אחרי פירמוט והתקנה מחדש, מחשב איטי יותר מאשר קודם - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי פירמוט והתקנה מחדש, מחשב איטי יותר מאשר קודם

xtract1

Recommended Posts

בחור שלאחרונה פירמטתי לו את המחשב והתקנתי לו Pro SP3 (לכל הקופצים - עותק מקורי שהוא קנה) הודיע לי שהוא חש באיטיות לעומת המצב שהיה לפני הפירמוט.

צריך לציין שעברו 24 שעות מאז ההתקנה מחדש ולטענתו רק גלש באינטרנט ולא פתח מילים ולא הוריד כלום, כך שהסיכוי לוירוסים ומניהם קטן.

כמובן שאחרי התקנת המערכת מחדש הרצתי בדיקת עם Nod32 מלאה שיצאה בסדר גמור והראתה שהמחשב נקי לחלוטין.

מדובר במעבד 6300 עם 512Mb בלבד.

בהתחלה אמרתי לו שזה כנראה בגלל הזיכרון (אמר שכשמנסה לשמוע רדיו באינטרנט יחד עם גלישה במקביל זה איטי להחריד), אבל מצד שני גם לפני הפירמוט היתה לו בדיוק אותה כמות והכל הלך חלק באותו השימוש בדיוק.

מעבר לזה,

הוא הלך למחשב אחר (נייד) שיש לו מעבד חלש יותר ואת אותה כמות ועשה את אותו הדבר (כדי לשלול שמדובר באיטיות באינטרנט עצמו) ושם העניין הלך לו חלק.

מה דעתכם מקור הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא תמהה שזו מקור הבעיה.

עם 6300 העניין היה צריך לרוץ מהר. ישל י בבית P4 1.8Ghz עם 512M ועליו אותה עם SP3 והכל רץ יפה בסה"כ.

ה-6300 מעבד חזק פי כמה. הבחור אומר שבשימוש הזה המעבד עולה ל-60% ואז מתחילות התקיעות.

בכל מקרה אני מנסה להמנע מפרמוט נוסף, במיוחד שאני עדיין חושב שה-SP3 היא ממש לא מקור הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הצלחת לשכנע אותו להוציא 100 שקל על עוד ג'יגה אז חבל על הזמן.

תראה, יש 2 אפשרויות.

1. המחשב רץ באותה מהירות והמשתמש רק חושב שזה איטי יותר כי זאת הפעם הראשונה שהוא באמת שם לב למהירות של המחשב שלו. וגם עכשיו שהוא כבר תפס טכנאי הוא מנסה להוציא ממנו את המקסימום.

2. המחשב רץ לאט יותר. במקרה הזה אין הרבה מה לעשות. כל הבנצ'ים מראים שיפור קל בחלק מהפעולות והאטה קלה בפעולות אחרות. אין פה הרבה מה לעשות. אכן המחשב שלו חנוק לגמרי מבחינת זכרון ועד כמה שידוע לי, אף אחד לא בדק את צריכת הזכרון של SP3 מול SP2 ולכן זה מאוד אפשרי שהיא צורכת יותר זכרון. אם היא צורכת יותר זכרון כאשר יש כמות כלכך מסכנה של זכרון במחשב זה אכן יגרום להאטה. אולם, הבעיה שהוא טוען שיש לו יכולה גם לנבוע מבעיה באינטרנט שלו, כלומר האטה זמנית אצל הספקית שגורמת לתחושת האטה.

זה די כמו לחפש מחט בערמה של שחת. אתה יכול לנסות לעדכן לו , אולי אחד מהם גורם לאיטיות.

הבחור אומר שבשימוש הזה המעבד עולה ל-60% ואז מתחילות התקיעות.

שיבדוק איזה פרוסס עושה את זה. אגב, אל תשלול וירוס בשלב זה. הכל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין תוספת הזיכרון זה כבר בטיפול, אבל אני רוצה לראות מה גורם לעניין.

האמת פתחתי את הדיון כדי לראות מה האופציות והאפשרויות לאחר שאשלול (אם אכן הדבר ישלל) וכו'.

מדבריך אני מבין שאין הרבה אופציות חוץ מלבדוק איזה תהליך גורם לעניין או פשוט לשלול את דעתו על האיטיות.

למרות שלדבריו זו לא דעה מאחר וכשעושה את הפעולה הזו המוזיקה מקרטעת (אני מניח שבגלל העומס) ואילו לפני הפירמוט העניין רץ חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזיקה מקרטעת על מעבד כזה חזק...

אולי דרייבר של כרטיס קול או קודקים. יכול להיות שהבעיה היא בגלל שיותר מידי דברים כותבים לדיסק הקשיח וזה גורם עליו לעומס (כמו וירוס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...