה מדבר?

סריקת עזה בית-בית זה משהו שהוא לחלוטין לא מעשי, ולחלוטין לא יעזור במילא כי הם לא מסתירים אף אחד בשום "בית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא מתכוון באמת לסרוק את רצועת עזה בית-בית.

אני מתכוון שצריך להכריז שאנחנו רוצים את גלעד שליט בחזרה, שאנחנו לא מוכנים לשחרר תמורתו טרוריסטים, ושאנחנו מתכוונים לסרוק את כל רצועת עזה בית-בית עד שנמצא אותו.

עכשיו, נתחיל לעבור בית-בית עם רגלים, שריון ודחפורים. בתים שתתגלה בהם התנגדות או שהם סתם יפריעו למעבר של הכלים הכבדים להרוס/לפוצץ, ולהמשיך הלאה.

תוסיף למהלך הזה את הפרס הכספי ותוכנית המיקום מחדש המובטחת למי שיספק מידע שיוביל לגלעד שליט, את החקירות האינטנסיביות בשטח ובמרתפי השב"כ, ואת לכידת מנהיגי החמאס, ותקבל סיכוי מאוד גבוה לשחרור גלעד שליט. בטוח שיש מישהו ברצועת עזה שיודע איפה גלעד שליט מוחזק, ויהיה מוכן לספק את המידע הזה תמורת פרס כספי ובית חדש לו ולמשפחתו בחו"ל. אם לא, אז אחד ממנהיגי החמאס ישבר ויסכים להגלייה תמורת מסירת גלעד שליט חי ושלם, בידיעה שאחרת צפוי לו גזר-דין מוות במשפט פומבי. אם לא, אז יש סיכוי לא רע שנמצא אותו במקרה בסריקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

תגיד, בן כמה אתה? כי אתה מתנהג כמו ילד קטן, שלא מבין שיש שיקוליי חיי אדם, שיקולים פוליטים ושיקולים הומניטריים שמונעים מהפעולות שציינת להתבצע.

בסופו של דבר, כל מה שכתבת בשתי ההודעות האחרונות שלך, הוא JUNK גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה חבר'ה פה שאיני זוכר את שמם.

לא חלילה שאני מתנשא או טוען שאני יודע יותר ממכם אבל באמת שאתם מדברים מתוך בורות על האסלאם ועל קורותיו של הנביא מוחמד (יחסיו עם היהודים הרבניים (לא קראים) שישבו בחצי האי ערב בזמנו). אז לפני שאתם תוקפים אותי - צאו ולימדו ואז תבינו למה כתבתי מה שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא מתכוון באמת לסרוק את רצועת עזה בית-בית.

אני מתכוון שצריך להכריז שאנחנו רוצים את גלעד שליט בחזרה, שאנחנו לא מוכנים לשחרר תמורתו טרוריסטים, ושאנחנו מתכוונים לסרוק את כל רצועת עזה בית-בית עד שנמצא אותו.

עכשיו, נתחיל לעבור בית-בית עם רגלים, שריון ודחפורים. בתים שתתגלה בהם התנגדות או שהם סתם יפריעו למעבר של הכלים הכבדים להרוס/לפוצץ, ולהמשיך הלאה.

תוסיף למהלך הזה את הפרס הכספי ותוכנית המיקום מחדש המובטחת למי שיספק מידע שיוביל לגלעד שליט, את החקירות האינטנסיביות בשטח ובמרתפי השב"כ, ואת לכידת מנהיגי החמאס, ותקבל סיכוי מאוד גבוה לשחרור גלעד שליט. בטוח שיש מישהו ברצועת עזה שיודע איפה גלעד שליט מוחזק, ויהיה מוכן לספק את המידע הזה תמורת פרס כספי ובית חדש לו ולמשפחתו בחו"ל. אם לא, אז אחד ממנהיגי החמאס ישבר ויסכים להגלייה תמורת מסירת גלעד שליט חי ושלם, בידיעה שאחרת צפוי לו גזר-דין מוות במשפט פומבי. אם לא, אז יש סיכוי לא רע שנמצא אותו במקרה בסריקות.

ומה תעשה במקרה ששליט לא נמצא בכלל בעזה? שלא נדבר על זה שמהלך כזה יוביל לעשרות הרוגים במקרה הטוב מהצד שלנו ומי יודע כמה הרוגים בצד שלהם.

הקרדיט הפוליטי שלנו נגמר, המשך הלחימה לא תתן שום הישג שלא השגנו עד עכשיו, ההיפך זה רק יפגע(גם ביכולת ההרתעה שלנו במקרה ויתחילו וויכוחים פומביים בצמרת הפולטית בקשר להמשך הלחימה), המלחמה התחילה בצורה מאוחדת, וצריכה להסתיים בצורה כזאתי. צה"ל לא צריך עוד "קרב 60 השעות" ברזומה שלו, ועם כל הכבוד לפרופוגנדה הפלסטינית, בעזה יש משבר לא קטן בסופו של דבר, בתי החולים קורסים, אין מספיק מזון, שכונות שלמות נהרסו, כן הרגנו הרבה מחבלים, ולדעתי גם יותר מחבלים מבלתי מעורבים אבל עדיין יש גבול לכמה שהעולם וגם המדינה שלנו יכולים לספוג בכל ההקשר של פגיעה באוכלוסיה.

החמאס נפל, זה שהוא עדיין יכול לשגר טילים יופי, אבל מכל שאר הבחינות הוא ספג פגיעות אנושות, אפילו ברחוב הפלסטיני החמאס כבר לא שווה שקל, הם קיבלו כבוד כל עוד היה נראה שהם מביאים כבוד לפלאח הפשוט ברחוב ע"י פעולות מוצלחות נגד שעברו בשתיקה או בתגובה מזערית. אבל מאז המלחמה שכל התשתיות בעזה נותקו, ההסגר הודק עוד יותר, אין אוכל, אין לימודים, אין שום דבר אותו פלאח מעדיף להרגיש "כבוש" ולישון בשקט מאשר להיות וואנאבי לוחם חופש שחי תחת הפצצות לא פוסקות כל היום.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להכנס למצב שבוא החמאס הוא זה "שסיים" את המלחמה, לא משנה מה הוא ספג עד עכשיו באותו הרגע הוא יראה המנצח במיוחד אם יסוכם הסכם הפסקת אש כלשהו בלעדינו עם ערבות אמריקאים או ארופאית שיכפה על בדרכים כאלה ואחרות.

אנחנו עכשיו בעמדה טובה לכפות הסכם על החמאס שיוריד אותו לברכיים, עם או בלי שליט זה לא משנה, אבל כל עוד אנחנו יכולים לכפות על החמאס להסכים לכמעט הכל אנחנו חייבים לנצל את ההזדמנות הזאתי. אם לא מה שיותר סביר שייקרה שהחמאס בעזרת מצריים יארגן הסכם קיקייוני משלו עם ערבות ארופאית ותקבל משגיחי או"ם טורקים על הגבול עם ככוח שימור שלום בין לאומי ולא תוכל לעשות כלום בזמן שהחמאס ימלא את מלאי הנשק שלו מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב ש"קורותיו של הנביא מוחמד" רלוונטיות למצב היום? אתה באמת חושב שאם תשב לדיון פילוסופי מעמיק באמונה ואלוהות, וכולנו שווים בעיני האל, וחיי אדם הם יקרי ערך משהו ישתנה בעולם? אנשים כמוך הם הכי גרועים, כי אתה פשוט לא מבין את העולם שאתה חי בו.

אני לא אגיב להודעות שלך יותר, פשוט כי אין טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שגלעד שליט מוחזק ברצועת עזה, וגם אם הוא לא נמצא ברצועת עזה, אז לחץ מאסיבי ברצועת עזה + פרס כספי + חקירות אינטנסיביות (עינויים) של חשודים + המתקת גזר-דין מוות להגלייה למנהיגי החמאס, בטוח יתנו תוצאות גם אם הוא לא נמצא ברצועת עזה.

לגבי זה שאתה אומר שיהיו לנו עשרות הרוגים, אז אמרו כבר שיהיו לנו מאות הרוגים אם ניכנס לרצועת עזה, וזה לא קרה.

קרדיט פוליטי לא מעניין אותי! מעניין אותי שלא מפקירים חיילים בשטח!

אם נצא עכשיו כשהחמאס נשאר ברצועת עזה עם טילים, אז הוא יוכל להכריז על עצמו כמנצח, מכיוון שלא משנה להם כמה הריסות יש להם וכמה הרוגים יש להם, מה שמשנה להם זה שהם הצליחו לעמוד מול צה"ל ולפתוח את המעברים.

הפסקת אש פירושה הפסד לישראל! צה"ל צריך לשאוף לניצחון במלחמה ולמיגור האוייב, ולא להפסקת אש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח ששליט נמצא בעזה ואפילו שיודעים איפה הוא נמצא.

פשוט המבצע לשחרורו כנראה מסובך מידי ויכלול כמות גדולה של הרוגים ולכן לא מוציאים אותה אל הפועל.

לגבי הפסקת אש אני בעד הפסקת אש אבל בתנאי אחד שההפסקת אש לא תיהיה עם החמאס!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי זה שאתה אומר שיהיו לנו עשרות הרוגים, אז אמרו כבר שיהיו לנו מאות הרוגים אם ניכנס לרצועת עזה, וזה לא קרה.

זה כי צה"ל עדיין לא נכנס לעזה.

לגבי הפסקת אש אני בעד הפסקת אש אבל בתנאי אחד שההפסקת אש לא תיהיה עם החמאס!.

אז עם..? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...