התלבטות לגבי המפרט למחשב חדש שהזמנתי - האם להחליף לוח אם או לא (3630 ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי המפרט למחשב חדש שהזמנתי - האם להחליף לוח אם או לא (3630 ש"ח)

weissby

Recommended Posts

טוב אז כזה הוא המפרט:

מעבד אינטל E8400

לוח אם P5K

זכרונות 1GB X 2 kingston II 800 MHz

כ.מסך 9600 GT

דיסק קשיח Seagate 500 GB

צורב GH20NS

ספק כוח Chieftec 550W

מארז sopranoRS 101

הקטע הוא שאני מתלבט האם לשנות בהזמנה ללוח אם אחר ל P5KC, שיש לו כל מני יתרונות קטנים ובהפרש מחיר קטן השאלה אם אני צריך את זה ואולי זה דווקא לא כזה יותר טוב..

המחשב הוא בשביל קצת משחקים, סרטים, פוטושופ (אם זה כמביד על החשב איכשהו), ובכלל שיוכל לעמוד בהרצת תכניות רבות בו זמנית, ושיהיה מסוגל להחזיק יפה בעתיד כשנרצה להחליף..

אז מה אתם אומרים?

אה כמעט שכחתי.. ההזמנה נעשתה דרך KSP

תודה לעוזרים =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הכנסתי פשוט כמה עלה לי המחשב (זה המחיר כולל עכבר ומקלדת.. אם זה משנה לכם)

והצרכים.. אוקיי אולי המחשב טיפה מוגזם כי אתם רואים שאנלא איזה מטורף, אבל רציתי ללכת גם על משהו חייתי כזה שיחזיק יפה במשך תקופה ארוכה, וגם יש מצב שלאט לאט אני במאת קצת יותר אשחק בדברים וכאלה..

ולגבי כ.מסך אני חושב שאני אשאיר אותו ככה, דיברתי ספציפית על הלוח אם כי פשוט יש פער מחירים יחסית קטן ורציתי לדעת מה אתם אומרים..

אה כמעט שכחתי לכתוב, גם שאין לי מושג מה זה הקרוספייר והRAID האלה, ולגבי פיירווייר, הסיכוי שנאי אצטרך די קלוש אני חושב.. מקסימום אני אצטרך תמיד אפשר לקנות כזה ב50 שקל ככה ולחבר בPCI לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הכנסתי פשוט כמה עלה לי המחשב (זה המחיר כולל עכבר ומקלדת.. אם זה משנה לכם)

והצרכים.. אוקיי אולי המחשב טיפה מוגזם כי אתם רואים שאנלא איזה גיימר מטורף, אבל רציתי ללכת גם על משהו חייתי כזה שיחזיק יפה במשך תקופה ארוכה, וגם יש מצב שלאט לאט אני במאת קצת יותר אשחק בדברים וכאלה..

ולגבי כ.מסך אני חושב שאני אשאיר אותו ככה, דיברתי ספציפית על הלוח אם כי פשוט יש פער מחירים יחסית קטן ורציתי לדעת מה אתם אומרים..

אה כמעט שכחתי לכתוב, גם שאין לי מושג מה זה הקרוספייר והRAID האלה, ולגבי פיירווייר, הסיכוי שנאי אצטרך די קלוש אני חושב.. מקסימום אני אצטרך תמיד אפשר לקנות כזה ב50 שקל ככה ולחבר בPCI לא?

אל תעשה את הטעות של ללכת על ה-9600... ה-4850 עוקף אותו בכל פרמטר...

CF - זה כשמחברים 2 כרטיסי מסך של ATI ביחד (אצל NVIDA זה נקרא SLI) ו-RAID זה שרשור של מספר כוננים קשיחים.

והלוח אם שלך, כמו שהסבירו לך הוא נועד בעיקר למטרות CF מכיוון שיש לו סלוט של 16X וסלוט של 8X (תקנו אותי אם אני טועה, הוא לא תומך ב-CF של 16X נכון?).

אם אתה לא מתכנן לחבר 2 כרטיסי מסך ביחד... אין שום סיבה בעולם שתלך על לוח כזה... עדיף לך בהרבה ללכת על לוח של P35 אם אתה לחוץ במחיר, ו-P45 אם יש לך כסף פנוי להוציא.. (אני אישית שונא את אז הייתי משנה בכל מקרה ללוח של Gigabyte).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אחדדד

כמה דברים שאנלא מבין, אני מסתכל במפרט של הלוח אם ואנלא מוצא כלום על הקרוספייר הזה.. יש מצב שמישהו פה טעה ואין את זה בכלל?

ולפחות בין הכ.מסך של ג'יגה בייט אנלא רואה הבדל גדול בנתונים של ה9600GT לבין ה4850.. והוא עולה בערך 200 שקל יותר, למה הוא יותר טוב לי? רק בגלל התמיכה בDX10.1 במקום DX10??

והלוח הזה אכן חלק ממשפחת הP35 אז למה עדיף לי לקחת משהו שהוא מהP35?!

וכן נראה לי בהמשך אני ארצה אולי להוסיף דיסקים קשיחים נוספים.. למה? זה יהיה בעייתי לעשות את זה בלוח שציינתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אחדדד

כמה דברים שאנלא מבין, אני מסתכל במפרט של הלוח אם ואנלא מוצא כלום על הקרוספייר הזה.. יש מצב שמישהו פה טעה ואין את זה בכלל?

ולפחות בין הכ.מסך של ג'יגה בייט אנלא רואה הבדל גדול בנתונים של ה9600GT לבין ה4850.. והוא עולה בערך 200 שקל יותר, למה הוא יותר טוב לי? רק בגלל התמיכה בDX10.1 במקום DX10??

והלוח הזה אכן חלק ממשפחת הP35 אז למה עדיף לי לקחת משהו שהוא מהP35?!

וכן נראה לי בהמשך אני ארצה אולי להוסיף דיסקים קשיחים נוספים.. למה? זה יהיה בעייתי לעשות את זה בלוח שציינתי?

אני לא יוןדע איפה הסתכלת אחי... אבל ה-9600GT זול אולי ב-30-40 שקל מה-4850, והם לא קרובים אפילו בביצועים... רק ה-9800 מתקרב לביצוע של ה-4850 כמו שאתה יכול לראות בביקורת הבאה http://hwzone.co.il/reviews/4850_preview/5/.

צודק במאה אחוז בקשר ללוח אם... הבחור שענה לך כנראה חשב שהתכוונת ל-p5k pro מכיוון שהרגיל לא תומך בכלל ב-CF והוא מבוסס על צ'יפ של P35.. בכל מקרה לא הייתי הולך על לוח אם של (סתם כי אני לא אוהב את ומעדיף את , אבל בעיקרון זה בחירה שלך).

אמממ בנוגע ל-RAID, לא נראה לי שזה אפילו קשור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...