כמה שאלות בנוגע ל RAW - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בנוגע ל RAW

1_Nike_1

Recommended Posts

יש לי מצלמת FUJI S6500... אני צלם דיי מתחיל, ולהערכתי גרוע יחסית למתחילים אחרים..

הפעלתי אופציה של RAW במצלמה.. ועכשיו כשהעברתי למחשב הם בפורמט RAF.. והם קיבלו אייקון של הפוטושופ

1. מה זה RAW? מה זה נותן?

2. הקבצים אמנם קיבלו אייקון של אבל כשאני מפעיל הפוטושופ כותב לי could not complete your request because it is not the right kind of document. מה פשר העניין?

3. בהמשך לשאלה 2, איך אני ממיר את קובץ התמונה לקובץ תמונה רגיל של JPG?

4. בלי קשר לRAW או לא RAW. התמונות נשמרות לי במחשב בפורמט JPG. אני מבין שזהו אחד הפורמטים הנחותים ביותר ברמת האיכות תמונה שלהם. האם אני יכול לשמר איכות טובה יותר של צילום עם פורמט אחר? האם יש אפשרות לשמור למשל אל המחשב בBMP? האם BMP טוב יותר? או שRAW הוא בעצם המענה לשאלה הזו, כי שמתי לב שכל תמונה היא בגודל של 40מגה.

תודה מראש :yelclap: :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח תודה.. קראתי וקיבלתי מענה לכל השאלות.

רק שאני עדיין לא יודע כיצד לפתוח את הקובץ הזה.

הרי כתוב שחלק מיצרניות המצלמות מצפינות את פורמט הRAW שלהם על מנת למנוע גישה אליהם באמצעות תוכנות צד שלישי.

אז איך אני יודע אם Fuji היא כזו, במצלמה הספציפית שלי? ואם כן.. אז איזה כלי יש לFUJI בשביל לגשת לRAW?

עריכה: אוקיי.. מצאתי משהו שהגיע עם המצלמה.... אפשר לספור עם 2 ידיים את מספר הפונקציות שיש שם. ממש עלוב =\

טוב לא נורא, אני גם ככה צלם לא משהו וזה לא משנה...

אשמח לקבל טיפים למתחילים בנוגע לצילום או משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש את ה- 6500 ,ואני מצלם גם ב raw ,משתמש ב- lightroom , ממליץ בחום .

היתרון בצילום ב raw הוא שאת עושה את העיבוד לתמונה ולא המצלמה .

כלומר אתה בוחר איך וכמה להוריד את הרעש ,אתה בוחר את הwb ,ןאתה הופך התמונה לjpg באיכות שאתה רוצה .

ישנה גם טענה שניתן להוציא יותר טווח דינמי מהתמונה כאשר היא צולמה בraw

הנה אתר נחמד שיש בו הרבה מידע לצלמים מתחילים ,http://digital-photography-school.com/blog/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...