התלבטות לי, שאלה לכם (לזרוק את הזכרון הישן ולקנות חדש או לערבב?) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לי, שאלה לכם (לזרוק את הזכרון הישן ולקנות חדש או לערבב?)

dante123

Recommended Posts

שלום לכם, חבריי הגיקים

התפנה לי כסף לאחרונה, והבנתי שחלאס, אי אפשר לשחק במחשב עם ג'יגה אחת (מרסנריס כלל לא זז על הרזולוציה הכי נמוכה).

כרגע יש לי דואל צ'אנל של 512x2 עם 667 MHZ

עכשיו, השאלות שלי הן כדלקמן: מה אתם הייתם עושים? מה יותר חכם כלכלית כרגע\יעיל באופן כללי?

לזרוק ג'יגה לפח ולקנות שני סטיקים של ג'יגה? או בכלל עדיף להשתמש בג'יגה ולקנות שני סטיקים של ג'יגה? ומה משחקים צריכים בכלל כרגע, 2 GB או 4 (אני כנראה לא אשדרג עד המחשב הבא שיקנה רק אחרי הצבא (לפני גיוס), כך שצריך לקחת את זה בחשבון)?!האם הDDR3 כבר נכנס לשוק כך שאפשר לקנות אותו במחיר סביר?

ממש לא התעדכנתי לאחרונה, כך שאני צריך לסמוך עליכם לתשובות :P

ד''א, גם מחירים משוערים יעזרו בהחלט.

תודה רבה לכם :hi:

עריכה: חקרתי קצת במרחבי הגוגל וראיתי שרוב הזכרונות הנמכרים כרגע הם בתדר 800.

לפי הבנתי הדלה למדי, כשאני מערבב שני עם תדרים שונים התדר הנמוך הוא הקובע. עכשיו, אם יש לי תדר של 667 בזכרון הנוכחי, היתרון של ה800 בזכרון החדש (לדוגמה) יעלם, לא? אם כן, חבל לערבב בין שני התדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירים של היום הייתי מוסיף 2GB 800Mhz - לא 667 כי אין הבדל רציני במחיר, ואם כבר אז לטובת 800.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=437715

משחקים כיום מסתדרים יופי עם 2GB של , יותר מזה נחשב מותרות.

DDR3 כיום אינו אופציה בעיקר בגלל המחיר המופרז שלו ביחס להפרש הביצועים שלו מDDR2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המהירה :)

אישרת את רוב מה שחשבתי, אבל לא ענית לי על שאלה חשובה:

1. אם אני מערבב את שני התדרים, התדר הנמוך יותר יופעל על שניהם ובכך יהיה פחות יעיל (\ לא יתן לי את מה ששילמתי עליו), לא?

ועוד משהו נוסף, אם הבנתי נכון אתה תומך בהוספה של 2 ג'יגה לג'יגה הקיים במקום לקנות שני סטיקים ושיפעלו בדואל צ'אנל, קורקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ש800 יפעלו במהירות 667, אבל זה לא משנה כי כמעט ולא קיים הפרש מחיר בין 800 ל667, וגם אין הבדל רציני בביצועים.

וכן אני מציע הוספה ולא החלפה.. יש לך 4 סלוטים עם אפשרות להשתמש בDC עם כל ארבעת המודולים. כל שני מודולים זהים יפעלו במקביל, כך שעדיף שהנתונים יהיו כמה שיותר דומים לזכרונות שכבר יש לך, אבל זה לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה.

אז אתה אומר שמבחינת מחיר התדר היותר גבוה הוא העדיף, וגם ככה אין הבדל רציני בביצועים של שני התדרים.

בסדר גמור, והקינגסטון שהבאת לי הוא המומלץ מבחינת תקציב\תועלת, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

מצטער על ההקפצה הענקית, אבל עדיין לא קניתי.

היו התפתחויות במשהו? מחירים?

ביקרתי בחנות מקומית והוא אמר לי 100 פלוס מינוס על שתי ג'יגה של OCZ במהירות של 800 מגה הרץ. נשמע לכם חרטוט או שזה סביר בהתחשב במחירים?

http://www.rsm.co.il/Category.aspx?CatCode=16&v124=601&ftl=1&ParentID=10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון של כל חברה ידועה יעשה את העבודה. אבל כן, הזיכרון של יהיה אחלה.

ואני לא יודע איזו ירידה הייתה ב-3 החודשים האחרונים.. אבל אני דיי בטוח שלא משמעותית כמו שאתה מתאר. המחיר לפני חודשיים שלושה היה 120 שקלים בערך, והיום ירד בכ-10 שקלים. לא ביג דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...