הצילו! נשבר לי פין אחד הארד.. האם אפשר לתקן את זה איפהשהו? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו! נשבר לי פין אחד הארד.. האם אפשר לתקן את זה איפהשהו?

B0necrack3R

Recommended Posts

יש לי רעיון יש מין לוחות קצרים מנחושת,נסה להוציא אחד(זה קל) ותכניס למקום שחסר (הפין הזה הוא דו כיווני)

אז בטוח יהיה מגע רק מה צריך לקצר אותו קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הם עושים את החיבורים כאלה רגישים?!

אני לא מבין באלקטרוניקה. אבל במקום מיליון פינים קטנים שמים פין אחד ענק באמצע. אפשרי?

ממש לא. כל פין ופין נועד להעברת זרמים אלקטרוניים בזמנים שונים, בעוצמות שונות, בתדירויות שונות וכו'... לכל אחד יש תפקיד משלו במערך האלקטרוני הזה. לכן לא ניתן פשוט לקחת את כל הפינים ולהחליף אותם בפין אחד גדול. שכן פין אחד גדול או לא גדול, הוא פין אחד. תחשוב שאתה צריך להעביר נתונים מורכבים ומסובכים מהמחשב להארד-דיסק (או להפך) עם פין אחד. בלתי אפשרי, או אפשרי אבל איטי מאוד, כי כל המידע צריך לעבוד על אותו פין.

יותר פינים שמעבירים מידע = יותר מידע מועבר בבת אחת = פחות זמן להעברת כל המידע.

הסיבה שהם קטנים ורגישים היא בגלל שבאלקטרוניקה כמו באלקטרוניקה, שואפים תמיד לקטן יותר, קומפקטי יותר, יעיל יותר, ומהיר יותר.

(להזכירך, המחשב הראשון תפס שטח של 167 מ"ר, שקל כ-60 טונות, ועשה הרבה פחות ממה שמחשב ביתי מסוגל לעשות היום. אתה רוצה לעבוד עם דבר כזה בבית? לא חשבתי שתרצה. בגלל זה האלקטרוניקה עובדת ומקטינה בשביל הנוחיות שלך כל מה שאפשר.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות.. לקחתי את ההארד לחנויות אלקטרוניקה רבות אך שמה אף אחד לא העז להתעסק בהארד דיסק.

הרעיון עם המחט את האמת נראה לי מסורבל מדיי..

דרך אגב מה שקרה לי זה בגדר האחריות שקיבלתי על ההארד דיסק?!

off topic** עשיתה בגרות בלשון השנה?off topic* ThePorscher*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה אחרת ל"המצאה" הזאת עם הפינים

למה לא עשו את זה הפוך?!

שהפינים יהיו בכבל IDE

והחיבור פלסטיק בהארדיסקים ובלוחות הראשיים

ככה אם נשבר פין פשוט מוציאים אותו ומחליפים כבל ;D

נשמע הרבה יותר הגיוני לא? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה אחרת ל"המצאה" הזאת עם הפינים

למה לא עשו את זה הפוך?!

שהפינים יהיו בכבל IDE

והחיבור פלסטיק בהארדיסקים ובלוחות הראשיים

ככה אם נשבר פין פשוט מוציאים אותו ומחליפים כבל ;D

נשמע הרבה יותר הגיוני לא? ::)

וואללה נכון, באמת למה לא עשו ככה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה, אם אין באפשרותך להלחים אז רעיון הסיכה נשמע די טוב, אבל לא עם סיכה...

קח פין זהה ולוח של 486 או כל דבר אחר, ותנסה ליצור מגע, אם תעשה את זה טוב, אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד..

(תנסה להדביק אולי עם סופר גלו (מבודד, חזק)...

נ.ב

אל תשכח להחליף את הכבל כן??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעת ה 200!

איך אתה אמור להדביק פין קטן שכזה?

זה בלתי אפשרי

מממ... לוקח פי קטן, מחזיק אותו עם פינצטה מפעיל לחץ איפה שנשבר ושם טיפה או שניים של סופר גלו (רק על הבסיס..).

MOOMOO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אוי אוי...מה זה הבולשיט הזה?

אל תשים סופרגלו! אתה רק תהרוס..לזה שהציע את הרעיון עם הסיכה...זה רעיון מטומטם משום שלמתכת שהסיכה עשויה אין ת'מוליכות אשר יש לנחושת או שבמקרה שההארדיסק הוא מהחדישים אז הוא בציפוי זהב...אי אפשר להחליף כזאתי מוליכות...אם תלחים לשם את הסיכה...העברת הנתונים או כול שיט שכזה יהרס בגלל המוליכות המחורבנת....אגב ..אם זה בגדר האחריות אז תלך לחנות שקנית ממנה את ההארדיסק ותגיד ש"בתהליך ההרכבה למחשב הפין נשבר"..אז יחליפו לך אותו...אין לך על מה לדבר איתם בכלל..יחליפו לך אותו...אם אין לך אחריות אז מה שתעשה זה ככה:

לך לחנות אלקטרוניקה ותקנה שם מלחם בקוטר של 2-3 מ"מ ...תקנה שם את הבדיל הכי יקר...(לרוב יש לו את המוליכות הכי טובה)

תקח את הפין שנשבר...או שתקח ממקום אחר את הפין ותלחים ...זאת לא בעיה..אתה צריך רק ידיים יציבות והזהו...

הלחמה טובה קשור לשלושה דברים:

ידיים טובות..

בדיל איכותי(אשר הוא מתפזר בצורה טובה כעיקרון הוא ממש טוב מכול הבחינות...)

ומלחם טוב או דק כדי לבצע עבודות דקות..

אם יש לך את שלושת אלו..אתה תצליח לא להרוס לעצמך את ההארדיסק ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי להבין, יצא לך הפין לגמרי מהמקום - כלומר מה PCB עצמו? או שנשבר לך חלק ממנו - החלק בתוך מעטפת הפלסטיק?

אם נשאר חלק ממנו בתוך מעטפת הפלסטיק, תשבור את הפלסטיק באזור הפין השבור כדי שיהיה לך מקום, ותלחים את החלק השבור למקום. תדאג שאתה מלחים ישר, וכמות הבדיל חייבת להיות אפסית, אתה לא יכול "לעבות" את הפין.

אם הפין יצא לך מה PCB, שוב אתה צריך לשבור את הפלסטיק, ולהלחים אותו חזרה וליישר אותו כך שיסתדר בשורה עם שאר הפינים.

אם הלך לך הפין לאיבוד, קח אחד מדיסק מקולקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...