עתודה אקדמאית-מדעי המחשב. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתודה אקדמאית-מדעי המחשב.

pain_killer12

Recommended Posts

חבר'ה יש לי אופציה לעשות עתודה אקדמאית וללמוד מדעי המחשב. השאלה שלי האם זה שווה, מה הדעות?

ויש לי עוד כמה שאלות, מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה? מה נחשב יותר?

ושאלה אחרונה, מה ההבדל בין מהנדס לבין הנדסאי? ואיזה מהם אני הולך להיות אחרי כל התהליך?

תודה מראש לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנדסאי עושה יג' יד', מהנדס לומד 4 שנים לתואר אקדמי, ההבדל הוא של שמיים וארץ ואין ממש מה להשוות בנייהם.

אתה אחרי לימודי מדעיי המחשב לא תהייה אף אחד מהם, אתה תלמד 3 שנים ותהייה בעל תואר ראשון במדעי המחשב.

אם אתה רוצה להיות תוכניתן אין הבדל ממשי בין הנדסת מחשבים / תוכנה למדעי המחשב..

בעיקרון מהנדסים שמתמחים בתוכנה לומדים גם קצת על השכבות הנמוכות יותר (חומרה וכאלה) ומדעי המחשב לא ממש...

(חשוב לזכור שלמהנדסי מחשבים יש עוד אופציות התמחות מעבר לתוכנה ולכן אני חושב שזה מסלול עדיף - פותח בפניך יותר אופציות)

בקשר לעתודה, זאת כבר שאלה קשה.. אני עד היום לא יודע אם זאת הייתה החלטה נכונה...

הדעות מאוד חלוקות למרות שברור שאם כבר עתודה אז מדעי המחשב או הנדסת מחשבים / תוכנה כי הסיכויי שתקבל שיבוץ לא במקצוע או סתם שיבוץ גרוע נמוכך משמעותית...

לדעתי כנס לפורום עתודה בתפוז ותקרא את הכתבות שם.. תדע מראש שזה פורום של עתודאים שמאוד לא מרוצים מהמסלול אז תקח הכל בערבון מוגבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסאי עושה יג' יד', מהנדס לומד 4 שנים לתואר אקדמי, ההבדל הוא של שמיים וארץ ואין ממש מה להשוות בנייהם.

אתה אחרי לימודי מדעיי המחשב לא תהייה אף אחד מהם, אתה תלמד 3 שנים ותהייה בעל תואר ראשון במדעי המחשב.

אם אתה רוצה להיות תוכניתן אין הבדל ממשי בין הנדסת מחשבים / תוכנה למדעי המחשב.. בעיקרון מהנדסים שמתמחים בתוכנה לומדים גם קצת על השכבות הנמוכות יותר (חומרה וכאלה) ומדעי המחשב לא ממש...

(חשוב לזכור שלמהנדסי מחשבים יש עוד אופציות התמחות מעבר לתוכנה ולכן אני חושב שזה מסלול עדיף - פותח בפניך יותר אופציות)

לגבי זה זה נכון

אח שלי למד הנדסת תוכנה והאח השני למד מדעי המחשב בטכניון, ושניהם אמרו לי שזה סתם להוסיף שנה.

אין הבדל בשכר, אין הבדל בקידום, בקיצור אין הבדל ממשי בכלום ואם יש הוא מזערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^וכשאתה לומד הנדסה אתה לומד פיסיקה ומתמטיקה שימושית ברמה גבוהה יותר...

זה סוג של טרייד אוף שבתכלס למי שהולך להיות מתכנת לא עושה שום הבדל, אבל שוב, תחת הנדסה יש עוד הרבא התמחויות, זה לא רק תוכנה..!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המעט שאני יודע, הנדסאי לא שווה כמעט כלום (קצת עבודה שחורה), ומהנדס זה, ובכן המקצוע הנרחב מאוד.

לא הייתי אומר שהנדסאי לא שווה הרבה . הרבה פעמים מחפשים הנדסאים לתחזוק שוטף ותיקוני באגים . זה יותר זול ממהנדס ויודע הרבה יותר ממתוכניתן פשוט .

לגבי זה זה נכון

אח שלי למד הנדסת תוכנה והאח השני למד מדעי המחשב בטכניון, ושניהם אמרו לי שזה סתם להוסיף שנה.

אין הבדל בשכר, אין הבדל בקידום, בקיצור אין הבדל ממשי בכלום ואם יש הוא מזערי.

גם אם ההבדלים מזערים עדיף מדעי המחשב . ההבדל העיקרי היא שבמדעי המחשב לומדים יותר מט' מאשר מהנדס תוכנה . דבר אשר משפיע על קבלה לעבודה בתעשיות עתירות מידע . גם מי אמר שצריך ללמוד את התמחות המשוטפת של שניהם במדעי המחשב יש אפשרות רבות יותר של התמחות מאשר מהנדס תוכנה . דבר אשר מקל על התאמת המקצוע לאופי האדם . במקרה של הצפה בכוח אדם ההדפה היתה יותר לכיוון BSC ולא BA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי אומר שהנדסאי לא שווה הרבה . הרבה פעמים מחפשים הנדסאים לתחזוק שוטף ותיקוני באגים . זה יותר זול ממהנדס ויודע הרבה יותר ממתוכניתן פשוט

אולם תיקון באגים ותחזוק לדעתי זו עבודה שחורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PAIN KILLER - מה התכנון לעתיד ?

עתודה - תמיד תמיד תמיד יותר טוב

גם על חשבונם - בצבא ניסיון - אין יותר טוב מזה

לדעתי פחות מחמישה אחוזים מהעתודאים מקבלים בצבא נסיון רלוונטי למקצוע. אתה יודע מה הסיכויים שלו לקבל תפקיד שלא קשור למה שהוא למד ולא יעזור לו בכלל באזרחות? 95%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...