מעוניין להכין מודד דציבלים + שאלה לגבי מאווררים (עודכן) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להכין מודד דציבלים + שאלה לגבי מאווררים (עודכן)

1_Nike_1

Recommended Posts

אני רוצה למדוד רעש של מאווררים במחשב.

כיצד אני בונה דבר כזה?

אם יש שרטוט לאיזשהו מעגל כולל רשימת רכיבים דרושים אני אשמח, אבל אם יש משהו קצת יותר מפורט אני עוד יותר אשמח.

תודה מראש.

שאלתי בפורום אוברקלוקינג אבל נראה לי שזה יותר מודינג מאשר קירור.. אז אני אשאל כאן:

שאלה בנוגע לחיבור שני מאווררים לACCELERO S1 :

יש על גבי הכרטיס חיבור למאוורר שהיה בקירור המקורי של הכרטיס (8800GT PALIT 512MB)..

השאלה האם אני יכול לחבר שני מאווררים למקור החשמל שעל הכרטיס (בשביל להמנע מחוטים מיותרים במארז.)

ועוד שאלה קטנה על אותו עיקרון- אם וזה אפשרי ששניהם יקבלו חשמל כמו שצריך וזה לא יפריע לחשמל של הכרטיס:

אם שני המאווררים יש להם חוט שליטה כמו בחיבור 3פינים ללוח.. האם אפשר לחבר את שניהם וכשאני אשלוט בתוכנה אז המהירות של שניהם תשתנה בו זמנית?

בבקשה בלי תגובות של 'בשביל מה שטויות תחבר לחשמל רגיל' או 'בשביל מה שני מאווררים אחד מספיק'..

תודה מראש

עריכה: דוגמא למה שאני רוצה לעשות-

http://www.overclock.net/nvidia-cooling/262169-8800gt-accelero-s1-fan-mod-lots.html

רק שהוא עשה מאוורר אחד, אני רוצה שניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודד דציבלים אני לא יודע איך בונים לגמרי אבל אתה צריך לזה מיקרופון כמובן! ;)

אתה יכול לעשות את זה כמו שזה באמת אמור להיות ואז אתה יכול לעשות צג לזה או מד כזה של ממעט עד למעלה שזה הכי הרבה- נגיד 130 DB...

אם אתה רוצה משהו מקובע אתה יכול לעשות את זה עם המחשב...

בכל מיקרה, עכשיו האבל מגיע..

כל זה טוב ויפה אבל זה לא "תקני" ככה שאולי תדע כמה DB מדדת אבל זה לא לפי התקנים ולא סתם מד B עולה קרוב ל-1000 שקל. יש שם מיקרופון רגיש מאוד ומערכת "חכמה" שמחשבים ומודדים את רמת ה-DB...

בשביל בדיקה פשוטה מאוד של רמת הרעש לבדיקה של המאוורר פשוט תקח תוכנת הקלטה ומיקרופון ותקליט ת'מאוורר שלך ותראה לאן הוא מגיע הכי הרבה וככה תמצא לך ת'מאוורר הכי שקט וטוב לך..

בהצלחה ותהנה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה למדוד כמו פה:

http://www.madshrimps.be/printart.php?articID=421

תמונה

120mmFanRoundupPart217FansCompared-jmke-10963.jpg

העניין הוא שמדדו שם כל מיני מאווררים ואני רוצה לקנות מאווררים, ומה שאני שמתי עליו עין נמצא שם

אז אני לא יכול לדעת עד כמה הוא רועש באמת כי אני לא יודע כמה דציבלים המאווררים שלי עושים

למשל אם כתוב שם 40דציבלים.. ואני יבדוק ויראה ששלי עושה 50-60 אז אני אסיק שזה מאוורר טוב בשבילי

אבל אם אני יראה שזה אותו דבר אז אין טעם להחליף- או שני אחפש מאוורר אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה לי אם המודד יתחבר למחשב ויציג את זה דרך תוכנה או שהוא יתחבר למסך כלשהו..

מצידי אפילו לחבר מיקרופון פשוט ודרך תוכנה (שאתם תביאו לי) אני אוכל למדוד את הדציבלים וכך אוכל להשוות

אבל שוב, אני לא יודע אם זה יהיה אפקטיבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח מיקרופון פשוט חבר אותו למחשב קח בוקסות מחשב חבר אותם למחשב בדוק שאתה מרעיש שומעים את זה בבוקסות או כנס לתוכנה שתעשה בעצם ''העתקה'' של הגלים

הגברה לצורך הענייך

תעשה ''אהההההההההה'' תשמע ששומעים ''אהההההההה'' מהרמקולים קח חיבור בננה של חתוך אותו חבר לד ודחוף אותו בחיבור של הרמקולים

שיהיה רעש אתה תראה את הלד מהבהב ושיהיה שקט הוא לא ידלק

זה בערך מה שעלה לי בשניה בראש כניסיתי לחשוב על מודד רעש

ככול שהמיקרופון יותר רגיש כמובן זה יראה יותר

לא מספרים וכאלה כי זה כבר סלט אחר לגמרי

צריך מיקרופון ממש עדין צ'יף שיתרגם את האותות רעש למספרים וזה קצת קצת קקקקקצת יותר מסובך חח

אם זה במידה של דציבלים לזה לא תגיע עם הרעיון שעלה לי

אבל מי יותר מרעיש ממי

את זה תדע עם הרעיון שנתתי לך

בהצלחה ;D

אבירם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה לנייק:

הרעיון הוא באמת נחמד והכל אבל אני בטוח שאתה שומע נכון?

ואני בטוח שאתה גם משחק מדיי מפעם, יכול להיות?

אולי יש גם טלויזיה?

אז מה יקרה בשעה שתשתמש באלה?

הרי המד לא יכול לסנן, נכון?

:nono:

אתה תצתרך כל פעם שקט מוחלט רק בשביל למדוד רעש מהמחשב... זה קצת מתסכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדידה היא חד פעמית אני לא מתכוון למדוד כל הזמן נונסטופ...

יש לי כרגע שני מאווררים שחשודים בעוון ה'רעש' ואני רוצה להחליף אותם, ובשביל להיות בטוח שהמאוורר שיחיליף אותם באמת יהיה שקט אני צריך למדוד אותם- כי הם ג'נריים. אני לא רוצה לקנות ואז להסתבך עם החלפות ושטויות כאלו.

ודרך אגב, קראתי כ"כ הרבה מדריכים שאני כבר מכיר כל מיני שיטות לבדיקת רעש של מאווררים. לגבי רעשי רקע, כעיקרון מודדים את זה קודם כל בלי שום רעש של המחשב, ואז מודדים עם רעש של המחשב ללא מאווררים ורק לאחר מכן ניתן למדוד כל מאוורר בנפרד. כמובן שחשוב שהרעש של הרקע יהיה קבוע בזמן שמודדים מאוורר שני ושלישי כדי שזה יהיה כמה שיותר רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא יפריע לי, לא יהיה אכפת לי להשאיר אותו / למכור אותו

אבל אין טעם לפנטז אני צריך קודם שרטוט או אופציה מסוימת... בינתיים אף אחד לא אומר כלום אז אני מניח שזה נושא בעייתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין.

המאווררים שלך רועשים עכשיו? אם כן, אז מזה משנה כמה דציבלים הם מוציאים? העיקר שהם רועשים

קח מאווררים שקטים יותר, הם שקטים לך? אם כן, מזה משנה כמה דציבלים הם מוציאים?

זה לא שתוכל למדוד כמה מאווררים ואז לקחת מה שהכי שקט, כי אתה צריך לקנות אותם קודם, אז מה הטעם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...