דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 119 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמיר85

זו התאוריה המקובלת כיום, כאמור, אם לא; א.תצטרך להוכיח, ב.תוכיח שתאוריה אחרת היא המקובלת.

אבל כבודו חכם חנוכה, הרי אמרת כי המבול:

מבול שמזכיר שהאנושות נמחתה מעל פני האדמה, ואינו נוגע רק לתרבות ספציפית אחת מן המבחר, סיפור שסביר להניח ש...

1. שכל האנושות נמחתה במבול.

בכל מקרה, אתה שוב בז באופן בלתי נסבל לידע הקיים, התאוריה המקובלת ביותר היא שהמבול היה הוא אירוע אוניברסלי. לא יתכן שאין הוא יהיה אירוע אוניברסלי, אם אתה טוען שהאנושות כולה טועה תצטרך להוכיח - אבל אי אפשר, כי אי אפשר להתנגד למציאות חביבי.

2. זה ידע קיים

3. תאוריה מדעית המקובלת ביותר

4. ארוע אוניברסלי (המבול ומחיקת האנושות אני מנחש)

5. נתמכת עלידי כל האנושות.

6. מציאות

בנוגע למבול יש עשרות סברות, מה שבטוח הוא שהמבול התקיים.

7. משהו שיש לך בטחון מלא לגביו

בעוד שמי שגורס שאינו (מטעמי נוחות) הוא אתה - מעשה שכולל בתוכו קריאת תיגר על הקהילה המדעית בכך שאתה נאחז בקרנות המזבח של תאוריה אחת מתוך מספר (באופן דוגמטי) ומתנגד לכל תאוריה אחרת בלהט רב, במיוחד לזו הגורסת שהמבול היה אירוע אוניברסלי.

חס וחלילה אני לא קורא תיגר על הקהילה המדעית, , להפך אני אמשח לשמוע וללמוד לגבי אותו מבול, אירוע האוניברסלי, שמחה את האנושות, שכל הקהילה המדעית עומדת איתנה מאחוריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבודו חכם חנוכה, הרי אמרת כי המבול:

1. שכל האנושות נמחתה במבול.

אכן כך, מלבד נוח ומקורביו, על פי התורה, האנושות החלה את דורותיה מחדש, ממשפחה גדולה לשבט, ומשבט לשבטים, ומשבטים לעמים, כך היה.

עד למעמד הר סיני בו ניתנה חכמת התורה לאנושות כולה, צוידו בני האדם ב7 מצוות בני נוח.

2. זה ידע קיים

3. תאוריה מדעית המקובלת ביותר

4. ארוע אוניברסלי (המבול ומחיקת האנושות אני מנחש)

5. נתמכת עלידי כל האנושות.

6. מציאות

7. משהו שיש לך בטחון מלא לגביו

נו?

חס וחלילה אני לא קורא תיגר על הקהילה המדעית, , להפך אני אמשח לשמוע וללמוד לגבי אותו מבול, אירוע האוניברסלי, שמחה את האנושות, שכל הקהילה המדעית עומדת איתנה מאחוריו.

זו התאוריה המקובלת ביותר, שהמבול התרחש כאירוע אוניברסלי ושעצם התרחשותו עברה מאב לבן מאז הדור שהוא אב כל הדורות, ייתכן שהמדע יגיש פרשנות משלו (או שחברים בקהילה המדעית יגישו כל אחד פרשנות אחרת) אך זו בעיקרון דעתם.

חפש על זה מידע רב באינטרנט, אפילו בויקיפדיה בערך "המבול של נוח" יש מידע שלמרבה הפלא אינו מושחת ושהוא מעיד על זה בעצמו, גם ביוטיוב. אלו מקומות טובים להתחיל בהם. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כן כן יופי :yelclap: חכם חנוכה

כמעט סימנו, עכשיו רק נשאר השלב הקרטי של ההווווווכחות המדעיות הללו שאתה מדבר עליהם...

סליחה לא שמתי לב למבול של נוח.... רגע אני עורך.....

עריכה, אתה מתכוון לזה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%9C

הסיפור המקראי המוכר:

על פי המסופר בתורה בספר בראשית, המבול הוא שיטפון אדיר שהביא האלוהים כעונש לבני האדם על פשעיהם, כדי למחות אותם מעל פני האדמה....

נקפוץ קצת קדימה, לתאוריות של המבול בראייה מודרנית:

משום העדויות הרבות, מתרבויות שונות, להתרחשות האסון, מניחים ארכאולוגים והיסטוריונים מסוימים כי סיפור המבול הוא הד למאורע כביר שכזה שאכן התרחש בעבר. מסוימים לרוב מלמד על הזוים כשזה בא ללא פירוט ציטוט או עבודת מחקר

היו שחשבו למצוא עדות למבול בשכבת טיט שהתגלתה בחפירות ארכאולוגיות באור כשדים שבבבל; זו הייתה סברתו של הארכאולוג האנגלי ליאונרד וולי, שעמד בראשה של החפירה שם בשנות ה-30 של המאה העשרים. עם זאת, תאוריה זו אינה מקובלת כיום.

תאוריה אחרת שהועלתה על ידי ד"ר ויליאם רייאן וד"ר וולטר פיטמן מאוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, ואוששה בשנת 2000 על ידי משלחת בראשותו של ד"ר רוברט בלארד, היא שהמסופר הוא הד למבול מקומי שהתרחש בים השחור. על פי תאוריה זו, הים השחור היה בעבר ימה של מים מתוקים ובשל התחממות כדור הארץ לאחר עידן הקרח האחרון והמסת קרחונים, עלו פני הים ונבקע פתח או נוצר שבו זרמו מים מן הים התיכון לים השחור, אזור המהווה היום את מיצרי הבוספורוס. צוללות שנשלחו למשימות תיעוד, מצאו בשנים האחרונות שרידים ליישובים, חלקם גם בעומק הים השחור. ממצאים מצביעים כי בעבר התיישב שם האדם, וכן כי הים השחור היה קטן בממדיו מאשר כיום וששטחי חופיו הקדומים הוצפו כליל.

בשל כך שלפי התורה נחה התיבה על הר אררט שבטורקיה, ניסו חוקרים שונים למצוא בו את שרידיה. באחד מצילומי הלוויין של ההר נראה אזור גדול ומוגבה משאר פני השטחה המעוצב בצורה ספינה, ויש הרואים בו את שרידיה של תיבת נח [1], אך כיום מקובל להניח שמדובר במדף סלע.

ישנן תאוריות נוספות, על כך שכוכב שביט חדר את האטמוספירה של כדור הארץ ופגע באחד האוקיינוסים. מה שגרם לאידוי עצום של מי ים שירדו כגשמים שיחד עם גל צונמי אדיר ועוצמתי, הכו באזורים מיושבים. עם זאת, תאוריה זו מקובלת פחות.

לגבי התיאוריה המקובלת פחות ראה הערה קודמת, ומעבר לזה רק לשם הדיוק בכל מקרה אין פה שום כוונה לארוע שהתרחש ב5000 שנה האחרונות או אחד שמחק את כל האנושות והחיי מלבד נוח ותיבתו, מקסימום יש פה התיחסות עמומה לעידן הדינוזארים

אני מקווה שאתה מתיחס לגירסאה העיברית הזאת שנראה שנערכה בצורה מאוד מאוד רגישה לרגשותיהם של קבוצות מסוימות.

כי אם אתה מתיחס לגרסאה האנגלית והיותר רצינית, היא מכילה אפילו התיחסות ספציפית לנושא מיטוסים של המבול בתרבויות שונות.

SALIM_PEES.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התיאוריה המקובלת מוקיפדיה:

תאוריה אחרת שהועלתה על ידי ד"ר ויליאם רייאן וד"ר וולטר פיטמן מאוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, ואוששה בשנת 2000 על ידי משלחת בראשותו של ד"ר רוברט בלארד, היא שהמסופר הוא הד למבול מקומי שהתרחש בים השחור. על פי תאוריה זו, הים השחור היה בעבר ימה של מים מתוקים ובשל התחממות כדור הארץ לאחר עידן הקרח האחרון והמסת קרחונים, עלו פני הים ונבקע פתח או נוצר שבו זרמו מים מן הים התיכון לים השחור, אזור המהווה היום את מיצרי הבוספורוס. צוללות שנשלחו למשימות תיעוד, מצאו בשנים האחרונות שרידים ליישובים, חלקם גם בעומק הים השחור. ממצאים מצביעים כי בעבר התיישב שם האדם, וכן כי הים השחור היה קטן בממדיו מאשר כיום וששטחי חופיו הקדומים הוצפו כליל.

אכן מבול גלובלי :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם צדיקים קטנים ( מאוד) שלי

"המבול" כארוע סיפורי יכול להיות גלובלי מיכיוון שהוא מייצג פן אנושי

"המבול" כארוע גאוגרפי יתכן בהחלט שהיה ארוע מקומי בלבד

לא צריך להיות גאון בצורה יוצאת מן הכלל כדי להבין זאת - מספיק לקרא ( אתם יודעים , הבנת הקריאה הבסיסית ביותר , ) סעמק , אאתם לא רואים שבתורה כל הכתוב הוא על האזור הזה שלנו ? אלוהים עובד ופועל רק כאן !!! מדוע לא כתוב משהו על איזה צ'יף אינדיאני או אבוריגני או ארועים שקרו בקוטב הצםני או אפילו באירופה , מה לא הייתה אז עליה מרוסיה , כל העולם היתנהל בין משה , כמה ישראלים ועוד איזה שבט מהמדבר :nixweiss: .

תבדילו בין הארועים ,

אחד : המבול כארוע היסטורי

שתיים: המבול כארוע גאוגרפי

( אתם יודעים , סיפור יכול לעבור ממקום למקום על גב גמל או חמור - לא ממש צריך להרוס את כל העולם בשביל מוסר השכל - ראבק אפילו אלוהים יודע את זה :kopfpatsch: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיר85.

אני לא מנסה להוכיח כלום, אני לא נאחז בשום תאוריה מטעמי נוחות.

אני לא מתייחס כלכך לתאוריות, אני רק יודע שהמבול מוזכר בתרבויות הפרוסות בעולם כולו, באזורים שמבחינה גאוגרפית לא מאפשרים קשר ממשי בין עמים אלו.

היות ותאוריות הן דבר יפה ונחמד אך הן עדיין תאוריות, אני לא נחאחז באף אחת מהן, אף אחת מהן לא מספיק סמיכה בשביל לספר לי מה היה כאן פעם.

אני סומך על התורה וזהו, מכאן ואלאה תעשה מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטא - אתה סומך על הבנתך את התורה ולא על התורה ( התורה היא אוסף של מילים - ולסמוך על אוסף של מילים זה פחות או יותר לסמוך על אוויר ) ומכאן יוצא שלמעשה אתה סומך על עצמך ( ולא נניח כמו המיסיונר / זומבי שסומך על הבנת "אחרים" את דיברי התורה ולכן איננו סומך על עצמו ! ) וזה עבורי ההבדל בינך לבינו :xyxthumbs:

אהה , כן ורוני , ללגבי ההערה הקודמת שלך ששופטים הם "חכמים" ( או להיפך )

רציתי להגיד דבר נוסף , לעניות דעתי השופטים זה הכי מטומטמים שיש מהסיבה הפשוטה שהם יכלו לצאת לשוק החופשי ולעבוד בתור עורכי דין ולסמוך על עצמם ובמקום זאת הם הלכו והיגישו בקשה להיות שופט קרי מתפרנסים על חשבון הציבור - בקיצור , לוזרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסמוך על אוסף של מילים זה פחות או יותר לסמוך על אוויר

בס"ד

אנשים סומכים על אוסף של מילים כאשר זה חוק המדינה הכתוב ומקיימים את זה

אנשים סומכים על אוסף של מילים כתובות בתור שפת תכנות וסומכים על זה שיפעיל את המחשב

אנשים באים מאמצע שום מקום אחרי מעל 3300 שנה ומעלים השערות כאשר אין להם מושג בככל בתורה וחושבים שהם גאוני הדור

תראה לי "אוסף של מילים" שיש בו את הנבואות שיש פה

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=890

הרב אמנון יצחק אמר בהרצאות:

יש לנו היסטוריה מה שאין להרבה עמים אחרים.לא היסטוריה כמו לאמריקה 300 שנה בקושי יש לנו היסטוריה ארוכה מאוד. כשבקרה מדלן אולברייט בכותל המערבי. אז אחד שמה שהסתובב איתה והסביר לה על האבנים שיש בכותל המערבי, אז הוא אמר לה את רואה? זו אבן בת 600 שנה זאת מהחדשות. פי שתיים בגיל של אמריקה. ``את רואה את האבן הזאת 15 מטר, אבן? זאת למעלה מ 2000 שנה . ואתם באים לחנך אותנו ולהגיד לנו איך להתנהג,מה צריך לחשוב? האבן הזאת צוחקת עליכם

אז יבוא אדם שנמצא בעולם הזה בקושי כמה עשרות שנים וידבר על ההיסטוריה שלפני למעלה מ-3300 שנה? הגולם קם על יוצרו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים באים מאמצע שום מקום אחרי מעל 3300 שנה ומעלים השערות כאשר אין להם מושג בככל בתורה וחושבים שהם גאוני הדור

אז יבוא אדם שנמצא בעולם הזה בקושי כמה עשרות שנים וידבר על ההיסטוריה שלפני למעלה מ-3300 שנה? הגולם קם על יוצרו

אני מקווה מאד שאתה גם מתכוון לעצמך כאחד שכזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודי :s05: :lol: :lol: :lol:

חשבתי תרשום בן אדם :lol:

אתה מתכוון טמבל :lol:

כי אתה מבייש את היהודים , אתה מזדהה יעני אתה מייצג את היהודים - פחחחח

יבחוש בן שלולית

מר יהודי , אולי אתה רוצה שכל ה"גויים" והשיקצות ( בעסה אין כמעט ) ישתחוו ויכרעו ברך לפנייך משל היו שחקנים בחלום יוסף ? :lol:

אני מציע לך לשים באוטאר תמונה של "המה שמו" שלך כדי שכולם יוכלו להיות בטוחים ביהדותך :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בס"ד

אנשים סומכים על אוסף של מילים כאשר זה חוק המדינה הכתוב ומקיימים את זה

אנשים סומכים על אוסף של מילים כתובות בתור שפת תכנות וסומכים על זה שיפעיל את המחשב

תראה לי "אוסף של מילים" שיש בו את הנבואות שיש פה

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=890

הרב אמנון יצחק אמר בהרצאות:

יש לנו היסטוריה מה שאין להרבה עמים אחרים.לא היסטוריה כמו לאמריקה 300 שנה בקושי יש לנו היסטוריה ארוכה מאוד. כשבקרה מדלן אולברייט בכותל המערבי. אז אחד שמה שהסתובב איתה והסביר לה על האבנים שיש בכותל המערבי, אז הוא אמר לה את רואה? זו אבן בת 600 שנה זאת מהחדשות. פי שתיים בגיל של אמריקה. ``את רואה את האבן הזאת 15 מטר, אבן? זאת למעלה מ 2000 שנה . ואתם באים לחנך אותנו ולהגיד לנו איך להתנהג,מה צריך לחשוב? האבן הזאת צוחקת עליכם

רק זה מה שחסר לדיון הזה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו קראתי מה השטויות של הליצן שכותב שהאבנים אומרות - פחחחח

האבנים האלו הרבה יותר זקנות מ600 שנה - חחחח

איפה שפמנון איצחק - יצחיק אותנו קצת ויעשה לנו הופעה , חחחח

מדליין אולברייט אמרה לו - : אתה רואה את הנעל שלי ? היא עוד מעט בתחת שלך ! - חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך ת'ראד "דת ואמונה" נפל בידי 'כנופיה' שכל מה שעושה הוא לבזות את האנשים שכן אכפת להם מהנושא, ולהבריח אותם מהת'ראד.

אני מבקש מכם להפסיק, רוצים להתווכח בכיף, זה אפילו מצוין.

אבל תגובות כמו "יופי רק זה חסר לת'ראד הזה", ותגובות שלועגות לכל מיני אנשים (שד"א נראה לי שבויכוח אחד על אחד לא היית עומד מולו אבל ניחא), ולכותבים עצמם לא בדיוק משרות את אווירת הויכוח הרצויה.

אז חבר'ה תנו קצת כבוד אחד לשני. אחרת אצטרך לפנות למנהל כלשהו, שיעשה סדר בת'ראד הזה, ויציג פה חוקים ברורים

של אופן כתיבת הודעה מבלי ללעוג אחד לשני, ואולי אז יהיה נחמד להיות פה.

מה גם שאם אתם לא מתעניינים במה שאנשים כותבים פה, אז למה אתם נכנסים לפה?

חבל שבגלל התסכול העצמי שלכם, אתם הורסים פה ת'ראד שמעניין הרבה אנשים וכן רוצים להחליף רעיונות\דעות באופן מכובד ונאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם טוען שצריך לפנות למנהלים שיכניסו כאן סדר ובעיקר ירשו לאירן ולטליבן לקבוע מה ילך פה !

פין קליפר , אתה מתחיל מוקדם להתבכיין , מה יש קשה לך לשמוע ו/ או להבין שהדרך שלך היא רק אחת מאלף ?

עאלק להיתווכח - על מה יש להתווכח ? זו אמונה :bash: אתה מאמין בחייזרים והוא מאמין בפיות , על מה אתם יכולים להתווכח :s05:

אתה חושב שכאן זה הפורום של באלס ?

התרד הזה הוא לעניות דעתי פח הזבל של הפורום והוא ניפתח בגלל כל מיני אידיוטים ( נניח כמוני ) שחושבים שהם מצאו את המשיח מחנה את החמור שלו והוא כבר עולה אליהם הבייתה הוא רק מתעכב במדחן ובגלל שהוא כבר ניכנס אצלהם בדלת והבבא בובה כבר מוכרז כראש ממשלת הממלכה הדוידינית השלישית והנשיא ברק אובמבה כבר בא לנשק לאבנים העתיקות ( חחח ) והמשתתף הפורום הצדיק אשר הוכיח את החוטאים ( נניח כמוני ) כבר יזכה להחזיק בשולי הגלימה של השמיכה של החמור הלבן או אוליי ( והלוואי ) ישב בשורה הראשונה של הצופים בזמן שבית המקדש ירד מהשמים עם אישורי בניה וכו' .

( דרך אגב צדיק , חשבת מה יהיה אחרי שהמשיח יגיע ? איפה ישימו את כל החברה שיעלו מהקבר שלהם אחרי תחיית המתים :s05: , ובכלל האם יהיה טעם לעשות מצוות ? אולי יהיה מותר לאכול חזיר יאמי יאמי ( סתם בעעעע ) - באמת אם אנחנו על הנושא , מה אמרו לך שיקרה לך בגן עדן ? מה תעשה כל היום שם ? יהיו מסיבות בערב ? כי זה נשמע לי שיעמום משהו פחד , ובכלל מניחים שם תפילים ? ושומרים כשרות ? ונידה ? מה אמרו לך ? בטח אמרו לך שיש שם מלאכים שצולים לך בשר ומגישים על השיפוד , אני רק רציתי לשאול אם זה בהכשר לנדא או הבדץ ואולי של מחפוף ? )

:lol:

אתה צריך להיות קליל צדיק , אל תהיה כבד , הגהינום זה למטה , גן עדן למעלה , נשמה קלה עולה לשמיים :biggrinangelA: והכבדה יורדת למטה >:D

אההה כן צדיק - זה תרד דת ואמונה , לא יהדות ורבנות :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...