עזרה - OC למעבד e8400 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - OC למעבד e8400

קלוקיי

Recommended Posts

שלום...

הגדרתי את הביוס מ Auto ל Manual, והעלתי את ה FSB Frequency מ - 333 ל 377 , ופתאום התדר של הזיכרונות DRAM Frequency קפץ מ - 800 ל 906 זה בסדר????..

הנה תמונה:

http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpaDMdzw.jpg

בבקשה תעזרו ליי תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה ברור שזה יעלה ל 906. העלאת את ה FSB מ 333 ל 377 מבלי לשנות יחס חלוקת זכורנות. לפי התדר DDR2 שלך הם כרגע ביחס חלוקה של 5:6.

אתה יכול להוריד אותם ליחס נמוך יותר - מה שייתן UNDERCLOCK לזכרונות.. (משהו בסביבות ה 700 ומשהו..) או שתעלה FSB ל 400 ותשים על יחס של 1:1 ויהיה לך בדיוק DDR2-800MHZ.. לפי הביוס זה לוח של אם אני לא טועה - גש לשורה של DRAM FREQUENCY ותוריד או תעלה בעזרת כפתורי ה + וה - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור שזה יעלה ל 906. העלאת את ה FSB מ 333 ל 377 מבלי לשנות יחס חלוקת זכורנות. לפי התדר DDR2 שלך הם כרגע ביחס חלוקה של 5:6.

אתה יכול להוריד אותם ליחס נמוך יותר - מה שייתן UNDERCLOCK לזכרונות.. (משהו בסביבות ה 700 ומשהו..) או שתעלה FSB ל 400 ותשים על יחס של 1:1 ויהיה לך בדיוק DDR2-800MHZ.. לפי הביוס זה לוח של ASUS אם אני לא טועה - גש לשורה של DRAM FREQUENCY ותוריד או תעלה בעזרת כפתורי ה + וה - .

עשיתי - אחד ל DRAM FREQUENCY והוא ירד ל 801 והעלתי את ה באס ל - 400

הנה תמונה:

http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phptK5ItA.jpg

זה בסדר ככה??

ותודה שאתה עוזר ליי.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PERFECT.

אתה יכול לשים גם את FSB STRAP על 400, זה הולך טוב עם זה.

עכשיו אתה צריך לבדוק מאמץ עם OCCT או PRIME95 ולבדוק טמפרטורות עם REALTEMP.

יכול להיות שתצטרך להעלות מתח למעבד או אולי להנמיך OC בגלל טמפרטורות גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PERFECT.

אתה יכול לשים גם את FSB STRAP על 400, זה הולך טוב עם זה.

עכשיו אתה צריך לבדוק מאמץ עם OCCT או PRIME95 ולבדוק טמפרטורות עם REALTEMP.

יכול להיות שתצטרך להעלות מתח למעבד או אולי להנמיך OC בגלל טמפרטורות גבוהות.

אתה מתכוון ל fsb strap to north bridge ? למה עכשיו הוא על מצב Auto, אז לשים אותו על 400 ?? מה זה יעשה?, ואיך אני צריך לדעת אם לעלות מתח??

ובדקתי בתוכנה RealTemp ואלה המעלות

http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpgvYoYB.bmp

זה בסדר??...

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מתכוון לFSB STRAP TO NB, אם הFSB על 400 אז שים אותו גם על 400.

איך אתה יודע אם להעלות מתח ?

פשוט מאוד, תעשה בדיקת מאמץ עם תוכנה שיודעת להעביד את המעבד קשה על כל ליבותיו. (OCCT או PRIME95).

אם הבדיקה נכשלת או המחשב עושה RESET אז אתה יודע שצריך יותר מתח למעבד ואז אתה מעלה טיפה ובודק שוב.

הטמפרטורות שלך נראות טוב, אבל מה שאתה באמת רוצה לדעת זה כמה הם בזמן מאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מתכוון לFSB STRAP TO NB, אם הFSB על 400 אז שים אותו גם על 400.

איך אתה יודע אם להעלות מתח ?

פשוט מאוד, תעשה בדיקת מאמץ עם תוכנה שיודעת להעביד את המעבד קשה על כל ליבותיו. (OCCT או PRIME95).

אם הבדיקה נכשלת או המחשב עושה RESET אז אתה יודע שצריך יותר מתח למעבד ואז אתה מעלה טיפה ובודק שוב.

הטמפרטורות שלך נראות טוב, אבל מה שאתה באמת רוצה לדעת זה כמה הם בזמן מאמץ.

עשיתי מה שאמרת לי והעלתי את הfsb strap ל 400 ועשיתי אישור בביוס והמחשב לא הצליח לעלות, כאילו ישר אחרי המסך של הווינדוס הוא עשה לעצמו ריסט, אז החזרתי אותו למצב Auto וזה הפסיק.. למה זה קרה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר.. הוא בגדול צודק - כאשר שמים FSB 400 מומלץ גם להגדיר את ה STRAP ל NB גם ל 400 (זה אפילו רשום לך בחוברת של הלוח אם תסתכל..)

גם אצלי זה מוגדר ב 400 וזה עובד פיקס. מה המתחים שלך ? מעבד ? ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה מתח המעבד ל-1.40000V ואז תבדוק שוב אם יעלה בכלל.

אם לא, תעלה ל-1.47500V בתאם לטמפ' המעבד.

וגם עשיתי בדיקת בתוכנה OCCT ואחרי 4 דקות הוא עצר את הבדיקה ופתאום קפצה התמונה הזאת

http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpX33WZz.png

ואיך אני מעלה מתחים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה מתח המעבד ל-1.40000V ואז תבדוק שוב אם יעלה בכלל.

אם לא, תעלה ל-1.47500V בתאם לטמפ' המעבד.

ממש ממש לא. :nono:

מה קשור בכלל מתחים כאלו גבוהים !? אצלי (וחצי כדור הארץ) ה 8400 ב 400X9 עולה ועובר בדיקות ב ORTHOS גם עם מתח של 1.26-1.28..

איך בכלל הגעת ל 1.4 בתדר כזה נמוך ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם עשיתי בדיקת בתוכנה OCCT ואחרי 4 דקות הוא עצר את הבדיקה ופתאום קפצה התמונה הזאת

http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpX33WZz.png

ואיך אני מעלה מתחים??

הוא עצר את הבדקיה בגלל שהמעבד הגיע כמעט ל-70 מעלות (ברירת מחדל בתוכנת OCCT) שזה די חם.

שאלה לי אליך, אתה משתמש בקירור הסטוק שבא עם המעבד? או שקנית למעבד בנפרד?

כי הטמפ' לא הגיונית אם קנית נפרד למעבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עצר את הבדקיה בגלל שהמעבד הגיע כמעט ל-70 מעלות (ברירת מחדל בתוכנת OCCT) שזה די חם.

שאלה לי אליך, אתה משתמש בקירור הסטוק שבא עם המעבד? או שקנית למעבד בנפרד?

כי הטמפ' לא הגיונית אם קנית נפרד למעבד...

קירור סטוק שבא עם המעבד, בגלל זה הוא לא מאפשר לי FSB STRAP 400 ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קלוקיי - שני דברים שתנסה (הודעה אחרונה שלי ללילה הזה - אני הולך לישון.. :sleep:)

1 - תוודא באותו עמוד שה CPU SPREAD SPECTRUM וגם PCI-E SPREAD SPECTRUM על DISABLE.

2 - תגדיר ידני את מתח המעבד שלך. קבע לו מתח בסביבות ה 1.28V ותבדוק אם עובד. תנסה להעלות עד 1.3V אם גם אז לא ייעבוד - זה לא מתח המעבד שמגביל אותך..

*מחר נמשיך, אני מפורק. בהצלחה..

ולא אין קשר בין הSTRAP לקירור סטוק. אני עם אותו מעבד וקירור סטוק ב OC ל 3600 ב 400X9 עם מתח מעבד על 1.27V..

ה STRAP ל NB זה קישור תדר ה FSB לתדר ותזמונים של ה NB. הגשר הצפוני משנה את התזמונים והתדר שלו ביחס ל FSB הבסיסי. המכפלה שלו היא קבועה ועומדת תמיד על X4 . כלומר, עם ה FSB שלך הוא 333 (בסטוק) תדר ה NB יהיה 1333 ואם ה FSB הוא 400 התדר שלו יהיה 1600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...