רכישת מצלמה דיגיטלת עד כ 800 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מצלמה דיגיטלת עד כ 800 ש"ח

huber

Recommended Posts

שלום.

אמא שלי צריכה מצלמה דיגיטלית סטנדרטית (POINT AND CLICK) שתהיה נוחה, פשוטה לשימוש ואמינה. הדגם הראשון שקפץ לי לעיין הוא ה CANON SD1100:

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=692156

כמה שאלות:

א. יש משהו יותר טוב/מומלץ בטווח מחיר הזה?

ב. להתעקש על אחריות קארט למרות שהמחיר הרבה יותר גבוה? לא מספיק לרכוש מחנות עם מאות תגובות חיוביות בזאפ כמו camera4less?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התחקיר הביטחוני הזה בשביל מצלמה של 700-800 שח? ברצינות? הרי 99 אחוז מהדברים שם לא רלוונטיים לתקציב ולצרכים שלה - אז למה סתם להכביד?

המצב פשוט, היא צריכה מצלמה POINT AND SHOOT הכי USER FRIENDLY בתקציב של עד 700 רק למצלמה. אין שום דרישה מיוחדת מעבר לזה - רק רצוי שתהיה אמינה וקלה לשימוש. זה הכל.

נראה לי שהדגם שבחרתי כבר עונה על הצרכים הללו, אם יש משהו יותר טוב באותו טווח מחיר אשמח לשמוע. בנוסף - האם להתעקש על אחריות של קארט למרות שזה מייקר משמעותית את המחיר? האם מאות תגובות חיוביות ב ZAP על חנות ללא אחריות שכזו מספק?

טוב - קראתי ביקורות - נראה שהיא בהחלט תספק את הסחורה:

http://www.dpreview.com/reviews/canonsd1100is/page9.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

# מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?

כ עד 800-700 ש"ח רק למצלמה - כל השאר יש לי כבר.

# אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

היא תצלם בעיקר את הנכדה החדשה שלה - בחוץ, בפנים, ביום ובלילה.

# האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

היא לא מבינה כלום מהחיים שלה וכן אני די בטוח שמומלץ שתשאיר את הפלאש על אוטומטי.

# האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.

חצובה? אמא שלי? NOT!

# האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

ע"ע תשובה קודמת.

# האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

כן - היא לא תדע להסתדר עם חצובסה או לנהל את הפלאש.

# האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

היה לה סוני מיושנת ששבקה חיים - הכל היה חסר בה (מודל די "עתיק" במושגים של היום).

# האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

לא - הכל ישמר במחשב.

# מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

נו ברצינות. טווח עדשה ל POINT AND SHOOT?

# כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

חשיבות רבה למצלמת כיס.

# האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

לא, אבל יש כבר דגם אחד שנראה לי מתאים כפי שרמשתי - אני פה בשביל להבין אם זו האופציה הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הקנון.. אין להן שום יתרון - יש אלטרנטיבות עדיפות וזולות יותר

למצלמה פשוטה הייתי ממליץ לך לקחת את ה-Fujifilm FinePix F40 fd באזור ה-600 שקל..

אם אתה רוצה להשקיע קצת יותר, לקבל משהו איכותי וגם מייצב מובנה יש את ה-Panasonic DMC-TZ4 שעולה משהו כמו 900 שקל ובאה עם מייצב מובנה,

(נגד רעידות בידיים) ועדשה עם טווח מצויין (זה אומר שהיא תוכל לצלם את הנכדה שלה מקרוב ומרחוק.. וגם קצת נופים בטיולים לרומניה)

אישית ה-TZ4 נראית לי עדיפה, אבל שיקול שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוג'י יש לי משהו אישית נגדם - היו לנו מצלמות שלהם בעבר (דיגיטליות) ותמיד הן היו בינוניות ומטה. לגבי המצלמה השנייה שהמלצת - אני אשאל אותה אם אפשר לחרוד מהתקציב כי 800 זה היה הגבול העליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טווח אורכי המוקד של העדשה הוא דבר פרמטר חשוב מאוד. יש למשל מצלמות (כמו ניקון P50, אולימפוס FE290, ופנסוניק FX30/FX33) שכוללות עדשת 28 מ"מ, ואם תקרא את המאמר שמקושר בשאלון תבין מדוע עדשה כזו כל כך שימושית. מצד שני, אם עדשה כזו אינה דרישה, אז יש מצלמות טובות יותר. הבולטת שבהן (לצילום משפחה) היא הפוג'י F40 שנותנת תוצאות ברמה גבוהה יותר מכל המתחרות בקבוצת התקציב הזו, במיוחד באור חלש.

הקנון SD1100 שעניינה אותך היא לא מוצלחת במיוחד. איכות התמונה שלה נופלת מזו של הפוג'י, ואין לה עדשה רחבה או תכונות שימושיות אחרות בהשוואה למצלמות מתחרות.

אחריות של יבואן אפור בד"כ פחות טובה משל יבואן רשמי, כי אין לו מעבדת תיקונים וכתוצאה מכך הוא נאלץ להשתמש במעבדות תיקונים ו/או במשלוח של המצלמה לתיקון בחו"ל. כמה שווה לך להוסיף כדי להמנע מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוג'י יש לי משהו אישית נגדם - היו לנו מצלמות שלהם בעבר (דיגיטליות) ותמיד הן היו בינוניות ומטה. לגבי המצלמה השנייה שהמלצת - אני אשאל אותה אם אפשר לחרוד מהתקציב כי 800 זה היה הגבול העליון.

אני לא רואה אותך קונה SD1100 עם אחריות של קרט בפחות מ-900 שקל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טווח אורכי המוקד של העדשה הוא דבר פרמטר חשוב מאוד. יש למשל מצלמות (כמו ניקון P50, אולימפוס FE290, ופנסוניק FX30/FX33) שכוללות עדשת 28 מ"מ, ואם תקרא את המאמר שמקושר בשאלון תבין מדוע עדשה כזו כל כך שימושית. מצד שני, אם עדשה כזו אינה דרישה, אז יש מצלמות טובות יותר. הבולטת שבהן (לצילום משפחה) היא הפוג'י F40 שנותנת תוצאות ברמה גבוהה יותר מכל המתחרות בקבוצת התקציב הזו, במיוחד באור חלש.

אני כרגע בודק/קורא על ה F40 - לקחתי לתשומת ליבי.

הקנון SD1100 שעניינה אותך היא לא מוצלחת במיוחד. איכות התמונה שלה נופלת מזו של הפוג'י, ואין לה עדשה רחבה או תכונות שימושיות אחרות בהשוואה למצלמות מתחרות.

אז למה היא מקבלת ביקורות די חיוביות בעולם?

אחריות של יבואן אפור בד"כ פחות טובה משל יבואן רשמי, כי אין לו מעבדת תיקונים וכתוצאה מכך הוא נאלץ להשתמש במעבדות תיקונים ו/או במשלוח של המצלמה לתיקון בחו"ל. כמה שווה לך להוסיף כדי להמנע מזה?

על ששווי השוק של כ 700 שח? לא יותר מ 150 שח בלחץ. יותר מזה כבר לא מצדיק את היתרונות שביבואן מסודר. עלות השירות לא יכול להיות כ"כ גבוה, ז"א שיש שם רווח לא הגיוני/חמדני. מה שאומר שכנראה אסתפק ביבוא אפור.

[br]פורסם בתאריך: 15.01.2009 בשעה 14:47:27
קראת קצת ביקורות ולא הצלחת להבין במה היא יותר טובה מהקאנון למען האמת:

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f40fd-review/

תשמעו משהו משעשע, לקארט אין את ה SD1100 במלאי, נאמר שזה דגם "חדש מידיי" :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - לפי המלצתכם הלכתי על הפוג'י F40. בסוף רכשתי מ CAMERA4LESS. יש להם כ 150 תגובות חיוביות ורק 2-3 שליליות בזאפ (כן, אני יודע שזה לא מדד הכי מהימן שיש אבל גם ברשת לא מצאתי יותר מידיי תלונות עליהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת קצת ביקורות ולא הצלחת להבין במה היא יותר טובה מהקאנון למען האמת:

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f40fd-review/

הפוג'י הרבה יותר טובה ב-ISO גבוה, וזה מאפשר לצלם ללא ולקבל תוצאות יותר טבעיות ויותר מחמיאות. הנה דוגמה להבדלים בין השתיים ב-ISO 1600, קנון מימין, פוג'י משמאל:‏

9399427.jpg

למרות החיישן הרגיש של ה-F40, גם במצלמה הזו לא תמיד אפשר לקבל תוצאות שמישות ללא . בשביל זה יש לה מצב שימושי מאוד שמאפשר לצלם שתי תמונות בלחיצה אחת - תמונה אחת עם , והשניה ללא. במקרה כזה יש לך אפשרות לבחור אח"כ במחשב את התמונה הטובה יותר. אם המצולם לא זז יותר מדי ולא היו בעיות של רעידות היד, תוכל להתמש בתמונה ללא הפלאש ולקבל תמונה מוצלחת יותר מאשר עם מצלמות אחרות. לעומת זאת, אם התמונה יצאה לא שמישה, תוכל להשתמש בתמונה עם הפלאש ולקבל למעשה תמונה מקבילה לזו שהיית מקבל עם מצלמות אחרות. באופן הזה קל לצאת עם צילומים יותר איכותיים יותר מהממוצע (למשל מאלה שאתה רגיל לראות אצל רוב ההורים האחרים), והקטע היפה הוא שלא צריך להבין יותר מדי בצילום בשביל זה. פשוט מפעילים את המצב של הצילום הכפול, מצלמים, ובוחרים לאחר מכן במחשב את התמונות הטובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...