מהי השיטה הטובה ביותר לפרמט? quick format? או format רגיל? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי השיטה הטובה ביותר לפרמט? quick format? או format רגיל?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

אם למחיצה יש מערכת קבצים קיימת אז אתה יכול לעשות Quick Format. אין לך צורך לעשות Format מלא אם כבר יש מערכת קבצים.

אבל אם אין מערכת קבצים עושים Format מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם למחיצה יש מערכת קבצים קיימת אז אתה יכול לעשות Quick Format. אין לך צורך לעשות Format מלא אם כבר יש מערכת קבצים.

אבל אם אין מערכת קבצים עושים Format מלא.

אבל אחרי שאני מעיף את הפרטיטיונים דרך הfdisk כל המידע נעלם וגם המערכת קבצים אם אני לא טועה ורק אז אפשר לעשות boot from the cd-rom ולפרמט דרך ההתקנה של הוינדוס אז אם אני צודק מומלץ לעשות פורמט מלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיצת NTFS אפשר לפרמט בהתקנה של וינדוס או ע"י חיבור הכונן למחשב אחר עם שקוראת NTFS.

אפשר באופן כללי בכל מצב לעשות פירמוט מהיר או מלא לפי החשק, הפורמט של דוס לא מאפשר לעשות פירמוט מהיר לכונן בלי מערכת קבצים אבל יש תוכנות אחרות שיעשו את זה.

רצויי לעשות פירמוט מלא לפחות פעם אחת כשהכונן חדש, אחרי זה אם הוא לא עושה בעיות אפשר לעשות מהיר תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורמט למחיצה הראשית אתה עושה דרך הrecovery console של -

תעשה boot דרך הCD ותבחר Repair, תגיע למצב של כאילו DOS.

ישנה שם פקודה FORMAT ועוד כמה פקודות מועילות כמו גירסה יותר מעמיקה של chkdsk, פקודה לתיקון הBOOT SECTOR וכו'.(ואלה רק בתחום הדיסק).

תרשום שם HELP ותראה איזה פקודות יש שם.

אני לא יודע למה אתה עושה partitioning שוב ושוב, אם זה לא נחוץ אז לא כדאי, מתישהו אתה עלול לעשות טעות ולמחוק משהו שלא היה אמור להמחק, או שהמחשב יכשל לך בדיוק בזמן שכתוב הPARTITION TABLE ואז לוקח שעות לשחזר מידע אם בכלל... (ותאמין לי, אין לך כוח לזה).

אבל בכל מקרה - אני חושב שהשאלה שלך נענתה פה ברוב מוחץ -

לפרמוט ראשוני של מחיצה - פורמט מלא (מהיר גם ככה אי אפשר לעשות).

פרמוט של מחיצה בעייתית - פרמוט מלא (בבעייתית אני מתכוון מחיצה פגומה מאיזשהי סיבה, מחיצה אחרי וירוס עצבני, חומר רגיש שאתה רוצה להעלים וכו').

פרמוט של מחיצה קיימת פשוט בשביל למחוק מידע - פרמוט מהיר, אין שום סיבה להשקיע את הזמן ביותר מזה.

דרך אגב, פרמוט רגיל של מחיצה לא שוחק את ההארדיסק יותר מכל פעולה זוללת דיסק אחרת.

יש דבר שנקרא low-level format שזה איפוס מוחלט של כל הסקטורים בדיסק, החזרה שלו למצב הראשוני של אפס-מידע, מאד לא מומלץ ללא סיבה טובה (וכמעט אין כאלה) והוא זה שבאמת טוחן את הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...