דיון לחובבי ה-DIY בפורום, יש פה כאלו? - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון לחובבי ה-DIY בפורום, יש פה כאלו?

anatoli

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

מספר עדכונים בנושא:

על הסאונד של ה-γ1.

התכנסנו: אנוכי, אנטולי וראסל(ruZZ.il).

ציוד הבדיקה: K701, β22 Balanced, SB3.

המועמדים: γ1, DAC-AH(DIY-Upgraded) and Opus.

הערה: מלבד האופוס, שני הדאקים האחרים לא מכילים יציאות בלאנסד, והאות שמגיע מהם פוצל(בעזרת מעגל המבוסס על THAT1646). ויש לזכור שמדובר בעוד רכיב במסלול האות.

לא בוצע מבחן ABX מסודר, אבל בחלק מהמקרים המאזין לא ידע לאיזה מהדאקים הוא מאזין, בכול מקרה, נרשמה התרשמות קונסיסטנטית.

(מכאן והלאה, דעתי בלבד, אם כי היא מאוד דומה לדעתם של אנטולי וראסל. בתקווה שהם יוסיפו במקומות שאחסיר).

סיבוב ראשון: γ1 vs DAC-AH.

קצת פרטים, ה-DAC-AH, למי שלא מכיר, הוא מוצר סיני שנמכר בסביבות ה-140$(לפני משלוח), הוא מבוסס על TDA1543(ממנו יש לא פחות מ-8, מחוברים במקביל) וכאמור, שודרג בארץ.

ה-γ1 מבוסס WM8501(עוד על זה בהמשך). העמדה שלהם אחד ליד השני היא כמעט מגוחכת. ה-γ1 נראה פצפון בהשוואה(אין , סורי).

ה-γ1 נשמע טוב יותר בכול פרמטר: מפורט יותר, במה רחבה יותר ומאוזן יותר. בהשוואה ה-DAC-AH מצד אחד טיפה כהה ובאסי, ומצד שני מציג בס פחות טוב(כתוצאה מ-attack ו-decay נחותים).

סיבוב שני: γ1 vs Opus.

האופוס מבוסס על האח הגדול של השבב הטמון ב-γ1 - ה-WM8740. בתכנון בסה"כ די דומה. עלותו בקונפיגורציה שנבדקה(Dual Mono) מתקרבת ל-400$.

כאן נרשמה הפתעה. ההבדלים בין הדאקים קטנים מאוד, עם יתרונות לכאן ולכאן. הפירוט דומה מאוד, עם יתרון קטן ל-γ1 בגבוהים. הבמה באופוס רחבה יותר, הוא נשמע יותר פתוח ואוורירי. בעוד חתימת הצליל זהה כמעט לחלוטין. ה-attack ו-decay טיפה יותר טובים באופוס, אך ההבדל אפסי.

סיבוב שלישי: DAC-AH vs Opus(ווידוא הריגה).

ההשוואה נעשתה רק בשביל הרקורד. יפה הגדיר ראסל את ההבדל כשאמר שה-DAC-AH מרגיש חנוק(זה לא בדיוק מה שהוא אמר, אבל הרשתי לעצמי לתרגם ;)).

תמונות(צולמו ע"י Amb).

C4407.jpg

C4408.jpg

עדכונים כללים.

בעוד שלושה-שבועות עד חודש יהיה ניתן להזמין את הלוחות של ה-γ1. כאמור, מתארגנת כאן קניה קבוצתית וננסה להזמין את החלקים מראש.

בנתיים, נפתח IC להזמנה מרוכזת של פאנלים(ראו תמונות). נראה שיש הענות רחבה, והמחיר יהיה 35$(לפני משלוח). אם מישהו מעונין בקניה מרוכזת מהקניה המרוכזת, שלחו לי הודעה פרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרכבה עצמית בלבד.

אני מניח שיהיה ניתן למצוא בונים שיבנו לך, בחו"ל ואולי גם בארץ.

בכול מקרה, אם יש אנשים שרוצים להשתתף בקניה מרוכזת של חלקים\פאנלים תשלחו לי הודעה פרטית.

אם יש מישהו שחושש מחלקים מסויימים בפרויקט(SMD לדוגמא) אבל מעונין, שלחו הודעה גם, אני מאמין שנוכל לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...