מחשב שקט לעבודה משרדית אינטנסיבית, גרפיקה בסיסית, סרטים-5.2k כולל מסך, בלי רמקול - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב שקט לעבודה משרדית אינטנסיבית, גרפיקה בסיסית, סרטים-5.2k כולל מסך, בלי רמקול

yossarian

Recommended Posts

שלום רב,

אני קורא כאן בימים האחרונים ונעזר מאוד בידע הרב שהצטבר כאן.

אז ככה. אני קונה מחשב בעיקר עבור אמא שלי, אבל במקרה הזה אין זאת אומרת שהכוונה היא למחשב שיריץ סוליטר ותו לא. היא עובדת בהוראה דרך האינטרנט עם תוכנה שכוללת וידאו נכנס ויוצא במשך שעות ארוכות מדי יום. אני חייב לציין שהמחשב הנוכחי שלנו (פנטיום 4, 256 מ"ב זיכרון פנימי) שימש אותנו ללא דופי כחמש שנים, אבל בשנתיים האחרונות התחיל לקרטע. כך שהמטרה - ואתם תגידו לי אם היא יומרנית מדי - היא לתוצאות זהות: מחשב שנוכל לעבוד איתו ללא שדרוגים ותוספות גם עוד ארבע-חמש שנים. לכן ההשקעה יכולה להיות גבוהה יחסית, במטרה למזער צורך בהשקעה נוספת בעתיד. אני מודע לכך שאפשר לבנות מחשב זול יותר לאותן מטרות, אבל כמו שאמרתי השאיפה היא למשהו ארוך טווח, שיסבול גם בצורה חלקה לגמרי את המעבר ל-וויסטה בעתיד.

השימושים: עבודה משרדית עם דגש על חלונות רבים פתוחים במקביל, חלקם עם פלט וידאו, קצת גרפיקה בסיסית (פוטושופ ואוטוקאד), הורדות (שטח אחסון גדול יחסית יתקבל בברכה), צפייה בסרטים (יהיה נחמד אם תהיה תמיכה ב-HD). לגבי משחקים, אף אחד מאיתנו אינו גיימר, אבל לא הייתי רוצה לסתום את הגולל על האפשרות לשחק במשחקים לא מטורפים.

דגשים:

1. שימוש ארוך טווח, בלי צורך לשדרג עוד שנה-שנתיים.

2. שקט - חשוב מאוד שהמחשב יהיה שקט. לא מדובר באולפן הקלטות אבל בעבודה של שעות רצופות ליד המחשב ורעש יכול לשגע.

3. רב-גוניות. שיתאים לרוב השימושים ברמה בסיסית פלוס: עבודה משרדית, גרפיקה, קצת משחקים, צפיה בסרטים.

4. אלגנטיות. כן, די חשוב לנו שיהיה נעים לעין.

נ.ב. - שכחתי לציין שאין צורך ברמקולים. יש לנו בובה של רמקולים של קריאטיב.

חשבתי על המפרט הבא, אודה לכם את תתנו עליו את דעתכם:

מעבד:

Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤865

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

כמות: 1 - מחיר: ¤105

לוח אם:

Gigabyte GA-P35-DS3L

כמות: 1 - מחיר: ¤450

מארז:

ANTEC SONATA III 500W

כמות: 1 - מחיר: ¤643

זיכרון:

G.Skill 4GB DDR2-800 DualKit (2x2GB) CL5-5-5-15 4GBPQ

כמות: 1 - מחיר: ¤433

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 500GB Sata II 32MB

כמות: 1 - מחיר: ¤355

כרטיס מסך:

Sapphire HD 3650 512MB DDR3 Retail

כמות: 1 - מחיר: ¤440

כונן אופטי:

LG GH20NS DVD-RW x20 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ¤128

מקלדת:

LOGITECH Deluxe Keyboard Black - OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤64

עכבר:

LOGITECH Premium Optical Wheel Mouse Black B58 - OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤69

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב 3000שח ומעלה כולל בדיקות

כמות: 1 - מחיר: ¤5

משלוחים - הזמנות דרך האתר, נא לבחור משלוח בתהליך ההזמנה:

שליחת מחשב עד 5000שח שליח עד הבית כולל ביטוח

כמות: 1 - מחיר: ¤45

סה"כ: ¤3602

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ¤3530

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/ledvbaqp

המון תודה מראש,

אודי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בבקשה - מפרט ממוטב :

מארז וספק-כוח:

ANTEC NSK4480 Black + Antec EarthWatts 380W

כמות: 1 - מחיר: ¤393

לוח אם:

Gigabyte GA-EP35-DS3R

כמות: 1 - מחיר: ¤559

מעבד:

Intel Core 2 Duo E8300 2.83Ghz Penryn OEM

כמות: 1 - מחיר: ¤762

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

כמות: 1 - מחיר: ¤105

זיכרון:

G.Skill 4GB DDR2-800 DualKit (2x2GB) CL5-5-5-15 4GBPQ

כמות: 1 - מחיר: ¤433

כרטיס תצוגה:

Palit 8800GS/9600GSO 384MB-GDDR3 Retail

כמות: 1 - מחיר: ¤472

כונן קשיח:

Western Digital 500Gb 16MB AAKS

כמות: 2 - מחיר ליחידה: ¤352

כונן תקליטורים:

LG GH20NS DVD RW x20 Dual Layer S-ATA Black

כמות: 1 - מחיר: ¤128

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב 3000שח ומעלה כולל בדיקות

כמות: 1 - מחיר: ¤5

סה"כ: ¤3,561

( מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ¤3490 ; http://tms.co.il/preview/spec/8anew6zb )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה!

אם יש לך זמן, תוכל להסביר לי בקצרה כמה מהשינויים שעשית במפרט?

1. האם שווה "לרדת" במעבד ובמארז לטובת שדרוג לוח האם ושטח האחסון?

2. לאילו שימושים הכרטיס מסך שהצעת טוב יותר, לדעתך?

ועוד פרט קטנטון אבל די חשוב בגלל אופי העבודה על המחשב: אם אני רואה נכון, במארז שהצעת יש בחזית רק יציאת אודיו, ללא כניסה: לא ציינתי זאת קודם (מתנצל) אבל חשוב לאמא שלי שבחזית תהיה גם כניסה לאוזניות וגם למיקרופון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הרעיון בבסיס בחירת 2 הכוננים-הקשיחים והלוח-הראשי הנ"ל, הנו הוספת שכבת הגנה על המידע השמור במערכת - באמצעות הקמת מערך-איחסון מסוג RAID-1, המיועד להגן כנגד כשל של כל אחד משני הכוננים. נראה לי כדאי "לשלם" כ-166MHz (ההפרש בין 2.83GHz ל-3.0GHz), ומעט הספק מיותר (אין כאן צורך ביותר מ-380W אמיתיים), כדי לזכות בהגנה נוספת זו, ובלוח-ראשי שהנו חסכוני יותר באנרגיה (ומכך צפוי להחזיר לפחות חלק מההשקעה הנוספת בו באמצעות חסכון בחשמל הנדרש להפעלתו).

2. להפעלת משחקים.

3. בעניין החיבורים הקדמיים לכרטיס-הקול, אני משוכנע שניתן למצוא לכך פתרון פשוט, וראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם... אני מודע לאפשרות של לגרור את ה-PL באמצעות כבל מאחורה לקדמת המחשב... חשבתי שיהיה נחמד לחסוך את זה עם מחשב חדש, אבל נחשוב על זה.

אגב, האם כרטיס המסך המקורי שרשמתי טוב יותר מה- 8800 בכל הנוגע לסרטים?

ועוד שאלה, אולי היא טפשית אבל אני באמת לא מנוסה בתחום - האם לכרטיסי המסך שלעיל (גם זה שבמפרט שלי, גם זה שהוצע לי על ידי hw_joe) יש יציאת DVI? כי הבנתי שבמסכים החדשים כדאי מאוד לחבר באמצעות החיבור הזה, ולא דרך חיבור ה-VGA הישן.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתנצל על ההקפצה, אבל אודה לכם אם תוכלו לענות על שתי השאלות ששאלתי בהודעה לעיל:

1. האם ה- שהומלץ לי עליו כאן טוב יותר גם עבור צפיה בסרטים?

2. האם כרטיסי המסך הללו כוללים יציאת DVI? (אני מתכנן גם רכישת מסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שניהם מצויינים לסרטים, במיוחד ה-9600GSO

2. לשניהם יש DVI

* המפרט של ג'ו טוב מאוד אך לטעמי לא אופטימלי מבחינת שקט. שקט אמיתי עולה כסף והכדאיות פה תלויה מאוד במשתמש.

מעיוון שציינת גם בכותרת וגם בגוף ההודעה שהנושא חשוב לך, אני חושב שיש מקום לשינוי המפרט בהתאם, בדגש על מארז/ספק, קירור למעבד והפחתה של פליטת החום של המפרט.

* לגבי גיימינג, זה מאוד תלוי במה משחקים ובאילו הגדרות/רזולוציה. גם אם תשחק רק פעם בשנה בקרייסיס על HIGH תזדקק למערכת חזקה ויקרה. אם אתה רוצה מפרט אופטימלי אני מציע לך לפרט יותר למה הכוונה ב"אפשרות לשחק במשחקים לא מטורפים".

* לגבי מפרט לטווח ארוך... בד"כ משתלם בהרבה לקנות כיום רכיבים שנותנים את יחס תמורה/תועלת הגבוה ביותר ולשדרג בהמשך. זה נכון לגבי מעבדים וכרטיסי מסך בעיקר ופחות לגבי מארז/ספק, לוח אם, ציוד היקפי ונפח אחסון להם אורך חיי-מדף ארוכים בהרבה מבחינה טכנולוגית.

* אני בספק אם יש לך צורך אמיתי במערך RAID כלשהו.

(אני מתכנן גם רכישת מסך)

אם כך מומלץ מאוד לשקלל את מחירו במפרט כיוון שלשימושים שציינת נחוץ מסך עם פאנל VA או שמחירם מתחיל בסביבות 1700 ש"ח למסך 19' כמו ה-971P או כ-2000 ש"ח למסך 20' מבוסס S- כמו ה- L2000LC למשל.

לסיכום: אנא פרט יותר לגבי הגיימינג, רמת השקט שבאמת נדרשת ובעניין המסך כדי שנוכל "לתפור" מפרט אופטימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, בלי להתחנף (אולי קצת...) אני מודה לך מאוד על ההתייחסות הרצינית.

1. לגבי שקט: אכן חשוב - כמו שאמרתי, לא בהכרח דממה ברמה של אולפן הקלטות, אבל בכל זאת שיהיה שקט (המחשב ממנו אני כותב כרגע נשמע לעתים כמו מסוק ממריא. לא כיף). האם ה-sonata לא אמורה לכסות את הפינה הזאת?

2. לגבי גיימינג, אולי מה שכתבתי גרם לבלבול מסויים - אז אני אומר בפירוש שלפני הקריאה בפורום הזה לא היה לי מושג מה זה קרייסיס והמשחק האחרון ששיחקתי בו היה Civilization 3... (יהיה נחמד לנסות את 4 שכבר לא עלה על הכרטיס מסך הישן שלי). אני ממש לא גיימר ואם צריך לוותר על האפשרות שאי פעם אהיה לטובת שקט ומחיר, אין לי בעיה מיוחדת לעשות את זה.

3. כן חשוב לי שהמחשב יוכל להריץ בקלילות הרבה יישומים בו-זמנית מבלי שתורגש איטיות. לשם הדגמה: itunes, כמה וכמה לשוניות של פיירפוקס, פוטושופ ו-וורד. כמו כן, אני רוצה שיריץ את הוויסטה בצורה חלקה ככל האפשר בבוא העת.

4. אני מקבל את מה שאתה אומר לגבי מה שמשתלם לעשות. אלא שבכל זאת מדובר במחשב לאמא שלי, שלא בטוח שאוכל "לטפל" בו מבחינת שדרוגים וכיו"ב כל שנה/שנתיים. העבודה השוטפת שלה היא על המחשב אבל, וסליחה אמא, היא לא ממש מתמצאת בחומרה וספק אם תוכל לטפל בקלות בתהליך הבחירה והשדרוג בעצמה.

5. האמת? גם אני בספק. כמות המידע שיהיה קריטי מבחינתי לגבות תסתכם בכעשרה GB, לכל היותר. לשם כך מספיק הצורב ... כל שאר הדברים המאוחסנים (בעיקר ומוסיקה) - אם יקרסו עם הכונן, נתבאס אבל נחיה עם זה.

שוב תודה ואשמח לעוד עצות/הצעות.[br]פורסם בתאריך: 6.07.2008 בשעה 15:39:47

בהמשך להערה שלך ערכתי את הכותרת.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט ראשוני עם דגש על המסך הטוב ביותר כיום לשימושים שלה + רמת שקט קרובה לאופטימלית:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4850e X2 DUAL CORE SOCKET AM2 45W - 2.5GHz 1MB CACHE - ADH4850DOBOX - BOX ¤427

לוח אם:

ASUS M3A78EMH HDMI ¤449

מסך:

DELL ULTRASHARP 20" 2007FP ¤2328

דיסק קשיח:

SEAGATE BARRACUDA 7200.11 500GB 32MB SATA2 NCQ - ST3500320AS ¤361

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x20 SATA BLACK ¤121

זיכרון:

G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ¤438

מארז:

ANTEC P150 + 430W HE PSU ¤748

סט מקלדת ועכבר:

MICROSOFT MULTIMEDIA KEYBOARD-PS2+MICROSOFT WHEEL OPTICAL MOUSE-PS2/USB ¤107

קרור למעבד:

SCYTHE KAMA CROSS - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤159

הרכבת מחשב:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤5213

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

הסברים וחלופות בהמשך...

מחיר סופי: ¤5213

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי.

אכן נראה מרשים, גם המארז (אם כי חבל שהמראה שלו לא אטרקטיבי כמו הסונטה, לדעתי לפחות), וגם הביצועים של המעבד ולוח האם, בהנחה שהבנתי את הגרפים.

אמנם הם נבדקו על משחקים, אבל אם הם מספיק חזקים לזה אני מניח שלא ייתקשו גם בהרצת מספר גדול של יישומים במקביל, נכון?

אם יש הסברים וחלופות אשמח לשמוע בכל מקרה...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שהספק המסופק עם הP150 הוא האנטק NEO HE?

זה אחד מהספקים השקטים ביותר בשוק בשבילוב עם הP150 זה בן זונה לשקט (חבל שהP150 הוא מארז קטן יחסית).

אגב מבחינת משחקים אין מנוס מלפחות HD3650.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...