מישהו יכול להסביר לי בבקשה איך אני יודע איך לצייר גרף של|y=|x-3 ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר לי בבקשה איך אני יודע איך לצייר גרף של|y=|x-3 ?

moskitos

Recommended Posts

גרף של |x| נראה כמו האות V כאשר הקודקוד של ה V על ראשית הצירים כאשר יש טת הביוטי |x-a| כאשר a מספר כלשהו, הגרף יהיה אותו גרף רק מוזז על ציר ה x כאשר הקודקוד של ה V נמצא בערך a על ציר ה- x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערך מוחלט הופך כל מספר לחיובי. תחשוב על הפונקציה הזו, מתי היא חיוביות ומתי היא שלילית. כל עוד היא חיוביות הפונקציה נשארת זהה עד לאפס. כאשר היא הופכת להיות שלישית (ובפונקציה פשוטה כזו היא הופכת פעם אחת, תמצא מתי) אז אתה צריך להפוך את הערכים לחיובים ע"י שינוי הסימן שלהם (כי זה מה שערך מוחלט עושה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה המתמטית של ערך מוחלט היא "המרחק מהראשית", כלומר מה-0. במקרה שמדובר במספרים, הכוונה היא שיש משמעות ל"גודל" המספר בלבד, ולא לסימן שעומד לפניו. כלומר, 3=|3|=|3-|.

מבחינת גרף, הגרף של פונקציית ערך מוחלט ימצא כולו מעל ציר ה-X (או עליו, אם 0). לא יתכנו ערכים שליליים של Y (כי כאמור מדובר במרחק, ומרחק אינו יכול להיות שלילי).

אם אתה עדיין מתקשה לצייר את הגרף, תמיד אפשר לצייר אותו תחילה בהתעלמות מהערך המוחלט, ואז לקחת את כל מה שמתחת לציר ה-X ולעשות "תמונת מראה" מעל הציר.

שתי ההערות האחרונות תקפות רק כאשר כל הפונקציה היא בערך מוחלט ואין סימן (-) לפניו. לגרף של 3-|X+2|, כמו גם |X-6|-, יהיו גם ערכים שליליים, ובמקרה הראשון גם שיטת המראה לא תעבוד (כי יש חלק מחוץ לערך המוחלט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה המתמטית של ערך מוחלט היא "המרחק מהראשית", כלומר מה-0. במקרה שמדובר במספרים, הכוונה היא שיש משמעות ל"גודל" המספר בלבד, ולא לסימן שעומד לפניו. כלומר, 3=|3|=|3-|.

מבחינת גרף, הגרף של פונקציית ערך מוחלט ימצא כולו מעל ציר ה-X (או עליו, אם 0). לא יתכנו ערכים שליליים של Y (כי כאמור מדובר במרחק, ומרחק אינו יכול להיות שלילי).

אם אתה עדיין מתקשה לצייר את הגרף, תמיד אפשר לצייר אותו תחילה בהתעלמות מהערך המוחלט, ואז לקחת את כל מה שמתחת לציר ה-X ולעשות "תמונת מראה" מעל הציר.

שתי ההערות האחרונות תקפות רק כאשר כל הפונקציה היא בערך מוחלט ואין סימן (-) לפניו. לגרף של 3-|X+2|, כמו גם |X-6|-, יהיו גם ערכים שליליים, ובמקרה הראשון גם שיטת המראה לא תעבוד (כי יש חלק מחוץ לערך המוחלט).

אבל זה פשוט כמו לצייר את |X+2| ואז להוריד אותו ב3

אז אפשר למשל לצייר את |X+2|, ואז למחוק את הצירים ולצייר אותם מחדש יותר נמוך

לגבי |x-6|- אפשר פשוט לצייר את |x-6| ואז להפוך את הדף :|

אם יש משהו בסגנון

|x-2| + x

זה בעייתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד.

תשרטט גרף רגיל של פונקציית y=x-3

מה שהערך המוחלט עושה זה כל נק' שמתחת לציר הX הוא מעביר אותה למעל ציר הX באותו המרחק שהיא הייתה מציר הX והY.

דוגמא:

הקו המקווקו זה ההמשך של הגרף המקורי, והגרף הכחול זה אחרי שהפכנו לערך מוחלט.

daasdvr8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...