חיבור רמקולים 6 OHM לרסיבר 8 OHM, אפשרי? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור רמקולים 6 OHM לרסיבר 8 OHM, אפשרי?

dolby71

Recommended Posts

לפני קצת יותר משנה, קניתי רסיבר של Marantz, מדגם SR7000, רסיבר מצויין מבית מרנטז, אבל לא בשביל זה אני פה.

אני כרגע מתכנן לקנות חדשים, קצת אחרי החופש הגדול אולי.

אני די מתכנן על ה-Wharfedale Evo20.

עכשיו מגיעה הבעיה! התנגדות הרסיבר שלי היא 8 ohm, בזמן שהתנגדות הרמקולים הללו היא 6 ohm.

אני רוצה לדעת האם אני יכול לחבר את הרמקולים האלה לרסיבר שלי. ואם לא, מדוע? האם אני חייב שיהיו בעלי התנגדות של 8 ohm?

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ, אם כבר אז אני חושב שאתה מתכוון שאני אשרוף את הרמקול, כי הוא זה שמקבל יותר התנגדות.

ואם אני לא יכול לעבור את החצי ווליום, אז לא יצא לי הרבה... עוד דעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא !

זה שיש לרמקול התנגדות נמוכה יותר אומר שהמגבר יתאמץ יותר וכן יכול להשרף.

לגבי אפשרות החיבור - כן ניתן לחבר כי בדרך כלל זה 8\6 אום במגברים (תבדוק טוב בחוברת)

אבל שתדע שרמקול שהוא 6 אום זה כבר מעיד על איכותו (או יותר נכון חוסר איכות )

בקצרה -כן אתה יכול לחבר ולא צריך להגזים עם הגבלה לחצי ווליום זה יותר קרוב להגלה של 80 אחוז מהעוצמה בערך (70-80 אחוז)

דעתי - לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה - לא לחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי בנאדם.

תודה על התגובות, קראתי אתמול בלילה קצת באתר של What-HiFi ויצאתי עם אותה מסקנה.

טוב, אז אני יוותר על אלה, ואני יחפש אולי אילו רמקולי Mission טובים... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו אנשים

זה שהרמקול הוא 6 אוהם לא אומר שאי אפשר לחבר אותו למגבר 8 אוהם.

בא נתחיל בזה שאין כזה דבר מגבר 8 אוהם, 6 אוהם או 4 אוהם לצורך העניין. נתוני המגבר כפי שמופיעים במפרט הטכני נבחנו כפי שהיצרן בחן אותם ב 8 אוהם אך זה לא אומר שאי אפשר לחבר את המגבר לרמקול 6 אוהם, רק אז הנתונים שיתקבלו יהיו אחרים והיצרן לא מתחייב עליהם.

מה שיתקבל זה ירידה של 70-80% בתפוקה לרמקול... כלומר למגבר תידרש יותר עוצמה ב"להזיז" את הרמקול... אך לא תסתכן ב"לשרוף" את המגבר- ההבדל בין 8 ל 6 אוהם הוא לא משמעותי למגבר.

עכשיו אם להיות יותר ספציפיים:

רמקולים של וורפידל שאתה מדבר הם בעלי רגישות Sensitivity 87db.

המגבר על מרנץ הוא בעל עוצמה של : 100W לערוץ 8 אוהם.

כלומר שהם ירוצו ב 70-80W על ערוץ 6 אוהם -עדיין טוב מאד ואם הרגישות שלהם לא תהיה לך בעיה.

בכל מקרה פשוט תלך לאיזה חדר תצוגה ותבקש לבדוק את הרמקול. אם הוא נשמע לך טוב - אז למה לא בעצם?

אם החלטת כבר ללכת על ה mission אז סבבה.. העיקר שהחבילה נשמעת לך טוב.

ועוד דבר- עכבת הרמקול אינה מעידה על איכותו.... יש בני זו*ות ב 6 אוהם... ואפילו ב 4 אוהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, במצב סטריאו הרסיבר שלי מספק 110W, ובמצב סראונד הוא מספק 87W.

ועוד דבר- עכבת הרמקול אינה מעידה על איכותו.... יש בני זו*ות ב 6 אוהם... ואפילו ב 4 אוהם.

את זה אני יודע... :)

עכשיו, אני חושב שאני יוותר על ה-Wharfedale, אבל יילך על ה-B&W האלה:

vm1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו אנשים

זה שהרמקול הוא 6 אוהם לא אומר שאי אפשר לחבר אותו למגבר 8 אוהם.

בא נתחיל בזה שאין כזה דבר מגבר 8 אוהם, 6 אוהם או 4 אוהם לצורך העניין. נתוני המגבר כפי שמופיעים במפרט הטכני נבחנו כפי שהיצרן בחן אותם ב 8 אוהם אך זה לא אומר שאי אפשר לחבר את המגבר לרמקול 6 אוהם, רק אז הנתונים שיתקבלו יהיו אחרים והיצרן לא מתחייב עליהם.

מה שיתקבל זה ירידה של 70-80% בתפוקה לרמקול... כלומר למגבר תידרש יותר עוצמה ב"להזיז" את הרמקול... אך לא תסתכן ב"לשרוף" את המגבר- ההבדל בין 8 ל 6 אוהם הוא לא משמעותי למגבר.

עכשיו אם להיות יותר ספציפיים:

רמקולים של וורפידל שאתה מדבר הם בעלי רגישות Sensitivity 87db.

המגבר על מרנץ הוא בעל עוצמה של : 100W לערוץ 8 אוהם.

כלומר שהם ירוצו ב 70-80W על ערוץ 6 אוהם -עדיין טוב מאד ואם הרגישות שלהם לא תהיה לך בעיה.

בכל מקרה פשוט תלך לאיזה חדר תצוגה ותבקש לבדוק את הרמקול. אם הוא נשמע לך טוב - אז למה לא בעצם?

אם החלטת כבר ללכת על ה mission אז סבבה.. העיקר שהחבילה נשמעת לך טוב.

ועוד דבר- עכבת הרמקול אינה מעידה על איכותו.... יש רמקולים בני זו*ות ב 6 אוהם... ואפילו ב 4 אוהם.

אני חולק עליך בכמה דברים (ואני יתחיל דוקא מהסוף)

נכון יש כמה רמקולים מעולים שהם 6 אום אבל ככלל רמקולים בעלי עכבה נמוכה (6 ומטה) הנמכרים בדרך כלל הארצינו הם משמעותית פחות טובים מרמקולים 8 אום.

לגבי חיבור הרמקול :

יש מגברים שניתן למתג את היציאה של המגבר שלהתאים לרמקול 6 אום או 4 אום אבל לחבר רמקול של 6 אום או 4 אום למגבר שלא ניתן למתג אותו או שלא מתאים לזה ,בפרוש יכול לשרוף את המגבר בקלות !

וגם לגבי הקביעה שההבדל בין 6 אום ל 8 אום היא קטנה שוב אני לא מסכים איתך ,זה הבדל של 25 אחוז .

אצל חבר שלי התקינו "אנשי מיקצוע" מערכת בייתית עם מגבר ימאהה 730 ורמקולים של וארפדל 6 אום ,הם לא כיוונו את המגבר לעכבה יציאה בצורה נכונה והתוצאות היו זוועהההההה ואפילו הווליום גבווה נדלקה ההגנה של המגבר והוא נכבה !

רק לאחר שכיוונתי להם את ההתנגדיות נכון הסאונד נשמע כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רק שהבעיה אצלי היא שאין לי מיתוג בכלל, ואז הרסיבר שלי הוא 8 OHM וזהו, אין מה לעשות!

אז לא נורא, אני יתחיל לחסוך כסף (והרבה) לאיזה טובים של B&W ואני יהיה מאושר!

לסבא שלי יש של B&W, עם רסיבר Onkyo והם נשמעים מדהים! :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...