דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 125 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יודע שהקב"ה נמצא איתי כל הזמן.

וכרגע אני נמצא פה, השם רוצה אותי פה, ולכן אני עושה כל מה שאני יכול פה כדי לעשות לו נחת רוח.

לא רק ע"י הנחת תפילין, גם ע"י דאגה לזולת כמה שאני יכול.

ותאמין לי עכביש, אולי זה רק אני, אבל נראה לי שאתה פשוט נגד הכל.

לא חשוב מה יאמרו לך, אתה באת בגישה של להתנצח עם כולם.

אתה חופשי, סחתיין =] שיהיה לך לבריאות באמת.

חשבת אולי...........שגם אני מרגיש חופשי? שגם אחרים מרגישים חופשיים?

ואתה אומר שזו תחושה שגויה של חופש, אולי ההרגשה שלך היא שגויה?

אחח, בגלל זה הדיון שלנו מיותר. כי אתה מתיימר להיות זה שבעצם מגלה לנו שאנו כלואים בתוך כלוב כלשהו שנוצר לאורך השנים

ואולי, אנחנו בכלל לא בכלוב? זה יתכן, יתכן מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לחלוטין בעד מוסד הרבנות , אבל הם עשו את עבודתם והם מיותרים כעת - לפחות בכל מה שקשור להנהגת העם ובטח שבטח לפירוש התורה , בתור מנהיגיי ציבור , אין לי שום בעיה אישית נגדם והכוונה היא כנגד כל אחד ואחד אישית , אבל אין להם רשות מהתורה לדבר ולפרש את התורה ואם כן יש רשות ( וזה גם בסדר ) הזכות קדימה היא של הכוהנים והרבנים חייבים לקבל על עצמם את הנהגת הכוהנים ואת הסמכות הכוהנית לשליטה בעם , הרבנים הם צאצאי הפרושים אשר פרשו מהשיטה שהטווה משה בתורה והיא שילטון שעובר בירושה לבני אהרון הכוהן משבט לוי , ( זה שאהרון היה אח שלו והוא סידר לו ג'וב לכל החיים זה רק "ממתיק" את העיסקה , אבל אני בהחלט ומאוד בעד )

מה תגיד על יהושע בן נון ? שהוא משבט אפרים ?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%95%D7%A9%D7%A2_%D7%91%D7%9F_%D7%A0%D7%95%D7%9F

איך משה נתן לו את הנהגה ?

ומה תגיד על 70 הזקנים החכמים שמינה משה שלא חייבים להיות כהנים ?

ומה תגיד על כל השוטרים שמינה משה על בני שלא חייבים להיות כהנים ?

מאיפה הטענה המוזרה הזאת שרק כהן או לוי יכול להנהיג את העם ?

לא היה ולא נברא ........כהנים ולוים כל תפקידם היה עבודת אוהל מועד ובית המקדש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והייתם לי וגו' משמע שאם אתה תלמד את עצמך את מה שהגבורה הביאה בידיי משה - תוכל להיות הכתובת לשאלות של שאר העמים כלומר כמו שהכוהנים ( בני אהרון ) יהיו בשבילך אתה תהיה עבור שאר העמים - אתה יודע , ההיפך מאנטישמיות .

ואתה פיין קיפר

אתה מפרש אותי בדיוק , אבל בדיוק הפוך , כמו שהיהודים עכשיו שנואים כך הם היו יכולים להיות אהובים , כמו שאני בעד הכל , אתה חושב שאני נגד הכל ( זה שרשמתי את זה רק בהודעה הקודמת ורק בצמוד להודעה שלך זה אתה אומר - ניסתר מבינתך ומעינייך - חחחח )

אני לחלוטין בעד מוסד הרבנות

אתה חופשי - חחח , זה כמו להגיד שפסנתר יכול לעוף , זה שיש לו כנף והוא עושה מנגינות - זה לא אומר שהוא ציפור :bash: (עכביש)

- זה מוקדם מידי בשבילך לדבר על רגשות , אינך מוכן לכך , כי כדי לדבר על רגשות ולדעת מתי הם "שגויים" אתה חייב להיות ישר ואתה אינך בן אדם ישר !

דיון ?

אני לא מתדיין איתך , אני מגיב , דיון הוא ליכאורה על נושא הזקוק לליבון ונימצא על השולחן ואתה , חחח , אתה נחבא מתחת לשולחן - :lol:

[br]פורסם בתאריך: 5.05.2009 בשעה 21:44:28

אודי זה שאתה דביל זה בסדר ( מי לא ? )

אבל גם עיוור ?

מנהיגיי ציבור , אין לי שום בעיה אישית נגדם
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי באישפוז מעל שבועיים עקב תאונה בפסח, ובאו אלי כל מיני דוסים שהתווכחו איתי ובמקום לעזור לריפוי רק הכעיסו אותי והעלו לי את הלחץ דם.

חבורת דורסים מגעילים וחסרי התחשבות.

באיזה שהוא יום גם הגיע לחדר פצוע חסיד, וכל החברים שלו הציקו לי מאוד.

נסו אתם לישון עם רגל מרוסקת וכואבת בפוזיציה שאינכם רגילים לישון בה, אחרי שחבורת דוסים קודחת לכם במוח נגד רצונכם באמצע הלילה.

ימח שמם וזכרם...

הבחור ה"צדיק" שהגיע כל שבוע לחלק עיתון נרות וחטיפים זולים, אפילו לא השאיר לי עיתון כי לא הסכמתי איתו.

איזה מגעיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דביל....בסדר מה שתגיד ....

מי קבע שעדיף שהכהנים יפרשו את התורה ? יש לך אסמכתא לזה או שזה רעיון שחשבת עליו לא מזמן ? :)

בבקשה תקרא את התורה

מלבד זאת - לאן הולך הכסף שבתורה כתוב שצריך לתת לכוהנים כלומר מעשרות ?

המממ :s05:[br]פורסם בתאריך: 5.05.2009 בשעה 22:08:43

ארטי שלמה

אני מקווה שזה היה לפחות תוך כדי משהו טוב .

מצטער אין לי משהו טוב להגיד , מלבד שתהיה בריא :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל בינהם זה אותו אלוהים מאז משה בן עמרם ( רבינו )

רק המבנה שונה

דרך אגב המבנה הזה הוא רקע ל"בלאגן " ששרר מבחינת שליטה בארץ .

הרבנות ( כמו כל דת וכת ) כך אני אישית רואה , שאבה הרבה מוטיבים , למשל את רעיון הטעטאה ( אבא ) או בכלל הרצון "להתקרב" לי אישית כך ניראה , הם הושפעו מהנצרות שמערכת היחסים המשפחתית מעורבת בעבודת השם ( קרי , האם הבתולה והקדושה , האב , שהוא האלוהים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה להאמין ביהדות ולא בנצרות?

למה אלוהי ולא אלוהי הנצרות, כשהם בעצם אותו הבחור (או לפי קווין סמית, אותו אלאניס)?

הוויכוח התמידי הזה בעצם מתבסס על יסוד מטופש:

לאיזה בן אדם להאמין,

משה בן עמרם VS ג'יזס קרייסט.

כמו שאמרתי, אוהדי כדורגל שרופים. פנאטים ממסדיים מבוייתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בכלל בין מעמד הר-סיני מול מיליונים מהעם לבין מריה "הבתולה" שסיפרה סיפור.

מה גם שאנחנו מתייחסים למשה בתור נביא, שליח האל.

הנוצרים מתייחסים לישו כאל עצמו, מתפללים אליו וסוגדים לו.

על כן, הם עובדי אלילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות בכלל בין מעמד הר-סיני מול מיליונים מהעם לבין מריה "הבתולה" שסיפרה סיפור.

מה גם שאנחנו מתייחסים למשה בתור נביא, שליח האל.

הנוצרים מתייחסים לישו כאל עצמו, מתפללים אליו וסוגדים לו.

על כן, הם עובדי אלילים.

ו......?

היהודים הם עובדי אל, והנוצרים הם (לטענתך) עובדי אלילים.

מה בעצם ההבדל?

אני מנסה להגיע לבסיס של הבסיס.

הם מאמינים במישהו, ואתם מאמינים במישהו.

למה האמונה של היהדות היא הנכונה? בגלל "עדויות" בלבד?

אגב, היהדות לא התחילה בהר סיני עד כמה שאני יודע.

יותר לכיוון של אברהם ובניו, אז בעצם בכל התקופה הזאת של היהדות (בין תקופת אברהם למעמד ההר) שווה במעמדה (מבחינתך) לנצרות?

בכל זאת, היא הסתמכה על אברהם הקשיש שסיפר סיפור.

ייתכן שהנצרות היא בשלב הזה כרגע? ומעמד הר סיני שלה עתיד להגיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה בן אדם להאמין ? אם אתה מתכוון חוץ מלעצמך :s05:

אז אם לא לעכביש ( והוא לא בן אדם כמובן ) אז לאף אחד כמובן - חחח

אכן היהדות טוענת שהבלוף שלה יותר מוצלח - אממה מה , הם ( הפרושים ) הפכו את זה לבלוף .

הנצרות היהדות וכל שאר הדתות הן בעיקרון מכשיר שליטה לצורך סחיטה של אנשים - ההבדלים בינהם הם רק השיטה .

נכון שהנביאים היו "קדושים" וליכאורה התעלו מעל לדרגות האינטרסנטיות של בני האדם , אבל בהנחה שהם התקרבו לדרגה של הבורא , אנחנו נשארים עם אותה שאלה של "התכלית" כלומר , מדוע בני האדם ניבראו , מדוע הבורא ברא את העולם ( מאוחר יותר את היקום ) או על הבסיס האישי , "מדוע אני נוצרתי? " ( כמובן שהאני כאן הוא הכוונה לא אלי "העכביש" כי אני להבדיל יודע למה נוצרתי - לצוד זבובים ולאזן את הטבע , לי זה טעים ולאלוהים זה מתאים - אני מרוצה והוא מרוצה , איממל'ה , שממית !!! ) ( חחח )

כמובן שברגע שיש שאלה , ה"גלגלים" מתחילים לזוז והינה קיבלנו תנועה , אז השאלה היא , האם זה טיבענו לשאול שאלות ? האם זו התכלית ? ומה הפירוש של המילה תכלית ?

( כמובן שכל אדם חושב יודע , שעל כל תשובה אחת צומחות להן לפחות שתי שאלות . )

רבים מה"נוכלים" המיסיונרים הדתיים מנצלים את הצורך של הבן אדם להיות "מיועד" כלומר בעל "תכלית" ( שהיא פונקציה של "כיליון" ו"תכולה" - זאת אומרת משהו שמשתמשים וזורקים אותו ) ואז הם מנצלים אותו וזורקים אותו למקום יעני טוב ( עאלק גן עדן , למרות שבפירוש כתוב בתורה שגן עדן זה מקום על הארץ - פחחח ) ( הטימטום של האנשים והרצון שלהם להאמין - גורם להם להתעלם ממה שמול הפרצוף שלהם ! )

[br]פורסם בתאריך: 6.05.2009 בשעה 13:21:50

טעות לך החייזר המכונה שימי

"היהדות"התחילה פחות או יותר עם הנצרות

כלומר , עד הגלות הראשונה לא היה דבר כזה יהודי , היו ממלכות - ויהודה , רק הגלות יצרה את המילה יהודי שלמעשה הגדירה " פליט ממלכת יהודה שדתו היא ליכאורה דת משה " ( ואני אומר ליכאורה מיכיוון שדרך עבודת האל שונתה בעיקבות מאבקי כוח של שליטה )

ראה למשל את הופעת "המילה" יהודי בפעם הראשונה במגילת אסתר שהיא כידוע סיפור על הגלות .

עד אז "היהודים" נקראו "עיבריים"

וזה המכנה המשותף עם אברהם אבינו שחס וחלילה לא היה יהודי אלא היה "עיברי" !

(אתה יכול לראות את השימוש במילה "עיברי" למשל סידרת הבולים הראשונה שהופקה לאחר קום המדינה , יש שפות שלא אומרים יהודים , אלא אומרים "עיבריים" כאשר הכוונה לעם ( והיהודים ) מיותר לציין שבתורה כתוב "עיברי" ! הכינוי יהודי הוא כינוי שטופח בידיי הכת הפרושים כדי להפריד ולשלוט על המשאבים של הפליטים ממלכת יהודה ועל הפליטים מעם תוך כדי לקיחת דומיננטיות על תורת משה ועל דרך הפולחן כאשר הטרה העיקרית היא כוח שליטה וכסף של העם העיברי שהיה מונהג ע"י הכוהנים ומרכזו היה בית המקדש .

אני מדבר על המחלוקת שנימשכת עד היום מאז חורבן הבית מקדש .

נכון להיום האמת נשטפה מהמוחות של חלק מהאנשים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי במונח הסמנטי של יהדות אתה צודק, הפילוג בין הנצרות ליהדות הוא שהגדיר את היהדות כדת.

אבל הכוונה שלי היתה בהסתכלות של העם היהודי על מורשתו - "בני ישראל" זרעו של אברהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...