צריבה של DVD ו- VCD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריבה של DVD ו- VCD

Bugo

Recommended Posts

שלום לכולם! :D

אני רוצה לצרוב סרטים שיעבדו במכשיר .

ואני ממש לא מבין בזה! :o

אז יש לי כמה שאלות:

- האם אפשר לצרוב סרטי עם צורב רגיל? יש צורבים מיוחדים ל-, או מה? ראיתי למשל תוכנות כמו Ulead MovieFactory... אז צריך בשבילם צורב מיוחד?

- אני מנסה לצרוב סרט VCD, וזה לוקח המון זמן (נראה לי הקטע של הקידוד ל- VCD). זה אמור להיות ככה?

- איזה דיסקים צריך בשביל לצרוב VCD או DVD? דיסקים גדולים במיוחד (עם הרבה מגה)? כי ניסיתי פעם אחת לצרוב סרט ב- VCD, והיה כתוב שאין מספיק מקום על הדיסק (סרט של 500MB על דיסק של 780MB)...

- (בעקבות השאלה הקודמת:) יש תוכנות שמקודדות את הסרט ל- VCD בלי לצרוב אותו (כדי לראות איזה נפח יש לסרט אחרי הקידוד), ואז אפשר לצרוב את הקובץ החדש בצריבת קבצים רגילה, וזה יעבוד ב- DVD?

- מה ההבדל בין SVCD ל- VCD? כתוב לי שאין לי פלאג לצריבת SVCD (או משהו כזה), מה זה אומר?

ושאלה כללית- מה הדרך הכי טובה לצרוב שיעבדו ב- DVD, עם צורב רגיל? :smoke:

מצטער על הניוביות, אבל אמרו לי שזה אחד הפורומים הטובים. מקווה שתעזרו :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי צריבת VCD:

1. אם הסרט לא בפורמט VCD, אלא Divx או אחרים, התשובה היא כן. זה יקח המון זמן לקדד אותם. לא כדאי לעשות את הקידוד דרך תוכנות הצריבה, הן לא שומרות על איכות סרט גבוהה ויש להן נטייה לאבד סינק. עדיף שתעשה את הקידוד בתוכנות המיועדות לכך כמו virtualdub ו/או TMPEG

2. ברגע שיש לך סרט בפורמט VCD, אפשר לצרוב אותו בצורה זו בנרו (לדומא) בצורה פשוטה ביותר.

3. אם אתה צורב להצגה בDVD הבייתי, קודם כל תוודא שהוא קורא צרובים. יכול להיות שהקובץ יתפוס 500 מגה ועדיין לא יהיה מקום, כי הוא יותר מ-80 דקות (המקסימום שCD מכיל, כמו בצריבת מוזיקה).

4. אי אפשר לצרוב עם צורב רגיל. יש צורבי שהם מיוחדים למטרה זו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לקודמי, לדעתי הדרך הכי טובה לצרוב לנגן ביתי היא עם צורב DVD=יקר עדיין (סביב ה-1500 - 2000 ש"ח).

ברמה הבסיסית יש 2 סוגי שיטות ל- כיום, האחת שפותחה ע"י סוני ועוד כמה יצרנים ונקראת DVD+R, והשניה שפותחה ע"י פיוניר ועוד כמה יצרנים שנקראת -R. המצחיק הוא שדוקא לסוני יש היום צורב שיודע לצרוב ב-2 השיטות (עוד יותר יקר..).

לגבי צריבה על CD רגיל למכשיר ביתי, הדרך היחידה היא לצרוב בשיטת VCD (ה-SVCD זה VCD) ואז צריך להכין מראש את הסרט בחלוקה ל-2 חלקים. קח בחשבון שאיכות הסרט מאוד ירודה בהשוואה לDVD וכל גם לגבי הצליל. לא ממליץ לעשות ארכיון אהובים בשיטה הזו... חבל"ז.

או שתחכה עוד כשנה ואז מחירי הצורבים יהיו יותר הגיוניים (ואולי ייסגר גם התקן האחיד), או שתפוצץ איזה חיסכון בבנק ותקנה כבר עכשו.

מדיה ל-DVD ניתן להשיג היום בארץ ב-10 ש"ח בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...