זיהוי מקור של מייל - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיהוי מקור של מייל

yaloner

Recommended Posts

קיבלתי שני אימיילים מכתובות הוטמייל שונות.

אני חושב ששניהם יצאו מאותו מחשב של מישהו שמתחזה לאדם השני.

האם יש דרך לגלות זאת איכשהו ?

תודה

לא.

בפרוטוקול SMTP אפשר להכניס נתונים שגויים ולא תדע מה היו הפרטים האמיתיים.

תוכל לגלות ע"י מעקב דרך דפק האינטרנט שלו/תקשורת מקומית בארגון שלו אבל כנראה שזה לא רלוונטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו "זייף" את הכתובת (ולא נכנס למשל בחשבון אחר), אז אולי תוכל לראות את זה בפרטים המלאים של ה Header של ההודעה.

לאו דווקא. כמו שאמרתי- שכאתה שולח אימיל- אתה יכול להכניס מה שאתה רוצה לכתובת השולח- והמקבל לא יוכל לדעת לעולם מאיפה זה הגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת ונשארת בחיים :)

הרבה שרתים היום (כולל הוטמייל) משתמשים ב SPF או משהו דומה שלא מאפשרים לכתוב סתם כתובת אלא רק כתובת ששייכת לדומין. עכשיו בהוטמייל אתה יכול לשלוח מייל רק דרך האתר שלהם, ככה שאין דרך בכלל להתחזות לכתובת אחרת שם אלא רק אם יש לך גישה לחשבון ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת ונשארת בחיים :)

הרבה שרתים היום (כולל הוטמייל) משתמשים ב SPF או משהו דומה שלא מאפשרים לכתוב סתם כתובת אלא רק כתובת ששייכת לדומין. עכשיו בהוטמייל אתה יכול לשלוח מייל רק דרך האתר שלהם, ככה שאין דרך בכלל להתחזות לכתובת אחרת שם אלא רק אם יש לך גישה לחשבון ישירות.

נכון. מסכים איתך ;)

אני דיברתי על SMTP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור למה שנמצא בשימוש אצל הוטמייל, אני יכול לשלוח לך מייל שייראה כאילו הגיע מחשבון הוטמייל של מישהו אחר (שאתה מכיר) בקלות,

הכל תלוי באיזה שרת דואר אתה משתמש (ולא הוטמייל).

בנוסף, אם אתה מכיר את הנפשות הפועלות, אתה יכול בקלות להשוות את ה IP שלהם

(שאתה מגלה ממש בקלות אם אתה נותן להם קישור לשרת HTTP שאתה מארח על המחשב שלך למשל, והם ניגשים אליו)

ל IP השולח שמופיע ב headerים של המייל שקיבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבן כליות, אני לא יודע איזה IP מופיע בהאדר של מיילים שנשלחים מממשק ווב, רוב הסיכויים שזה יהיה של השרת ולא של הלקוח.

וחוץ מזה שלהרבה משתמשים יש IP משתנה.

אז בתיאוריה זה מגניב אבל בפועל זה לא תמיד יעבוד.

yaloner, רד מזה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה IP של השולח מופיע גם ב headers של מיילים שנשלחים ממשקי ווב, אתה מוזמן לבדוק.

וברור שלהרבה אנשים יש IP משתנה, כל הקטע במה שאמרתי זה לפעול מהר, ורק אם אתה מכיר את האנשים (למשל יכול לשלוח להם קישור במסנג'ר).

תוכל לוודא ולעשות הצלבות.

אין ספק שזה לא תמיד יעבוד, במצב אידאלי (שלא נדיר אגב) זה יעבוד יופי.

בכל מקרה, כן - זה מגניב בתיאוריה, בפועל זה אף פעם לא מזיק לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...