סקר : מה תעשה במצב התאונה הבא ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר : מה תעשה במצב התאונה הבא ?

djhenrya

תוך כדי נסיעה בכביש מהיר ומבודד שיחקת עם הרדיו, ופתאום עשית תאונה. אתה מסתכל מסביב, ושם לב שאף אחד ל  

701 הצבעות

1. 1. תוך כדי נסיעה בכביש מהיר ומבודד שיחקת עם הרדיו, ופתאום עשית תאונה. אתה מסתכל מסביב, ושם לב שאף אחד ל

• אני בורח משם כמה שיותר מהר.
    • אני מתקשר למשטרה ולא זז עד שמגיעה ניידת
    • אני משאיר פתק על הנזק וחוזר לי הביתה

Recommended Posts

אני בכוונה לא הייתי ספציפי. פשוט במצבים כאלה אתה יודע מעט מאוד. אם אני אדון בשאלה אני אגרור התחסדות - לדוגמא :

אם הנזק הוא שדרסת מישהו ? מצד אחד יבואו כולם ויאמרו שהם מייד יתקשרו למשטרה, אך בפועל היו 6 תאונות פגע וברח בשבועיים האחרונים. אני לא יודע מה היה מספר הנדרסים בתקופה זו, אך יש להניח כי המספר זניח (אם אני לא טועה -1).

אם זה נזק לשילוט או לגדרות ?

אולי אני מציב זאת כך כדי שתראה שאתה לא באמת מחליט על בסיס התמונה המלאה, יתכן והרושם הראשוני של תאונה הוא תאונה עם נזק בלבד. אך הרוגים לעיתים חומקים מהעין (ומהמצפון).

בלי התייחסות לנזק, אני רוצה לדעת למה אתה לא תתקשר למשטרה במקרה של תאונה ?

לפני שהעלתי את הנקודה הזו :

סטטוס - אף אחד לא מתקשר למשטרה

2 בורחים

7 משאירים פרטים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי התייחסות לנזק, אני רוצה לדעת למה אתה לא תתקשר למשטרה במקרה של תאונה ?

במקרה של תאונה ללא נפגעים, אין שום חובת דיווח למשטרה. במקרה כזה בהחלט מספיק להשאיר פתק עם הפרטים ולנסוע הביתה (זה בכלל עדיף על פני לטרטר את המשטרה). אני סבור שכל מי שסימן את האופציה הזו התייחס למקרה כזה, ולא למקרה של תאונה עם נפגעים.

במקרה של תאונה עם נפגעים, חייבים להתקשר למשטרה, ואסור להזיז את הרכב עד שהמשטרה מגיעה. במקרה שהבאת, הדרך היחידה שיכולה להיות תאונה עם נפגעים אבל אף אחד לא ראה אותך היא אם הנפגעים איבדו את הכרתם (או מתו חס וחלילה), כך שבמקרה כזה הייתי בראש ובראשונה מחייג לאמבולנס על מנת לספק עזרה ראשונה, ורק אח"כ בכלל מתחיל לחשוב על משטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להכנס באיזה אוטו חונה או משהו הייתי משאיר פרטים.

גם אם הייתי נכנס באוטו שיש בו נהג. אם פגעתי זאת אשמתי, בדיוק כמו שלא הייתי רוצה שנהג שפגע בי יברח אני לא אברח.

ואם אתה מתכוון בתאונה עם נפגעים אז גם לא. הייתי מנסה לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הייתי נכנס באוטו שיש בו נהג. אם פגעתי זאת אשמתי, בדיוק כמו שלא הייתי רוצה שנהג שפגע בי יברח אני לא אברח.

כנ"ל, אלו שבחרו באופציה 1 [לא עברו את גיל 20]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במקרה שדרסת 2 עוברי אורח. נראה לך שהם בסדר... תעצור לברר מה קורה ? אחי - יש מצב שאם תברח אף אחד לא יתפוש אותך, אז למה לא ?

אגב, מי שנכנס ברכב חונה - למה להשאיר פתק ? יש מצב שעשית נזק עצום (4,000 שקל של מכסה מנוע לצורך העינין) - לא שווה לברוח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מראש - אני הולך להיות בוטה בפוסט זה.

חברים יקרים אני חייב להעיר משהו - מנסיו אישי וכואב

לפני כחמש שנים עברתי תאונת פגע וברח (אני על אופנוע טרנזיט נכנסה בי השאירה אותי מעוך על הרצפה - אלמלא העוברים ושבים לא הייתי עוזר היום בפורום הזה, לא הייתי מתחתן וגם לא הייתי זוכה לראות ילדים)

עד היום לא נתפס החרייאת, ואני יכול להגיד לכם שאם הוא יתפס יכול להיות שאתפתה לעשות בו שפטים (למרות שאני נגד אלימות באופן כללי)

רציתי להגיד לכם שאני רואה בפשע הזה כפשע אקווילנטי לנסיון הריגה - מדובר בחלאות אדם. שאין להתיר להם להסתובב בחברה למשך הרבה זמן

באותה נשימה אני מכליל את כל המטומטמים שמשתוללים בכביש - אני לא מדבר דווקא על מהירות (להרוג אפשר גם ב40 קמש) אלא על סגנון נהיגה כוחני ובוטה (הכביש של אבא שלי...) עם גישה של "למה מי אתה" ו-"מי שאתה שתגיד לי איך לנהוג".

טוב - הוצאתי קצת קיטור,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במקרה שדרסת 2 עוברי אורח. נראה לך שהם בסדר... תעצור לברר מה קורה ? אחי - יש מצב שאם תברח אף אחד לא יתפוש אותך, אז למה לא ?

אגב, מי שנכנס ברכב חונה - למה להשאיר פתק ? יש מצב שעשית נזק עצום (4,000 שקל של מכסה מנוע לצורך העינין) - לא שווה לברוח ?

יש לי כמה דברים להגיד לך על הפוסט הזה...

אתה אפס (ותאמין לי חסכתי המון מארים אחרים).

אתה דורס 2 אנשים ואתה בורח? עם הגישה הזאת אני מאחל לך מחר שלילה והעמדה לדין (לא ממש משנה לי על מה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ לא מתבטא ככה כלפי משתמשים אבל מצטער, מה שכתבת פשוט מגעיל אותי.

אתה צריך להתבייש בעצמך, אם באמת התכוונת לזה אתה פשוט חרא של בן אדם.

מה זה "נראה לך שהם בסדר"..? אתה רופא? מי אתה שתקבע שהבן אדם "בסדר"?

מה אם גרמת לבן אדם פגיעות פנימיות שלא נראות לעין ואחרי כמה שעות הוא יקרוס וימות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכתבתי בהודעות הקודמות אינו מייצג את דעתי האישית, אלא מעלה מספר תהיות בשאלה.

יש לי מספר דברים שאני מנסה להעלות כאן. ההודעה נכתבה בפורום אקטואליה כי היא עושקת בנושא אקטואלי. לפי מה שאני רואה ההצבעות השתנו כפונקציה של ההודעות - וזה בגלל שבשאלה היה נראה שזו תאונת נזיקין בלבד, ובהודעות אנחנו פתאום מדברים על "נפגעים" וכל מיני כאלה.

אוקיי - אז חוק האגודל הוא זה :

1. אם התאונה אם נפגעים אני מתקשר למשטרה - רק אם אני ודאי שיש נפגעים (זה לא היה המצב בשאלה. לא שאלתי אם יש נפגעים).

2. אם אני לא רואה כאלה (זאת אומרת שאני(הנהג) חושב שהיה נזק בלבד (לפי מה שתואר בשאלה), אך בפועל ייתכן והיו נפגעים) - אני משאיר פתק

העיניין הוא ערכי. וזה לא קשור לעיניין אם יש נפגעים או אין נפגעים. אני טוען שמי שיברח בתאונת נזיקין, יש סיכוי שיברח בתאונת דרכים עם נפגעים. וההוכחה ? החדשות.

אולי אם הייתי קושר את זה באופן אחר (בלי לדון בשאלה עד שיש מסה של תגובות) .

עוד עיניין בנושא הערכיות - היא באה לידי ביטוי בכך ששני אנשים קראו לי בקריאות גנאי. האם כך אתם מבינים ערכים ? כשאתה נתקל במישהו לא ערכי, למה אתה לא טורח להסביר לו?

ובמילים אחרות - השאלה פה היא למה לא לברוח ? (תשובה בסגנון - כי אם אתה תברח אתה חלאת המין האנושי אינה באמת תשובה עיניינית. היא מתריסה, ואינה עוסקת בעיקר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ציין אם קרה משהו למישהו אחר.

במידה ולא קרה שום נזק לרכוש ולאנשים אפשר להמשיך בנסיעה.

במידה וכן נגרם נזק לרכוש, יש להשאיר פתק.

במידה ונגרם נזק לאדם, יש לטלפן לאמבולנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ציין אם קרה משהו למישהו אחר.

במידה ולא קרה שום נזק לרכוש ולאנשים אפשר להמשיך בנסיעה.

במידה וכן נגרם נזק לרכוש, יש להשאיר פתק.

במידה ונגרם נזק לאדם, יש לטלפן לאמבולנס.

מה זה "נראה לך שהם בסדר"..? אתה רופא? מי אתה שתקבע שהבן אדם "בסדר"?

מה אם גרמת לבן אדם פגיעות פנימיות שלא נראות לעין ואחרי כמה שעות הוא יקרוס וימות?

יותר נכון - נסעת ונכנסת באמ-אמא של מישהו. לרכב שלך לא קרה כלום למעט פחחות, הרכב שפגעת בו מושבת. המנוע נפל והדלק נוזל ממנו עם כל השמנים. מה תעשה ? תשאיר פתר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אין צורך לצטט אם אתה מגיב מיד אחרי!

ב.לא אני לא רופא וגם אתה לא. ברגע שפגעת במישהו(לא משנה מה אתה חושב) יש להזעיק אמבולנס.

ג. כן, אני אשאיר פתק. לא נראה לי הגיוני להשאר שם ולחכות...

ד.תקרא שנית את ההודעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...