דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 128 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט

"בהגיע היום אשר אמור היה להיות טבח ביהודים, "ונהפוך הוא, אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם". היהודים נקהלים והורגים באויביהם, ובי"ג באדר הורגים בשושן הבירה חמש מאות איש ואת עשרת בני המן, ובשאר המדינות שבעים וחמישה אלף איש. אסתר מבקשת יום נוסף, ובאותו יום (י"ד באדר) נתלים עשרת בני המן שנהרגו ביום אתמול, ונהרגים בשושן שלוש מאות איש. על אף שבצווים המלכותיים הותר במפורש שלל האויבים, המגילה מדגישה ש"בביזה לא שלחו את ידם".

היהודים "היושבים בערי הפרזות" חוגגים ביום שבו נחו מהקרב, יום י"ד באדר, ואילו היהודים אשר בשושן חוגגים בט"ו, שכן אצלם הקרב נמשך גם ביום י"ד. החגיגות כוללות שמחה ומשתה, משלוח מנות איש לרעהו, ומתנות לאביונים. סופה של המגילה מראה תהליך הדרגתי של התקבלות החגיגות, תוך משלוח איגרות פעם ופעמיים כדי לקיים את ימי הפורים."

אז בסדר רצו לרצוח אותנו לפני אבל חגיגה אחרי זה ?

ועוד דבר אחד פשוט אין לי כוח לחפור -

ציטוט

"וַיִּפְנוּ וַיַּעֲלוּ דֶּרֶךְ הַבָּשָׁן, וַיֵּצֵא עוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן לִקְרָאתָם הוּא וְכָל עַמּוֹ לַמִּלְחָמָה אֶדְרֶעִי.. וַיַּכּוּ אֹתוֹ וְאֶת בָּנָיו וְאֶת כָּל עַמּוֹ, עַד בִּלְתִּי הִשְׁאִיר לוֹ שָׂרִיד וַיִּירְשׁוּ אֶת אַרְצוֹ"

יש הרבה קרבות בתנך ובחלק מהם אנחנו רוצחים עמים אחרים אין מה לעשות ככה זה

לא שאני מאשים אותם כי ככה זה בעולם העתיק ועשו לנו את אותם דברים

1.במגילת אסתר תקרא טוב-טוב, מעולם לא הרגנו סתם גויים. רצחנו אך ורק את מי שרצו לרצוח אותנו!

http://kodesh.snunit.k12.il/t/t3309.htm

תחילה הרגנו 300 אנטישמים בשושן הבירה - וגם לא לקחנו את הכסף, כדי להראות שעשינו זאת רק מתוך חובה מוסרית.

2. היהדות היא לא מיסיונרית, ומעולם לא היתה מצווה להרוג גויים כדי שיאמינו בתורה.

3. גם במלחמת יהושע בינון בארץ - היה זה עבור הארץ השייכת לנו. ועם זאת - ניתנה לגויים רשות. הם יכלו לעזוב, או לחיות תחת חסותנו. במקום זאת הם בחרו להלחם בנו.

4. העמלקים ה"מסכנים" רצחו זקנים, נשים וילדים מעם .

5. היהדות קובעת שאסור להלחם באף אחד לפני שמציעים לו שלום!

ראה את לשונו של הרמב"ם בהלכות מלכים [פרק שישי]:

אין עושין מלחמה עם אדם בעולם עד שקוראין לו שלום, אחד מלחמת הרשות ואחד מלחמת מצווה, שנאמר (דברים כ) "כי תקרב אל עיר להלחם עליה וקראת אליה לשלום". אם השלימו וקיבלו שבע מצוות שנצטוו בני נח [לא תרצח וכו..]עליהן אין הורגין מהן נשמה, והרי הן למס… ואסור לשקר בבריתם ולכזב להם אחר שהשלימו וקיבלו שבע מצוות. ואם לא השלימו, או שהשלימו ולא קיבלו שבע מצוות, עושין עמהם מלחמה והורגין כל הזכרים הגדולים, ובוזזין כל ממונם וטפם. ואין הורגין אישה ולא קטן… במה דברים אמורים, במלחמת הרשות שהוא עם שאר האומות. אבל שבעה עממין ועמלק שלא השלימו אין מניחין מהם נשמה, שנאמר "לא תחיה כל נשמה", וכן הוא אומר בעמלק "תמחה את זכר עמלק".

ומנין שאינו מדבר אלא באלו שלא השלימו? שנאמר (יהושע יא, יט) "לא היתה עיר אשר השלימה אל בני בלתי החוי ישבי גבעון, את הכל לקחו במלחמה. כי מאת ה' היתה לחזק את לבם לקראת המלחמה את למען החרימם", מכלל ששלחו להם לשלום ולא קיבלו".

כלומר, חובה עלינו קודם כל לקרוא להם לשלום, ולהציע להם לחזור בתשובה. אך רק אם לא יעשו זאת, וישובו מכל גילוי העריות והרציחות שלהם - חובה עלינו להורגם.

מסביר הכסף משנה באותו מקום: "שאם קיבלו עליהם שבע מצוות, הרי יצאו מכלל שבעה עממין ומכלל עמלק, והרי הם כבני נח הכשרים"!

כלומר, אם הם השלימו איתנו - אסור להורגם, ולהיפך, אסור לשקר בבריתם ולכזב להם אחר שהשלימו וקיבלו שבע מצוות. עמלק כשמו כן הוא - עמלק! רשע! וכל עוד הם נותרים רשעים, זה יהיה דינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, באמת אחי, אתה עושה מעצמך צחוק.

אגב, הייתי מציע לך לראות איך נראת מזוזה קראית (הולכת על-פי הפסוק: "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך" כדי שיראו את דבר ה' ולא ישכחהו):

96984521.jpg

(יש כאלו שעושים זאת קטן יותר, בתיבה אחת למשל). עשרת הדברות = דבר ה' העילאי והראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. היהדות היא לא מיסיונרית, ומעולם לא היתה מצווה להרוג גויים כדי שיאמינו בתורה.

.

.

.

ראה את לשונו של הרמב"ם בהלכות מלכים [פרק שישי]:

אין עושין מלחמה עם אדם בעולם עד שקוראין לו שלום, אחד מלחמת הרשות ואחד מלחמת מצווה, שנאמר (דברים כ) "כי תקרב אל עיר להלחם עליה וקראת אליה לשלום". אם השלימו וקיבלו שבע מצוות שנצטוו בני נח [לא תרצח וכו..]עליהן אין הורגין מהן נשמה, והרי הן למס ואסור לשקר בבריתם ולכזב להם אחר שהשלימו וקיבלו שבע מצוות. ואם לא השלימו, או שהשלימו ולא קיבלו שבע מצוות, עושין עמהם מלחמה והורגין כל הזכרים הגדולים, ובוזזין כל ממונם וטפם. ואין הורגין אישה ולא קטן במה דברים אמורים, במלחמת הרשות שהוא עם שאר האומות. אבל שבעה עממין ועמלק שלא השלימו אין מניחין מהם נשמה, שנאמר "לא תחיה כל נשמה", וכן הוא אומר בעמלק "תמחה את זכר עמלק".

"אם השלימו וקיבלו שבע מצוות שנצטוו בני נח...

..ואם לא השלימו, או שהשלימו ולא קיבלו שבע מצוות, עושין עמהם מלחמה והורגין כל הזכרים הגדולים, ובוזזין כל ממונם וטפם."

אתה קצת סותר את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח:

אתה אוהב לזרוק דברים לאוויר כמו זה כופר וזה עבודה זרה.... [ולהתעלם]זה די מסוכן לגלות פנים בתורה שלא כהלכה.

כל אחד אצלהם כותב על המזוזה מה שהוא רוצה .

הקראים כידוע הם זרם שיצא מהיהדות המקורית [הם בעצמם מודים שהם נוצרו אחרי חז"ל, בימי דוד בן ענן]

לא ניתן להבין אפילו מצווה אחת מהתורה בלי התורה שבעל פה,דנו על זה כבר- תמשיך לחיות לפי נוחות הדבר.

"אם השלימו וקיבלו שבע מצוות שנצטוו בני נח...

..ואם לא השלימו, או שהשלימו ולא קיבלו שבע מצוות, עושין עמהם מלחמה והורגין כל הזכרים הגדולים, ובוזזין כל ממונם וטפם."

אתה קצת סותר את עצמך.

לא קשור למסיונריות. היהדות מעולם לא הרגה אנשים כדי שיאמינו באלוקים, או כדי שיתגיירו.

לפני כל מלחמה היהדות קובעת שחייבים קודם לנסות לעשות שלום.

חלק מן השלום הזה הוא ההסכמה להיות בני-אדם [לקיים שבע מצוות אנושיות מאוד - שלא לרצוח, שלא לגנוב, שלא להתעלל בבעלי-חיים, וכיוצא בהם].

שכמובן ניתנה לשאר אומות העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מעוות ומסלף עובדות.

שבע מצוות בני נח הן:

1. פרו ורבו

2. מלאו את הארץ, כלומר על בני האדם להתפזר בכל העולם, ולא לשבת במקום אחד.

3. שליטה של האדם על בעלי החיים באמצעות כוח (באמצעות החרב; מסמלת שהאדם יצטרך להאבק בחיות על מנת לשלוט בהן)

4. "כל רמש אשר הוא חי לכם יהיה לאכלה"

5. איסור לאכול את הבשר יחד עם הדם

6. איסור רצח

7. איסור אכילת אבר מן החי (תוספת של חז"ל)

אז אל תמכור לי שאנחנו מחייבים אותם "להיות בני אדם".

אנחנו מחייבים אותם לעשות את מה שאלוהים אמר לנו - ועל כן, אנחנו מחייבים אותם ללכת בדרכי האל שלנו. (ואם זה לא מסיונריות, מה כן?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח:

אתה אוהב לזרוק דברים לאוויר כמו זה כופר וזה עבודה זרה.... [ולהתעלם]זה די מסוכן לגלות פנים בתורה שלא כהלכה.

כל אחד אצלהם כותב על המזוזה מה שהוא רוצה .

הקראים כידוע הם זרם שיצא מהיהדות המקורית [הם בעצמם מודים שהם נוצרו אחרי חז"ל, בימי דוד בן ענן]

לא ניתן להבין אפילו מצווה אחת מהתורה בלי התורה שבעל פה,דנו על זה כבר- תמשיך לחיות לפי נוחות הדבר. לא קשור למסיונריות. היהדות מעולם לא הרגה אנשים כדי שיאמינו באלוקים, או כדי שיתגיירו.

לפני כל מלחמה היהדות קובעת שחייבים קודם לנסות לעשות שלום.

חלק מן השלום הזה הוא ההסכמה להיות בני-אדם [לקיים שבע מצוות אנושיות מאוד - שלא לרצוח, שלא לגנוב, שלא להתעלל בבעלי-חיים, וכיוצא בהם].

שכמובן ניתנה לשאר אומות העולם.

חח רוני, יא קלאסי.

עזוב, תמשיך לנשק עצים ואבנים, ואפילו דפים, תמעיט בערכו של האל, תמשיך להפעיל מניע פסיכולוגי רק בשביל להישאר צודק (אתה אדם שלא אוהב לטעות), תמשיך..

"יש לך את ברכתי".

אגב, אם אתה רוצה אני קונה לך שי לחג: חמסה בגודל של מכשיר סלולארי, תלך איתה, ותגיד לכולם שהיא שומרת עליך, פיסת האבן הזו.

אך רוני רוני, מתי תפסיק לשקר לעצמך ולנסות להישאר צודק בכח.

זה לא משנה אם לפסל יש רגליים וידיים או לא, הוא פסל.

ולאלוהים לא משנים הפסלים, הן ריקנות והבל, רק המצוות שבלב.

רק המצוות.

מה גם ש:

הגבת בצורה הכי שיטחית, מתחמקת וריקנית שיכולה להיות, לגבי המזוזה, אני מוכן להישבע שלא הגבת לעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות איננה מיסיונרית - הרבנות כן :bash:

הקראים יש להם זכות קיום כמו לשאר הכתות ביהדות

הדבר היחידי שמפריע להבנה של התורה הוא ה"תורה שבעל פה " - פחחחח - שטויות במיץ והמצאה של הרבנות שאינם מבוססים על כלום למעט שטיפת מוח כלפי המאמינים שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בבית המקדש היו פסלים.

והקריבו קרבנות דם, וכל מיני טקסים וסמלים פגנים אחרים.

היהדות תמיד היתה מושפעת מתרבויות שחיו בתוכם או לידם.

לכו תראו טקסים של יהודים שבאו ממקומות שונים, ותראו שכולם מושפעים ממנהגים מקומיים.

מה שעושים ביהדות זה לתת הסברים "מקוריים" לכל דבר כדי להפריד אותם מהגויים, למרות שבבסיס זה אותו דבר בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכביש, הקראים הם כת?.

אני מציע לך לעבור על המחלוקת הפרושית-צדוקית מחדש, אולי שכחת פרט או שתיים.

לא רק, אני מציע לך ללמוד על דת משה וישראל הממסדית (אך המקראית-ממסדית), ועל ימי חלקיהו הכהן, אתה תבין למה תורה שבעל-פה של ימנו אין לה שום קשר לעם של אז.

לא רק, בשביל לתמוך בדעה זו ניתן לראות את השומרונים שגם הם מחזיקים באידיאולוגיה דומה, שזו רק התורה (5 חומשי תורה) ורק היא!. כבר מעל לאלפיים שנים.

גם בבית המקדש היו פסלים.

והקריבו קרבנות דם, וכל מיני טקסים וסמלים פגנים אחרים.

היהדות תמיד היתה מושפעת מתרבויות שחיו בתוכם או לידם.

לכו תראו טקסים של יהודים שבאו ממקומות שונים, ותראו שכולם מושפעים ממנהגים מקומיים.

Art tatum

כבר בדקת את העניין?.

ה"פסלים" היחידים שהיו בבית המקדש (פסל אחד למעשה) (ואם בכלל ניתן לקרוא לזה פסל) הוא ארון הברית.

אבל ה"פסל" הזה אינו מעשה ידי אדם, אף כהן לא קם בבוקר יפה אחד ואמר "בואו נעשה פסל שיהיה ארון שבו יונחו לוחות הברית והתורה", אלוהים נתן ציווי בתורה לבניית הארון, ולצורתו הייחודית (שני הכרובים עם ראשים מורכנים אחד אל רעהו) ובכך לסמל שכל ערבים זה לזה.

אחד המשתתף בויכוחי דת ואמונה חייב לדעת את עמדת האברהמיות: על ציווי אלוהי אין עוררין.

עכשיו, נטען שהיו פסלים נוספים בבית המקדש וגם נטען שזה עד היום במחלוקת, אני לא יודע אם היו, ולא מכיר שום מקור שבאמת יעיד על כך שהיו.

מה שאני כן יודע זה שדווקא כשהגויים (הרומאים למשל) רצו לשים פסלים של טיטוס ושל פונטיוס (בקשר לפונטיוס יש מצב שאני טועה), היהודים הביעו התנגדות עזה שגם עלתה בחייהם של כמה יהודים טובים.

[br]פורסם בתאריך: 13.05.2009 בשעה 20:19:27

אתה מעוות ומסלף עובדות.

שבע מצוות בני נח הן:

1. פרו ורבו

3. שליטה של האדם על בעלי החיים באמצעות כוח (באמצעות החרב; מסמלת שהאדם יצטרך להאבק בחיות על מנת לשלוט בהן)

6. איסור רצח

אנחנו מחייבים אותם לעשות את מה שאלוהים אמר לנו - ועל כן, אנחנו מחייבים אותם ללכת בדרכי האל שלנו. (ואם זה לא מסיונריות, מה כן?)

Shem86

רוני רצה להדגים לך שברגע שאדם עושה דברים אלו - הוא לא שונה כמעט בכלום - מחיה מבטבע.

לעמדת המאמינים: בני אדם הם הרבה יותר מיזה, לא כי הם שמו\הטבע שם אותם לכאלה, אלא כי ככה אלוהים תכנן אותם מלכתחילה.

ולכן, רוני אמר את שאמר, ולעמדתי - גם צדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמלים הם אינם פסלים , אבל אני מוכן לקבל את זה שהם "פסלים" ( למרות שבמובן המילולי פסל הוא דמות לצורך פולחן ואילו הדמויות שהיו בבית המקדש היו לצורך קישוט , כמו שנאמר " לא תעשה לך " ואילו שם הדמות נעשתה על פי בקשה אלוהית ולא לצורך פולחן אלא לצורך דקורטיבי ועדיין אני מסכים עם ארטי - איך הרגל - לגבי הפאגניזם של עבודת המקדש , רק אל תשכח שאין כאן בריחה מפאגניזם ותורת משה איננה עובדת רק בשיטת "ולא תעשו כמעשיהם " כלומר תורת משה חושבת שיש גם דברים טובים בגויים ואיננה פוסלת את העמים האחרים אלא בעיקר מתנגדת לאמונה ולעבודה הזרה שלהם , דע לך שבזמנים ההם היו בני האדם לעבוד מיספר אלילים )

הקראים הינם כת ולו רק בגלל שיש עוד זרמים ביהדות , אבל כפי הידוע אינני מאמין רק בקראים , אני חושב שיש הרבה אמת ממה שהם מיצגים כמו שיש הרבה אמת במה שהכת הרבנית מייצגת , אני אומר שכולם מסתובבים מסביב לאמת ולכל אחד יש חלק בתורת משה .

אהההה טוטא היה גם את ה"ים" שהיה מכיל מים והיה מעוטר בראשי חיות היה עשוי מנחושת ונוצר ע"י שלמה המלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מעוות ומסלף עובדות.

שבע מצוות בני נח הן:

1. פרו ורבו

6. איסור רצח

תוריד קצת את "הטון"

להעתיק מויקפדיה זה לא מספיק.

תראה בהמשך למטה שם זה 7 צמצוות בני -נוח.

שבע מצוות בני-נח הן:

1. לא לרצוח.

2. לא לגנוב.

3. לא לעבור על איסורי עריות [לדוגמה אבא עם בתו, אמא עם בנה].

4.לא לאכול איבר מן החי

5. לא לקלל את ה'.

6.לעשות בתי-משפט אשר ישפטו את הרוצחים, הגנבים וכו'.

7. לא לעבוד עבודה זרה.

זוהי לא מסיונריות מכיוון שהיהודים לא רודפים אחרי גויים בעולם כדי לחייב אותם בכך. אנחנו כופים זאת אך ורק בארצנו.

הגויים המחליטים לחיות בינינו חייבים לכבד חוקי-יסוד אלו.

חח רוני, יא קלאסי.

עזוב, תמשיך לנשק עצים ואבנים, ואפילו דפים, תמעיט בערכו של האל, תמשיך להפעיל מניע פסיכולוגי רק בשביל להישאר צודק (אתה אדם שלא אוהב לטעות), תמשיך..

"יש לך את ברכתי".

אגב, אם אתה רוצה אני קונה לך שי לחג: חמסה בגודל של מכשיר סלולארי, תלך איתה, ותגיד לכולם שהיא שומרת עליך, פיסת האבן הזו.

אך רוני רוני, מתי תפסיק לשקר לעצמך ולנסות להישאר צודק בכח.

זה לא משנה אם לפסל יש רגליים וידיים או לא, הוא פסל.

ולאלוהים לא משנים הפסלים, הן ריקנות והבל, רק המצוות שבלב.

רק המצוות.

מה גם ש:

הגבת בצורה הכי שיטחית, מתחמקת וריקנית שיכולה להיות, לגבי המזוזה, אני מוכן להישבע שלא הגבת לעניין.

כן אני די מצחיק :hi:

"הפוסל במומו פוסל"

הנישוק לא מכוון לפלסטיק או לאבן וכדומה.. אותו דבר בספר תורה הנישוק לא מכוון לכיסוי של הספר אלה לספר עצמו [כמובן שזה לא חובה זה רק חיבוב מצווה]

אז תפסיק לשחק אותה ראש קטן :silly:

מה רציתי לשאול אותך -לא ידעת שבתוך הבית מזוזה יש קלף שכתוב בה שמע וכו'?

אם כבר אתה קונה-אז משהו אחר ידידי :cool2:

שאלתי אותך מה זה לפי התורה "עבודה -זרה" מה זה "כופר" מה זה "פסל" [עכשיו שואל] ?

אולי פסל זה גם עציץ שיש פה לידי.הדמיון שלך לא רחוק מי מר דרווין שאתה כל כך מקניט.

אין מה להגיב אתה הבאת בסך הכל מזוזה של קראי -אם כבר תפתח מוזיאון .... נבוא לבקר :auto:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

לדברים כאלה אתה יכול לעשות חיפוש בגוגל.[למרות שלא תמיד כדאי ליצבור ידע מויקפדיה]

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%9E%D7%99_%D7%91%D7%99%D7%9F_%D7%94%D7%9E%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D

הקטע שהבאת שלא ללכת לים - ערכיה: מותר ללכת לים או לבריכה.[לפי רוב הפוסקים והרב עובדיה יוסף כלול בניהם]

אבל יש הנוהגים

שבימים שבין י"ז בתמוז לתשעה באב ממעטין בשמחה. המנהג המקובל הוא לאסור בתשעת הימים רחיצה בים ובבריכה גם למי שהלך עוד לפני כן בתקופת החופש לים, כיוון שזו היא רחיצה מובהקת לשם תענוג.

בימים שבין י"ז בתמוז לראש חודש אב אין כל הגבלה ברחיצה במקלחת ומותר בין בחמים ובין בקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...