על גזענות - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על גזענות

HaEsrimVeArba

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל החברה הישראלית חולה בגזענות- ממוסדת ומושרשרת מעצם הגדרת המדינה וחוקיה.(רמז- כל מדינה שנושא הלאומנות בה הוא מוגדר כחלק בלתי נפרד ממנה היא

גזענית, גם אם לרובכם נראה שזה צודק(ויכול להיות שזה כן))

שמאלנים, ערבים, הומואים ולסביות, ערסים, פרחות, רוסים, דתיים, משתמטים...את כולנו אנחנו אוהבים לשנוא ולגדף(גם אם לפעמים זה "רק" חלק מהרשימה).

נשאלת השאלה אם זו המדינה שמייסדיה רצו שתהיה? לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל החברה הישראלית חולה בגזענות- ממוסדת ומושרשרת מעצם הגדרת המדינה וחוקיה.(רמז- כל מדינה שנושא הלאומנות בה הוא מוגדר כחלק בלתי נפרד ממנה היא

גזענית, גם אם לרובכם נראה שזה צודק(ויכול להיות שזה כן))

שמאלנים, ערבים, הומואים ולסביות, ערסים, פרחות, רוסים, דתיים, משתמטים...את כולנו אנחנו אוהבים לשנוא ולגדף(גם אם לפעמים זה "רק" חלק מהרשימה).

נשאלת השאלה אם זו המדינה שמייסדיה רצו שתהיה? לא נראה לי.

נכון מאוד.

במידה וזה עדיין לא שקע אצלכם: מדינת ועם הוא המקום הגזעני ביותר בעולם. סליחה, אני אתקן את עצמי: היהודים הם העם הגזעני ביותר בעולם. הוכחות לכך לא חסר ואנחנו מקבלים אותם על בסיס יומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שאלה? אין פה בכלל שאלה.

מייסדיה עצמם היו גזענים אז למה אתה מצפה? :nixweiss:

נכון, אבל חייבים לעשות את ההפרדה המתבקשת: מייסדי המדינה היו גזענים מתוך חשש לשמירה על העם היהודי וצביונה של מדינת ואילו הגזענות היום היא נטו מתוך שנאת השונה ממך.

דרך אגב, אין לי ספק שמייסדי המדינה לא התכוונו להגיע למה שאנחנו קוראים היום "מדינת ישראל" אבל מהרבה סיבות שונות אחרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך גזענות כלפי מזרחים יכולה להיות מתוך חשש לשמירה על העם היהודי וצביונה של מדינת ישראל?

התפיסה הייתה הנתקות מוחלטת ממה שנקרא אז "התרבות הלוונטינית" ובנייה של מדינה ותרבות אירופאים. בטווח הארוך, ההתקרבות לתרבות והערכים האירופאים הוכיחה את עצמה מבחינה של הישגים כלכליים ואקדמאים, אולם פגעה ברבים מעדות המזרח שחשו (לפעמים בצדק) כאילו מתייחסים לתרבות שלהם כנחותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן גוריון לא בדיוק התבטא בעדינות כלפי עדות המזרח, וכך גם רבים אחריו. רק איפושהו בשנות ה 70 חלה נקודת מפנה בקטע הזה של "אשכנזים/ספרדים" ולאט לאט הגבול טושטש עד שהגיע למצב היום, שכבר אין הרבה אנשים שאיכפת להם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפיסה הייתה הנתקות מוחלטת ממה שנקרא אז "התרבות הלוונטינית" ובנייה של מדינה ותרבות אירופאים. בטווח הארוך, ההתקרבות לתרבות והערכים האירופאים הוכיחה את עצמה מבחינה של הישגים כלכליים ואקדמאים, אולם פגעה ברבים מעדות המזרח שחשו (לפעמים בצדק) כאילו מתייחסים לתרבות שלהם כנחותה.

במילים אחרות, אין קשר ל"עם היהודי וצביונה של מדינת ישראל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילים אחרות' date=' אין קשר ל"עם היהודי וצביונה של מדינת ישראל".

[/quote']

צביונה של מדינת כמדינה אירופאית-סוציאליסטית-יהודית-חילונית כפי שראו אותה "האבות המייסדים" של המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הגזענות מצד בני עדות המזרח היא מוחצנת יותר.

יש בזה כמין אמירה של "אני הקרבן אז לי מותר".

ההורים שלי עבדו קשות עלינו בנושא. זה היה ממש ללכת נגד הזרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שנים אני שומע על האפליה של בני עודת המזרח ושאר כשבים כאלו.

יום אחד התעוררתי וקלטתי שאין לי מושג מאיזו עדה אף אחד מהחברים שלי (למעט אלו שהיו יוצאי בריה"מ או משהו מובהק אחר). זה מעולם לא עניין אותי ועדיין לא מעניין אותי, אני לא מצליח לראות אפליה כלפי בני עדות המזרח בימינו ולא מבין על מה המהומה. אני כן מבין שאותה האפליה מדוברת היא הלחם והחמאה של קבוצות פוליטיות כמו ש"ס או בעלי אינטרסים אחרים אשר מרוויחים מהעניין ולמעשה חיים על זה ולכן האינטרס שלהם הוא להזין ולכלכל דבר שכמעט ואינו קיים.

גם אם אני טועה והאפליה הזו קיימת ואיני רואה אותה, ההדגשה שלה ויצירת תנועות פוליטיות שמתבססות על כך, הרי שזו יריה ברגל של עצמנו, אנחנו מזינים אפליה שאנחנו כל הזמן מתלוננים כנגדה ובפועל - לא רוצים שהיא תסתיים, אחרת אותם "קורבנות" יישארו חסרי אג'נדה וחסרי טיעונים ויצטרכו להתחיל לעשות משהו עבור עצמם. חלילה שזה יקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...