השאלות על ה FSB שנשאלו כאן עוררו אצלי מספר תהיות בקשר לזה: - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השאלות על ה FSB שנשאלו כאן עוררו אצלי מספר תהיות בקשר לזה:

Amitai

Recommended Posts

האם זה יתכן ש מפגרת מאחורי אינטל מבחינת הבאס מאד מאד?

הרי הבאס שמעבדי עובדים עליו הוא 266/333/400 לעומת 400/533/800 של אינטל.

ידוע לכולם שמגהרצים זה לא שם המשחק ואת תדר המעבד של יש להכפיל ב 1.28 (אם אני לא טועה...)

אבל כאן אנחנו מדברים על רוחב הפס שמגיע למעבד.

האין זו נחיתות משמעותית מבחינת ביצועי מעבדי AMD?

(רק כדי לחדד את העניין, מעבדי לא ינצלו כמעט בכלל את ה Dual channel לעומת מעבדי P4C שינצלו את כל רוחב הפס)

אשמח לתשובות,

אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

מהבחינה הזאת הם באמת בנחיתות, אבל כבר כתבו כאן שAMD מבצע יותר פעולות (או משהו דומה) מאשר או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד עושה יותר פעולות בשניה (9 פעולות) מאשר מעבד אינטל (6 פעולות) , אבל זה בכלל קשור ל-Clock Speed ולא ל-FSB.

בכל אופן, לגבי ה-FSB, גם אותי זה מאוד מסקרן. הבדל שבין 333MHz FSB ל-800MHz FSB הוא כלל לא קטן, אך למרות זאת כולם פה טוענים שאין פה נחיתות של . אשמח אם מישהו מבין יותר ממני יוכל לתת הסבר מפורט בקשר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ,יותר טוב שמישהו "מבין עניין" יעזור לך שלא כמוני ;D

בקשר לFSB של שתי החברות: לשתיהן יש FSB של 200MHZ (במעבדי הHIGH END),ההבדל הוא שאצל אינטל זה QUAD PUMPED BUS כאילו מוכפל בארבע כלומר 200X4=800MHZ ואצל זה מוכפל בשניים כלומר 200X2=400MHZ. אני לא יודע כיצד זה נוגע בביצועים של המעבדים של שתי החברות אבל זה מה שאני יודע ;)

תקנו אותי אם אני טועה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ,יותר טוב שמישהו "מבין עניין" יעזור לך שלא כמוני ;D

בקשר לFSB של שתי החברות: לשתיהן יש FSB של 200MHZ (במעבדי הHIGH END),ההבדל הוא שאצל אינטל זה QUAD PUMPED BUS כאילו מוכפל בארבע כלומר 200X4=800MHZ ואצל זה מוכפל בשניים כלומר 200X2=400MHZ. אני לא יודע כיצד זה נוגע בביצועים של המעבדים של שתי החברות אבל זה מה שאני יודע ;)

תקנו אותי אם אני טועה ;D

זה אני יודע ::)

נחכה למישהו שיושיע אותנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף משהו שאני יודע טוב טוב בפורום הזה! ;D

תודה רבה לפיירן על ההסבר! :>

אוקיי אז זה ככה, זה לא סתם כפול, אינטל הולכים על טכנולוגיה של העברת מידע (HIGH END) במהירות של 200 מגה הרץ דרך 4 בנקים שונים, מגדירים את זה כפעילות 800 מגה הרץ, אבל זה בעצם פועל ברוחב פס של 800 מגה הרץ, יענו אפקטיבי.

איי אמ די זה רק 2 בנקים.

האומנם זה לא רק 9 נגד 6, יש עוד הרבה הבדלים אחרים ואני לא יודע איך אתם לא יודעים את זה למה פה הרמה ממש ענקית בפורומים, בכול זאת בפורומים אחרים יש מנהלים שממש הבינו בעניין הסבירו שיש גם PIPELINE ה 10 נגד ה 20, ויש עוד פונקציות (הם אמרו אלפי פונקציות) שמשפיעות על הביצועים, אז אי אפשר סתם להגיד 6 נגד 9. (דרך אגב היתרון ב 10 נגד ה 20 זה נידמה לי לאינטל, באינטל צינורות העיבוד מעבדים יותר, מקווה שלא טעיתי).

בכול זאת, מה שבסוף קורה זה ה PERFORMANCE בסופו של דבר, שמבחינת השוואת מהירויות במגה הרצים זה הולך ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

לא אהבתי את ההערה על האתר, זה האתר המקצועי ביותר היום באינטרנט הישראלי שעוסק בחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ברור בכלל.

אנחנו מדברים כאן על הרוחב פס שמגיע למעבד, ונראה שמעבד שמקבל 6.4GB/S יפעל הרבה יותר טוב ממעבד שמקבל 3.2GB/S, בלי קשר לפעילות השוטפת של המעבד. הוא יכול לקבל פשוט הרבה יותר מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אהבתי את ההערה על האתר, זה האתר המקצועי ביותר היום באינטרנט הישראלי שעוסק בחומרה.

אתה צודק, ולשמחתי הוא מגיע ועובר את רמתם של מספר פורומים גם בחול אבל לצערי הרב הוא אינו מגיע לרמה של פורומים מובילים יותר,אל תבינו אותי לא נכון , אני לא מתיימר להיות גאון אני לא ברמה של רוב המנהלים ולכן אין אני יכול לטעון שאני מעלה את רמת הפורום כי אני לא , ואין לי שום תלונה לגבי הרמה שהיא גבוהה למדי,תשימו לב שהיא עולה לאט לאט אולי עוד 15 שנה כל העולם ייקרא את HWZONE בעזרת BABYLON 54.0.3 שייתרגם את הכל מעברית לאנגלית(:

נ.ב הבבילון כמובן יהיה חוקי ובגרסאת BETA ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMITAI- זה כבר ברור שאינטל מנצלים יותר את ה DUAL בגלל הרוחב פס שלהם, ויש להם גם את טכנולוגיית ה RDRAM שמתבססת על טכנולוגיית הבאס שלהם.

מה אפשר עוד להגיד בנושא? כלום, מלבד שאם קונים מעבד כיום ואין בעיות תקציב בכלל, אז עדיף לקנות , מהבדל זה או אחר (אובר קלוק וכאלה)...

סלחו לי אם אני כותב מבולגן קצת, ככה אני כותב, מצטער :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMITAI- זה כבר ברור שאינטל מנצלים יותר את ה DUAL בגלל הרוחב פס שלהם, ויש להם גם את טכנולוגיית ה RDRAM שמתבססת על טכנולוגיית הבאס שלהם.

מה אפשר עוד להגיד בנושא? כלום, מלבד שאם קונים מעבד כיום ואין בעיות תקציב בכלל, אז עדיף לקנות , מהבדל זה או אחר (אובר קלוק וכאלה)...

סלחו לי אם אני כותב מבולגן קצת, ככה אני כותב, מצטער :(

אני מבין.

פשוט חשבתי שיש איזשהו הסבר לפיגור העצום הזה של ברוחב הפס שמועבר למעבד.

בכל אופן, אם יש הסבר כזה, הייתי רוצה לבקש מהמנהלים או ממישהו שיודע לעומק את הנושא להסביר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RDRAM זה סוג של זיכרון שהפטנטים עליו והפיתוח שלו בבעלות RAMBUS ולא .

הסיבה העיקרים שה P4 מנצל כל כך רע את רוחב הפס שלו היא execution trace cache שבאופן כללי אומר שקאש קורא מהזיכרון הרבה מידע שבסופו של דבר לא נחוץ. כל מעבד עושה את זה אבל ה P4 יותר מאחרים.

זה נותן יתרון במצבים מסויימים אבל זה מחייב יותר רוחב פס זמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...