זקוק להמלצה לשידרוג לוח אם + זיכרון ואולי גם H.D. עד 2500 ש"ח למשחקים ואינטרנט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לשידרוג לוח אם + זיכרון ואולי גם H.D. עד 2500 ש"ח למשחקים ואינטרנט

Joe Blow

Recommended Posts

שלום לכולם

נראה לי שטעיתי כששמתי את ההודעה הזו בפורום מעבדים ולוחות אם, אז החלטתי להעביר אותה לכאן.

המחשב שלי מתחיל להזדקן והחלטתי לבצע שידרוג שיחזיר אותו לעלומיו.

המערכת הנוכחית שלי:

AMD Athlon +XP2000

Asus A7V133

Gigabyte Maya Radeon 9000 Pro

2x256MB SDRAM 133 Kingston

Sound Blaster Live!

Maxtor 40GB 7200RPM

Pioneer DVD 106S

Plextor 24/10/40A

ThermalTake Volcano 7+

Arctic Silver 3

Chieftech Dragon 01-SLD Aluminum Case

x4 80mm Case Fans

IIYAMA Vision Master Pro 454

Enermax EG365P-VE

חשבתי להתחיל בהחלפת הלוח והזיכרון שהם הרכיבים המיושנים ביותר אצלי. אני חושב ללכת על פתרון של nForce2 Ultra. איזה לוח מומלץ? חשבתי על gigabyte GA-7N400 או על NF7-SL v.2. מה דעתכם? אולי ה Epox עדיף?

בנוגע לזיכרון, מה אני צריך - 266MHz או 333MHz? אני רוצה זיכרון טוב עם CAS 2 ולא 2.5 ושיהיה עם תזמונים טובים.

מה עם זיכרון - 256MB 3200 WinBond Memory BH-5 Memory Chips !!!? - הוא דיי זול.

חוץ מזה האם כדאי ללכת על ה Raptor 36.7GB 10000 rpm Serial ATA HDD ? הוא יתן שיפור בביצועים או אולי הטכנולוגיה עדין לא בשלה?

כרגע אין לי עדיין מגבלות תקציב ואני רוצה משהו שיחזיק לי לפחות לשנה וחצי הקרובים, עד שמעבדי ה 64bit יבססו את עצמם בשוק הביתי.

תודה לכל המסייעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אציין שהכותרת שלך אינה אינפורמטיבית ואינה מכירה בסטנדרטים של הפורום. ערוך אותה בהתאם לכללים.

מלבד כך, אנו גם זקוקים לשני הפרטים החשובים הללו בשביל לעזור לך בצורה יעילה יותר ולחסוך שאלות מיותרות. כיצד ניתן לשדרג מחשב בלי תקציב? או לפחות, שימושים. אם אתה מעוניין לשדרג מחשב ב1000ש"ח ואתה משחק הרבה, נראה שזהו כרטיס המסך שדורש תחליף. אם עיקרון התעסוקה שלך הוא עריכת , נראה שדווקא המעבד, לוח האם והזיכרון יוחלפו ולאו דווקא כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי את הכותרת כדי שתתאים יותר למה שאני מחפש. כרגע אין לי תקציב מוגדר אבל לא נראה לי שאני ישקיע יותר מ 2000 עד 2500 ש"ח.

בנוגע לשימושי המחשב: אז אני משחק איתו אבל לא הרבה, , וגם צופה בסרטים. שדרוג כרטיס המסך כרגע לא בא בחשבון כי אני ממתין ל doom3 ו HL2 ורק אז אני יחליף את הכרטיס שברשותי, בינתיים אני אסתפק במה שיש.

אז עכשיו שמסרתי את כל הפרטים החסרים, מה יש לכם לומר? מה לדעתכם כדאי ומומלץ לעשות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת שלך עדיין אינה אינפורמטיבית. ביקשתי שתערוך אותה בהתאם לכללים ולא כאוות נפשך.

בקשר למערכת.. אני חושב שלא כדאי לשדרג כלום. כלומר, אם אין לך טענות מסוימות לגבי ביצועים המערכת אז מה רע בה? פרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו בסדר?

אישית אני נגד כותרות ארוכות כאורך הגלות. בשביל זה יש את גוף ההודעה, אבל אני מכבד את חוקי הפורום.

בכל אופן, כמו שאמרתי אין לי טענה ספציפית פרט לכך שאני מרגיש שהמחשב נעשה כבד ואני חושב שאני יכול להוציא יותר מהמעבד עם לוח שתומך בזכרונות (וגם הזכרונות כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אז אני לא חושב שישנה סיבה לשדרוג המערכת.

בקשר לכותרת.. היא אינה חייבת להיות ארוכה כפי שהיא עתה. מספיק הקטע של ה'עד 2500' ואילך ממנו. כלומר, השימושים והתקציב. השאר מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חושב שמעבר ללוח חדיש יותר וזכרונות (בניגוד ל SDRAM) שיש לי עכשיו יתנו שיפור מורגש לביצועים?

כדאי לחכות עד שיצאו doom3 ו HL2 ואז לשדרג את המחשב יחד עם כרטיס מסך רציני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כבר עכשיו תקציב של 2500 ש"ח נותן ןלך להחליף את הזכרונות(עד 450 ש"ח), לוח אם(עד 600 ש"ח), וכרטיס מסך (עד 1450 ש"ח).. עוד 100 ש"ח יספיקו לך לקניית Powercolor Radeon 9700 128MB Video Card, וסגרת עניין..

לפי דעתי אתה יכול להישאר איתו עד דום 3 אם אתה יכול לשחק נורמלי במשחקים, והמחשב לא "צולע"..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין לי עדיין מגבלות תקציב ואני רוצה משהו שיחזיק לי לפחות לשנה וחצי הקרובים, עד שמעבדי ה 64bit יבססו את עצמם בשוק הביתי.

האם אני מטעה עצמי או שבאלו המילים אתה מתכוון לכך שעם יציאתו של ה-64bit, אתה תרכוש מחשב חדש, שכמובן יכלול אותו?

כי אם אתה מתכוון לרכוש מחשב חדש, למרות שאלו קרוב לשנתיים עד אז, סבור אני כי אין טעם ברכישת כלים כלשהם למערכת. כלומר, אם היית אומר שהמשחקים מקרטעים לאחרונה, אז הייתי ממליץ לרכוש כרטיס מסך ואולי גם ולוח-אם. אבל אתה נשמע דיי מרוצה מהמערכת שלך ואתה סתם מחפש להשקיע את הכסף. עצתי, חכה לזמן בו תרגיש צורך לשדרג, ורק אז תשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק החלש ביותר אצלך הוא הלוח שדורש החלפה לדעתי

גם לי היה את הלוח הזה והוא דיי מיושן ביחס לשאר החלקים במחשב

תנסה את ההצעה הזו

Motherboards for AMD : NF7 v2.0 nForce2 Motherboard (ATA133, DDR400, AGPx8, 5.1 Sound, USB 2.0) [ ¤ 598.14 ] 1

Memory : Twinmos -RAM 512MB 2700 Memory [ ¤ 348.55 ] 1

Video Cards : Powercolor Radeon 9700 128MB Video Card [ ¤ 1523.04 ] 1

יצא 2500 שקל בערך וזה בדיוק מה שאתה צריך(כולל כרטיס מסך מעולה)

במידה ולא תרצה את כרטיס המסך תוכל להוריד אותו ולקנות הארדיסק במקום או אולי מעבד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר משדרגים, אז רק לוח-אם, זיכרון וכרטיס מסך. ותו לא. גם לא מעבד וכונן קשיח.

לוח אם - 8RDA מבית . מחירו 520ש"ח. הוא משתלם יותר מהNF7 במקרה ולא מתוכנן OC. אין בו כרטיס רשת מובנה.

זיכרון- 512MB PC2700 מבית TwinMOS. כאן השיקול הוא אינו כבד וטווח האופציות הוא דיי מצומצם. הבחירה פשוטה וקלה.

כרטיס מסך- הR9700 של במבצע אצל Zigzag2000 במחיר של 1350ש"ח. מומלץ מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שכולכם ממליצים לי על זכרונות Twinmos. למה? הם כל כך טובים? הם עובדים ב CAS 2?

אני חשבתי ללכת על זכרונות winbond BH5. אלא אם כן הם ממש לא משהו.

חוץ מזה אתם ממליצים לשים סטיק אחד של 512. אני חשבתי שעדיף לעבוד עם שניים של 256 ולנצל את העובדה ש nforce תומך ב dual channel . האם ההבדל לא יהיה מורגש?

בנוגע ללוח האם חשבתי על 7N400 Pro כי יש בו גם IEEE 1394, SATA וכל התוספות שצריך. מישהו מכיר את הלוח הזה?

בקשר לכרטיס המסך, אני לא רוצה להוציא את הכסף הזה עכשיו. אני חושב שכדאי לי לחכות עם זה ועוד חצי שנה כשאמור לצאת doom3 להשקיע בכרטיס מסך top of the line.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NF7-SL - ביצועים טובים יותר, פוטנציאל לאוברקלוקינג גבוה יותר ופיצ'רים זהים. ואגב, אין טעם בפיצ'רים שלא תנצל אותם. אל תתלהב מאלו.

כרטיס המסך.. סבבה מבחינתי. בקשר לDCD.. לא, זה כלל לא מורגש. זה כמעט ולא קיים במספרים, אם כי מיוחס בכ0-1%.

TwinMOS - החברה Winbond מייצרת רק הצ'יפים. הזיכורונת שבוודאי שראית בחנויות שברשת הן זיכרונות ג'נריים אשר להם צ'יפים של Winbond. הצ'יפים של TwinMOS טובים בדיוק כמו הצ'יפים של Winbond לאוברקלוקינג ולכל דבר אחר. אם הPCB הוא העניין, אז אל דאגה כי הTwinMOS אינו ג'נרי, מן הסתם. כל הזיכרון מיוצר ע"י TwinMOS והוא מעין מקודש שכזה. זה לא יעלה במחיר וגם לא בביצועים, אבל אתה מוזמן לוודא כי צ'יפ הזיכרון יהיה צ'יפ של TwinMOS או אחד הצ'יפים הידועים לטיב של Winbond. הBH-5, CH-5, BH-6 וה-CH-6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה nike.

סוף סוף תשובה ענינית.

ועכשיו שתי שאלות נוספות:

1. מכל סוגי הזכרונות של twinmos שהזכרת מי הכי מהיר? הכי טוב?

2. קראתי בת'רד אחר שבמערכות מבוססות pentium 4c יש משמעות ל dual channel . לכן השאלה שלי האם מערכת מבוססת P 4 2.4c תהיה חזקה באופן משמעותי ממערכת כמו שלי לאחר השידרוג המוצע?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...