דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 116 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא זאת הכוונה..

כלומר הצדיק אם הוא דבק באמונה באלוקים - אז הוא יחיה, הקב"ה ישמור עליו.

כפי שאומרים בסוף ברכת המזון - "לא ראיתי צדיק נעזב, וזרעו מבקש לחם"

האמונה של הצדיק היא מה ששומרת עליו ומחייה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיסיונר - אתה חרטטן

שופט הוא תפקיד

חכם הוא תכונה

כוהן הוא מינוי

הסיבה שאתם המיסיונרים מצליחים בגיוס נשמות של ניבערים מדעת - אנשים מסכנים וחסרי דעת .

אז תחרטט את ההסברים שלכם לאנשים בורים בעלי אגו נפוח שהחיים נתנו להם איזה סטירה או שניים באגו - כי זו הקלינטורה שלך ולא אנשים בעלי השכלה שיכולים לראות דרך השקרים שאתה מפיץ , ההסברים שלך שווים לאנשים טיפשים מספיק לשמוע אותם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את החכמים ממנים לשופטים.

חחח גיוס נשמות

תוציא עוד תעצבים -זה בריא..

כל פעם שכותב משהו לא לרוחיך אתה כותב עלי מיסיונר.

אז יש מישהו בלא הדעות כמו שלך- תיהיה קצת רגוע אתה לא רוצה לגמור צעיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, אם אני לא צדיק אז אין לי חיים?

:lol:

לא מדויק.

מי שחווה את הרוחניות יודע שמילוי רוחני (תלוי איזה) עדיף בהחלט על מילוי חומרי שהוא מילוי לא מילוי.

תורת משה, אפשר להגיד שקוראת לאיזון בין אלמנטים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מיסיונר כי אתה מנסה "לגנוב" נשמות ולהעביר אותם על דעתם ולהעביר אותם אל דתך

אל תגיד לי שהם "יהודים" הם אולי הם יהודים אבל אתה לא יהודי אתה רבני קודם כל ( עובדה אתה מאמין ברבנים ובדיבריהם ולא בבורא יתברך כפי שהוא מתגלה לך בכל רגע ובכל יום - נניח כמו בעכביש קטנטן ) לאחר מכן אתה בכלל זרם ביהדות שהיא לאום ולא דת - הדת של עם היא דת משה ודתך אתה איננה דתך היא רבנות ותורתך איננה תורת משה ( שהיא חמשת החומשים ) , התורה שלך היא ההלכה שמצומצמת בשולחן ערוך , אז אתה מיסיונר - כי אתה מנסה להעביר אנשים לדת שלך שהיא הרבנות ותורתה היא ההלכה , אם אני אומר משהו שהוא לא אמת אנא תקן לי , אל תסביר לי - מי שאיננו חושב ביננו זה לא אני .

יש הרבה שופטים טיפשים מהסיבה שהם ממונים ע"י אנשים טיפשים יותר , אז אל תשקר ותגיד שהחכם נהיה שופט - אני עד כה רק בספק אחד בלבד : האם אתה יותר טיפש או יותר שקרן ( ואני אומר לך את זה באמת בחברות ובתור דיון אינטרנטי מובהק ואין זו כוונה אישית בכלל אלא רק מבחינת צורת הדיון כי אתה מנהל את הדיון שלך בצורה טיפשית כי אתה מתעלם משאלות ישירות ואתה חושב שהצד השני מספיק טיפש להאמין לך , ואתה שקרן כי אתה משקר לעצמך - או כמו שאמרת , בפנים כל אחד יודע את האמת ) ( בשבילי אתה רוני כבן אדם ומיסיונר כאשר אתה מנסה להדיח אנשים ולהעביר אותם על דעתם ודתם )

כוהנים הם הממונים ע"פ תורת משה לכהונה על העם ( ולא רבנים ) הכהונה היא דבר שעובר בתורשה ואיננו נתון לויכוח ו / או דיון

לידיעתך הויכוח על הנושא הזה קרע את העם עוד מלפני אלפיים שנה - בדוק בעצמך את השתלשלות העיניינים .

אני יודע - אתה תגיד , אי אפשר לדעת מי כהן , אומר לך , פפפפחחחחחח

אבדה ? אתה צריך להשיב אותה לבעלים שלה , הכהונה היא שייכת לכוהנים והם אחראיים על הנהגת העם ולא הרבנות והרבנים ( פרושים )

אני מודה , בזמן הכיבוש בארץ היו בעיות עם הכהונה , אבל הינה היום העם חזר לארצו , מדוע אתה אוחז בגלות ?

תחשוב צדיק , תפקח את העיניים .

המורים הרוחניים שלך אוחזים בגלות והמציאו לך איש שקוראים לו משיח שיבוא ויסדר את הכל - פחחח

זה הג'ינג'י עם המפתחות - ליצן , באמת אל תכעס - מתוך אהבה אני אומר לך צדיק , אני יודע שאתה מאמין , ואני בטוח שאתה חושב שאתה צודק , השאלה שלי היא אם אתה בטוח שאתה צודק , מדוע אינך רגוע בנושא הזה ?

אז אם הצדק איתך , מדוע אתה מיסיונר ,

אני לא רואה אותך מחלק את כספך על ימין ושמאל

אני לא רואה אותך בתור בן אדם שגילה את האמת

אני רואה אותך בתור בן אדם שלחוץ לשכנע אנשים אחרים - כעי הוא איננו משוכנע בעצמו .

צדיק , האמת היא מרגיעה .

התורה היא מחכימה

וההיתנהגות הדיונית שלך איננה רגועה ואיננה חכמה .

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכביש חביבי. נראה לי שאתה קצת מגזים.

קראתי את התגובה שלך.

דת משה היא לא רק חמשת חומשי התורה, היא גם התורה שבעל פה שהקב"ה נתן למשה על הר סיני.

על פי האמונה כך יבחן הקב"ה מי יהודי אמיתי ומי לא, כי את הספר שלנו כולם יכולים לקרוא, אבל את התושב"ע רק יהודי אמיתי יודע ומבין.

להחזיר יהודי בתשובה זו אכן מצווה, גדולה מאוד אפילו. ככל שיתקרבו יותר אל האל (לא אומר לחזור בתשובה) זה יקרב אלינו

את הגאולה שלנו. ומסיונריות זה לא דרך "לגנוב" נשמות. הוא מציע את מה שיש לו, בן אדם יכול לקחת או לעזוב פשוט ככה.

בקשר למשיח, אכן קיימת חיה כזאת, או יותר נכון להגיד נשמה כזאת, בן אדם כזה.

הנבואות עליו מקורן במקרא, ולא ע"י רבנים. זה שיש דיבורים בזמן האחרון על העניין הזה, זה נושא בפני עצמו.

בזמן הנביאים (כשבית המקדש היה קיים הנבואה עדיין הייתה קיימת) הם ניבאו את בוא הגואל של , זה שימלוך

על כל העולם בבוא העת (לא קראו לו משיח. משיח בא מהמילה למשוח בשמן שככה ממליכים מלכים. הוא יהיה מלך).

אכן כהנים, הם אלה שמצווים להנהיג את העם מבחינה רוחנית. אממה, זה היה כשהיה בית המקדש, הם היו מקריבים את הקורבנות,

רק הכהן הגדול יכול היה להיכנס לקודש הקודשים. ואכן עליהם בעצם הייתה מושתתת עבודת האל.

מאז שאין בית המקדש, ממילא הקהילה מפולגת, ממילא לא מקריבים קורבנות אלא מתפללים במקום.

לכן, בעצם זה לא כל כך חשוב אם יש כהן או לא. ונגיד קהילות שלא היה בהן כהן אחד, לא היו מתפללים?

ורק בחשבון שי ברכת הכהנים שמותר רק לכהנים לשאת בימי תענית.

הצדק איתו (או כך הוא חש) אבל הוא רוצה שהצדק יהיה עם כל אחד ואחד מאיתנו. כי מה לעשות אנחנו יהודים

וכשאנחנו מפנים עורף לאל, יש לזה משקל גדול יותר מאשר כשהגויים מפנים לו עורף.

אם כולנו נבין את האמת הזאת (ברמה כזו או אחרת, לא חייב להיות קיצוני לכאן או לכאן) יהיה לנו הרבה יותר טוב.

ובקשר לפסקה האחרונה, אני לא מאשים אותו. וואלה, לא יודע כמה זמן אני הייתי שומר על קור רוח כשכל הזמן היו מתקיפים אותי או שוללים את מה שיש לי לומר על המקום מבלי אפילו הזכות שבדיון. כמעט כל הודעה שניה פה היא מתלהמת ומבזה את הדת או את הבן אדם שכביכול מייצג אותה (ויש פה כמה כאלה בת'ראד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פין קילר

ראשית אני מזהיר ( מנבא ) - אתה לא תהיה מסוגל לנהוג בי בחביבות ( אם היית בן אדם רציני שעובד על המידות שלו היית שש ושמח אל היזדמנות נפלא מפז כמו עכביש אומלל ועלוב שכמוני - מפני שהוא ( אני ) אעמיד את אמונתך ואת טוהר ריגשותיך ואת חוזק אמיתות דברייך למבחן ההיגיון והמציאות הבילתי הגיונית בעליל )

כך שאתה מבין את דעתי על הנבואה בכלל ועל הנביאים בפרט . ( סליחה ומחילה מר טוטא הצדיק והנכבד על שאני מעיז - ממממה - לטיל קמצוץ של סימן של ספק ושל פיקפוק בדיברי אנשים טהורים וקדושים אשר כיתביהם הוכנסו לתנ"ך ע"י רבנים והוצגו לאחר מכן כדברי אמת - חחח ) ( המון ספרים לא ניכנסו לתנ"ך ועברו פנל "מומחים" בסיגנון "כוכב נולד " אמהמה קראו לזה אז - :"צדיק נולד " - ישבו פנל של רבנים , נניח רבן גמליאל היה מרגלית צנעני ( לפי השם ) רבי יהודה הנשיא היה כמובן צביקה הדר בן זומא היה בטח צביקה פיק ( לפי השם - חחח ) מעניין מי היה צדי צרפתי ... ) טוב בקיצור היכניסו את מי שרצו לתנ"ך ואתה חושב שזה אמת זה שכל הנבואות היו על אותם ימים ושום דבר לא התגשם נכון להיום זה לא רלוונטי - חחח .

דת משה היא בלבד התורה ( שאגב גם את החלוקה של חמשת החומשים הרבנים הנכבדים עשו - רק אז קראו להם פרושים כי הם החליטו לפרוש מהדרך של קבלת עול הכוהנים - אני מודה , שיש אפשרות שחטאו אז לאחר שיבת ציון וכיבוש המדינה ע"י היוונים ) והיה את ספר הישר שכיום הוא נעלם לו אבל כפי הבנתי הוא כתוב אצל כל אדם מישראל שיודע את דרך הישר ( שלא כמו חלק מהעם שאיננו רוצה להחזיר את אבדת הנהגת המדינה לידיי בעליה החוקיים קרי הכוהנים )

להחזיר יהודי ? מיצווה גדולה ? של מי ? של הפרושים ? אז כן , היכן כתוב בתורה בכלל יהודי ? זה מושג שאתם המצאתם קרי הפרושים להלן הרבנים שהחליטו לקחת להם חלק מעם - היכן כתוב בתורה יהודי :nixweiss: איך אתה יכול להגיד בכלל ש"אתם" מופיעים בדת משה ?

אין דבר כזה משיח ( ושוב סליחה רבה טוטא הצדיק ) זוהיא המצאה פיקטיבית של הרבנים בגלות כדי להחזיק את העם תחת שליטה .

הכהונים הם המנהיגים הבילעדיים של העם - חד וחלק , אחריהם הם ראשי השבטים אחריהם הם ראשיי המשפחות , אין סדר אחר שנכון לעם .

הרבנות איננה בכלל פונקציה ישראלית היא פונקציה גלותית ולכן על הרבנות לוותר על כיסאה ולהחזיר את העם לארצו ולפעול להשבת הגזלה לידיי בעליה החוקיים קרי להשיב את הכהונה לכוהנים !

רוני הוא מיסיונר לדתו ולא לדת משה , אני מאוד מחבב אותו וחושב שהוא אדם הגון ובאמת שואף לטוב , בוא נגיד שאני חושב עליו מה שהוא חושב על אחרים כלומר שהם אנשים הגנוים וטובים אמה מה רק הם טועים והוא מנסה להסביר להם ( זה משהו שגם אתה חושב - חחח ) , אני אישית חושב שהוא צודק וגם אתה צודק וגם אני צודק , רק אם מתחילים ללכת ולהגיד לשני שהוא טועה , אסור להתפלא אם הדעה של השני לא נעימה לאוזנייך - אל תפתח דלת של חדר שאינך צריך ורוצה ו / או מותר לך ואחרי זה תתפלא למה נופל לך דלי מלא מים על הראש - חחח .

אני רואה בתרד הזה תת האמונה - שבו כל אחד יכול להגיד את הניואנסים שלו על אמונתו ודתו לכן הוא פתוח ואני חושב שלכול אחד מותר להגיד מה שהוא רוצה ( אישית גם זה השמצות ונאצות וגידופים - זו דתו וזו אמונתו וצורת הדיון של כל אדם מעידה על סוג האמונה שלו - וזה בסדר לדעתי - לאלוהים יש הרבה פנים ואין סיבה להוציא דברים מפרופורציה ואם אינם , הרי הם נישפטים על ידי אלוהים - או מנהל הפורום - שהוא במקרה דנן צפרדע , אז אתה מבין ... )

בקיצור אתה אדם שהתגובה שלו מעידה על החומר הלעוס ברמה של כיתה ג ( שרצית להאכיל אותי) , אני מקווה שתרים את הרמה של הדיון מעבר למה שמספרים לאנשים שעוד לא גמרו את כיתה א' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך חבר. אבל אל תדאג לי, אתה תופתע לגלות שאין בי קמצוץ של טינה למי שאינו חושב כמוני וזה בסדר גמור.

אני גם לא חושש מה"מבחנים" שספק תעביר אותי. גם אני הייתי בדיוק כמוך, אני רחוק מלהיות דתי\חרדי, גדלתי במשפחה מסורתית

שעושים קידוש ימי שישי, והולכים לבית הכנסת בערבי חג וזהו לא מעבר. וגם אני קצת בחנתי כדי להבין מה מי מו, ושאלתי את אותן שאלות

והטלתי את אותן ספקות, אבל אני קיבלתי סך הוכחות מסוים, שבשבילי הספיק על מנת כן לדעת בוודאות שהאל קיים והוא שומר עלינו.

עדיין לא חבשתי כיפה, ועברתי לבני ברק או 100 שערים, אני ממשיך בחיי עדיין.

בקשר לנביאים ולספרים שקיימים בתנ"ך כבר דנו בזה ואני מכבד את דעתך בקשר לזה (למרות שאיני מסכים איתה).

חמישה חומשי תורה - משה על הר סיני קיבל סדרה של אותיות, בסוף ימיו הקב"ה אמר לו איך לחלק אותם בדיוק למילים וספרים(כך עפ"י האמונה).

הפירושים הגיעו הרבה אחרי, מה לעשות שאין לנו קשר ישיר עם הקב"ה על מנת שיגיד לנו מה כל פסוק אומר ולמה ולמה האות הזאת היא פה או למה היא כתובה גדולה יותר מהאחרות או למה הוגים אותה כמו שהוגים אותה. לכן יש המון חילוקי דעות שזה מובן במקרה כזה, אבל עדיין יש המון דברים שמסכימים עליהם.

אני לא אקרא לנו יהודים. אני אקרא לנו . יותר מצלצל לך מוכר מסיפורי התורה? ישראל=יהדות. יהדות מלשון יהודה, שבט יהודה שאליו רובנו מיוחסים כעת. אחרי גלות אשור שבה "נעלמו" עקבותיהם של 10 השבטים האחרים שגלו.

כהנים - הכהנים היו מנהיגים בימי בית המקדש, מה לעשות, אז הייתה להם חובה לעבוד במקדש. היום לא כל הכהנים מוצאים עצמם רבנים, או קשורים לזה בכלל.

אז מה נעשה, לא נתפלל? לא נעבוד? לא נתקרב לחיק האל?

כשבית המקדש יבנה (בעזרת השם. ואני גם בטוח בזה) הכהנים יחזרו למקדש ויהיו מנהיגים רוחניים של העם, כפי שהיה בימי בית ראשון\שני.

בכל מקרה הדעות שלנו מנוגדות, אז אתה לא יכול לבוא ולהגיד אני צודק ואתה צודק. אבל אפשר להגיד, בסדר אני מבין מאיפה אתה בא

ומה אתה אומר, ואם ככה אתה נהנה להעביר את החיים אז שיהיה לך לבריאות ובכיף, באמת מכל הלב.

יש אחרים שהחליטו אחרת, שיבושם גם להם ושנחיה כולנו באושר ובאושר (לא טעות) עד עצם היום הזה.

השם בא לידי ביטוי בטבע ובאנשים בהמון צורות זה נכון. ואתה צודק גם בזה שאחד הדברים שהתורה הכי מקדשת, אלה מצוות בין אדם לחברו.

להשכין שלום בין אנשים ולא שנאה, לחייך למישהו, לעודד אותו, לעזור לו. אלה דברים הרבה יותר מוקפדים ממצוות כמו תפילין למשל.

שיהיה לך חג עצמאות שמח ולכל עם . שנדע רק שמחות ולא צרות. אני אוסיף משהו - בעזרת השם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

הנבואה שלי מתגשמת - צריך להכניס אותי גם לתנ"ך

התחלת ב:"עכביש חביבי " ואתה ממשיך ב :" חבר " - חחח אני מעריך שעוד תגובה או שניים תיקרא לי מנייאק - :lol:

ולעיניין פין קיסאר .

התגובה שלך נשמעת כמו הסברים למפסידן ,

"מה לעשות"

אתה לא ענית לי על המילה יהודי שאיננה בכלל מופיעה בתורה ( המקום היחידי שיש מילה כזו זה רק במגילת אסתר - שהיא הוכנסה אגב בידיי ? - נכון , רבנים ! )

אל תגיד לי מלשון \(ולא מת*ת ) אין דבר כזה עם יהודה - יש אכן שבט יהודה , אז למה יהודי יקר אינך הולך לחפש את אחייך ? היכן הם שאר השבטים ? ( האם ידעת כי בממלכת יהודה היו גם שבטים נוספים ? כגון : שבט לוי , שבט בינימין , חלק מהמנשה ועוד ? - שבטים אלו היו שיכים לממלכת יהודה אשר נפרדה ממלכת ישראל בעיקבות סיכסוך שהיה מאז ימי דוד . ) ארץ ישראל ? כיצד היא תתקיים על שבט יהודה בלבד ? אז אולי אני ישראל - אתה יודע אחד השבטים האבודים - פחחחח מאחורי הסמבטיון - אוייש כמה שטויות במיץ - חיפשתי במפות של - לא מצאתי את הסמבטיון שסלעים קופצים מימנו ואי אפשר לעבור אותו - פחחחח - כמה שאתם "חכמים " ממש כמו חלם , התרוצים שמוכרים לך הם לפי מדד הטימטום של השומע - חחח .

ונכון , עבור מה אתה מתפלל ? - תפלה היא מלשון תפל , ( מצחיק , יש את הסירטון הזה על הנזיר / מכשף הודי שמנסה להרוג איש אחד בעזרת תפילות - חחח )

בעולם הזה צריך לעשות זה עולם של עשיה - אתה יכול להתפלל עד שהפרצוף שלך יהפוך כחול ושום דבר לא יקרה ( האם ידעת שש וחצי שעות של דיבור שוות לערך האנרגטי של חימום כוס מים אחת לתה ? - במקום להתפלל לך תשתה תה - יאמי )

כמובן שטחנת זיבולי שכל על למה אתה לא משיב את האבדה לבעליה , מה שלא מפריע לזרם שלך ביהדות לקחת בינתיים את הכסף שמגיע לבית המקדש , בדיוק כמו במערכון של הגשש "משיח" - .

ניראה לי שהרמה לא עולה אז אני אסיים כאן - בינתיים .

קודם תלמד מה ההבדלים בין השמות השונים של הבריאה ואז אולי יהיה שם בן אדם ולא תקליט שבור של קורסיי ערכים "ושעוריי תורה למתחילים ".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח, איך מחבר וחביבי אגיע למניאק?

אם זה נשמע כמו הסברים למפסידן, כנראה שאני מפסידן חח, אין לי בעיה עם זה.

היכן ראית שרשמתי "עם יהודה"? אמרתי שמקורנו בשבט יהודה, ולכן יהדות. נכון שהיו עוד שבטים ביחד עם יהודה, אבל יהודה הוא המרכזי.

על כל פנים משם הכינוי שלנו - יהודים.

למה אני לא יוצא לחפש אחיי, אתה מוזמן להצביע לי עליהם ולומר לי מי היה שייך אליהם. אבל האמת היא שאף אחד כרגע לא יכול לעשות את זה.

הרבה שנים של התבולליות ואיבוד מסורת עברו מאז הגלות.

"הסמבטיון שסלעים קופצים מימנו" - לא הבנתי למה התכוונת. אולי אם תסביר אוכל לענות לפי נקודת המבט שלי.

תפילה ידידי, היא מהשורש פ.ל.ל ולא מהשורש ת.פ.ל. אני שמח לתקן לך את השגיאה הזאת, שכנראה והיא מרכז הכובד של ההתנגדות שלך לתפילה -

כאילו משהו תפל, חסר עניין וטעם.

"הזרם שלי ביהדות" - מסורתיים, ממש מגלגל מיליונים.

ואכן, אצל הדתיים אנשים תורמים לכל מיני רבנים על מנת שיבנו עוד ישיבה, עוד בית כנסת, עוד כולל.

אז נכון שיש כאלה שגונבים את הכסף, אך אלה ידידי יקבלו את עונשם כבר (מה גם ששוב, יש פושעים בכל חברה, אף חברה לא מושלמת).

רובם לא, וקמו פה המון ישיבות וארגוני סיוע בעזרת התרומות האלה.

חברייה, שיהיה לכם חג עצמאות שמח :) שנזכה לחגוג את יום העצמאות עם הילדים שלנו, והם עם ילדיהם, כן יהי רצון.

עושה שלום במרומיו, הוא ברחמיו יעשה שלום עלינו ועל כל עמו . אמן ואמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי קצת לסטות מהנושא, לא רציתי לפתוח דיון מיוחד בשביל זה.

האם מישהו יכול לעזור לי ולמצוא קווים מקבילים בין הקבלה לפאגניזם?

השתתפתי בדיון עם כמה חברים, ואחד מהם טען שהקבלה בעצם מבוססת ודומה מאוד למה שהפאגנים מאמינים.

חיפשתי וחפרתי אך לא מצאתי השווה טובה, או אפילו מאמר.

האם מישהו יודע, ומוכן לכתוב אפילו מהידע שלו, איזושהיא טבלת השווה בין השניים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל זה פאגניזם - החל מהגימטריות וכלה בעולם שמעבר כגון מלאכים וכו' .

בתנ"ך יש למילה תפל גם משמעות מושאלת של חטא ושל דברים בטלים: נ?ב?יא?י?ך?, ח?זו? ל?ך? ש??ו?א ו?ת?פ?ל, ו?ל?א-ג?ל?ו? ע?ל-ע?ו‍?נ?ך?, ל?ה?ש??יב ש??בו?ת?ך?; ו?י??ח?זו? ל?ך?, מ?ש??או?ת ש??ו?א ו?מ?ד?ו?ח?ים (איכה ב יד). ומשמעות דומה יש גם למילה תיפלה: ב??כ?ל?ז?את ל??א?ח?ט?א א?י?ו?ב ו?ל??א?נ?ת?ן ת??פ?ל?ה ל?אל?ה?ים (איוב א כב).

בלשון חז"ל, ת??פ?לו?ת, היא בין השאר מילה נרדפת לעגבים.

* "רוצה אשה בקב [אחד] תפלות מט' [תשעה] קבין פרישות" (משנה, סוטה ג ג).

אתה גאון קטן שלי - פלל זה גם שורש של פלילי/פלילים - חחח

האקדמיה איננה יכולה על העם - זה גם גוף שממש כמו קבוצת הרבים קובע דברים בצורה שרירותית ומבוססת על הבנתו החלקית בלבד .

איוב קדם לחז"ל וקדם לאקדמיה .

האקדמיה מבססת את ידיעותיה על מידע שגוי אותו גרמו הפרושים בהבנתם ההיסטרית , האינטרסנטית והמגמתית את דת משה .

אם אתה לא מכיר את סיפור הסמבטיון - כניראה אני אחד מעלייך - חחח

( לא מיותרת התפילה שלך ? למי היא עזרה ? - חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל זה פאגניזם - החל מהגימטריות וכלה בעולם שמעבר כגון מלאכים וכו' .

אחלה, זה גם מה שאני וחבר נוסף טענו, רק שהחברה' ביקשו טבלת השוואה\הוכחות.

אחד מהשניים (טבלת השוואה ו\או הוכחות) יעזרו לי מאוד.

אפילו אם זה רק קישור.

תודה

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...