דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 129 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

הקטע שהבאת שלא ללכת לים - זה הכלל שלא הולכים למקומות שיש בהם סכנה -כי זה זמן של פורענות לעם ולעולם כולו בעקבות החורבן.

עוד קישקוש בלבוש שמבוסס על שגעונות של אנשים מוטרפים.

מה מסוכן ? מה הקשר בין זה לבין מה שקורה במציאות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קיבוע מודעות והכוונה מחשבתית או אם תרצה ריכוז מחשבות או שליטה על מחשבות

משהו בסגנון האח הגדול , או כמו שקורה בקוריא הצפונית , ביום ההולדת של המנהיג - כולם צריכים לשמוח או אצל הכת הרבנית " מוכרחים להיות שמח " רק כאן זה מוכרחים להיות עצוב !

בקיצור מקבעים להם את המחשבה וככה כל מה שטוב יעלם להם מהעיניים ומה שרע יוקצן ויקפוץ לעיניים ( נניח כמו שאתה מסתכל עלי - חחח )

(נניח כשאני אומר חופשי אני מתכוון מכל השיט הזה .)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד קצת את "הטון"

להעתיק מויקפדיה זה לא מספיק.

תראה בהמשך למטה שם זה 7 צמצוות בני -נוח.

שבע מצוות בני-נח הן:

1. לא לרצוח.

2. לא לגנוב.

3. לא לעבור על איסורי עריות [לדוגמה אבא עם בתו, אמא עם בנה].

4.לא לאכול איבר מן החי

5. לא לקלל את ה'.

6.לעשות בתי-משפט אשר ישפטו את הרוצחים, הגנבים וכו'.

7. לא לעבוד עבודה זרה.

זוהי לא מסיונריות מכיוון שהיהודים לא רודפים אחרי גויים בעולם כדי לחייב אותם בכך. אנחנו כופים זאת אך ורק בארצנו.

הגויים המחליטים לחיות בינינו חייבים לכבד חוקי-יסוד אלו.

אוקיי, בוא נלך לפי השיטה שלך.

המצוות הן:

מצווה למנות דיינים לצורך השלטת חוק ומשפט בחברה האנושית;

איסור לגדף את שם ה';

איסור עבודה זרה;

איסור גילוי עריות;

איסור שפיכות דמים;

איסור גזל;

ואיסור אבר מן החי

כמובן שאתה ניסחת את זה בצורה שתשתמע כאילו אלה מצוות שאין להן שום קשר לדת, אבל אני הלכתי על ניסוח עדין יותר.

איסור עבודה זרה.

ואיסור לגידוף שם ה' (לקלל אותו).

איך בדיוק המצוות האלה אינן מסיונריות?

בכל זאת, אלה מצוות "שיהרג ובל יעבור". ולא רק היהודים מחוייבים בהן.

מצוות שקיימות רק בארצנו?? מאיפה המצאת את זה?

ובנושא השני, מה מסוכן יותר כיום?

1.ללכת לים.

2.לנהוג ברכב לעבודה.

בין הפותרים נכונה תוגרל מצווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח

החייזר אתה צדיק גדול אתה ( כי אתה חושב טוב על אנשים אחרים ) , הם לא מגרילים מצוות , הם מחלקים עברות .

( אתה ליכאורה הענקת להם מיצווה כפרס על ביצוע הציווי , אבל במקרה הזה אתה טועה , מי שהולך לים עברה , זה הבדל עצום , כי אם אתה יושב בבית זה כלום , רק אם אתה הולך לים זו עברה , זה לא שהדתי יושב בבית ולא הולך לים והוא כאילו מקבל מיצווה , נייט , הוא נישאר בבית כדי לא לקבל עברה ! צדיק , הם בסטלה של הפחדה לא בסטלה של חלוקת ציונים לשבח , זה משחק של מפסידים , כלומר אין מה להרוויח כאן יש רק לא להפסיד במקרה הטוב . )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

יותר מסוכן לקום בבוקר ולהכנס לרכב מאשר ללכת לים.

אז מדוע אסור ללכת לים, אבל מותר ליסוע לעבודה?

לגבי הנושא של איסור עבודה זרה ואיסור גידוף ה' מה שכתבת דווקא כן רלוונטי, כי זה באמת מה שהם עושים בשביל המסיון שלהם.

אוסרים על בני דתות אחרים לעבוד אלוהים אחרים, ואוסרים עליהם לגדף את ה'. (קצת מזכירים את המוסלמים ומוחמד).

אבל מבחינת רוני זה לא מסיונריות. אלה "מצוות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור

חוק השימור העצמי

וכמו כן ההגדרה השלילית ( כלומר אני מגדיר את עצמי על פי מה שהשני הוא לא וליהפך כלומר אם השני לא גבוה אז אני גבוה אם השני הולך לים אני לא הולך לים , "ולא תעשו ככול מעשיהם " כלומר מגדירים על פי מה שהשני לא , אחד אוכל חלב גמלים אני לא , אני יהודי ) שוב פעם , האיסורים אינם בגדר מיצוות הם בגדר "שליטה" ומי ששובר את השליטה של המורה / מדריך הוא מקבל עבירה ומי שמקיים את מה שהמורה אומר בסך הכל לא מקבל עונש , כמו בצבא , אם המחלקה הקיפה את המאהל ב 30 שניות , היא לא מקבלת פרס , היא רק מורידה את הסמל מעליה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, בוא נלך לפי השיטה שלך.

המצוות הן:

מצווה למנות דיינים לצורך השלטת חוק ומשפט בחברה האנושית;

איסור לגדף את שם ה';

איסור עבודה זרה;

איסור גילוי עריות;

איסור שפיכות דמים;

איסור גזל;

ואיסור אבר מן החי

כמובן שאתה ניסחת את זה בצורה שתשתמע כאילו אלה מצוות שאין להן שום קשר לדת, אבל אני הלכתי על ניסוח עדין יותר.

איסור עבודה זרה.

ואיסור לגידוף שם ה' (לקלל אותו).

איך בדיוק המצוות האלה אינן מסיונריות?

בכל זאת, אלה מצוות "שיהרג ובל יעבור". ולא רק היהודים מחוייבים בהן.

מצוות שקיימות רק בארצנו?? מאיפה המצאת את זה?

ובנושא השני, מה מסוכן יותר כיום?

1.ללכת לים.

2.לנהוג ברכב לעבודה.

בין הפותרים נכונה תוגרל מצווה.

זוהי לא מסיונריות כי אין מצווה ללכת לגייר גויים מן העולם.

המצווה היא רק לגבי "גוי תושב" אשר חי בינינו - בארץ .

לא ניסחתי את 7 מצוות בני נח אלה שהגמרא מציינת אותם.

לדבר השני:

בדקתי וראיתי שבכלל מותר ללכת לבריכה או לים.[רוב הפוסקים בינהם הרב עובדיה שליט"א]

אבל יש גם הנוהגים

בימים שבין י"ז בתמוז לתשעה באב ממעטין בשמחה. המנהג המקובל הוא לאסור בתשעת הימים רחיצה בים ובבריכה גם למי שהלך עוד לפני כן בתקופת החופש לים, כיוון שזו היא רחיצה מובהקת לשם תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן מיסיונרית אלא בגלל שהיא נשארת בתחומי בני ( בשלב זה ) שהדרך שלהם שונה מהדרך שלך , לפי מה שאתה אומר אז כאשר נוצרי מנסה להמיר את דתו של היהודי ו / או המוסלמי וליהפך זו לא מיסיונרית מפני שהם כולם מאמינים באותו אלוהים ( עובדה ) , אבל אתה מנסה לשנות את דרך הפולחן , דרך הפולחן של החילוניים / רפורמים /קראים / שומרונים איננה אותו דבר כמו שלך , הדרך שלך היא מסיונרית לעילא ולעילא אלא מפני שליכאורה אתה שומר אותה בתחום מסויים ( קרי בני אשר אינם עובדים את האלוהים באותה צורה שאתה עובד את המורים הרוחניים שלך ) אז אתה טוען / מצדיק את צורת ההיתנהגות שלך כבילתי מיסיונרית ( מה שלא נכון ) אני הייתי טוען אפילו שהדרך שלך היא חמורה יותר ממיסיונריות אני הייתי קורא לה להעביר אדם על דתו ודעתו , המטרה של הדרך שאתה מנסה להציג זה לא קשור לאדם שמאמין באלוהים אלא לאדם שצריך ( לשיטתך ) להאמין לרבנים ! הרי זה כל ההבדל בינך לבין האחרים , איזה רבנים אתם עובדים - פחחח אפילו לכם יש את כל הנושא של ספרדים ואשכנזים - רבנים שונים אלוהים שונים , אינכם מתחתנים אחד עם השני כמו חברות הגז , כמו המאפיה , כל רבן שומר על הטריטוריה שלו , אותו דבר בחצרות של החסידים ( בטח תגיד שגם הם לא דתיים ) ( פחחח ) .

צא מהסרט , ההבנה שלך את תורת משה היא שגוייה מהיסוד , תורת משה תפקידה להקנות לך כלים להיות בן אדם חופשי ( עובדה , הוא כל הזמן מדבר על יציאת מצריים מבית עבדים ) ואילו אתה "מכניס עצמך תחת עול " ( פחחח אתה קורא לזה תורה ושנינו יודעים שזה לא - זה דיברי והוראות רבנים ) ( פחחח על הדעה שלך שזה מבוסס על התורה ) ( תרוצים רוני , תרוצים ) ברגע שאתה קורא בתורה לבדך ולפי הבנתך ( כמו שמצווה "והגית בו יומם ולילה " ולא כמו שגאונים ציוו לך לשים תפילים - פחחח ) אתה רואה את מעשיי הבורא ומבין לבד , בלי אנשים עם זקנים שניכנסים לך באמצע ומפריעים עם השטויות שלהם ( עובדה , אם היו הם עצמם עושים מה שאמרתי , לא היו צריכים ללכת ולחפור אצל אנשים אחרים ) ( לכן בשבילי אתה מיסיונר , כי אתה הולך לשנות אנשים אחרים במקום יותר טוב תתעסק עם עצמך ) ( כאילו כבר אתה מושלם - פחחחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, הצדק עם רוני. אתם טוענים שלא - כי אתם מפספסים פרט שכיח עד מאד.

לעמדת המאמינים: המצוות הללו לא באו מבני אדם אל בני אדם, אלא מאלוהים אל בני אדם. ולכן, אין כאן קשר למסיונריות.

יש כאן קשר למה שניתן לכנות; "יחסי אבא ובן".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, הצדק עם רוני. אתם טוענים שלא - כי אתם מפספסים פרט שכיח עד מאד.

לעמדת המאמינים: המצוות הללו לא באו מבני אדם אל בני אדם, אלא מאלוהים אל בני אדם. ולכן, אין כאן קשר למסיונריות.

יש כאן קשר למה שניתן לכנות; "יחסי אבא ובן".

אז שאלוהים ילך לכל חור וינסה לדחוף את זה לאנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הספמתי שום דבר.

אלוהים לא הולך ומוכר סחורה כל היום, זה בני אדם מסיונרים שעושים את זה.

הכל נעשה ע"י בני אדם ושום תירוץ כזה או אחר לא משנה את העובדה.

אתה יכול לטעון כל היום שאלוהים ציווה כל מיני דברים, אבל בתכלס כל מה שקיים זה אנשים שרוצים שתעשה כדברם או שתישרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הספמתי שום דבר.

אלוהים לא הולך ומוכר סחורה כל היום, זה בני אדם מסיונרים שעושים את זה.

הכל נעשה ע"י בני אדם ושום תירוץ כזה או אחר לא משנה את העובדה.

אתה יכול לטעון כל היום שאלוהים ציווה כל מיני דברים, אבל בתכלס כל מה שקיים זה אנשים שרוצים שתעשה כדברם או שתישרף.

אז אתה ממשיך להספים את הדיון.

מה גם שהוספת חטא על פשע והוספת לדבריך טון כפייני ואבסולוטי, שלטעמי אין לו מקום בדיונים כאלה. הרי כל שעשיתי הוא לציין את עמדת המאמינים, ומדוע אין פה עניין של מסיון, ואתה באת וניתן להגיד; צעקת בקול רם שיש, יופי, תמשיך לצעוק עד מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה ממשיך להספים את הדיון.

מה גם שהוספת חטא על פשע והוספת לדבריך טון כפייני ואבסולוטי, שלטעמי אין לו מקום בדיונים כאלה. הרי כל שעשיתי הוא לציין את עמדת המאמינים, ומדוע אין פה עניין של מסיון, ואתה באת וניתן להגיד; צעקת בקול רם שיש, יופי, תמשיך לצעוק עד מחר.

אם אין פה עניין של מסיון אז מה בדיוק האנשים האלה עושים כל היום, מסיבת גן ?

כל המסיונרים מצדיקים את פעולתם בציווי אלוהי, זה לא משנה שום דבר, הם עדיין מסיונרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטן

ארטי צודק

אתם ( רוני ואתה ) לא מסכימים על "אלוהים" אתם לא מסכימים על הדרך לעבוד את האלוהים ( כלומר דרך פולחן ומי מייצג את האלוהים ) אתם אפילו לא מסכימים על הפירושים של מה שליכאורה אלוהים אמר , תגיד טוטן , חשבתם ( גם אתה ורוני ) שיכול להיות שהאלוהים אף פעם לא דיבר :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...