פרצו לאתר מוטובייק! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרצו לאתר מוטובייק!

Born2Kill

Recommended Posts

לפי החשבון שלך, מצרים, עם אוכלוסיה שגדולה מזו של בערך פי 11, צריכה להיות מעצמת היי-טק. היא לא.

חדירת המחשוב והאינטרנט בארץ הרבה יותר גדולה מזו של רוב (אם לא כל9 המדינות הערביות והמוסלמיות. בארץ לרוב המשפחות העניות יש מחשב וחיבור לאינטרנט; במצרים המשפחות העניות לא תמיד מצליחות לקנות לחם. אז אולי מדובר באחוז אחד בלבד, אבל זה אחוז מבין בעלי המחשבים שמחוברים לאינטרנט ולא מהאוכלוסיה הכללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החשבון שלך, מצרים, עם אוכלוסיה שגדולה מזו של בערך פי 11, צריכה להיות מעצמת היי-טק. היא לא.

חדירת המחשוב והאינטרנט בארץ הרבה יותר גדולה מזו של רוב (אם לא כל9 המדינות הערביות והמוסלמיות. בארץ לרוב המשפחות העניות יש מחשב וחיבור לאינטרנט; במצרים המשפחות העניות לא תמיד מצליחות לקנות לחם. אז אולי מדובר באחוז אחד בלבד, אבל זה אחוז מבין בעלי המחשבים שמחוברים לאינטרנט ולא מהאוכלוסיה הכללית.

אתה חי בבועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה זה אתה כותב אחרי שבדקת את הנתונים ולא סתם כי ככה נראה לך, נכון?

באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יש נתונים על בעלות על מוצרים בני קיימא בשנת 2006. לפי הסקרים שלהם, ל- 65.8% מהמשפחות בארץ יש מחשב (אחד או יותר). במשפחות שלהן שלושה ילדים או יותר האחוז עולה ל- 76.2%. ברוב המשפחות העניות בארץ יש שלושה ילדים או יותר. שאר העניים הם בעיקר קשישים, שנכללים בסיכום המשפחות ללא ילדים שרק ל- 54% מהן יש מחשב. אבל אתה לא מצפה מקשיש לנסות לפרוץ לאתרים, נכון?

אם זה לא מספיק לך, רוב העניים בארץ הם ערבים וחרדים (יותר מ- 60% מהעניים). לרוב החרדים אין מחשב מסיבות אידאולוגיות. תוריד אותם מהחישוב ואחוז המשפחות העניות עם מחשב יעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבים מההאקרים האלה מגיעים מאירופה, ולא חסרים גם במדינות הערביות המתקדמות והעשירות. גם במצרים אני בטוח שיש יותר אנשים בתחום (גם אם מדובר בחובבנים משועממים) מאשר בארץ.

מעצמת הייטק? זה אתה אמרת, לא אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצריים יכולה להיות מעצמת הייטק וגם איראן

הבעיה שהמשאבים שלהם הולכים לדברים אחרים

אין להם הרבה שכל כמו לישראלים.

תחשבו מדינות עשירות כמו ערב הסעודית ואיראן ועירק (עשירות = נפט)

היו מנווטות את הכסף שיש להן לחינוך ותרבות במקום למחלמה

ישראל כבר לא הייתה קיימת מבחינה כלכלית כמובן כי אף אחד לא היה רוצה להשקיע בנו

והיו משקיעים בהם...

אבל שוב...ערבים שכל זה לא הצד החזק שלהם, בלשון המעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה זה אתה כותב אחרי שבדקת את הנתונים ולא סתם כי ככה נראה לך, נכון?

באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יש נתונים על בעלות על מוצרים בני קיימא בשנת 2006. לפי הסקרים שלהם, ל- 65.8% מהמשפחות בארץ יש מחשב (אחד או יותר). במשפחות שלהן שלושה ילדים או יותר האחוז עולה ל- 76.2%. ברוב המשפחות העניות בארץ יש שלושה ילדים או יותר. שאר העניים הם בעיקר קשישים, שנכללים בסיכום המשפחות ללא ילדים שרק ל- 54% מהן יש מחשב. אבל אתה לא מצפה מקשיש לנסות לפרוץ לאתרים, נכון?

אם זה לא מספיק לך, רוב העניים בארץ הם ערבים וחרדים (יותר מ- 60% מהעניים). לרוב החרדים אין מחשב מסיבות אידאולוגיות. תוריד אותם מהחישוב ואחוז המשפחות העניות עם מחשב יעלה.

הלוגיקה הזאת צורמת לי בעיניים.

העובדות:

20.5% מהמשפחות בישראל הן עניות

ל65.8% מהמשפחות בישראל יש מחשב

ממש אין צורך לפלח את המשפחות העניות למגזרים, כדי להבחין שלא בהכרח לרובן יש מחשב.

מאיפה נובעת המסקנה שדווקא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שחסרים? אני אמרתי שהחשבון שגוי. היחס אינו אחד לאחד.

ואני כתבתי שמצרים אינה מעצמת היי-טק.

מהניסוח שלך משתמע שאני אמרתי שהם מעצמת הייטק כי יש יש יותר אנשים מבישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוגיקה הזאת צורמת לי בעיניים.

העובדות:

20.5% מהמשפחות בישראל הן עניות

ל65.8% מהמשפחות בישראל יש מחשב

ממש אין צורך לפלח את המשפחות העניות למגזרים, כדי להבחין שלא בהכרח לרובן יש מחשב.

מאיפה נובעת המסקנה שדווקא כן?

בדוק שוב. מקובל להניח ששני העשירונים התחתונים הם עניים (וזה מתאים למספר של 20% בו נקבת). לפי הלמ"ס, בשני העשירונים התחתונים יש לקצת מתחת ל- 50% מהמשפחות מחשב. תוריד משם את החרדים והמספר יקפוץ למעל ל- 50%.

מ.ש.ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הלמ"ס, בשני העשירונים התחתונים יש לקצת מתחת ל- 50% מהמשפחות מחשב.

תראה לי.

תוריד משם את החרדים והמספר יקפוץ למעל ל- 50%.

"תוריד משם את החרדים"? להזכירך, אתה רשמת מקודם -

בארץ לרוב המשפחות העניות יש מחשב וחיבור לאינטרנט;

אז מה קשורה עכשיו חלוקה מגזרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לחיבור לאינטרנט טעיתי.

החלוקה למגזרים חשובה, כיוון שהחרדים לא מחזיקים מחשבים מסיבות אידאולוגיות. בקורס "מבוא לסטטיסטיקה", המרצה שלנו סיפר שנשים מגיעות לחדר לידה בחודש השישי בממוצע. איך? כי כל אישה שניה שמגיעה בחודש התשיעי מלווה באישה שבכלל אינה בהריון (ולכן היא בחודש האפס). מובן שהחישוב הזה שגוי.

וכמו שמצאת את הנתונים הקודמים אחרי שהבאתי אותם, תוכל למצוא גם את הנתונים האלו. הכל מופיע באתר הלמ"ס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...