מפרט למשחקים,תקציב עד 11,000 שקלים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למשחקים,תקציב עד 11,000 שקלים

אסיWOW

Recommended Posts

1. מה התקציב? האם הוא למזומן שטרות - בלתי מוגבל,לצורך העניין עד 11,000 שקלים

2. מטרות המחשב? לדוגמה: אינטרנט,משחקים כבדים,צפיה בסרטיי HD.

3. האם אתם צריכים ציוד הקפי? מסך,רמקולים.

4. האם יש דבר ספציפי שאתם לא צריכים במחשב עצמו?לא צריך כרטיס קול רק .

5.האם יש לכם העדפה לחברה או לחלק כלשהו ?ממש לא

6. האם נושא הקירור והעיצוב במחשב חשובים לכם? האם צריכה להיות התאמה בין הצבעים של המחשב ויש דרישה למחשב שקט במיוחד? לא משנה לי.

7. האם אתם צריכים מערכת הפעלה חוקית, הרכבת מחשב במעבדה או התקנת מערכת הפעלה במעבדה?לא

8. האם יש צרכים מיוחדים כלשהם?מסךT240,רמקום X540,ומארז CM690.

9. האם חשוב שקט? עד כמה? חשוב במידה מסויימת

10. האם מתוכנן OC? אם כן - עד כמה (בינוני/משמעותי/אקסטרים)? מתוכנן OC מהחברה TMS

11. במפרט למשחקים - באילו משחקים מתכוונים לשחק, על אילו הגדרות ובאיזו רזולוציה/גודל מסך. משחקים חדשים כגון L4D,Crysis,GTA4 וכו...

רזולוצייה מקסימלית על המסך 24 אינץ. בהגדרות גבוהות ( ווינדוס XP)

מספר שאלות

א.אני לא לחוץ לכן יש ביכולתי לחכות שבוע-שבועיים שמעתי שהולך לצאת מספר כרטיסי מסך חדשים ביניהם GTX285 וגם GTX295,אשמח לשמוע האם עדיף לחכות לאחד מהם. כי אני אוהב את .

ב.יש כאלו שאומרים ש QUAD עדיף,יש כאלו שאומרים ש I7 עדיף... אפשר הסבר באמת מה עדיף ולמה? אני מסתכל להווה ולעתיד

אגב,מתי מתקיימת תערוכת CES2009 מה התאריך? הבנתי ששם יושקו הכרטיסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מפרט:

מעבד:

Core i7 920, s1366, 8MB INTEL

1550 ש"ח

קירור:

V1 Copper 110mm Blue Led CL-P0401 THERMALTAKE

240 ש"ח

לוח אם:

EX58-DS4 s1366 i7, Intel X58, DDR3 1333, 3xPCI-E GIGABYTE

1195 ש"ח

זיכרונות:

3x2GB XMS3 Triple Channel CORSAIR

1200 ש"ח

כ.מסך:

2X GTX 260 896MB GDDR3 DX10 HDTV DVI PCI-E GIGABYTE

3000 ש"ח

קשיח:

2X 320GB 7200RPM, 16MB, SATA II RAID 0

470 ש"ח

צורב:

DVD±RW GH22NS x22 Black SATA LG

115 ש"ח

מארז:

CM 690 Black (No PSU) COOLERMASTER

340 ש"ח

ספק:

ToughPower W0116 750W PFC (24pin) THERMALTAKE

670 ש"ח

מסך:

T240 24'' 5ms DVI WideScreen SAMSUNG

1640 ש"ח

רמקולים:

X-540 Black 5.1

533 ש"ח

הרכבה:

10 ש"ח

סה"כ 10965 ש"ח לפי מחירון מזומן של KSP.

הרבה , מוכן לVISTA 64BIT.

SLI של כרטיסי GTX260 למשחקים ב1200X1920.

750W ספק כדי להחזיק את הכרטיסים

RAID של קשיחים לביצועים גבוהים

מעבד CI7 חדש כדי שלא יהיה צוואר בקבוק, וכדי שאפשר יהיה לנצל את הגמישות של X58.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לחכות ואין מה לחשוב בכלל לכיוון מרובע ליבה בטח ובטח שלא I7 יקר ובזבזני שלא יתן שום תמורה ממשית וכדאית לתוספת המחיר העצומה.

היתי לוקח משהו כזה שיהיה מעל ומעבר, את שאר הכסף שמור לשדרוגים מאחר ואין שום טעם להוציא אותו על המחשב עצמו כי התועלת תהיה אפסית יחסית להוצאה.

הדרך היחידה לקבל ביצועים טובים לאורך זמן זה שדרוג/החלפה של המחשב כולו. בכסף שאשאיר לך תוכל בעוד שנתיים לקנות מחשב חזק פי כמה וכמה. בבקשה :

מעבד:

Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤859

קירור למעבד:

OCZ Vendetta 2 - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ¤245

לוח אם:

Gigabyte GA-EP43-DS3

כמות: 1 - מחיר: ¤565

מארז:

Coolermaster CM 690 Black - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ¤389

ספק כוח:

Corsair 550VX 41A @ 12V - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ¤481

זיכרון:

A-Data 4GB (2x2GB) DDR2-800 Vitesta + Heatspreaders CL5 - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ¤267

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 1TB Sata II 32MB

כמות: 1 - מחיר: ¤565

כרטיס מסך:

Sapphire Radeon 4870 1GB GDDR5 Bulk

כמות: 1 - מחיר: ¤1479

כונן אופטי:

LG GH22NS DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ¤135

רמקולים:

LOGITECH X-540

כמות: 1 - מחיר: ¤572

מסך:

Samsung 24" Wide T240 2MS 1:20000 DVI HDMI

כמות: 1 - מחיר: ¤1843

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה

כמות: 1 - מחיר: ¤75

המהרת מערכת מחשב:

אני מעוניין בהמהרת המעבד

כמות: 1 - מחיר: ¤0

סה"כ: ¤7475

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ¤7326

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/dk1sf2vl

כמו שכבר ציינתי למעלה, ב-3600 ש"ח שנשארו לך תוכל בעוד שנה/שנתיים לקנות משחב חזק משמעותית.

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לחכות ואין מה לחשוב בכלל לכיוון מרובע בטח ובטח שלא I7 יקר ובזבזני שלא יתן שום תמורה ממשית וכדאית לתוספת המחיר העצומה.

מסכים, למה לבזבז כסף על I7 כאשר התוספת ביצועים היא פשוט מזערית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה שאתה מסכים רק איך צורך לצוטט הודעה ארוכה מאוד על אחת כמה וכמה שהיא בדיוק מעלייך כך שאין כמובן ספק שהתגובה שלך היא למפרט שלי ולא למפרטים אחרים.

בכל אופן, אנשים צריכים לצאת מההנחה המטופשת שכל מעבד שהוא לא I7 יגביל משחקים כשמדובר בכרטיסי מסך חדשים או חזקים במיוחד.

ובנוסף להוציא את השטות הזו שה-I7 יחזיק שנים בעוד האחרים לא. I7 הוא מרובע ליבות. תוכלו לראות את המהירות יחסית שבה עברנו מכפול ליבה למרובע ליבה, אתם לא חושבים שיקרה דבר דומה בין ארבע ליבות לשמונה ליבות? לדעתי זה יקרה ובמהרה מאחר והטכנולוגיה,הבסיס והידע קיימים.

בקיצור - זו שטות. אני עשיתי לפני שנתיים וחצי שטות של לקנות כפול ליבה של כשרק יצא. המעבד לבד עלה לי כ-2100 ש"ח ולאחר כשנה וחצי לכולם היה אותו והוא עלה כבר 400-500 ש"ח ואף אחד לא הסתכל עליו. היום אחרי שנתיים/שנתיים וחצי כבר לא מוכרים אותו מרוב שהוא חלש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה שאתה מסכים רק איך צורך לצוטט הודעה ארוכה מאוד על אחת כמה וכמה שהיא בדיוק מעלייך כך שאין כמובן ספק שהתגובה שלך היא למפרט שלי ולא למפרטים אחרים.

מצטער, קיצרתי.

בקיצור - זו שטות. אני עשיתי לפני שנתיים וחצי שטות של לקנות כפול ליבה של כשרק יצא. המעבד לבד עלה לי כ-2100 ש"ח ולאחר כשנה וחצי לכולם היה אותו והוא עלה כבר 400-500 ש"ח ואף אחד לא הסתכל עליו. היום אחרי שנתיים/שנתיים וחצי כבר לא מוכרים אותו מרוב שהוא חלש

בזמנו רציתי לקנות מחשב חדש, מזל שלא הלכתי על 6700E היקר מאחיו הקטן מאוד 6300E ומביא הבדל קטן של ביצועים.

עלה לי 900 ש"ח, במקום 1900 ש"ח על 6700E, שלאחר מכן שידרגתי ב-1200 ש"ח ל-Q6600. היה אכן שווה לקחת משהו זול יותר ולשדרג אחר"כ, אחרת הייתי תקוע היום עם 6700E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, אנשים צריכים לצאת מההנחה המטופשת שכל מעבד שהוא לא I7 יגביל משחקים כשמדובר בכרטיסי מסך חדשים או חזקים במיוחד.

ובנוסף להוציא את השטות הזו שה-I7 יחזיק שנים בעוד האחרים לא. I7 הוא מרובע ליבות. תוכלו לראות את המהירות יחסית שבה עברנו מכפול למרובע , אתם לא חושבים שיקרה דבר דומה בין ארבע ליבות לשמונה ליבות? לדעתי זה יקרה ובמהרה מאחר והטכנולוגיה,הבסיס והידע קיימים.

הI7 פשוט מציג ביצועים יפים כבר עכשיו והוא יצא רק לא מזמן. הI7 בינתיים מציג גם ביצועים לא רעים במשחקים אם אני זוכר נכון.

אז ככה , בנצ' אחד שווה אלף מילים? תבסס את הדברים שלך על דברים ריאליים ובראשיתם ב'נצמרקים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט של XTRACT מעולה ומשתלם ואני חותם על ההמלצות שלו אחת אחת.

עם זאת, ניתן לעשות כמה שינויים קלים במפרט כיוון שהשקט לא מאוד קריטי וה-OC הוא מתון בלבד.

לפני שאגש למפרט - כמה נקודות למחשבה:

1. אם אתה מתכנן צפיה בתכני HD ויש לך תקציב מכובד נראה לי שיקול מוטעה לקחת מסך מבוסס TN למרות החיסכון הגדול.

מה הטעם לראות HD אם בכל צפיה שאינה בדיוק מול המסך הצבעים "נשטפים" ובלי כל קשר רמת הניגודיות נמוכה משמעותית (משמעותי בעיקר

בסצנות חשוכות). בתכני XVID איכות הקידוד "מסתירה" את ההבדל אך ב-HD זה כבר בהחלט מובחן.

מסך איכותי כמעט אינו מתיישן ומהווה לפחות 50% מחוויית השימוש במחשב - זה לא המקום לחסוך לדעתי, ודאי לא בתקציב שלך.

2. אני מאוד לא ממליץ על OC מהחנות וכלל, התועלת ב-OC במקרה שלך מוטלת בספק רב.

3. לגבי בחירת המעבד, ה-E8400 נותן כיום את התמורה המקסימלית לכסף בשימושים שלך, ודאי עם OC.

מפרט ראשוני לדוגמה - מבוסס על זה של XTRACT עם כמה שינויים

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 3.0GHz E8400 45nm : " SLAPL" - BOX ¤864

לוח אם:

ASUS P5QL ¤486

מסך:

PHILIPS LCD 24" 240PW9EB (BLACK) 5MS DVI WIDE ¤2892

כרטיס מסך:

PALIT PCI-EX 2.0 RADEON HD4870 SONIC 1GB GDDR5 DVI HDMI - RETAIL ¤1422

דיסק קשיח:

SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ¤540

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤121

זיכרון:

ADATA GAMING SERIES 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 ¤268

מארז:

ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU ¤311

רמקולים ואוזניות:

LOGITECH X-540 ¤558

ספק כוח:

ENERMAX PRO82+ 425W ¤380

קרור למעבד:

ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 ¤111

קרור למארז:

GLACIALTECH 120mm CASE FAN - SILENT BLADE ENTRY BEARING 19dBA - BLACK - GT1225EBDL-1 ¤28

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤8056

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* מעבד חזק מאוד וזול יותר

* מארז איכותי יותר ובעל יכולות פנומנליות (וזול יותר)

* ספק איכותי מאוד ושקט שיספק מעל ומעבר ובזול.

* גרסת SONIC של כרטיס המסך + חזק מאוד ויעיל.

* מסך עם פאנל איכותי במחיר מעולה, מבראנד מעולה ועם ארגונומיה מצויינת.

אם משום מה אתה "נעול" על מרובע ליבות - קח Q6600 במקום. לא כדאי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, המפרט שלך מעולה אבל המארז הזה מאוד מציק לי. המארז מגיע ללא סידור כבלים, ועם כרטיס מסך לוהט שכזה העניין הזה מאוד לא מומלץ, עדיף להשקיע תוספת כסף פעוטה ולקחת CM690, שהוא מרווח יותר, איכותי יותר ועם סידור כבלים.

אגב, אולי כדאי לשקול את הצד הירוק-ולקחת GTX260. הביצועים שלו עולים הרבה פעמים על ה-HD4870 ותוספת המחיר פעוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-CM690 מרווח יותר אבל בהחלט לא איכותי יותר ויכולות הקירור של ה-300 אדירות עם 3X120 מ"מ. אין כל צורך ביותר מזה, ודאי לא עם הקירור המאסיבי של גרסת הסוניק. כל עניין ה-734 מאווררי מארז הוא מופרך לחלוטין לדעתי. אם אני לא טועה ל-XTRACT בעצמו יש ת'רד מעולה על ה-300 שמראה שאין איתו כל בעיה של ממש בקופיגורציה כזו ואפילו CF אפשרי בהחלט.

עריכה: מצאתי את הת'רד המצויין של XTRACT.

והנה דוגמה מצויינת ל-ANTEC300 + HD4870 עם קירור HR-03GT מפלצתי שנכנס בקלות (מכאן).

p5310078wi7.jpg

ה-GTX260-216P אכן מראה יתרון קטן על ה-HD4870 אבל זה כבר מאוד תלוי במשחק וממש זניח כשמדובר בגרסה המומהרת שעוד יכולה לעלות עם הקירור המצויין. הם גם לרוב יקרים בכ-100-200 ש"ח ועם הסטוק בלבד. עדיין כרטיסים מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו עשרות אנשים שהתחרטו כי לקחו את ה-300 ולא את ה-590, שפחות טוב מה-690, ואתה אומר לי שעדיף 300? ה-CM690 יותר מרווח ויותר מאוורר, עם סידורי כבלים ואיכות בנייה מעולה. אם המפרט היה לחוץ בתקציב, הייתי מסכים איתך (בעצם אז הייתי בכל זאת אומר שכדאי את ה-590), אבל הוא לא. שווה להשקיע סכום פעוט בשביל תמורה לא פעוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את התופעה הנ"ל ואפילו לא אחד כזה - אבל זו טבעה של סטטיסטיקה.

ה-300 איכותי יותר מבחינת איכות הבניה, לא כולל את כל הקשקושים המיותרים וזול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-690 עדיף למי שבאמת צריך את תוספת המרחב, רוצה כל הצלצולים/המאווררים (למרות שאני לא מבין למה) ומוכן לשלם יותר עבורם.

מי שלחוץ מאוד בתקציב ועדיין רוצה מארז טוב בעל מרווח מחיה דומה אבל בלי כל הקישקושים שיקח את ה-HEC6A19 שמלבד היותו לא שקט בעליל הוא מארז סולידי, בנוי היטב, מרווח ומאובזר דיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-690 עדיף למי שבאמת צריך את תוספת המרחב, רוצה כל הצלצולים/המאווררים (למרות שאני לא מבין למה) ומוכן לשלם יותר עבורם.

מי שלחוץ מאוד בתקציב ועדיין רוצה מארז טוב בעל מרווח מחיה דומה אבל בלי כל הקישקושים שיקח את ה-HEC6A19 שמלבד היותו לא שקט בעליל הוא מארז סולידי, בנוי היטב, מרווח ומאובזר דיו.

העניין הוא שסידור כבלים ישפר משמעותית את זרימת האוויר במארז, ייתן יותר מרחב נשימה (תרתי משמע), יהיה יותר מאוורר ותוספת המחיר שלו מזערית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...