DDR 400 מופיע רק כ DDR266. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DDR 400 מופיע רק כ DDR266.

xena

Recommended Posts

קניתי לוח חדש (Asus P4P800)... לוח באמת מדהים.

כידוע, הוא תומך ב DDR400 ולכן לא התקמצנתי וקניתי (כרגע רק) 256MB DDR400 של KINGSTONE.

אך כשהמחשב עולה, הוא כותב שהוא מזהה 256MB של DDR266!!!

הלוח תומך במה שנקרא Dual Channel, וזה אומר שצריך למלא לפחות שתתי סלוטים בסדר מסויים, אך זה אמור להביא לעבודה ב 128bit, וחשבתי שזה לא קשור ל MHz של הזיכרון.

(כרגע אני עובד רק עם סלוט אחד של 256).

הערה נוספת:

הרכבתי מחשב זהה לשלי ושם הרכבנו שני סלוטים של 256MB גם DDR400, ושם הלוח זיהה את הזיכרון כ DDR333, שזה גם לא נכון כמובן.

יש למישהו רעיון מה קורה כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך להגדרות הזיכרון ובדוק את ההגדרות. לי אישת אין את הלוח אך ל משתמש SMSM יש את הלוח הוא עשה איתו OC מצויין - דבר איתו

בפרטי לדעתי תוכל להבין יותר ממשתמש מקצועי שיש לו את הלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל המעבד שלי אמנם אך תומך ב 400MHZ... (מה זה בדיוק 0.13 זה אני לא יודע).

אך גם אם אתה צודק, איך המחשב השני שהרכבתי - שהיה בעל מעבד 4 2.4 התומך ב 800MHz - זיהה את הזכרונות שלו כ 333?

האם לא הבנתי משהו כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה עם המעבד תומך או לא העיקר שהלוח תומך אז הוא צריך לזהות אותו כ400 MHZ

לך לBIOS ותשנה את התזמונים שלו מ266 ל 400 MHZ זה צריך לעזור

ואם יש לך DUAL אז זה יהפוך ל800 כמו שהלוח תומך

ובקשר ל 0.13 זה כשור לשיטת היצור של המעבד הוא צורך פחות חשמל ומתחמם פחות ויש עוד הרבה דברים בל זה מה שאתה צריך לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה "חוקי" שאני משנה את זה או שזה כבר בגדר OC?

איך זה שהלוח לא עושה את זה לבד (כרגע הוא נמצא במצב auto)?

פשוט לשנות את התדר של הזכרון מ 266 ל 400? בלי לשנות את התדר של ה CPU (שעומד על 100 כרגע)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המעבד אתה לא משנה. הוא נשאר באותה מהירות ורק הזכרון משתנה ביחס אליו. כל עוד הזכרון לא עבר את מהירותו המקורי אז הוא לא OVER המהירות המקורית ולא במצב .

למה הלוח לא עושה את זה לבד? כי הלוח במצב ברירת מחדל של 1:1 (ובעצם 1:2 כי הDDR מכפיל) אז מעבדי הC הם בלעי באס 200 ואז פי 2 זה 400 לזכרון. לך יש כנראה 133 ופי 2 זה 333 או 266 במקרה שלך כנראה ביחס אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, המצב הוא כזה.

אי אפשר לשנות את DRAM FREQUENCY מ 266 אלא אם כן אני משנה את ה CPU BUS FREQUENCY מ 100 ל 200. אך כשאני משנה את ה CPU ל 200 ואז את ה DRAM ל 400, המחשב לא מוכן לפעול, אלא אם כן אני משחזר את ההגדרות הקדומות (CPU 100, DRAM 266).

האם זה קורה משום שאני עובד עם מעבד CELRON שה FSB שלו הוא 400 ולכן ה CPU BUS FREQUENCY חייב להיות 100 (לחלק ב 4מה FSB של המעבד. כך רשום בטבלה של לגבי היחס בין FSB ל CPU BUS)?

ולמה בדיוק זה 100? למה מחלקים ב 4?

(אני מבין שאם היה לי מעבד 4 עם FSB של 800, אז ה CPU BUS FREQUENCY היה 200 ואז היה אפשר לשנות את ה DRAM ל 400? יוצא שסלרון לא יכולים לעבוד עם יותר מ 266MHZ DDR)

מעניין מאוד כל הסיפור הזה.

האם פיספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה עושה זאת אתה מנסה למעשה להכפיל את מהירות המעבד שלך !

זה לא מה שאתה אמור לעשות....

אתה אמור למצוא RATIO כמו שאמרתי לך , בדר"כ זה יהיה באחוזים , או ביחס כלומר 1:1 או 5:3 או 1/2

דברים כאלו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום RATIO!

אני מבין מה זה RATIO, אבל לא כך זה מופיע אצלי...

בכל אופן, יש מניעה עקרונית מבחינת הלוח שלי לעבוד עם DRAM 400 או אפילו 333 כאשר ה CPU יומד על 100.

רק שאלתי אם זה נשמע הגיוני וברור למבינים כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להפעיל את הזיכרון ב 400 מה"ז אתה חייב מעבד עם באס של 800 מה"ז, עם 533 מה"ז המקסימום זה DDR333 ועם 400 כנראה ש 266.

הבאס של המעבד שלך מעביד 3.2GB/S, הזיכרון שלך כרגע מעביר 4.2GB/S אז אפילו אם היית מפעיל את הזיכרון מהר יותר זה לא היה משפר את הביצועים כבר.

/עריכה/

אני רואה שאתה משתמש רק בסטיק אחד אז הזיכרון שלך מעביר רק 2.1GB/S

זה כבר תכנון לקויי של המערכת וחוסר הבנה של אופן הפעולה של dual channel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

אני מבין מה פירוש dual channel, פשוט הכיס שלי לא כל כך מבין את זה.

256 MB נוספים (מאותה חברה ואותו MHZ) יתווספו בקרוב. כך גם המעבד המסריח יוחלף ל 800MHZ.

כל מה שביקשתי לדעת הוא את ההגיון שעומד מאחורי המשוואה:

FSB CPU 2: DRAM BUS 1 (dual channel 2): MOBO FSB 2.

(כלומר RATIO של 2:1:2 במקרה של סלוט אחד , ו 2:2:2 במקרה של שני סלוטים).

עדיין לא קיבלתי תשובה מלבד שככה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...