מה עדיף 2 מאווררים של 80 או אחד של 120? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף 2 מאווררים של 80 או אחד של 120?

Jack_g

Recommended Posts

יש לי מארז ENERMAX FS710B מותקנים בו שניי מאווררים גנריים מאחור שניים מקדימה אחד בחלון שאני עשיתי ושניים של הספק .

חשבתי על להחליף את שניי המאווררים הקדמיים באחד של 120ס"מ האם הוא יתרום יותר לסירקולציה של האוויר במארז, או שלא שווה מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוריד את שניי ה 80 ואת המחזיק כוננים שנמצא שם ולעשות 4 חורים במקומות הנכונים וזהו בעיקרון לא מסובך יותר מדי.

יש לי פשוט 120 שיושב בלי עבודה בבית וזה כואב לי לראות אותו ככה ;D

אם לא היה לי גרפיטי מלמעלה לא הייתי שם אותו שם .

אינ פשוט לחא יודע לאן להתקינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית חור כבר בחלון שמתי מאוורר של 80 עם לדים אני מתכוון לעשות עוד אחד של 80 ולשים עוד אחד עם לדים הבעיה היא ש120 יתפוס יותר מדי מקום ולשים מאוורר של 120 על חלון זה מכער יותר מדי את החלון פלוס אין גם מאוורר כזה עם לדים, זאת אומרת יש אבל הוא עולה יותר מדיי ולא בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שזרימת האוויר של 120MM אפילו ג'נרי טובה בהרבה מזאת של שניים של 80MM, שלא לדבר על עוצמת הרעש הנמוכה יותר שנוצרת בגלל בצורך בפחות סיבובים להפקת זרימת האוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו בגלל זה שאלץתי אם כדי העניין הוא שמאוורר גנרי של 80 מפיק בערך 25CFM שניים מפיקים 50CFM אבל אני לא יודע כמה מפיק אחד של 120ס"מ אבל גם לפי דעתי יותר.

אז עדיף כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שזרימת האוויר של 120MM אפילו ג'נרי טובה בהרבה מזאת של שניים של 80MM, שלא לדבר על עוצמת הרעש הנמוכה יותר שנוצרת בגלל בצורך בפחות סיבובים להפקת זרימת האוויר

מה אתה מדבר !?

ברור ש-2 מאוררים של 80mm יספקו אוויר טוב יותר משל 120mm אחד , תלוי איזה 80 ואיזה 120..מבין ?

אני הייתי ממליץ לך לשים 120 אחד למטה בתחתית המארז , שיכניס אוויר קר.

אם כואב לך לראות אותו "מתבזבז"..:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר ג'נרי של 120MM יביא לך 80CFM (יש אחד בזיגזג או ב-PCH ב-50 ש"ח אם אני לא טועה...), אם אתה רוצה שתיים של 80, אז לא נראה לי שג'נרים יגיעו לרמה כזאת, והרעש שלהם יהיה גדול יותר

לי יש את המאוורר הזה:

http://www.globefan.com/12025.htm

רוב הזמן הוא בסביבות ה-2400RPM, ולפי הטבלה זה בערך 80CFM. זה גם מתאים למאווררי 120MM אחרים שראיתי.

אתה יכול לקנות גם שני SF2 שיכולים להגיע ל-100CFM במהירות בינונית, אבל עולים 80 כל-אחד, תעשה את השיקולים שלך ותחליט מה אתה מעדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתה שמת לב מה רמת הרעש של המאורר הזה ?!

כן , הוא מרעיש , רעש שיפריע לך.

2 מאווררים ג'נריים ירעישו פחות וידחפו בערך אותה כמות אוויר.

אני יודע שמה שאני אומר עכשיו הוא לא נכון מבחינה חישובית , אך כדי להבין את הרעיון :

מה יותר :

1. 2X80 = 160

1. 1X120 = 120

וכן ברור לי שיש את השטח המת באמצע המאוורר , אך עדיין לדעתי 2X80 עדיף.

אתה מוזמן להשתמש בחיפוש היה על זה דיון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחידה אחת של SF2...

ולי במארז יש 120MM, כמו שכבר אמרתי, בכלל לא מורגש. אפילו שאני מצמיד אליו את האוזן אני שומע רק את תנועת האוויר ולא רעש של מנוע או משהו כזה.

לפי מה שאני יודע מתחת ל-45DBA בערך רוב הרעש מגיע מתנועת האוויר שהיא יותר נסבלת לאוזן מהצליל הגבוה של המנוע (ראה דלתא).

אי אפשר להשוות שני מאווררי 80MM ל-120MM כי ב-80MM יש מספר כפול של להבים, כל להב בעל שטח פנים יותר קטן, לכן הוא נדרש ליותר סיבובים על מנת להזיז כמות שווה של אוויר. יותר סיבובים= יותר פעולה של המנוע= יותר רעש.

אם הייתה לי אפשרות להכניס מאוורר של 8" במארז הייתי מכניס, אבל 120MM זה הכי גדול שאפשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שלמאוורר 80mm יש להבים קטנים יותר , אך מצד שני יש לו יותר להבים (כפול אנחנו מדברים על 2 80 לעומת 120 אחד)

וכן זה יותר רעש.

מתחת ל-45DB ?! תסלח לי....ה-SF2 בעוצמה מלאה פולט רעש של בערך 48DB , הרעש הזה פשוט בלתי נסבל !!!

פשוט ככה , בלתי נסבל , מאוורר שקט שקט נחשב ב-27DB ומטה...

34DB זה בסדר איכשהו...

אך תן לי לסכם את זה :

שני מאווררים של 80mm זה אומר -

1. שטח פנים 2*80 = 160mm וזה פחות השטח המת באמצע המאוורר...זאת אומרת נניח לרגע 140mm זה עדיין יותר מ-120mm שנוריד גם ממנו את השטח המת ונקבל בערך 110mm לעומת 140mm....מה יותר גדול ???????

2. הרעש של המאווררים , בניגד לשטח הפנים , לא מוכפל .

DB זה לינארי , כלומר 20DB זה לא כמו פעמיים 10DB....

כך שהרעש לא מוכפל , אבל דחיפת האוויר כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...