שאלה בקשר לכלכלה - "מחיקה" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לכלכלה - "מחיקה"

Judas Iscariot

Recommended Posts

שאלה נורא נורא פשוטה,

בזמן האחרון אנחנו שומעים על משברי ענק בכלכלה האמריקאית, ותמיד המשבר כולל "מחיקה" של כמות מסויימת של כסף.

כאו למשל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3597085,00.html

כ-500 מיליארד דולר נמחקו ביום

עכשיו השאלה שלי פשוטה - What is "נמחקו"?

תודה מראש לעונים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאם השוק שווה נניח 10 טריליון דולר, והשוק בכללותו ירד ב 5%, אז זה אומר שכל מי שהחזיקו חלק בשוק (מניה בחברה ציבורית כלשהי וכ"ו) הפסידו ביחד 500 מיליארד דולר על ההשקעות שלהם. (מזה צריך לקזז את מי שהרוויח בשורט :))

הכסף לא "נמחק" אלא פשוט אם הייתה לך אתמול מניה שהייתה שווה 5 ש"ח והיום שווה 3 ש"ח אז "נמחקו" לך 2 ש"ח... ככה במצטבר לכולם נמחקו 500 מיליארד דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנית מחשב שעלה לך 5,000 ש"ח

אחרי שבוע יצא מעבד חדש שהוריד את ערך השוק של המחשב שלך ל4,500 ש"ח.

אם היית חברה ציבורית והיו לך דוחות כספיים, את המחשב שהיה לך בספרים בשווי 5,000 ש"ח היית צריך להוריד לשווי של 4,500 ש"ח

לבנק הפועלים למשל היו נכסים, אג"חים מגובי משכנתאות שהיו שווים עד שהתפוצצה בועת הסאב פריים X מליארד ש"ח ולאחר מכן X/2 מיליארד ש"ח

אז בנק הפועלים ביצע מחיקה, כלמר הכיר בהפסד של X/2 מיליארד ש"ח.

על אותו משקל, כמו שאמרו לפני, לכלל ציבור המשקיעים היה X מיליאד דולר במניות

כשהבורסה התרסקה ההשקעות שלהם פתאום שוות X/2 מיליארד דולר,

X/2 מיליארד דולר נמחקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין יותר מידי בכלכלה, אבל לדעתי זה בגלל ש הקטע בבורסה זה שלא מדברים על כסף אמיתי,

אלא על שווי של דברים, וכסף בתיאוריה. בגלל זה תמיד קורות כל הנפילות האלה, כמו שקרה ב1929, וכמו שקרה עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נורא נורא פשוטה,

בזמן האחרון אנחנו שומעים על משברי ענק בכלכלה האמריקאית, ותמיד המשבר כולל "מחיקה" של כמות מסויימת של כסף.

כאו למשל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3597085,00.html

כ-500 מיליארד דולר נמחקו ביום

עכשיו השאלה שלי פשוטה - What is "נמחקו"?

תודה מראש לעונים :xyxthumbs:

כמו שאמרו לדוגמה השוק שווה ל 10 טרילון דולר זה לא שיש באמת 10 טרליון שטרות...הכל ממוחשב ("על הנייר")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...