דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 110 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

חתיכת מוסר לסקול באבנים אנשים שמחללים שבת, להפלות את כל מי ששונה ממך, שוביניזם ועוד.

א.אין פסוק שאומר לסקול אנשים בשבת.

ב.אין שום פסוק שאומר להפלות את כל מי ששונה ממך - יש פסוק בתחילת התורה שאומר שכל בני האדם באשר הם - שווים. "נבראו שווים בצלם אלוהים ברא אותם".

שוביניזם - איזה שוביניזם?, תן דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, אבל האתר הזה "מחבב" חרדים ,רק פילוג הוא עושה בעם.

חבל על טרחתך, את המענה שלך כבר נתת לי בעמוד קודם.

אדם שמדבר כאלה מילים על התורה, בגדר כפירה חריפה ביותר פשוט הוכיח לי שהתורה לא באמת מעניינת אותו.

אבל בוא נעשה עסק:

בוא נתן לכל החבר'ה בדיון לקרוא את מה שכתבת לי בעמוד קודם, ואת מה שאני עניתי לך, ואז נחליט אם מגיע לי לשמוע מענה או לא.

יופי שצדקתי שאתה נעול- סבבה.

חח אדם שמדבר כאלה מילים -אז אתה יוצא כנגד כל הרבנים - בהצלחה .... [תזכור]

זה לא עסק טוב- ממש 98 אחוז כאן גם ככה נגדי -כך שאני אכנס לבור בלי תחתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qwerty1987 :

תמיד היו קיצונים. זה כמו שאני אכתוב כל החילונים מעשנים חשיש.

רגע רגע רוני, מזה קיצוניים?.

אם התורה אומרת משהו ובא יהודי ומבקש לעשותו (לא משנה כרגע אם זה לסקול ידוענית (מעלה באוב) או לשתות חבית שלמה של יין).

האם אדם זה הוא קיצוני?, על סמך מה בעצם הוא קיצוני?, על זה שהוא מבקש לשמור את מה שהתורה אומרת לו?, נו באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qwerty1987 :

תמיד היו קיצונים. זה כמו שאני אכתוב כל החילונים מעשנים חשיש.

אני מבסס את אמירתי על הכתוב בתורה בלבד.

בתורה יש סיפור(כתבתי על כך לפני מס' עמודים) בו בני מוצאים מישהו מקושש עצים בשבת, ואלוהים מורה להם לסקול אותו באבנים בשל סיבה זו.

כמו כן, בתורה יש מצווה לסקול באבנים מיסיונרים.

בתורה יש מצווה מפורשת להרוג את כל העמים שישבו באותה עת בכנען, על כל ילדיהם ונשותיהם.

בחוקי עבדות ישנה אפליה מטורפת כלפי גרים. לפי התורה מעמד האישה נחות ממעמד הגבר (כאן אני לא מכיר מצוות ספציפיות אלא מבסס את דברי על הנעשה במגזר האורותודוכסי כולו).

עם מוסר כזה מהתורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Totah :

יש חרדים שהם ממש כמו חילונים -הם נשארים באותו מראה כדי שלא יזרקו אותם מהקהילה.

לאדם שיש כובע חליפה אומר שלומד תורה? ממש לא. בוא אני אראה לך הרבה שבכלל לא לומדים ובכלל לא שומעים לרבנים.

אתה צריך להקשיב מה התורה אומרת וגדולי הדור -אף אחד לא אומר לזרוק אבנים. ההפף חילול ה' גדול .

qwerty1987 :

סדר שמעתי אז אתה רוצה לראות מה התורה אומרת? אל תיתן לי סתם להתאמץ לשווא אם בכלל אתה לא רוצה לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השטן זה היצר הרע.

שוב פעם אני לא אקח אינפורמציה מאתר ששונא חרדים.

הסיגנון כתיבה פשוט מרשעת.

אבל יש שם תגובה של הרב עמר עצמו, שאומר שאם אשה תשא הספד בפני גברים, הדבר יביא מגיפה על עם ושהשטן מרקד בבית העלמין בשעה שנשים נמצאות בהלוויות.

גם אם סגנון הכתיבה לא לרוחך, אתה לא יכול להתכחש לעובדות המקרה. בפרט הייתי רוצה לדעת אם אתה חושב שההתנהגות של הרב הזה היא לגיטימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השטן זה היצר הרע.

סגנון כתיבה פשוט מרשעת??!

ומה שעשה הרב הזה לבת של המונח זה לא מרושע?!

תתיחס לעובדות ותפסיק לתרץ תירוצים.

גם אני שונא את YNET הם שמאלנים בטירוף ומלאי אינטרסים.

אבל עובדה זאת עובדה וזה מה שקרה שם אז אל תנסה להכחיש את זה כמו שאתה עושה כל החיים שלך.

אני בטוח שאתה שונא את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש שם תגובה של הרב עמר עצמו, שאומר שאם אשה תשא הספד בפני גברים, הדבר יביא מגיפה על עם ושהשטן מרקד בבית העלמין בשעה שנשים נמצאות בהלוויות.

גם אם סגנון הכתיבה לא לרוחך, אתה לא יכול להתכחש לעובדות המקרה. בפרט הייתי רוצה לדעת אם אתה חושב שההתנהגות של הרב הזה היא לגיטימית.

כן, אבל הכתיבה שלהם משנה לפעמיים את התוכן באמת. אני אקרא שם ואגיד לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השטן זה היצר הרע.

יופי

כל מה שכתוב בתורה ולא מתאים לך תגיד שזה לא באמת מה שכתוב ויבוא איזה "חכם בתורה" ויפרש ככה וככה ויהיה טוב

או כל אתר שכותב משהו רע על חרדים אתה ישר בא ביציאה של "אוי אוי אוי" מאשים את האתר באפלייה והולך לבכות בצד

פתטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר לדוגמא שאותם "חרדים" לא זרקו אבנים -פשוט רק האתר הזה אוהב לעשות שנאה למגזר הזה. לא קשה לראות זאת פקח עינייך.

כל התגובות שם מיוחס לכל החרדים -כולם זורקים אבנים זה מה שהם רוצים להכניס לכם לראש.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמוק עמוק בפנים הוא שונא את עצמו.

כמה בן אדם יכול לשקר לעצמו?!

הוא יודע את זה רק בתת מודע ומנסה להכחיש ולהאמין לעצמו שהוא עדין צודק.

בגלל זה אתם רואים הרבה חרדים אלימים/חולי נפש,הם שונאים את עצמם מבפנים בלא מודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...