AMD טוענת - PhysX ימות בסופו של דבר - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD טוענת - PhysX ימות בסופו של דבר

huber

Recommended Posts

http://www.bit-tech.net/news/2008/12/11/amd-exec-says-physx-will-die/1

אני לא אתרגם את כל המאמר, אבל אחרי קריאה שלו אני נוטה להסכים. הוא אמר כמה דברים די נכונים (כמו שהעובדה שניתן לספור את המשחקים שתומכים ב PhysX על אצבעות כף יד אחת או כמו העובדה ש AGEIA ניסתה לחלק חינם את המנוע ונכשלה וכמובן העובדה ש HAVOK כרגע שולים בשוק ביד רמה). נווידיה יצטרכו להוכיח בצורה חד משמעית שיש משהו ב PhysX מעבר להייפ בשביל שהטכנולוגיה הזו תתפוס בצורה רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה בדיוק ציפית, ש- ישבחו את NVIDIA על ההשקעה בטכנולוגיה ?

בינתיים הם נותנים רק הבטחות, בזמן של-NVIDIA יש טכנולוגיה פעילה בשטח.

EA ו-2K כבר חתמו עם NV חוזה על האצת physx על ה-GPU וישתמשו בזה כאוות נפשם.

טכנולוגית physx עצמה כבר קיימת הרבה זמן וישנם המון משחקים שמשתמשים בה... כל משחק שלישי שאני מתקין מבקש להתקין דריבר של ageia.

מה שהם מדברים שם (שאפשר לספור משחקי physx על יד אחת) הם מתכוונים למשחקים שמאיצים physx על ה-GPU, וזאת כי מדובר בעניין חדש. אני מציע ל- להתחיל לאסוף ידיים כי עם הזמן יחסרו להם אצבעות לספירה.

NVIDIA ידועים בשל תוכנית ה-TWIMTBP שלהם (הטמעת טכנולוגיות ואופטימיזציה מול מפתחות המשחקים) ואני לא רואה סיבה שזה לא יקרה עם physx. עצם העובדה שכרגע השימוש הוא למטרת תוספת תכנים גראפיים וללא השפעה ממשית על ה-gameplay , לא ממש בא לטובתם של , מאחר וכך המשחק יהיה שחיק על כרטיסים מבית 2 החברות, רק עם יותר תוכן גראפי על כרטיסי . אם הפיצ'ר היה משפיע על המשחקיות עצמה זה כבר היה מסוכן מאחר והמשחק היה שחיק על כרטיסי בלבד, ואת זה אף אחד לא באמת רוצה, אפילו לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NVIDIA קנו מוצר מוכן, לא השקיעו בזה שום דבר חוץ מכסף, לא מגיע להם גם קרדיט.

ל גם יש כמה טכנולוגיות בפיתוח, חלקם גם הוצג לציבור ובנוסף הם עוד לא ירדו מנושא שיתוף הפעולה עם havok.

עד היום physx לא הוכיח את עצמו, בכללי מדובר במשהו מפגר שפוגע בשוק במקום לעזור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם רכשו מוצר מוגמר לעבודה על כרטיס AGEIA יעודי (שניתן להשגה במחיר מופרז).

ההשקעה פה היא בהטמעת הטכנולוגיה להאצה על ה-GPU ופתיחתה לציבור בחינם (בעדכון דריבר), שזה כשלעצמו ראוי לשבח.

אגב אם וכאשר havok יואץ ע"י GPU של ATI, גם אז לא יהיה בבעלותה. ואינטל רק מחמירה את המצב...

physx עדיין לא הוכיח את עצמו בהיותו מואץ ע"י ה-GPU (אם נתעלם מהדמואים והמשחקים "השיווקיים" שיצאו),

אבל בדיוק בשביל זה מפזרת כספים וחותמת חוזים.

מה שבטוח, מ-OpenCL ו-DX11 יהנו כל הצדדים במערכה.

אני בעד פיתוח ויישום של , כל , "סגורה" ו- "פתוחה" כאחד. השוק יסתגל, אל תדאג לו.

אולי physx יפול ואולי יחדור, אבל מה שבטוח, כל צעד בכיוונה של סצינת הגיימינג - הרי הוא מבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון, המגמה הכללית של האצה פיזיקלית על הGPU מעולה, במיוחד מצד שמתחילה להכנס לשוק חדש, ועוד נתינת המוצר בחינם.

אבל , לפי דעתי הוא לא מתקרב לרמה גבוהה של ניצול (גם מבחינה כללית וגם על הGPU) . יש הרבה דברים לתקן, אבל הרעיון הכללי מעולה.

אני לא מצדד באף צד , כאשר יגיעו למצב שההאצה תנוצל באופן יעיל שתי החברות ירוויחו, מן הסתם זאתי בעלת המנוע היותר דומיננטי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול כן, שניהם שואפים לתוצאה ויזואלית דומה, אך ישנם לא מעט הבדלים חשובים,

כגון עלויות רשיון, כלים למפתחים, פיצ'רים\יכולות, visual debuggers וכו'.

havoc נקנה ע"י אינטל, לכן סביר להניח שלא נראה אותו רץ על GPU עד שאינטל יוציאו את כרטיסי המסך שלהם.

physx יכול לרוץ גם על CPU, גם על PPU ועכשיו גם על GPU.

כנקודת יחוס להבדלי הביצועים מבחינת אפשרויות האצת physx:

Compared to the performance of a 2 Quad CPU, the GTX 280 was up to 15X faster simulating fluids, 12X faster with soft bodies, and 13X faster with cloth and fabrics. (I believe that puts the GTX 280's performance at roughly six to 10 times that of Ageia's own PhysX hardware, for what it's worth).

האצת CPU נקראת האצת תוכנה.

האצת חומרה (PPU / GPU) מורידה עומס מה-CPU וגם מאפשרת ביצועים+תוכן ברמה גבוהה הרבה יותר.

אולם, אם תשתמש בכרטיס מסך אחד גם לחישובי פיזיקה וגם לחישובי גראפיקה אתה גם מוסיף תוכן גראפי לסצנה וגם מחלק יותר משימות ל-GPU,

כך שהביצועים מאוד תלויים בעוצמת כרטיס המסך \ בדרישות המשחק. בכל מקרה זה פותח אפשרויות מעבר להגבלת ה-CPU.

havoc מיועד לעבוד על CPU לכן הוא עושה עבודה טובה ונדיר שתתקלו איתו בבעיות איטיות. עם זאת הוא די מוגבל בהשוואה ל-physx.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...