שדרוג המחשב ב-3000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המחשב ב-3000 ש"ח

Aganathon

Recommended Posts

לוח האם - הבנתי.

לגבי הזיכרונות, די בילבלת אותי. קודם כל, יותר חשוב לי ביצועי המערכת ללא OC מאשר תוספת קטנה (או גדולה) ל-OC, ולכן אני מעדיף לקחת זיכרונות שיעבדו בדואל.

"ורק משום כך אני ממליץ לקחת את הTwinMOS PC3200 512MB הזול ביותר שתמצא ולדרוש את סימון הזיכרונות הספציפי. כלומר, הצ'יפים." - לא הבנתי... מה אתה מציע ? לבקש זכרונות TwinMos עם צ'יפים של Winbond (למשל BH-5) ?

לפי מה שהבנתי NOX אמר שזכרונות של TWINMOS עם הצי'יפים של WINBOND עוד לא הגיעו...

בכל מקרה, זכרונות הTWINMOS הזולים ביותר שמצאתי הם במחיר 260 ש"ח (TwinMos 256MB 400MHZ 3200 DDR), שזה נראה לי זול מדי לזכרונות סבירים. אני טועה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, זה 2. שנית, הוא רץ בקלות כמו כל המלכים ב2-2-2-6 עם מתח של 2.65V וFSB של 202MHz, וב2-3-2-6 אף 217MHz.

ההפרשים מעטים ואני לא רואה טעם בהשקעה של 300ש"ח. מה הוא יקבל? תאורטית, מאקסימום 100MHz.

עריכה- אתה מוזמן לבקש שיבדקו בחנות ממנה אתה רוכש את המערכת אם נותנו להם זיכרונות עם צ'יפים של Winbond. אכן, התכוונתי ל2x256MB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, ללכת לחנות, לבקש לראות את הTWINMOS ולבדוק אם יש להם צ'יפים של Winbond.

לפי מה שהבנתי Winbond זה טוב וזול, TMD זה טוב ויקר, ושניהם באים בזכרונות של TwinMos. יש עוד סוג צ'יפים בTwinMos ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יש את הרגילים שאותם מוכרים כזולים יותר, הם נקראים M-TEK או M-TECH.

תסתגל על הצ'יפים השחורים ותראה מה כתוב, אם כתוב בסוף BH5 זה ווינבונד, אם כתוב בהתחלה TMD זה אורגינלי טווינמוס (היקר) ואם כתוב M-TEK או M-TECHזה הזול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אגנת'ון, אתה מבין טוב מאוד.

Nox, אתה גורם לדבר להשמע כאילו ישנם 4-5צ'יפים בסה"כ, הלא הוא דבר מאוד לא נכון. ישנם המון צ'יפים של Winbond וחלקם גרועים עד מזעזעים מאוד לאוברקלוקינג. מלבד הצ'יפים של Winbond, לוקחים עוד חלק גדול מהזיכרונות הצ'יפים של TwinMOS. לחברה יש המון צ'יפים והTMD-50D הוא האחרון (עד כמה שאני יודע) והטוב ביותר שלהם לOC. ומלבד שתי החברות הללו, קיימים עוד המון צ'יפים של חברות לא מוכרות ושונות אחרות. ה-Microtek מתקבל כדוגמא ולא כאפשרות כוללת כפי שאתה גורם לדבר להשמע, Nox.

כאמור, צוינו כבר הצ'יפים הטובים של Winbond לאוברקלוקינג. במקרה ולא, אציין שוב, BH-5, CH-5, BH-6, CH-6. כאמור, שוב, הTMD-50D של TwinMOS הוא צ'יפ מצוין, רק שהוא לא ממש שווה תוספת כספית כשניתן להשיג Winbond בזול יותר. יש גם לציין כי כל הצ'יפים של TwinMOS מתחילים סימונם בTMD, כך שזוהי אינה הדרך לזיהוי הצ'יפ. הדרך היא מציאת הסיומת. ובמקרה הספציפי של הצ'יפ היא 50D. כך נגמרת הכתובית של הצ'יפים שבזיכרון הספציפי.

תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה ולא, אציין שוב, BH-5, CH-5, BH-6, CH-6. כאמור, שוב, הTMD-50D של TwinMOS הוא צ'יפ מצוין, רק שהוא לא ממש שווה תוספת כספית כשניתן להשיג Winbond בזול יותר. יש גם לציין כי כל הצ'יפים של TwinMOS מתחילים סימונם בTMD, כך שזוהי אינה הדרך לזיהוי הצ'יפ. הדרך היא מציאת הסיומת. ובמקרה הספציפי של הצ'יפ היא 50D. כך נגמרת הכתובית של הצ'יפים שבזיכרון הספציפי.

לפי דעתי הCH-5-6 הם אינם צ'יפים לזכרונות של PC3200 הם של הPC2700 או שפשוט אף פעם לא יצא לי לראות אותם על PCB של PC3200.

נייק אני לא מבין איך אתה יודע שהזכרונות אם הצ'יפ של ווינבונד יעלו יותר זול מהTMD כבר ראית אותם בחנות שיש לך על מה להיתבסס?

לפי הבנתי המשלוח שלהם עדין לא היגיע לארץ ואם כן, אז בכמויות קטנות שקשה מאוד למצוא.

ואפשר לזהות את הצ'יפ של טווינמוס על ידי כתובת הTMD על הצ'יפ כמו שציינתי הודעה לפני כן.

ואת הצ'יפ של ווינבונד על ידי הסיומת BH5 או BH6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה. בשביל לזהות את הצ'יפ של TwinMOS יש לוודא כי הוא מסתיים ב50D (וכמובן שמתחיל בTMD, מאז ושבך מתחילים כל הצ'יפים של החברה).

איך אני יודע? פשוט. הזיכרון מסווג לשניים. באחד מקבלים צ'יפ קבוע, TMD-50D ובאחר לא מצוין צ'יפ, כך שהכוונה היא לכל יתר הצ'יפים האפשריים. כלומר, באקראי. בין כל היתר הזה נמצאים הצ'יפים של Winbond. תראה.. אם התקשת ליבואן של TwinMOS בארץ וביררת זאת אז אני סומך עליך, אבל על דברים לא מבוססים שכאלו אני לא סומך. אם מספר חנויות יגידו דבר שכזה אז אני גם אאמין, אבל חנות אחת או אתה לא עוזרים. ואגב, גם עודפים זה טוב.

בקשר לCH-5/6.. זוהי אינה יכולה להיות דעתך מאז ושהדבר אינו נכון וזוהי עובדה. (ערוך חיפוש ב-.co.il ל'PC3200 CH-5' ול'PC3200 CH-6')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...