[עזרה] צריך עזרה דחוף משהו קרה למאורר שלי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עזרה] צריך עזרה דחוף משהו קרה למאורר שלי

shkedi

Recommended Posts

טוב אז ככה

היום קמתי בבוקר כמו תמיד והדלקתי תמחשב.

הבעיה היא שהמאורר של המארז פתאום הפסיק לעבוד אבל אם אני טיפה נותן לו דחיפה עם היד הוא מתחיל להסתובב אבל ממש ממש לאט.

אני לא יודע אם המאורר התקלקל או לא אבל המחשב אצלי כבר 9 חודשים ולא קרה לי אף פעם שמאורר מתקלקל כזה מהר.

חוץ מזה המאורר מחובר ישירות ללוח אם (asus p5k se) מתחת לחיבורים של ה SATA ואמרו לי שמאורר של מארז צריך להיות מחובר ישירות לספק והחיבורים על הלוח אם הם של הקירור למעבד שאצלי הוא מחובר ישירות לספק.

השאלה שלי אם המאורר באמת מקולקל ואני קונה חדש אז אני יהיה שמח אבל אם אני קונה חדש וזה יהיה אותו דבר אז חבל על הכסף.

זה כאילו חסר למאורר מתח כי הוא כן מסתובב אבל ממש לאט וגם אחרי שאני עוזר לו.

יש לכם אולי פתרונות מה לעשות? גם עכשיו קיץ וחם ואני כרגע עם מאורר רגיל בתוך המארז ואני צריך לסדר את זה כמה שיותר מהר.

סליחה על החפירה מקווה לקבל תשובות עינייניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש חשיבות לאם המאורר (מארז או מעבד) מחובר ללוח או לספק.

עקרונית לספק כוח יש אפשרות של שליטה על המתח ע"פ טמפ', אבל ברוב הגדול של הלוחות זה פתוח להחלטת המשתמש ואפשרי לבטל את זה לחלוטין בביוס.

אתה יכול לנסות לחבר את המאורר ישירות ל12V מהספק כוח בעזרת מתאם 3 פין למולקס (4 פין) או אם אתה בסדר עם אלקטרוניקה אז לחבר את החוטים של המאורר ישירות למולקס מהספק כוח (ידרוש ממך 2 מוליכים דקים וקצת זהירות).

במידה וגם מה-12V המאורר מסתובב לאט\לא מתניע, תנסה לשמן את המנוע שלו בעזרת המדריך שבני רונן רשם באתר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים מתים, ככה זה.

רצה אלוהים ושלך התפגר אחרי 9 חודשים, תקנה אחד חדש ובא לציון גואל.

אגב, מניסיון, שימון עוזר לשבוע-שבועיים שלאחריהם המאורר שוב יפסיק לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רוב הסיכויים שהמאורר פשוט נדפק נכון?

טוב אני יקנה מאורר חדש והוא מגיע עם חיבור 4 פינים כמו מה שיוצא מהספק

אבל השאלה (פעם ראשונה שאני מחליף מאורר) יש לי איזה טריליון יציאות של 4 פינים מהספק לאיזה מהם אני מחבר את המאורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...