התלבטות בין מספר כרטיסי מסך [4850 ו-9800GTX+] - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מספר כרטיסי מסך [4850 ו-9800GTX+]

6th Finger

Recommended Posts

אני מצטער שהפכתי למטרד, אבל זו הפעם האחרונה שאני מציק לכם. מחר סוף-סוף אני הולך להזמין את המחשב. המסך המיועד הוא 20"-22" [1680x1050], והקנייה תתבצע בחנות פנדה, כך שהצעות מחנויות אחרות לא יהיו רלוונטיות. לאחרונה התווספו לאתר של פנדה מספר כרטיסים חדשים, כך שזו הרשימה שאני מתלבט לגביה:

Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512Mb GV-R485ZL-512H Zalman Cooling

מחיר: 940 ש"ח.

Palit Geforce 9800GTX+ 512Mb PCI-e

מחיר: 900 ש"ח.

INNOVISION 9800GTX+ FREEZER EDITION 512MB DDR3

מחיר: 950 ש"ח.

Twintech nVidia 9800GTX+ 512Mb OC PCI-e

מחיר: 950 ש"ח.

כפי שאפשר לראות, רוב הכרטיסים הם גרסאות שונות של 9800GTX+, מאחר ואין מבחר רחב כ"כ לכרטיסי ה-4850.

אני מניח שכל הכרטיסים פה הם קרירים ושכולם באותה רמה, כך שהמדד מבחינתי הוא מי יותר שקט.

מצאתי באינטרנט תגובות שאומרות שהגרסה הזו של ה-4850 די רועשת, אבל לגביי השאר אני לא יודע...

חשוב לי לציין שאת הכרטיס אני כנראה אחליף בעוד שנה-שנתיים כשהוא כבר בקושי יסחוב,

כך שתוכלו גם להציע לי כרטיסים אחרים שנמכרים בפנדה ולדעתכם יהיו יותר משתלמים בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי לפנדה, ובסופו של דבר בחרתי ב-4850 רגיל של Gainward.

בכל אופן, ההזמנה תישלח למעבדה רק ביום ראשון, כך שאני עדיין יכול להתחרט ולבחור באחד הכרטיסים שציינתי למעלה.

אני אצמצם את הבחירה ל-4850 של ג'יגה-בייט ול-9800 של אינוויז'ן. אשמח אם תציינו את הסיבה לבחירתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של ה - +9800GTX הוא פוטנציאל OC עדיף (מלבד הפאליט שלא מצטיין בזה).

מבחינת ביצועים:

ה - +GTX לוקח ב: CRYSIS,STALKER, GOTHIC 3, MASS EFFECT, GRAW 2 ו - COH DX10 (וגם בטומב ריידר אבל שניהם מריצים אותו כמעט מושלם גם ככה).

ה - 4850 לוקח ב: HELLGATE:LONDON, LOST PLANET, DMC4, WIC DX10, R6:VEGAS, AC, GRID ו - COJ.

בשאר או שהם שווים או שההבדל ביניהם חסר חשיבות כי לשניהם יש 60 ומעלה FPS שזה חלק לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, דניס. אתה מפגין הרבה ידע ואני מרגיש בידיים טובות. אשמח אם תמשיך לענות על שאלותיי או על חלק מהן [כמובן שאשמח אם גם אחרים יענו]:

1. מה לגביי הריפרנס של Gainward? יש טעם בכלל לחשוב עליו או שעדיף להשקיע בכרטיס מקורר? [4850 של ג'יגה-בייט או 9800 של אינוויז'ן].

2. נכנסתי לאתר של אינוויז'ן, ובתמונה רשום שהכרטיס הוא 9800GTX+ בעוד שבפרטים רשום שהוא 9800GT בעל מהירות שעון של 600MHz.

איפה הם טעו? בתמונה או בפרטים ששמו בפנים? כי אני פוחד שאם אני אקח את הכרטיס הזה בסוף יסתבר לי שהוא 9800GT.

3. יש טעם לחשוב בכיוון של Twintech 9800GT XXT? או שהוא חלש מדי? [שוב, הרזולוציה תהיה 1680x1050].

4. מה לגביי COD5? ראיתי בנצ'מרק של המשחק, וכל הכרטיסים מציגים יכולות די עלובות ביחס לשאר המשחקים.

יש טעם להתייחס לבנצ'מרק הזה או שככל הנראה ו-ATI יוציאו עדכונים שיתקנו את הבעיה הזו? או שזו בכלל לא בעיה ואין מה לתקן?

תודה רבה, שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בכמה הוא כבר עולה פחות ? אני חושב שלא בהרבה ולכן לא הייתי הולך עליו.

2. סתם טעות באתר.

3. לא הייתי לוקח אותו, לא מספיק חזק.

4. אני מניח שהביצועים בו יעלו אחרי עידכוני דרייברים וטלאים ובסופו של דבר הוא יעבוד כמעט כמו COD4.

ל - כרגע יש יתרון משמעותי במשחק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הוא עולה 100 ש"ח פחות מהכרטיסים הנ"ל [כלומר, 850 ש"ח].

2. אז זה בעצם 9800GTX+? או שזה 9800GT?

3. אוקיי, אז אני מוריד אותו מהפרק.

4. אז יש טעם להתחשב בזה? כי זה אחד המשחקים שאני מאוד רוצה לשחק בהם. הבעיה היא שגם ב-GRID וב-NFS אני רוצה לשחק, ושם 4850 מנצח.

באיזה כרטיס אתה היית בוחר? [ובאיזה משחקים אתה משחק?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לדעתי משופר שווה 100 ש"ח.

2. זה חייב להיות +9800GTX.

3. אז יש לך התלבטות, במקרה הזה הייתי הולך לפי הכרטיס שלוקח במשחק הכבד מבין השניים.

4. אני כנראה הייתי לוקח את ה - +9800GTX של TWINTECH (לא יצוא לי לשחק בחדשים בגל הכרטיס הישן שלי אבל בקרוב יהיה חדש אני מקווה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה היית הולך דווקא על הטווינטק? אם זה בגלל ה-OC שרשום, אז בדקתי את העניין וזה רק אומר שהוא מוכן לביצוע OC.

אני אשאל את זה אחרת - איזה כרטיס היית בוחר, במידה ולא הייתה לך כוונה לעשות OC? או שאין לך כוונה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה משחקים חשובים לך יותר? ובנוגע לאחריות, לפי מה שאני רואה על האריזה יש לו אחריות של שנתיים, כאשר לרוב יש 3 שנים.

ואיך אתה יודע איזה יש לו?

בכל אופן, אם הייתה לך אפשרות לבחור בין הג'יגה-בייט [4850] והאינוויז'ן [9800GTX+], במי היית בוחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, סליחה על הדאבל.

בדרישות של הכרטיסים של טווינטק ושל אינוויז'ן רשום הדבר הבא:

Minimum 500W PCI Express compliant system power supply with a combined 12V current rating of 30A or more.

למחשב הזה הזמנתי את הספק Corasair VX 450W, והשאלה היא אם הוא יספיק לאחד הכרטיסים הללו,

או שלחילופין עליי לקחת את ה-4850 או לקחת ספק עם הספק גדול יותר... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...