דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 130 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אני חושש ששנינו לא מבינים אחד את השני.

אני מדבר רק על העניין של נתינת שבעה המצוות הללו אל האנושות. ורק על מצוות אלו. עכשיו אם אתה אומר שקידום של כל דבר אחר בין הגויים הוא מסיון אז אני מסכים בהחלט.

[br]פורסם בתאריך: 16.05.2009 בשעה 05:07:11

טוטן

ארטי צודק

אתם ( רוני ואתה ) לא מסכימים על "אלוהים" אתם לא מסכימים על הדרך לעבוד את האלוהים ( כלומר דרך פולחן ומי מייצג את האלוהים ) אתם אפילו לא מסכימים על הפירושים של מה שליכאורה אלוהים אמר , תגיד טוטן , חשבתם ( גם אתה ורוני ) שיכול להיות שהאלוהים אף פעם לא דיבר :s05:

עד לקטע של "תגיד טוטון" - מה?

אחרי הקטע של "תגיד טוטון" - חשבתי (כמו רובנו), הגעתי למסקנה שזה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חברים, הצדק עם רוני. אתם טוענים שלא - כי אתם מפספסים פרט שכיח עד מאד.

לעמדת המאמינים: המצוות הללו לא באו מבני אדם אל בני אדם, אלא מאלוהים אל בני אדם. ולכן, אין כאן קשר למסיונריות.

יש כאן קשר למה שניתן לכנות; "יחסי אבא ובן".

בגלל שהם מחליטים שזה לא מסיונריות אז זה לא מסיונריות ?

מי נתן להם זכות לתפוס בעלות על קיומם של אנשים ?

כל הסיפור הזה של ציווי אלוהי מוציא מאנשים את המכוער.

אם אני יחליט שאלוהים רוצה שאני ידרוס אותך אז זה מקנה לי זכות לעשות זאת ?

ולהוסיף חטא על פשע אולי גם אני יאמר שזה לא רצח, זה רצון אלהים וזכות עליונה לעשוות זאת.

ואם עוד אנשים יסכימו איתי אולי אני גם יקבל מדליה.

ואם זה יחסי אבא ובן אז מי הם כל המגעילים האלה שנדחפים באמצע וכופים את רצונם על אחרים בשם אלוהים...

צבא אלוהים ? מה אנחנו במלחמה ?

אתם יודעים מה, כנראה שכן.

זוהי מלחמה על מי שולט בחייהם של אנשים, וזה באמת לא משנה מאיזה סיבות הזויות הם עושים את זה.

במלחמה כמו באהבה אין חוקים, והמסיונרים משתמשים בכל שיטה אפשרית כדי לשבור ולשעבד את רוחם של אנשים.

אם זה לא מסיונריות אז זה אפילו יותר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שהם מחליטים שזה לא מסיונריות אז זה לא מסיונריות ?

מי נתן להם זכות לתפוס בעלות על קיומם של אנשים ?

א.טענה לגיטימית לאגנוסטיקן.

ב.אם אנחנו כבר בשוונג; התוכל להצביע לי על מה לא בסדר במצוות אלו - כאחד המצהיר על עצמו "מערבי" נאור ונעים הליכות.

כל הסיפור הזה של ציווי אלוהי מוציא מאנשים את המכוער.

אם אני יחליט שאלוהים רוצה שאני ידרוס אותך אז זה מקנה לי זכות לעשות זאת ?

מה הסימוכין שלך?, בתנ"ך מונחים כלים לזיהוי אמיתותו של אדם הטוען להתנבאות.

ולהוסיף חטא על פשע אולי גם אני יאמר שזה לא רצח, זה רצון אלהים וזכות עליונה לעשוות זאת.

ואם עוד אנשים יסכימו איתי אולי אני גם יקבל מדליה.

אני לא יודע מה עם אחרים, אני רק יודע שאני אישית לא אוכל לקחת אותך ברצינות אם תיכשל במבחן התנכ"י לזיהוי אמיתותו של נביא.

זוהי מלחמה על מי שולט בחייהם של אנשים, וזה באמת לא משנה מאיזה סיבות הזויות הם עושים את זה.

במלחמה כמו באהבה אין חוקים, והמסיונרים משתמשים בכל שיטה אפשרית כדי לשבור ולשעבד את רוחם של אנשים.

אם זה לא מסיונריות אז זה אפילו יותר גרוע.

אתה טוען טענות רבות, ולעתים נראה כי אתה מסיונר בעצמך, יש לך הוכחה שהדברים כך?, אני מאמין שבמקרה הספיציפי הזה הם לא, זה הכל. אתה לא חייב להסכים איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, הצדק עם רוני. אתם טוענים שלא - כי אתם מפספסים פרט שכיח עד מאד.

לעמדת המאמינים: המצוות הללו לא באו מבני אדם אל בני אדם, אלא מאלוהים אל בני אדם. ולכן, אין כאן קשר למסיונריות.

יש כאן קשר למה שניתן לכנות; "יחסי אבא ובן".

אם כך, כל מסעות הצלב ומסעות הכיבוש של מוחמד, בהם המירו אנשים לנצרות ולאיסלאם, לא היו מסיון אלא ציווי אלוהי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, כל מסעות הצלב ומסעות הכיבוש של מוחמד, בהם המירו אנשים לנצרות ולאיסלאם, לא היו מסיון אלא ציווי אלוהי?

והשאלה הזו באה להכשיל את מי?, אותי?.

לא רק שהיא שאלה שונה לחלוטין מזו ששאל ארטי, היא לא קשורה כלל לדיון.

בתור אדם שלמד את קורותיהן של דתות אלו אוכל לומר לך, הרבי מנצרת (ישו בשבילך) מעולם לא ציווה על ממשיכי דרכו להילחם בשונים מהם, הוא למעשה לימד להיות טוב אם לא יותר מדיי טוב באומרו משפטים כמו: "הסוטר לך בלחי הימנית, הפנה לו גם את השמאלית".

לגבי הקוראן של מוחמד, זה יענה לך על השאלה:

http://www.youtube.com/watch?v=IgfsByR80Z4&feature=channel_page

תאמין לי שזה יענה, אתה רק צריך לדעת אנגלית "שוטף".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אני מודה שלא ראיתי את הקטע מיוטיוב עד הסוף, פשוט לא יכולתי להקשיב לקול המונוטוני שמדבר על סתירות בין הקוראן לעצמו ועל סתירות בינו לבין מקורות אחרים. עם זאת, מהחלק שכן שמעתי, לא מדובר על סתירות שונות במהותן לאלו שיש בתנ"ך בינו לבין עצמו ובינו לבין מקורות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקורות אחרים?, הוא מדבר רק על הקוראן ועל התנ"ך, או על הקוראן שלעתים גם סותר את עצמו.

חבל שלא הקשבת לנאמר בוידאו עד תומו (כי לקראת הסוף הוא מראה את הסתירות היותר חריפות) ואלו למשל:

הקוראן גורס שמגדל בבל נבנה במצרים

""""""""" ששניים מבניו של נוח טבעו במבול ושרק אחד מהם עלה עימו לתיבה בעוד שהתנ"ך מעולם לא הזכיר מאורע זה.

""""""""" שישו עלה לשמים בגיל 120 שנים, הברית החדשה + הבשורות הגנוזות שאינן חלק ממנה, גורסות שישו חי עד גיל 34 לערך + שהוא נצלב ולא עלה לשמימה בלי לקום לתחיה 3 ימים לאחר מותו.

""""""""" שאדם הניח יסודות לקבעה בחצי האי ערב כבר לפני אלפי שנים בעוד שהתורה לא מזכירה אירוע כזה, ולא מזכירה בכלל את חצי האי ערב, וגם לא בהקשר לסיפורים אחרים כמו שטוענים המוסלמים.

ולקינוח: הקוראן גורס שזה היה ישמעאל בעקדת יצחק, ולא יצחק.

בושה וחרפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוראן סותר את התנ"ך כפי שהתנ"ך סותר את הקוראן (זהו חוק ניוטוני...)

למה אנשים שמצייתים לקוראן בו לטענת אנשים רבים (סדר גודל של מאות מליונים) כתובים דברי האל, לא זוכים לאותה מידה של אהדה מצידך, כמו אנשים שמצייתים לתורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטון

אם רוני הוא זומבי ( כלומר איננו בעל רוח חיים משל עצמו והוא כלי בלבד להשמעת דעות של אחרים ( ביחיאת רוני תראה לאיזה דרגה מכובדת ואדירה שמתי אותך , "צינור" ) לצערינו זה לא דבר אלוהים חיים מה שאתה משדר אבל , שויין ) אתה טוטון היגעת לדרגת עיוור , אתה מתיחס לתורה כמו מכונה , כמו מעבד תמלילים ומה הבעיה עם המכונה הזו ? שהיא איננה יכולה להתעדכן , צדיק , צריך לעדכן את ה"קושחה" של המעבד תמלילים שלך , מי אמר לך שאת התנ"ך לא כתבו ליפני 22 שנה ? אין לך את הראיה לראות איך הדברים משתלבים בתורה ובמציאות , אתה מסוג של רוני , שרוצה ל"כופף" את המציאות להבנה שלו את התורה ( רק רוני רוצה לעשות את זה עם ההלכה ואתה רותה לעשות את זה עם המילים מתורת משה ) .

אני יודע שאתה בן אדם עקשן אבל ישר ( רוב הזמן ישר אבל כל הזמן עקשן ) .

מה היציאה שלך על "אבא ובן "? מאיפה ה"משיחיות " הנוצרית הזו נפלה עלייך ???

ארטי שוב צודק , מזכיר לי את הבדיחה של : לשגל את המורה לתנ"ך ולהגיד לה : " כה אמר אלוהים!" הרי זה שורש הדביליות והצער והחמאס והעוולות בין בני האדם , שאחד ( נניח כמוך או כמו רוני ) שבאים לאדם אחר ( לא לי כי אני עכביש , אבל נניח לשאר משתתפי התרד ) ואומרים להם :"כה אמר אלוהים!" אתם באים לשגל להם תחיים / תשכל ? למה לכם לעשות זאת ? מניין לכם הביטחון ? האם כבר היתגלה לכם אלוהים בסנה הבוער ושם אותכם לשליחות ? איזה "מטה" הוא נתן לכם לעשות בו קסמים ( והאם תצליחו לשכנע את פרעה - עכביש - לתת לעמכם ללכת :s05: , באיזה סמכות ? באיזה רשות אתם חושבים שיש לכם רשות לפגוע בדרך החיים של אנשים אחרים כפי שהם מבינים אותה ? האם אתה רוני תשים את הראש שלך בחבל התליה של כל האנשים שאתה מדיח ? האם אתה טוטא תלך ותתן את הדין על דברייך באם זו טעות ? לא חשוב היכן ? בבית דין של מטה או בבית דין של מעלה ? ) אתם שניכם די בתפקיד "יצר הרע " המסית ומדיח , כמו הנחש בגן עדן , באים "לשכנע" את האנשים לאכול מהפרי , כמו המיסיונר הזומבי שכל הזמן מנסה לפתות נשמות טועות :" תבוא תעשה שבת " וכו' פחחחח

לפי דעתי צריך לאסור אנשים שבאים להמיר ולשכנע אנשים אחרים מבלי שהוזמנו לעשות כך , לדעתי צריך להכריז על כל אחד שחושב שהוא יודע מה טוב בשביל האדם השני כשוטה וכעבריין מדיח בפוטנציה !

מיסיונריות , היא שליחות , ברגע שלבן אדם יש שליחות בקשר לבן האדם השני הוא צריך להיות מעוקב לחקירה ואם הוא טוען שאלוהים שלך אותו , צריך להכניס אותו ואת האלוהים שלו לחליפת משוגעים עד שהוא ירגע .

זו פחות או יותר דעתי הבילתי מבוססת .

אבא ובן עאלק , יש אבות שאסור להם להביא ילדים לעולם - פחחחח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוראן סותר את התנ"ך כפי שהתנ"ך סותר את הקוראן (זהו חוק ניוטוני...)

למה אנשים שמצייתים לקוראן בו לטענת אנשים רבים (סדר גודל של מאות מליונים) כתובים דברי האל, לא זוכים לאותה מידה של אהדה מצידך, כמו אנשים שמצייתים לתורה?

ידעתי שתשאל את זה, היות ולא ידעת מתי הקוראן נכתב, ומתי התורה, וזה בסדר.

לעמדת היהודים והנוצרים: התורה ניתנה לפני 3400+ שנים במעמד הר סיני מפי אלוהים. ובו נגיד שאתה אתאיסט מוחלט, ההסטוריה המתועדת מזכירה את התורה כבר לפני 2000-2900 שנים. "תורת משה".

הקוראן, נכתב לפני 1400 שנים.

תניח לרגע שאתה אדם מאמין (ממתרס האברהמיות) - או שהתורה נכונה, או שהקוראן, אל כל-יכול לא יתן שני גרסאות סותרות למקרים זהים.

בצירוף העובדה שמעמד הר סיני היה מול עם שלם, והסורות ש"הורדו" למוחמד ניתנו לו באופן פרטי, בלילה, לרוב ללא עד אחד, ביד-שניה (מן המלאך גבריאל, לטענתו), המתון יעיד שהסיכויים שהתורה היא האלוהית הם 100% בעוד שהקוראן אין לו אחוז אחד אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי האמונה שלך התורה ניתנה מפי אלוהים לעם שלם. לפי אמונה אחרת תורה אחרת ניתנה למוחמד. זה שהאמונה שלך קודמת או טוענת לעדים רבים יותר, אינה רלוונטית לשאלה מי צודק. היו אמונות רבות טרם התורה, שהאמינו בהם אנשים רבים יותר - אינך טוען הרי שאותן אמונות נכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

, אל כל-יכול לא יתן שני גרסאות סותרות למקרים זהים.

דווקא לי זה נשמע מה שאל כל יכול , יכול לעשות :bash: ( האם לטעות זו לא יכולת :s05: )

המתון יעיד שהסיכויים שהתורה היא האלוהית הם 100% בעוד שהקוראן אין לו אחוז אחד אפילו.

כמה יש לו ? מה נכון בו ? האם התורה נכונה במאה אחוז ביחס לעצמה או ביחס לתורת מוחמד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי האמונה שלך התורה ניתנה מפי אלוהים לעם שלם. לפי אמונה אחרת תורה אחרת ניתנה למוחמד. זה שהאמונה שלך קודמת או טוענת לעדים רבים יותר, אינה רלוונטית לשאלה מי צודק. היו אמונות רבות טרם התורה, שהאמינו בהם אנשים רבים יותר - אינך טוען הרי שאותן אמונות נכונות.

אחי זה ויכוח סרק, בשיא הצניעות, אתה מודה בעצמך שלא למדת אפילו לא דקה על האסלאם, ולכן אתה שואל את השאלות האלו, אענה לך על זו, ובאותה נימה אשלח אותך לאותו סמינר שראיתה אפילו לא חלקיק ממנו, סמינר שיגרום לך להבין מהוא האסלאם ואיך הפך מכת לדת.

הסתירות הפנימיות שבקוראן או בחדיף, או שבין הקוראן לחדיף הן שמפלילות את האסלאם.

מוחמד אומר בסורה 10:94: אם יש לך ספקות לגבי הקוראן שהורד לך, לך והתייעץ עם היהודים והנוצרים שקיבלו את הספר לפניך (הספר: הכוונה לתאורט או לאינג'יל - תורה ובשורות).

אבל הקוראן כפי שהוא סותר באופן בוטה את כתבים אלו ולכן לא ייתכן שאותו אלוהים נתן אותו ואותם באותה מציאות.

ועל כן, המתון אשר מבקש לחקור את האמת, שהוא ישר ושאינו מתודלק במניע פסיכולוגי מגביל יבין כי הקוראן הוא שקר, אך לא שקר שחור, ולא נעשה שקר זה מהטעיה מכוונת, אלא מכוונתו הטובה של מוחמד, להביא אלפי גויים להאמין בקיומו של האלוהים שנתן להם חיים.

טוטון

אם רוני הוא זומבי ( כלומר איננו בעל רוח חיים משל עצמו והוא כלי בלבד להשמעת דעות של אחרים ( ביחיאת רוני תראה לאיזה דרגה מכובדת ואדירה שמתי אותך , "צינור" ) לצערינו זה לא דבר אלוהים חיים מה שאתה משדר אבל , שויין ) אתה טוטון היגעת לדרגת עיוור , אתה מתיחס לתורה כמו מכונה , כמו מעבד תמלילים ומה הבעיה עם המכונה הזו ? שהיא איננה יכולה להתעדכן , צדיק , צריך לעדכן את ה"קושחה" של המעבד תמלילים שלך , מי אמר לך שאת התנ"ך לא כתבו ליפני 22 שנה ? אין לך את הראיה לראות איך הדברים משתלבים בתורה ובמציאות , אתה מסוג של רוני , שרוצה ל"כופף" את המציאות להבנה שלו את התורה ( רק רוני רוצה לעשות את זה עם ההלכה ואתה רותה לעשות את זה עם המילים מתורת משה ) .

אני יודע שאתה בן אדם עקשן אבל ישר ( רוב הזמן ישר אבל כל הזמן עקשן ) .

רגע רגע, לא יכולה להתעדכן?, התורה עצמה מעידה על כך שנביאים יאחרו את משה רבנו, ואף נותנת כלים לזיהוים. ספר ירמיהו, הנביא האחרון לפני גלות בבל, מעיד שתיכרת ברית חדשה, שונה מיזו אשר ניתנה בסיני, בה אלוהים "יתן אותה בקירבנו" ו "יכתוב את תורתו (הוראתו) על ליבנו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...