*ספוילר* כמה שאלות למי שראה MATRIX RELOADED *ספוילר* - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*ספוילר* כמה שאלות למי שראה MATRIX RELOADED *ספוילר*

none

Recommended Posts

אתם מסתכלים על המטריקס ועל העולם האמיתי כשני דברים נפרדים, בעוד שבמציאות מדובר בעולם שקיים בתוך העולם האמיתי ונשלט ע"י המכונות, אותן מכונות ששולטות על העולם האמיתי.

ציון היא אכן רמה נוספת של שליטה, בכך שהיא מאפשרת לפלוט מהמטריקס את כל מי שלא מקבל אותה (אותו 1%) באופן טבעי, ולאחר מכן, לאחר שהאנומליה נוצרה (The One) - והיא תמיד נוצרת - ניתן להשמיד את ציון על כל יושביה ולהשתמש באחד כדי ליצור אותה מחדש, מעין תהליך מתמשך של מחזור, כמו חיים ומוות כפי שאנו מכירים אותם.

לניו יש תדמית משיחית, הוא מעין ישו, וכפי שישו הקים מתים לתחיה ושבר את מעגל החיים > מוות > חיים > מוות, כך גם ניו אמור לשבור את המעגל שבנו המכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רשמתי את שני הדברים שהכי השפיעו עלי -יש עוד מלאן

אם היית הולך לקולנוע מתישהו בחודש האחרון היית רואה את פיינל פלייט אוף דה אוסיריס

זה היה בקדימונים של כל סרט בחודש האחרון (לפחות בקריון)

אני חושב שהשינוי נובע מהפגישה עם המקור-הם נפגשו עם זקיפים הרבה פעמים מאז שהוא פוצץ את סמית'

המשחק הוא באמת יותר כהערת שוליים יותר מאשר משהו שאתה חייב לראות

האימטריקס שמשמעותיים להבנה (דה סקנד רנסנס) שוחררו בחינם באינטרנט ואוסיריס היה בקולנוע

חוץ מזה הם סתם יפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה, כל התוכנות ש"ברחו" האורקל וכו' הם רק עוד אמצעים של שליטה? על פניו נראה הסבר הגיוני אבל לא מסתדר לי, האורקל לא באמת אמרה לניאו שום דבר, סמית' מהווה אנומליה בעצמו, המרדף אחרי הkeymaker, הדרך שבה האדריכל דיבר והציב בפני ניאו את הבחירה לא מסתדרת לי עם הגיון של מכונה, מכונה נותנת לבחור רק כשאין לה ברירה. נראה כאילו זה נסיון נואש בפסיכולוגיה הפוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להשמיד את ציון על כל יושביה ולהשתמש באחד כדי ליצור אותה מחדש, מעין תהליך מתמשך של מחזור, כמו חיים ומוות כפי שאנו מכירים אותם.

לניו יש תדמית משיחית, הוא מעין ישו, וכפי שישו הקים מתים לתחיה ושבר את מעגל החיים > מוות > חיים > מוות, כך גם ניו אמור לשבור את המעגל שבנו המכונות.

אתה מסתכל על זה בצורה דתית מידי, מדובר במכונות ןלא בבני אדם.

המשוואות שיוצרות את המטריקס לא יכולות להיות מושלמות ולכן במחזור של X שנים נוצרות סטיות שלבסוף גורמות לאנומליה שמתבטאת בתור the one ואז "מאפסים" את המשוואות - משמידים את zion ומתחילים את החישוב מחדש - משהו כמו ה29 לפברואר שצריך להוסיף כל 4 שנים רק הרבה יותר מסובך (כבר כתבתי את זה כאן בפורום, אני בטוח) אולי משוואות רה-נורמליזציה במכניקת הקוואנטים יהיו הקבלה יותר נורמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסתכל על זה בצורה דתית, זה פשוט עשוי בצורה דתית, ושמעתי את זה כבר מכמה אנשים שונים.

אתה לא יכול להתעלם מההצגה של ניו כמושיע האנושות (ממש כמו ישו) שאמור לשלוח את המין האנושי מעבדות לחירות (כמו משה), זה פשוט כל כך שקוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת בצורה תנ"כית.

לספינות יש שמות תנ"כיים. יש את ציון.

ראיתי את זה איפה שהוא:

היו 5 "The One" כמו 5 ספרים של משה או משהו כזה וניאו הוא ה-6 שזה הספר של ישו או משהו בסגנון ולכן הוא מביא את השינוי.

גם ל-23 אנשים לציון יש משהו תנ"כי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוטיבים בהחלט דתיים

התכלס הרבה פחות- כמו שמישהו אמר האחד נובע מהסטיה הגדלה

שכל כמה זמן צריך לתקן-עד שניאו הגיע ואז הוא מעט שונה מהאחרים

והוא יביא את השינוי

ואם ראית את האנימטריקס-מי יגיד שמוח המכונה אינו זכאי לאותם זכויות כמו האדם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*** עוד ספוילר ***

שמישהו יסביר לי דבר אחד שלא הבנתי...

מהן שתי הבחירות שניאו היה צריך לבחור ? לאן מובילה כל דלת ?

הבנתי שאחת זה חזרה למטריקס והשניה לsource, אבל מה אמור לקרות אחרי כל בחירה ? (האדריכל אומר את זה פשוט לא הספקתי לעקוב)

עריכה: או קיי מסתבר שיש עוד כמה דברים :P

האם ניאו עשה את הבחירה ש 99% עושים(לחזור למטריקס) או הוא עשה את הבחירה של האחוז ?

ובסוף בסוף, השמידו את ציון ?! וכל מה שנשאר מהגזע האנושי זה אנשי הצוות שעל הספינה(והביין הזה) ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה מה שהחבר'ה האחרים מספרים למורפיוס בשיחה האחרונה על הספינה... שהיה טבח, הרובוטים השמידו את כולם ורק ביין שרד.

אולי מדובר שם על קרב בודד בציר מסויים ולא על ציון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לניאו יש בחירה -

מאחורי וילון מס' אחד - הוא בוחר השמדה של ציון, בוחר 16 זכרים ו23 נקבות מתוך האנשים שמחוברים למטריקס שיתחילו ציון חדשה (אני תוהה אם זה באמת המספר המינימלי הדרוש לכינון של חברה אנושית מאפס, דיברו על זה פעם ב"סטאר טרק") וכל העסק מתחיל מחדש עד שהסטיות במטריקס יובילו ליצירת "אחד" חדש וכל התהליך יתחיל שוב.

מאחורי וילון מס' שתיים - הוא בוחר לחזור למטריקס ולהלחם, ואז, לפי הארכיטקט 1. טריניטי תמות 2. הוא גורם לאיזו תגובת שרשרת מטורפת שתשמיד את כל האנושות מחוץ ובתוך המטריקס (אני לא זוכר את התיאור המדויק שלו) וכך כמובן מסיימת את אספקת האנרגיה למכונות, אבל, כמו שארכיטקט אמר בתגובה לשאלה "זה לא ישמיד גם אתכם?", זה קורבן שהם מוכנים לקחת, כלומר זה ישמיד חלק גדול מהם אבל בתחום ה"מחושב" שיתן להם מספיק ניצולים למצוא מקור אנרגיה חדש (הם לא שמעו על כורים אטומים??) ולחדש את החברה שלהם.

שתי הבחירות מחושבות לגמרי כמו שרואים במסכים שמאחורי ניאו - (לפי הפרשנות שלי) כל מרחב התגובות שלו נצפה סטטיסטית וכל פעם שהוא מגיב, או עושה בחירה, ההסתברויות קורסות לבחירה שלו ושוב כל התגובות שלו מחושבות שוב, כך שכאילו אין לו בחירה אמיתית, כל התגובות האפשריות חושבו מראש, אבל, כמובן ניאו בחר לחזור להלחם, וכמובן מצליח להציל את טריניטי וכך פועל בניגוד לחישוב של הארכיטקט והורס את הסטטיסטיקה, וכאן נכנס הגורם שמגעיל כלכך הרבה אנשים בסרט - בגלל שהוא אוהב אותה וזה גורם שהמכונה לא יכולה לחשב (רעיונות ניו אייג מטופשים) ועכשיו מחכים לסרט שלישי.

לגבי האם ציון הושמדה או לא - ה"טבח" שעליו מדובר הוא טבח שנעשה ב4 או 5 ספינות ששותקו בגלל שביין(סמית') הפעיל את הEMP.

לציון יש לפי הארכיטקט 24 שעות לפני שהיא תושמד כליל ועל 24 השעות האלה הולך להיות המירוץ נגד השעון בrevolutions.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...