מדיניות הטיפים במסעדות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדיניות הטיפים במסעדות

Arik.G

Recommended Posts

תזכור שבסופש היא צריכה לשלם יותר.

לגבי טיפ:

החוק לא מחייב טיפ. להיפך - החוק אוסר על המסעדה לכלול את הטיפ בתשלום (יש מסעדות שכוללות אותו בתשלום, אבל אם תדרוש להוריד אותו אז הן חייבות, כמו דמי אבטחה).

אני אישית נוהג לתת 10% טיפ, אלא אם היה שירות טוב (ואז אני מגיע גם עד 15) או שהיה שירות גרוע ואז אני מוריד.

לגבי הקטע של טיפ במזומן\כרטיס אשראי - בעקרון, אין מניעה למסעדה לקבל את הטיפ על האשראי, אבל כשהטיפ הוא במזומן, בעל המסעדה יכול להעלים מס על זה (כי זה לא מופיע בקבלה). וכן, זה לא חוקי, ורוב המסעדות עושות את זה.

אגב, במדינות אירופה נהוג לתת טיפ סמלי (סדר גודל של חצי יורו עד יורו לארוחה, גם אם היא עלתה 20 יורו). בארה"ב נהוג לשים את הטיפ על כרטיס האשראי - בפתק שבו אתה חותם על הכרטיס אתה יכול לרשום פשוט כמה טיפ אתה רוצה להשאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם מלצר לוקח כסף על דעת עצמו, או אומר משוה כמו שפותח הדיון כתב

צריך ללכת ישר למנהל ולצעוק אליו, זה פשוט לא יאומן

אני תמיד משאיר טיפ (חוץ ממקומות שאני יודע שהמלצרים לא מקבלים בהם טיפ - היה מקום אחד כזה שהכרתי, והוא נסגר)

אבל זה חוצה להגיד ללקוחות משהו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עיניין של תרבות

ביפן לא נותנים טיפים לאף אחד, זה פשוט לא מקובל, אולי אפילו מעליב כמו שדובי זובי אמר

אני גם חושב שהקטע של הטיפים איבד את עצמו בדרך, לפי דעתי זה צריך להיות כהערכה למישהו שבאמת עושה את העבודה כמו שצריך, ולא משהו שמפזרים לכל מלצר סביר מינוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חוק אבל באמת יצאת אפס מלצר ששירת אותך טוב לאורך הערב מגיע לו לקבל טיפ מה לעשות אם היית במקומה גם אתה הייתה מתעצבן.

זה לא שהוא לא השאיר כלום, הוא נתקע בלי מספיק כסף מזומן והשאיר את מה שהיה לו, זה קרה לי לא פעם ולא פעמיים, וזה קורה לכל מי

שיוצא הרבה לאכול במסעדות, להתחיל להסביר למלצר\ית ולהתנצל זה סתם מביך, אז הוא עשה את מה שהוא יכל לעשות. הוא ממש לא "יצא אפס", אם כבר המלצרית יצאה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני פעם אכלתי אם חברים שלי במסעדה ואז הביאו לנו את החשבון והיה רשום עליו כתב חרטומים , ורק ראינו שאנחנו צריכים לשלם בערך 200 שקל .

ואחרי זה שאלנו מה רשום שם והיא אמרה לנו שבערך 35 שקל זה השירות.

בדרך כלל אני משאיר טיפ משהו כמו 10-20 זה המקסימום שאני משאיר כי אני חושב שזה מגיע למלצרים .

אבל לבקש טיפ זה כבר מוגזם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עוד מקרים טובים...

יצאתי עם חברים לפאב, מאחר והרבה אנשים שונים שילמו במזומן, יצא ששמנו יותר כסף מהחשבון, משהו כמו נגיד 25-30% יותר.

המלצר מחזיר את החשבון כדי שמי ששילם באשראי לחתום בלי עודף בכלל.

עוד אח"כ היינו צריכים להתווכח, המלצרית משחקת אותה שהיא לא יודעת כמה שילמו... אני עוד צריך לשכנע אותה וללמד אותה חשבון אחרי ששתיתי כמה בירות... ממש שחקנית... פעמים אחרות נגיד החשבון 200, שמנו במזומן ואשראי מעורבב בסביבות 217... בד"כ את הטיפ שמים אחרי שמשלמים את החשבון. בקיצור המלצרית מחזירה ואומרת לי שאני אדע שאין שם אפילו 10% טיפ.

כאילו מה?????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי גרוע זה בארים במועדונים, הבארמנים לפעמים במקום להחזיר לך עודף לוקחים אותו ושמים בצנצנת טיפים שלהם בלי לשאול אותך אפילו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נותן טיפ בבארים, אבל זה ענין מאוד מקומם.

למה מגיע להם טיפ? להגיש את האוכל\אלכוהול זו העבודה שלהם, והם מקבלים שכר על השעות שהם עבדו. הגיוני שמתכנת בחברה יקבל טיפ מלקוח בעד התוכנה שהוא כתב!?

זאת לא בעיה שלי שהם בחרו בעבודה הזו...., יש שלל עבודות, אפילו קשות יותר עם שכר זהה.

מלצר בפאב גדול, מטפל ב10 שולחנות ( נגיד), כל שולחן מביא 10-20 שח טיפ....

חשבון פשוט, הלקוחות משלמים לו משכורת נוספת, נקייה ממס!

זה מרגיז. קיצר- אני נותן טיפים רק לבחורות עם מחשוף, דוחף להן את השטר בחזייה כי בתכלס, המקצוע כמעט זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהייתי בצ'כיה כללו את הטיפ בחשבון..... בקבלה היה כתוב את הסכום הכולל של הארוחה ועוד שורה למטה +15% ואז 15 אחוז מהסכום של הארוחה...

במקרה גם שלשום יצאתי למסעדה עם כמה חברים לחגוג לחבר טוב שלי יום הולדת... השארנו כ10% טיפ, כי היינו גם צריכים כסף למוניות חזרה הבייתה [בני 17 כולם בלי רישיון עדיין], והרגשנו לא בנוח עם זה, כי באמת נתנו לנו שירות מצוין, היה מגיע למלצרית הרבה יותר... [וגם כי המלצרית היה יפה ברמה מטורפת :yelclap:] אז בקטע הזה באמת הטיפ בא מרצון ולא כי ככה נהוג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מלצר לוקח כסף על דעת עצמו, או אומר משוה כמו שפותח הדיון כתב

צריך ללכת ישר למנהל ולצעוק אליו, זה פשוט לא יאומן

אני תמיד משאיר טיפ (חוץ ממקומות שאני יודע שהמלצרים לא מקבלים בהם טיפ - היה מקום אחד כזה שהכרתי, והוא נסגר)

אבל זה חוצה להגיד ללקוחות משהו על זה.

מסכים

צריך לשים טיפ ולא זכור לי אי פעם שלא שמתי, אבל שהמלצר\ית תגיד משהו על הטיפ או או יקח כסף מעצמו זה פשוט חוצפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל נושא הטיפים בארץ הוא בכלל מטומטם.

במילא הטיפים בארץ הפכו להיות חוק לא כתוב, אז למה לשחק אותה בכאילו?

שיוסיפו למחיר כל מנה 12%, ירשמו שמחיר המנות כולל כבר את השירות, יקחו את כל התשלום באשראי, ובא לציון גואל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד נותן טיפ יפה לברמנים אבל זה מעצבן מאוד, הרי הם עובדים הרבה פחות קשה מהמלצרים והם מרווחים יותר (במקומות יקרים) ...

ואם לתת טיפ לברמנים, למה לא לתת לעובדי דלפק במקדונלדס, הם עובדים יותר קשה ...

או לנהגי מוניות... (כמו שנהוג בארצות הברית)

שסבא שלי עוד נהג ברכב לפני מספר שנים היה לו הרגל לתת טיפ של 50 שקל למתדלק כל פעם ... :kopfpatsch:

בקיצור, אם לתת טיפים לכולם לא ישאר כסף לאכול במסעדה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בואו נעמיד כמה דברים במקומם:

1) אין שום חוק שקובע שמלצר אמור לקבל 25 ש"ח בשעה.

2) אין שום חוק הקובע שחובה להשאיר טיפ למלצר, ויותר מכך, אסור לכלול את הטיפ במסגרת החשבון.

3) אין שום בעיה לקחת טיפ מכרטיס אשראי. זה שבעל המקום לא רוצה לקחת טיפ מאשראי, זאת כבר בעיה אחרת. באופן עקרוני על כל סליקה חברת האשראי לוקחת כ-4 אחוז לעצמה. ככה שתתחשבו גם בזה.

4) בין מה שכתוב בחוק לבין מה שמבוצע בפועל יש פער עצום. לא כל המלצרים בארץ עובדים עם שכר מינימום. מלצרים רבים עובדים על טיפים בלבד.

עכשיו לכל אלה שאמרו דברים ברוח "למה אני צריך להשאיר טיפ, זאת העבודה שלהם, שימצאו עבודה אחרת", אני חושב שאתם לא צודקים בגישה שלכם בכלל. מלצרים נמצאים בתחתית רשימת מקבלי השכר בארץ. הרבה מהם עובדים על טיפים בלבד. להגיד "תמצאו עבודה אחרת" זו סתם קמצנות לדעתי. אני מסכים עם זה שלהשאיר טיפ נהיה מנהג שלא קשור בכלל לטיב השרות שקבלת.. לא פעם אני מתפלא למה חברים שלי רוצים להשאיר טיפ אחרי שחיכיתי לבירה חצי שעה. אבל אם השרות שקבלת היה נדיב ומנומס, אז למה לא?

מצד שני כמו אי החזרת עודף הינה שיא החוצפה שיש. דברים כאלה לא אמורים לעבור בשתיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מקמצנות.

זה העובדה שהוא בחר אף אחד לא הכריח אותו

טיפ אמור להיות משהו מבחירה,אם אני מרוצה אני אשאיר גם 30% טיפ

ואם לבוא באותה גישה למה ברשתות מהיר לא מביאים טיפים? הם עובדים לא פחות קשה ממלצרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nice Guy Eddie: C'mon, throw in a buck!

Mr. Pink: Uh-uh, I don't tip.

Nice Guy Eddie: You don't tip?

Mr. Pink: Nah, I don't believe in it.

Nice Guy Eddie: You don't believe in tipping?

Mr. Blue: You know what these chicks make? They make shit.

Mr. Pink: Don't give me that. She don't make enough money that she can quit.

Nice Guy Eddie: I don't even know a fucking Jew who'd have the balls to say that. Let me get this straight: you don't ever tip?

Mr. Pink: I don't tip because society says I have to. All right, if someone deserves a tip, if they really put forth an effort, I'll give them something a little something extra. But this tipping automatically, it's for the birds. As far as I'm concerned, they're just doing their job.

Mr. Blue: Hey, our girl was nice.

Mr. Pink: She was okay. She wasn't anything special.

Mr. Blue: What's special? Take you in the back and suck your dick?

Nice Guy Eddie: I'd go over twelve percent for that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...