ADSL עם סמסונג AHT-E300 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ADSL עם סמסונג AHT-E300

NuXeR

Recommended Posts

שלום !

אז קיבלתי את החיבור ADSL 1.5 החדש שלי , עם המון תקלות שלמזלי פתרתי בעצמי ללא טכנאי שהיה אמור להגיע

ביום ראשון (ולהשאיר אותי שישי שבת בלי YEAH RIGHT !) אז הכל עובד מצוין אני נהנה מהמהירות !

עכשיו.....אני יודע על אפשרויות השדרוג למודמים של אלקטל , רציתי לשאול אם יש משהו כזה גם פה -

http://www.coolfold.com/Phorum/read.php?fid=9&tid=2503

ראיתי כאן משהו כזה שמדובר אך זה נראה לי ברוסית או סינית , אם יש מישהו שמבין את מה שכתוב שם ויכול לתרגם לי חלקית אני אודה לו מאוד :)

ראיתי במס' אתרים בעולם שהמודם הנל' מתפקד (או יכול לתפקד) גם כראוטר , האם הדבר נכון ?

כלומר שאני אוכל לחבר אותו ל-HUB פשוט ל-UPLINK והאינטרנט יהיה משותף ע"ג מס' מחשבים ?

או שיהיה עלי לרכוש ?

כמו כן האם הדבר עלול ליצור בעיות בשליחת קבצים ב-ICQ וכדומה ?

תודה רבה !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, מברוק על המגה וחצי... ;D

קודם כל לא סיפקת מספר פרטים שיכולים להיות חשובים, מי הספק? כמה מחשבים יש ברשת? יש כיום קיימת או שאתה רוצה להקים אחת?

בכל מקרה, כמה עיצות:

1. השתדל להימנע מלפרוץ את המודם, גם מבחינה חוקית, וגם מבחינה של תקלות ובעיות, לא חסרות בעיות עם זה, וכאשר אתה משדרג אלקטל אז אתה די חשוף לרשת והאבטחה חלשה בהרבה, אני מאמין שזה די דומה בסמסונג :)

2. אם ובכל זאת תחליט לפרוץ את המודם :-\ אז אתה תצטרך סוויטץ', ולא האב. ;)

3. הכי טוב מניסיון, לקנות [ראוטר] ולגמור עניין, הקינפוג ממש קל, אמין, זה חוקי ;D מאובטח בהרבה יותר מאשר המודם הפרוץ, ויש בו הרבה יותר אופציות מדליקות! [היום אחותי עיצבנה אותי, חסמתי לה את האינטרנט ;D ;D]

אני כרגע עובד עם של 3 מחשבים + מחשב אחד וירטואלי [VMware] ובקרוב יצטרף רביעי [אמיתי ;D]

מחבור ל ADSL דרך נטוזיון בחבילה של 750k, הקו מן הסתם הוא של , עם נתב Dlink704P שהוא מאוד מאוד מומלץ, יש לו גם תמיכה במדפסת רשת שזה דבר טוב, למרות שאצלי אין איפה לשים ליד הנתב, אז שיתפתי את המדפסת דרך הרשת :) המודם שלי הוא אלקטל, לא פרוץ! ;D והכל עובד טיפ טופ, בלי בעיות. :)

הנתב הנ"ל כולל Firewall מובנה ותמיד אפשר לקבוע פורט מסויים ב ICQ ולפתוח אותו ב Firewall של הנתב ואז לא תהיה בעיה כלשהי עם קבצים [אצלי זה מעולה].

כמו כן, אם מדובר בשני מחשבים בלבד, ניתן לשקול ICS, למרות שעם הרשת איכותית יותר ואין תלות בשרת/לקוח.

עוד אופציה שאפשר לקחת בחשבון, אם יש לך גרוטאה [586 ומעלה] שאין לה שימוש ובה לך לנצל אותה, תמיד אפשר לבנות "ראוטר" איכותי מבוסס . :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:\

הדבר היחיד ששמעתי עליו שקשור לשדרוג , זה זה :

http://www.fresh.co.il/dcforum/Networking/632.html

עדין לא ראיתי שידרוג של מודם אחר מלבד אלקטל

:-\

1.את זה אני מכיר , זה מודם חדש לא אלקטל , מה לעשות ?

2.ואממ..להודעה מעל , תודה על המגה וחצי :D

3.הספק NETVISION (לפינגים טובים ובריאים) מחשבים ברשת ? עדיין אין אני רוצה לחבר 2 ובעתיד עוד 1 או 2....4 פורטים עם חיבור UPLINK יספיק לי .

4.סוויץ' ולא האב...NEVER MIND :)

5.ראוטר ברור שהוא הכי קל והכי כיף , הוא עולה בהתאם אני רואה 500 ש"ח... ::) יקר לי מדי.

לשקול קנייה בחול ? 30$ בערך ככה הבנתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג הAHT-E300 כבר נעשה מזמן והוא אפילו יותר פשוט מהאלקטל.

יופי בזק! :yelclap:

באופן עקרוני אתה פשוט מוריד כל גרסת מערכת הפעלה שהיא לא של לצ'יפ עליו המודם מבוסס (אפשר מהאתר של conexant) ומתקין אותה במקום.

מדריך בעברית תוכל למצוא בין היתר ב

http://www.fresh.co.il/dcforum/Networking/3433.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אם ובכל זאת תחליט לפרוץ את המודם :-\ אז אתה תצטרך סוויטץ', ולא האב. ;)

לא נכון, הוא לא חייב סוויטצ'.

גם האב יכול לעשות את העבודה.

כמובן שרצוי סוויטצ', כי דרך העבודה שלו יותר טובה משל ההאב, אבל שניהם יכולים לתפקד במערך הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג הAHT-E300 כבר נעשה מזמן והוא אפילו יותר פשוט מהאלקטל.

יופי בזק! :yelclap:

באופן עקרוני אתה פשוט מוריד כל גרסת מערכת הפעלה שהיא לא של לצ'יפ עליו המודם מבוסס (אפשר מהאתר של conexant) ומתקין אותה במקום.

מדריך בעברית תוכל למצוא בין היתר ב

http://www.fresh.co.il/dcforum/Networking/3433.html

וואו תודה רבה !!!

אז....

1.הספק יכול לדעת שעשיתי זאת ? ואם כן הם רואים , מה צפוי שהם יעשו ?

2.בהנחה שפרצתי ושהוא עובד בנתב , אני פשוט מחבר אותו ל-UpLink של האב או סוויטץ' ומחבר את המחשבים ובעקרון סיימתי ?(כמובן שיש הגדרות תוכנה)

3.האם יש דרך להחזיר את זה לאחר מכן ? המודם אצלי בהשאלה וכשאני אחזיר אותו אני לא מעוניין שהעסק יתגלה...האם לחיצה על הכפתור RESET מאחורה תחזיר את הכל ? או שהיא תחזיר לגירסא ה*חדשה* ואז זה לא יהיה טוב....?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא.

2. כן. אם אין Uplink אפשר פשוט להשתמש בכבל מוצלב

3. עד כמה שאני יודע אין בעיות פשוט להחזיר את הגרסה של באותה דרך שמכניסים את הגרסה העולמית

ובהתייחסות לPhilip -

1. ממש לא נכון. בPPTP עם (החיבור ה"רגיל" של בזק) המחשב פרוץ לגמרי.

כאשר אתה עושה את השדרוג ההגנה לא רק שלא נחלשת אלה היא אוטומטית הרבה יותר חזקה מעצם הNAT

שלא לדבר שבחלק מהמודמים יש גם פיירוול מובנה.

בנוגע לבעיות - כבר שנתיים בחיבור משרדים שלמים בשיטה הזאת ולא נתקלתי בשום בעיה.

2. -כמו שThePorscher כתב- בכלל בכלל לא קשור. מאיפה הבאת את זה? :)

3. רוב האפשרויות שיש לך בנתב יש גם במודם רק צריך לדעת היכן הן.

אין שום עניין מבחינת חוקיות וזה כבר דובר בעבר.

ראוטר עולה הרבה כסף מיותר.

והחיבור שלך מצחיק - במקום להיות PPP Native הוא PPP דרך PPTP..... סתם ערימה מיותרת של פרוטוקולים

אם כבר אז לקנות ראוטר ADSL. (משולב עם מודם שעובד בPPP מלא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא.

3. עד כמה שאני יודע אין בעיות פשוט להחזיר את הגרסה של באותה דרך שמכניסים את הגרסה העולמית

ובהתייחסות לPhilip -

כאשר אתה עושה את השדרוג ההגנה לא רק שלא נחלשת אלה היא אוטומטית הרבה יותר חזקה מעצם הNAT

והחיבור שלך מצחיק - במקום להיות PPP Native הוא PPP דרך PPTP..... סתם ערימה מיותרת של פרוטוקולים

1.אתה בטוח ב-100% שהספק לא יכול לעשות את זה ? אתה מדבר כי אתה חושב ככה או שזה בטוח ב-100%..(אני אשמח אם תוכל לומר לי איך בדיוק אתה יודע - זה קטע שמאוד חשוב לי.)

2.הבנתי , תודה רבה.

3.איך להחזיר אותה זה לא הבעיה , מאיזה אני משיג אותה ? האם יש דרך לשמור אותה לפני ביצוע השדרוג ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא.

ובהתייחסות לPhilip -

בכוונה ציינתי שאני רוצה 4 + UPLINK בעיקרון יש לי בערך 3 מחשבים שצריכים להתחבר , אך אני מעוניין בחיבור נוסף אופציונלי לעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מצטער אבל היום לא עובדים עם PPTP, כולם עוברים ל PPPoE, מכמה סיבות:

א. אם אתה מאחורי , ובמקרה האינטרנט מתנתק, להתחבר מחדש לעיתים דורש ריסט לנתב, אחרת לא תצליח להתחבר, לעומת זאת ב PPPoE זה לא קורה, ולא חייבים לרסטט את הנתב, ואני אומר מניסיון.

ב. PPPoE הרבה יותר חכם ומתקדם מה PPTP, הPPTP תיעול בשכבה השלישית, שכבת ה IP ולכן יש צורך להוסיף headers, כידוע גודל חבילה אינו יכול להיות קבוע והוא נקבע במקרה שלנו על פי כרטיס הרשת, הרבה מקום בחבילה מבוזבז על הheaders והוא היה יכול להיות למטרת העברת מידע חיוני.

לעומת זאת ב PPPoE התיעול מתבצע בשכה השניה, ואינו זקוק לפרוטקול ה IP.

ג. ה PPPoE ידוע כיציב ואמין יותר מאשר ה PPTP [כל מה שכתבי כאן מוכיח את זה] ;)

2.

לא נכון, הוא לא חייב סוויטצ'.

גם האב יכול לעשות את העבודה.

כמובן שרצוי סוויטצ', כי דרך העבודה שלו יותר טובה משל ההאב, אבל שניהם יכולים לתפקד במערך הזה.

אם אתה טוען שThePorscher צודק ומה שאני אומר בכלל בכלל בכלל לא קשור, אז אתה סוטר את עצמך, כי הוא אומר שזה לא חובה, אבל מומלץ :P

3. רוב האפשרויות קיימות במודם [ולא בכל המודמים..] אבל לא כל האפשרויות...

בנושא של חוקיות יש הרבה חילוקי דעות ואני לא רוצה להיכנס לזה, אבל מה שאני טוען בגדול, קנית מוצר מסויים, אפילו שהוא רכושך הפרטי, ברגע שאתה משנה הגדרות פנימיות שבעיקרון הגישה שלך אליהם אסורה, ואתה הופך את המוצר א' שקנית ששויו 100 שקל לדוגמא, למוצר ב' שלא קנית ששויו 200 שקל לדוגמא, לא נראה לי הגון.. :) אבל כמו שאמרתי, יש חילוקי דעות ובוא לא נכנס לזה ;)

בקשר לפרוטוקולים כבר דיברתי על זה ;)

מחיר? זה מאוד תלוי איזה סוג אתה קונה.... אבל בגדול זה באמת יקר יותר... לפי דעתי שווה את זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה פרוטוקול בדיוק הנתב שלך עובד עם האלקטל?? ::)

בקשר לסוויץ' ערבבת קצת את הדברים... אתה כתבת שאם הוא עושה את השדרוג הוא חייב לעבור לסוויץ'. מדוע בדיוק?

אני לא שולל שסוויץ' יותר מהיר (לא משמעותי ברשתות קטנות) וגם הבדלי המחיר אינם משמעותיים כיום איך בין זה לבין צורך ממשי יש הבדל רחב...

אומנם הטכנולוגיה שונה לגמרי אך הממשק נשאר בדיוק אותו דבר

ושוב לגבי הפרוטוקולים - לפי ההודעה שלך זה נראה כאילו הבנת שאני מצדד בPPTP. אם אכן כך אני מציע לך לקרוא אותה שוב.

אם לא אז אינני יודע מדוע טרחת לציין את שלושת הנקודות הללו בהודעתך שאגב מלאות באי דיוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתיימר להיות גאון , אבל דבר או שניים אני יודע.. ;) אז אם אתה אומר, אני אשמח לשמוע את התשובות שלי שוב, אבל הפעם, מדוייקות...

אני עובד בפרוטוקול PPPoE.. :P

אם באמת כתבתי שחובה לעבוד בסוויטץ', אז כנראה שהתבלבלתי, כי אפשרי לעבוד עם האב, אבל עדיף סוויטץ'.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...