מעשה בפיראטיות ותעשיית המשחקים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעשה בפיראטיות ותעשיית המשחקים

lee

Recommended Posts

:hi:

תעשיית המשחקים פיראטיות

שלום לכולם.

הרבה זמן אני מתלבט האם לכתוב את הרשימה-מאמר הבאים.

תעשיית המשחקים מאשימה בפירטיות את שחקני המחשב (גם האקס-בוקס)

לאורך מספר השנים האחרונות, תעשיית המשחקים פוגעת בעצמה באופן שיטתי על ידי מספר גורמים, אותם אמנה כאן.

משחקיי המחשב נחלקים לכמה קטגוריות, אך בסופו של דבר קטגוריית המשחק לא משנה את התוצאה הסופית- איכות המוצר.

בחודשים האחרונים, יוצאים מספר כותרים, להם מצפים מיליוניי ברחבי העולם.

עם זאת למעט מספר מועט של כותרים איכותיים אותם אפשר לספור בשתי אצבעות, הכותרים היוצאים היום הם:

זילזול באינטיליגנציה של השחקנים

משחקים עם מים

המרות הכותרים מהקונסולות (אקסבוקס ופלייסטיישן3) למחשב, גורמות לנו לקנות מוצר נחות שהושקעו בו מינימום מאמצים- רק כדי שיוכל לרוץ סביר על מחשבים, שברמת החישוב שלהם עולים על הקונסולות פי כמה וכמה.

לדוגמא:

כל הכותרים המתהדרים במנוע של UNREAL3 לדוגמא

3 משחקים שונים אותו

2uztg12.jpgdvkd3o.jpg2v2e9ti.jpg

התוצאה, קיבלנו 20 כותרים שונים, אבל עם אותה משחקיות ורק הטקסטורה שונתה.

C&C3 החדש שמושק בקרוב הוא דוגמא קלאסית למשפט-

"IF ITS NOT BROKEN, DONT FIX IT"(אם זה לא שבור,אל תתקן את זה).

אבל זהו,שהכותר "IS BROKEN " -זה שהוסיפו עוד גזע למשחק ויצרו אפקט מים יפה, לא עוזר לכותר,C3& Cהוא פשוט אותה גברת בשינוי אדרת.

זהו פשוט 3C&C GENERALS עם גרפיקה מצועצעת ולא במובן היפה של המילה. אותה משחקיות שהייתה איכותית ב98,אינה מספיקה ל‏2008.

כאן ניתן לראות את הזלזול המתמשך בגיימרים כלומר, רק תשפר מינימלית את הגרפיקה (רצוי-מים),ותכנת אותה משחקיות, שלם לוידיאו בר-מצווה עבור הסירטונים, צרוב שווק-ותרוויח מיליונים.(C&C3)

ההשקעה שלך בתור חברת משחקים היא מינימלית יחסית, למה להמציא את הגלגל מחדש כשאתה יכול לארוז הכול באריזה יפה? תוסיף קצת יחסי ציבור, תשווק עוד פעם.

הדבר משול למה שקוני מכירים כREFURBISHED

(מוצר משוחזר בחברה-נמכר כחדש).

ב FALLOUT3 הושקעו מאמצים רבים, אך התוצאה מאכזבת..זה פשוט OBLIVION בגירסה עתידנית למען האמת- OBLIVION נראה יותר טוב.

אז נכון אנחנו נקנה ונשחק, למה? כי אנחנו פראיירים, אנחנו משלמים ומשלמים, גם עלות המחשב- כי הדרישות רק עולות זה מובן שהדרישות יעלו, אך יחד איתם גם איכות המוצר וגם עלות הכותר עצמו..

תעשיית המשחקים טוענת, כי:

פיראטיות פוגעת בתעשייה (וזה נכון במובן מסויים),שחקני ה- כורתים את העץ ממנו הם נהנים, האומנם...?

לא יודע מה איתכם, אבל שאני משקה ומדשן (ז"א משלם ומשלם) את העץ וכל מה שאני מקבל ממנו זה פירות באושים רק שמפעם לפעם מגיח איזה פרי אחד

שהתולעים (EA) לא אכלו אותו. עץ כזה הוא לא כלכלי ורובנו היינו כורתים אותו.

מחירי כותרי המחשב בארץ לא כל כך גבוהים כמו שנדמה לנו, יחד עם זאת לבל נשכח שאנחנו לא מרוויחים בדולרים. מחיר של 200 ¤ הוא עדיין גבוה, כותר צריך לעלות בסביבות 30$ וכותר בינוני כ15$.

ציפיות

:(או כמו שנאמר:"ציפיות יש רק לכריות")

תעשיית המשחקים מצפה ממני

1.אחזיק מחשב עדכני- כדי שאוכל להנות מגרפיקה בשיאה

אף אחד לא אומר לשחקני הקונסולות:"אחי, מקסימום תוריד רזולוציה, ותבטל

AA ותקנה עוד זיכרון".

2.אשלם בין 49-69$ לכותר חדש.

3.שהמשחק יקרוס ויהיה מלא באגים, כי הם מיהרו להוציא אותו בשביל מכירות

הכריסטמס.

4. כשאפנה לתמיכה בפורומים ואקבל תשובה מגיימר אחר ולא מהחברה שאצלה

הכול בסדר

5. כשאני ארגיש שהם עושים לי טובה שהם מוציאים את הכותר גם למחשב,

כי הם מתחשבים בשחקנים המשלמים למרות הפיראטיות.

אני מצפה מתעשיית המשחקים

1.השקעה,מקוריות.

2.מוצר איכותי(לא מושלם ותמיד יהיו באגים,השאלה באיזה רמה).

3.תמיכה-ולא כזאת שמדריכה אותי לעדכן את הדריוור לכ.מסך.

4.כותרים לא מנופחים מחשיבות עצמית,

אלא כאלה שיגרמו לי לרוץ כמו דביל ולשדרג כי הם: מעולים..

5.לשלם מקסימום 30$ עבור כותר איכותי (CRYSIS:WARHEAD).

עד ששתי הגישות לא יפגשו, ימשיך ענף משחקי המחשב להיפגע.

FARCRY2

קורא לי, או לסיכום

כשאתה בונה כותר לקונסולה, מראש הוא מוגבל יותר,

עם זה בגלל שימוש בשלט לעומת עכבר ומקלדת (מה לעשות, עכבר ומקלדת טובים יותר ומספקים יותר אופציות)

או מוגבל טכנולוגית לעומת המחשב שמתחדש כל הזמן.

כשאתה ממיר כותר קונסולה למחשב אתה מוסיף חטא על פשע ומותיר טעם מר בפיהם של הגיימרים.

הגיימרים הם עם לא סלחן- שנים של "קודם תירה, אחר-כך תשאל שאלות" עשו את שלהם.

רובנו מזהים לרוב את כותרי הזבל מסירטון או תמונה שאנו רואים מבעוד מועד,

אך גם אנחנו עושים טעויות ומורידים את הדרישות שלנו כל הזמן.

אם תשימו לב- לאחרונה כמעט ואין דמואים של משחקים וזאת למה?

תעשיית המשחקים גילתה, שפחות אנשים קונים את הכותר שלהם לאחר שהיתנסו בו. מה שללא ספק מראה על מצבם!

אז ש :nono: יעבדו עליכם...

להתראות בסוואנה של FAR CRY2,

גיימר זקן ונרגן. :hat:

תגובות,השמצות, ואיומים יתקבלו בברכה.. :cool2:

תיקון למאמר:

אם משתמע מכל מה שנאמר, שאני תומך בפיראטיות המשחקים אזי ,כשלתי במילותיי.

איני תומך בגניבה על כול צורותיה משום צורה שהיא,אך כיום כדור האש נמצא בידי חברות ההפקה..אם אנחנו לא הצלחנו לחנך אותן דרך חרם חברתי,הן תנסנה לחנך אותנו.

חומר למחשבה לא לשיטנה.

לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אחזיק מחשב עדכני- כדי שאוכל להנות מגרפיקה בשיאה

אף אחד לא אומר לשחקני הקונסולות:"אחי, מקסימום תוריד רזולוציה, ותבטל

AA ותקנה עוד זיכרון".

נשמע כמו אוי אוי אוי

רוצה קונסולה? תקנה קונוסולה

2.אשלם בין 49-69$ לכותר חדש.

יש משחקים יקרים ויש זולים, לא רוצה? אל תקנה יש פה שוק חופשי

3.שהמשחק יקרוס ויהיה מלא באגים, כי הם מיהרו להוציא אותו בשביל מכירות

הכריסטמס.

בשביל זה יש ביקורות, יש באגים? אל תקנה

4. כשאפנה לתמיכה בפורומים ואקבל תשובה מגיימר אחר ולא מהחברה שאצלה

הכול בסדר

וכמה תמיכה צריך בשביל משחק?

5. כשאני ארגיש שהם עושים לי טובה שהם מוציאים את הכותר גם למחשב,

כי הם מתחשבים בשחקנים המשלמים למרות הפיראטיות.

תרגיש מה שבא לך, אם לא משתלם כלכלית להוציא ל הם לא יוציאו

אני מצפה מתעשיית המשחקים

1.השקעה,מקוריות.

אז קנה רק משחקים מושקעים ומקוריים

2.מוצר איכותי(לא מושלם ותמיד יהיו באגים,השאלה באיזה רמה).

אז תקרא ביקורות

3.תמיכה-ולא כזאת שמדריכה אותי לעדכן את הדריוור לכ.מסך.

איזה תמיכה אתה רוצה? שילמדו אותך ליצור מודים?

4.כותרים לא מנופחים מחשיבות עצמית,

אלא כאלה שיגרמו לי לרוץ כמו דביל ולשדרג כי הם: מעולים..

ללא ספק לכותרים יש בעיית אגו ::)

5.לשלם מקסימום 30$ עבור כותר איכותי (CRYSIS:WARHEAD).

עד ששתי הגישות לא יפגשו, ימשיך ענף משחקי המחשב להיפגע.

תגובות,השמצות, ואיומים יתקבלו בברכה.. :cool2:

לא הבנתי מה אתה רוצה לעזעזל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי (עם זה שמעלי).

לא רוצה, אל תקנה, ואין סיכוי שמשחק כמו FC2 יעלה 30$, פשוט לא משתלם, אתה יודע כמה כסף צריך להוציא על משחק בכלל שאתה מאשים כל כך

את המפתחים את המשווקים ?

אתה סתם מתלונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע כמה כסף צריך להוציא על משחק בכלל שאתה מאשים כל כך את המפתחים את המשווקים ?

ממש לא אכפת לי כמה כסף זה עלה להם, שהם יעשו את החשבונות שלהם

ואני יעשה את שלי (האם כדאי לקנות משחק X ב YY$)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון:

תעשית המחשחקים הם חברות שמטרתם להרוויח כסף ולכן הן מפתחות על פי "דרישה" של הקהל תראה לדוגמה את sims שהוא לדעתי משחק בפני עצמו אבל כמה חבילות הרחבה יצאו לו? וכמה אנשים קנו? התשבה היא הרבה או את wow שהגרפיקה שלו מצועצעת (לדעתי) והוא משחק מאוד מצליח

וכן רוב האנשים רוצים משחק פשוט שתראה יפה ובלי יותר מידי דברים מוזרים שצריך להתרגל אליהם

לגבי התמיכה הטכנית של המשחקים:

דבר ראשון יש ביקורות ואם יש משחק שהוא לא שחיק (clear sky) אז אל תקנה או תחכה שיצאו updates ואז תקנה ולרוב הבעיה היא במחשב של המשתמש וכמו כל החברות גם חברות המשחקים מגלגלות את זה לחברות אחרות (מיקרוסופט, יצרני חומרה, וכו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lee מה שאתה אומר נכון חלקית

בפועל חברות הפיתוח הם עסק למתרות רווח לכל דבר ועניין

יש להם מודל עסקי והיום הרבה חברות רואות את הPC\PS3\360 כפלטפורמה אחת לפיתוח

שה360 לרוב הפלטפורמה הראשית מימנו יוצאים הפורטים לPS3 ולPC

אין מה לעשות ככה הם החליטו וזה כנראה משתלם להם

כבר אמרתי הרבה פעמים בעבר

השוק מתחלק ככה

360\PC\PS3\

WII\PS2 \PSP שהPS2 והPSP די נזנחים לאחרונה

וDS

הבעיה מבחינת גימרים שיש פורטים שלא תמיד מוצלחים

לפעמים יש כותרים שיוצאים לכל הקונסולות וכמובן שיש נפילות

אבל לא בהכרח הנפילות יהיו בגרסת המחשב

LP לPS3 לדוגמה נחשב מחורבן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה נשמע כמו סתם עוד תירוץ ל- "למה אנחנו אוהבים להוריד משחקים מהאינטרנט".

לא חסר משחקים מקוריים, מושקעים וחסרי באגים. זה שאני ואתה מורידים אותם קשור אך ורק אלינו ובתרבות המקולקלת שלנו, לא בחברות המשחקים, שגם אם זה לא תמיד נראה ככה, משקיעות מאמצים לא קטנים בשביל לפתח משחקים ברמה גבוהה.

ומה שרשמת לגבי C&C3 מראה שאין לך מושג קלוש לגבי תהליך והוצאת משחק מחשב.

בכל מקרה, יש לך כמה פואנטות נכונות בהודעה הזו, ואני מבין את כוונתך. אבל שוב - הכל בגדר תירוץ ולא יותר מזה.

אתה רוצה להגיד לי שאנשים קונים ג'ינסים מזויפים כי ליוויס/קרוקר/לי קופר ממחזרות את הדגם הישן שלהם? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כותב די רהוט ומעניין אבל התוכן שואףל -0

השורה התחתונה היא: לא רוצה, אל תקנה

אנשים צריכים להתחיל להבין שתוכנה זה מוצר לכל דבר כמו נעליים/מכוניות/נערות ליווי

רק שתוכנות הרבה יותר קל לגנוב מבלי ללכלך את הידיים - זה כאילו "גניבה לבנה"

אף אחד לא חייב לך משהו שהוא לא התחייב לך עליו

ואף אחד לא חייב לתת לך מוצר במחיר שהוא נוח לך

כל עוד אנשים מוכנים לשלם את המחיר הוא לא ישתנה וכנראה גם יעלה

ושוב, לא רוצה, אל תקנה

סוון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אבל אם לGears of War, Brothers In Arms HH וMass Effect יש את אותה המשחקיות אז משהו מאוד מאוד לא בסדר עם התפיסה שלך. אלא אם אתה מחשיב להכניס את הדיסק(בהתחשב שלא קנית את זה בDD או שלא "קנית" את זה בDD), ללחוץ על האייקון על שולחן העבודה, כחלק מהמשחקיות אני באמת לא רואה מה משותף בין המשחקים הללו.

יודע מה? ניחא, גם אם תתרץ את זה שכולם מגוף שלישי כזה או אחר(למרות שBIA זה גוף ראשון) ובכולם אתה מחזיק רובה כזה או אחר, אש יש גם את End War שרץ על EU3, תכף תגיד לי שגם משחק אסטרטגיה מזכיר לך את UT2008 ::).

מה אתה בוכה בדיוק, כן יש באגים פה ושם, וכן המשחקים עולים יקר אבל אף אחד לא דורש ממך לקנות אותם ביום ההשקה. Mass Effect כיום עולה כמעט חצי ממה שהוא עלה בהשקה, ומאז קיבל כמה עדכונים פה ושם.

ונחש מה? המשחק עדיין טוב, ובהתחשב שלוקח בערך 2 שניות למצוא קופון של 5-10% הנחה לEAstore אז חוץ מחשבון PP/כ.א בינ"ל ו3 שעות פנויות להורדה לא ממש צריך כלום, אפילו לא דורשים ממך לצאת מהבית.. שחס וחלילה לא תאשים את תעשיית המשחקים גם על פגיעה בבריאות או בכיס שלך. כיוון שהיא בחוצפתה הרבה דורשת ממך לצאת החוצה בסביבות 12 בצוהרים(השעות המסוכנות! מה לא זוכרים את חכם בשמש?) כדי ללכת לחנות, מה שדורש ממך לבזבז כסף נוסף על קרם הגנה וכובע או להסתכן במלונומה מסוכנת!

משחקים התחילו על הקונסולות הרבה לפני שהם התחילו במחשב האישי, עלות הפיתוח של משחק סוג א' כיום מגיעה לכמה עשרות מיליוני דולרים, מה שאומר שאם משחק מצופה לא מוכר בסביבות המיליון עותקים בד"כ זה אומר שהחברה הפסידה הרבה מאוד כסף. בעלי מחשבים לא מוציאים סכומים גדולים על משחקי מחשב, כמות הHard Gamers במחשב האישי נמוכה הרבה יותר מקהל הקונסולות הפוטנציאלי. זה שיש למישהו מחשב בבית לא אומר שהוא משחק בו, וגם אם כן הרבה משחקים במשחקי "Casual" או איזה משחק ישן שהם גוררים איתם כבר כמה שנים. לעומת זאת מי שקונה קונסולה קונה אותה למטרה אחת ויחידה, לשחק, אתה לא יכול לאזן את חשבון הבנק שלך דרך הקונסולה ואתה לא יכול לחפש מתכונים באינטרנט, הדבר היחידי שאתה יכול לעשות זה לשחק.

ולכן הם גם אלה שבטוח יקנו משחקים, אין לך מה לעשות עם PS3 אם אין לך משחקים, ואם לא תקנה את Gears of War 2 ל360 רוב הסיכויים שלא יהיה לך מה לעשות חוץ יותר מידי חוץ מלהשתעמם בLobby השומם של הFPS המצופה האחרון ששוחרר בLIVE בתקופה הקרובה.

או במילים אחרות "Cry more noob"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו...לא ציפיתי לכזאת התלהמות :o.ניחא שרובכם :nono: הבנתם את כוונתי, אבל אתם עוד צינים ותוקפניים.

לימדו לקרוא קצת בין השורות.. :s07:

את משחקיי אני קונה בEBAY או בחנויות הדיגיטליות דרך חבר שגר בניו-יורק.

הכוונה למשחקיות היתה בחיקוי המנגנון של "תפיסת מחסה" של שלושתם ולפעמים זה מרגיש כאילו אתה באותו משחק רק עם טקסטורה שונה.

חברות שלקוחותיהן ממשכים לשלם על אותו דגם, שעובר שיפוץ קוסמתי פעם בשנתיים...אשרייהן.

מטרת המכתב/מאמר הייתה להראות את הקשר ההדוק בין חזירות חברות ההפקה לחזירותם של המורידים,הורדה היא עברה פלילית..ובסופו של דבר

פוגעת בכולנו.

אני מבין שאצל מספר אנשים כמו שנראה למעלה ישנם כעסים שהיו צריכים לפרוק..אז YOUR WELLCOM.

סה"כ פרקתי קצת את אשר על ליבי. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lee, הבעיה היא שאתה מהווה את ההתגלמות המושלמת של הגיימר הבכיין שבאופן אירוני תורם בעצמו להמשכיות הבעיות שהוא עצמו מתלונן עליהן. שילוב של נרגנות וצביעות שאני אישית מוצא כמעורר סלידה וגועל.

אתה מאשים אך ורק את תעשיית המשחקים, ומציג את הלקוחות של תעשייה זו (הגיימרים) כצדיקים גמורים שמשוועים לקבל מוצרים טובים ומרומים כל פעם מחדש. לא יודע אם זה נובע מתוך עיוורון מוחלט וראייה מעוותת של המציאות מצידך, או בגלל שאתה בעצמך מנופח מחשיבות עצמית וצדקנות (הפוסל - במומו פוסל).

אם יש מישהו שעושה צחוק מהאינטליגנציה של הגיימרים הם אתה ושכמותך, שמצד אחד זועקים השמיימה על האיכות הירודה של המשחקים, ומצד שני, בו זמנית וללא שום בושה, ממשיכים לשחק באותם המשחקים כמו 2 במקום להחרים אותם ולהתמקד במשחקים באמת איכותיים להשקיע בהם כסף.

זו אירוניה שמעוררת בוז, והציניות כאן היא כולה שלך.

לגבי התמונה העגומה שאתה מתאר - אני מאשים את הגיימרים. ורק את הגיימרים.

- הגיימרים הם עם לא סלחן? אתה צוחק עלינו? הגיימרים הם עם סופר סלחן, עדר כמעט חסר מודעות שיבלע כל כותר לעוס שיזרקו לו בשקיקה ויבקש עוד.

- הגיימרים הם עם של תינוקות שמתלהבים עם הלשון משורבבת החוצה מכל טריילר חדש של כל משחק סוג ז'שיוצא ללא בררנות מינימלית, במקום לבוא בעמדה מפוכחת יותר, אדישה יותר, ולדרוש מחברות המשחקים באמת להרשים אותם: לדרוש דמואים שיפילו אותם מהכיסא לפני שהם קונים משחק, ולקנות משחק רק אחרי שהביקורות באמת משבחות אותו.

- הגיימרים הורסים את תעשיית המשחקים בכך שהם עצמם קונים את הזבל שאתה מדבר עליו בכמויות, מתנהגים כילדים חסרי סבלנות שכל פעם מחדש משדרים נואשות מציפייה כה עזה שכותר מסויים יצא בזמן, עד כדי כך שחברות הפיתוח צריכות להיות במירוץ מתמיד לרצות את חוסר האיפוק של הלקוחות, במקום לנסות להוציא כותר באיכות גבוהה ללא בעיות.

- הגיימרים לא משקים ומדשנים את העץ שאתה מדבר עליו. וגם אתה לא. אתם משקים ומדשנים בעיקר קוצים ועשבים שוטים בכך שאתם מבזבזים את הזמן והכסף במשחקים ירודים.

- והגיימרים הכי גרועים הם אלו שעושים את כל זה ועוד מתלוננים שתעשיית המשחקים נראית כמו שהיא נראית. בדיוק כמוך.

הגיע הזמן שתתעשת, תפקח את העיניים, צא מהצביעות וחוסר הרצינות ותתחיל להיות השינוי שאתה רוצה לראות. תתחיל להחרים משחקים לעוסים וירודים, תתחיל להיות בררן, חכה זמן מה לפני שאתה קונה משחק במקום לקנות/להוריד אותו מיד כמו ילד קטן חסר סבלנות, קנה משחקים רק אם הדמואים והביקורות באמת הפילו אותך מהכיסא (בלי להסתמך על קדימונים למיניהם ובלי לקנות משחק רק מתוך הערצה למותג), ותקפיד להשקיע כסף במשחקים שהוכיחו את עצמם כראויים (למשל באתרי ביקורות, מאמרים, פורומים ואפילו פרסים מיוחדים שהוענקו לחברת הפיתוח).

זה מה שאני עושה כבר שנים ומצפה מכל אחד שקורא לעצמו לעשות כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

far cry2 נחמד לי :xyxthumbs:,ואין יותר מידי כותרים טובים באופק ולפעמים נמאס לשחק בישנים(הצורך הטיבעי בחידוש).

איני :biggrinangelA:צבוע או מתחסד, ולא, אנחנו הגיימרים רחוקים מלהיות מושלמים.

איני עונה לרוב למי שמגיב בהשמת תוויות, כגון-"בכיין",לאנשים אלו אומר סייג לחוכמה,שתיקה.

ניסיוני להכניס קצת הומור ברשימתי עלתה לי בתגובות עצבניות, מה שמראה שלפחות כולנו "רגשניים" לנושא.

ולא אבדנו במשעולי המנוע של UNREAL3.. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...