מסך מלבני ולא מרובע? למה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מלבני ולא מרובע? למה?

7wingz

Recommended Posts

מה קורה חבר'ה, אני מתכנן לקנות מחשב למשחקים בעיקר, לסרטים ולדברים הרגילים.

בדקתי כבר במפרטים המומלצים ורק נשאר לי לברר כמה דברים בנוגע למסך.

יש העדפה למסך מלבני או מרובע? ומה הסיבות לכך?

ואם כבר אז אני אשמח לקבל המלצה למסך בגודל 19-20 אינצ', במחיר 1000-2000 בערך.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על מסך מלבני.. (רוב מסכי המחשב הם 16:10)

ברגע שתתרגל אתה לא תוכל להסתכל על מרובע (5:4).. אתה מרגיש שחסר לך המשך ושהמסגרת מציקה בעין.. מלבני בנוי לפי העיניים שלנו

כי אנחנו רואים יותר לרוחב ופחות לגובה בגלל זה אתה תראה את המסך הרבה יותר טוב. (יש כאלה שעדיין מעדיפים מרובע (5:4) אם יצא לך תשב מול מסך מלבני לפני ותראה ..

לגבי המחיר אתה יכול להביא מסך 22" מעולה .. אל תתפשר על גודל פחות מזה

גם לחדר קטן אתה מרחיק אותו עד הקיר ואתה רואה תמונה מלאה ויפה. זה לא גדול מידי

לגבי איזה מסך לקנות אני כבר פחות מתמצא היום בטח יש הרבה דגמים חדשים מאז שקניתי את שלי.

תתחדש בכל מקרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הסמנטיקה גם מלבן הוא ריבוע,לענייננו למשחקים הרוב מעדיפים מסך ביחס של 9:16 או 10:16 מה שאתה קורא לו מלבני בגלל שהוא משתלב יותר טוב בשדה הראייה הטבעי שלנו גם לסרטים זה עדיף.

מבחינת מסכים,מסכי 22 בהחלט גדולים יותר אבל כולם מבוססים על פאנלים פחות איכותיים מאשר יש ב 24 20 או 19 אינץ.אתה צריך להחליט מה חשוב לך איכות זוית צפייה ודיוק הצבעים או הגודל.ואז יתאימו לך את המסך האיכותי והמתאים לך ביותר,תקרא כמה נושאים ודפים אחרוה יש המון נושאים שיעמיקו את הידע שלך ואת המידע שיש לך.

למשחקים בלבד מסך 22 אינץ בהחלט יתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הסמנטיקה גם מלבן הוא ריבוע,

ידוע. אבל אתה יודע טוב מאוד שהוא אמר את זה כי אין לו ביטוי אחר להשתמש בו , הוא לא ירשום מסך 16:10 ומסך ביחס 5:4.

מבחינת מסכים,מסכי 22 בהחלט גדולים יותר אבל כולם מבוססים על פאנלים פחות איכותיים מאשר יש ב 24 20 או 19 אינץ.אתה צריך להחליט מה חשוב לך איכות זוית צפייה ודיוק הצבעים או הגודל.ואז יתאימו לך את המסך האיכותי והמתאים לך ביותר,תקרא כמה נושאים ודפים אחרוה יש המון נושאים שיעמיקו את הידע שלך ואת המידע שיש לך.

למשחקים בלבד מסך 22 אינץ בהחלט יתאים

לא מדוייק, הEIZO S2231W לא מבוסס על פאנל TN, הוא עולה קצת פחות מה2408WFP ומציג צבעים מדוייקים ממנו ויחס ניגודית עדיפה עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבן לא ריבוע... מלבן הוא מרובע [אם כבר מתעקשים על סמנטיקה]...

מסך רחב נותן יותר שטח בצדדים, לכן הוא יותר נוח למשחקים כי יש יותר שטח לראות מה קורה בעצם.... גם הם באים בפורמט רחב לרוב, לכן במסך רחב יראו אותם יותר טוב עם פחות שוליים שחוריים למעלה ולמטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הסמנטיקה גם מלבן הוא ריבוע

לא.

מלבן = מרובע שכל זוויותיו 90 מעלות

ריבוע = מרובע שכל צלעותיו שוות וכל זוויותיו 90 מעלות

עדיף לדעתי פשוט להגיד מסך "רחב" או "רגיל"

או פשוט מאוד לציין יחסים בין הגובה לרוחב

5:4 או 16:10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי להגיד שגם מלבן הוא מרובע זה הל לא התכוונתי כמובן לריבוע.

לגבי האיזו הוא היוצא דופן מתוך מסכי ה 22 ולא צריך להשקיע כל כך הרבה במסך 22 שמיועד למשחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7wingz, ברוך הבא לפורום.

קרא את חוקי הפורום וערוך את הכותרת ככה שתכיל את התקציב שלך.

תודה.

הבנתי את חוקי הפורום, רק שעיקר השאלה שלי התבסס על ההבדל בין המסכים, ולא בתקציב שאני צריך.

ותודה לכולם, הבנתי בעיקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...