SLR עם אופציה לוידאו, יש חיה כזאת..? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SLR עם אופציה לוידאו, יש חיה כזאת..?

subarel

Recommended Posts

איגוד הצלמים המקצועי,

אוסר בתכלית האיסור להגיד SLR ווידאו באותה נשימה.

תבדוק איך עובדת מצלמת SLR (ע"ע מנסרה מחומשת)

ותבין את התשובה לשאלה שלך.

בלי קשר לכך ל-Canon יש מצלמת דמוי SLR בשם S5,

אשר נכרת באיכות תמונה סבירה פלוס,

אך סרטונים באיכות טובה, החסרון אגב, שהסרטונים שוקלים הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי והסתכלתי על התמונות שה S5 מוציאה ב dpreview ומממש לא התרשמתי ממנה...

לדעתי אפילו ה S3 הוציאה שם יותר טובות...

אני שוקל להמליץ על דמוי SLR, משהו כמו Nikon Coolpix P80

המלצות לדמוי SLR ?, התקציב היה 700-800 דולר, כשהקניה היא בארה"ב בעוד שבועים.. אבל כנראה שלא נצטרך את כולו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק איך עובדת מצלמת SLR (ע"ע מנסרה מחומשת)

ותבין את התשובה לשאלה שלך.

אני מכיר היטב כיצד עובדת מצלמת DSLR. אין כיום מכשול טכני שמונע ייצור כזו שתתמוך בצילום ווידאו. ברגע שיש מצלמות DSLR עם מצב תצוגה חיה אז כל הטיעונים השחוקים בנושא התחממות החיישן והמראה הקופצת מוכחים בפועל כלא רלוונטיים יותר. למען האמת, מצלמות כאלה כוללות למעשה כבר לכידת ווידאו, מה שחסר זה קידוד המידע לפורמט ווידאו ושמירה לכרטיס - עניין טריוויאלי שכל מצלמות הכיס והפלאפונים העכשווים מסוגלים לבצע בקלות. אין כאן אתגר טכני.

בקיצור, זה רק עניין של זמן עד שתצא כזו. הביקוש למצב ווידאו במצלמות DSLR הופך בהדרגה למשמעותי יותר מאשר הפגיעה בתדמית של מצלמות DSLR בקרב קונים אנרכרוניסטים שחושבים שמצב ווידאו יפגע ב"מקצועיות" של המצלמה שלהם.

בלי קשר לכך ל-Canon יש מצלמת דמוי SLR בשם S5,

אשר נכרת באיכות תמונה סבירה פלוס,

אך סרטונים באיכות טובה, החסרון אגב, שהסרטונים שוקלים הרבה.

באמת אין קשר, כי ה-S5 אינה מצלמת DSLR. לכל צורך ועניין, היא מצלמת P&S בתחפושת. לא יותר.

אני שוקל להמליץ על דמוי SLR, משהו כמו Nikon Coolpix P80

לא הייתי ממהר לקנות קומפקטית של ניקון לאור ההיסטוריה המפוקפקת שיש לחברה בשוק הזה בשנים האחרונות. מאז ה-8800 וה-8400 הם לא הוציאו אפילו אחת שהשתוותה למיטב של מובילי השוק הזה - פוג'י, קנון ופנסוניק. רצוי לחכות לביקורות.

המלצות לדמוי SLR ?, התקציב היה 700-800 דולר, כשהקניה היא בארה"ב בעוד שבועים.. אבל כנראה שלא נצטרך את כולו...

בתקציב כזה אפשר לקנות DSLR טובה + מצלמת כיס עם יכולות ווידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שידעתי שהוא רוצה יכולות , המלצתי על קנון 40D. שהעלות שלה היא +800 דולר לגוף בלבד..

על איזה מצלמת DSLR אתם ממליצים..?

בעייתי לתת לו המלצה לקניה של DSLR + קומפקטית. יש לו כבר קומפקטית אחת - אבל שלא עושה .

למה לא דמוי DSLR..?

לי יש את הפוג' S6500, אני מאוד נהנה ממנה... למה לא להמליץ לו על S9600 לדוגמה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שידעתי שהוא רוצה יכולות וידאו , המלצתי על קנון 40D. שהעלות שלה היא +800 דולר לגוף בלבד..

על איזה מצלמת DSLR אתם ממליצים..?

ה-40D היא מצלמה מצויינת, אבל לא חייבים ללכת על מצלמה כל כך יקרה בשביל להנות מהיתרונות של DSLR. אפשר לקבל אותם גם מדגמים יותר זולים, למשל אולימפוס E510.

בעייתי לתת לו המלצה לקניה של DSLR + קומפקטית. יש לו כבר קומפקטית אחת - אבל שלא עושה .

קומפקטית שלא מצלמת ווידאו? זה חדש לי. אתה יכול לבדוק באיזה דגם מדובר?

למה לא דמוי DSLR..?

לי יש את הפוג' S6500, אני מאוד נהנה ממנה... למה לא להמליץ לו על S9600 לדוגמה...?

ה-S9600 היא יופי של , אבל היא לא DSLR. אם המגבלות שלה לא מפריעות לו, אז היא תהיה קנייה טובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, יש לך מידע על תדר הרענון של Live View?

אני די בטוח שהוא באיזור ה- 15 פריים.

כלורמ עדיין לא פתרו את בעיית הוידאו.

הבעייה מאוד פשוטה, אם נבצע אופטימיזציה לקריאה מהירה של הנתונים מהחיישן, נקבל חיישן עם Read Noise גבוה, מה שייצור בעיות רעש וחימום מהיר.

אני מניח שהדור הבא של חיישני ה- Live MOS וה- CMOS יפתור את הבעיה, עוד שנה, סבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, יש לך מידע על תדר הרענון של Live View?

אין לי מידע על זה, אבל אני מניח שתוכל למצוא נתונים בדפים הטכניים של היצרנים.

אני די בטוח שהוא באיזור ה- 15 פריים.

אני לא בטוח שמדובר רק ב-15 פריימים לשניה, אבל גם אם כן, עדיין מדובר בווידאו. יש לי סרטונים שצילמתי בטיולים בחו"ל עם האולימפוס C5060 (‏640x480x15), ולמרות שהאיכות לא מושלמת, עדיין מדובר באיכות שנותנת מזכרת הרבה יותר מוחשית מאשר סטילס. אני בד"כ מעדיף לצלם בסטילס, אבל כשהנושא מתאים לווידאו, גם איכות כזו היא שימושית.

הייתי שמח להוסיף 100 עד 200 דולר בשביל פיצ'ר כזה במצלמת DSLR. אני מאמין שסוני או אולימפוס יהיו החברות הראשונות שיוציאו כזו (מצד שני, אני כבר "מושקע" בשתי המערכות, אז אולי זאת בסה"כ משאלת לב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, המצלמה הנוכחית שלו אם אני לא טועה זה ה 510 של קנון. מאוד ישנה מאוד פשוטה. והוא אומר שחסר לה אופצית .

אישית לא מכיר את המצלמה.

הוא מאוד נעול על קנון משום מה, לא רוצה לשמוע על ניקון לדוגמה או כל דבר אחר. אבל אם אני שולח אותו לקנות דמוי DSLR במחיר שיהיה נמוך יותר - אולי יהיה אפשרי לשכנע אותו לקחת דוגמת S9600..

אם זה DSLR - אז הוא רוצה רק קנון.

איזה חסרונות יש ל S9600 שיכולות להפריע? אתה מדבר על אפשריות של החלפת עדשה וכו?

אהה ועוד דבר, אני מקבל בחינם סופשבוע הקרוב עדשה של קנון EOS5 לשעבר, עדשה 70-300. היא תתאים ל 40D?

תודה אורן , אני מוצא בך עזרה כל פעם מחדש , אתה ו R0tem1, עזרתם לי לבחור את שלי... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, המצלמה הנוכחית שלו אם אני לא טועה זה ה 510 של קנון. מאוד ישנה מאוד פשוטה. והוא אומר שחסר לה אופצית .

אישית לא מכיר את המצלמה.

יש לה מצב ווידאו בסיסי:

Movie clips 640 x 480, max 30 sec

320 x 240, max 3 mins

160 x 120, max 3 mins

With audio

http://www.dpreview.com/reviews/CanonA510

הוא מאוד נעול על קנון משום מה, לא רוצה לשמוע על ניקון לדוגמה או כל דבר אחר. אבל אם אני שולח אותו לקנות דמוי DSLR במחיר שיהיה נמוך יותר - אולי יהיה אפשרי לשכנע אותו לקחת דוגמת S9600..

אם זה DSLR - אז הוא רוצה רק קנון.

קשה לשכנע מישהו שלא מסכים לשמוע טיעונים ובוחר לפי מותג. אני לא חושב שיש לי אפשרות לעזור במקרה כזה.

איזה חסרונות יש ל S9600 שיכולות להפריע? אתה מדבר על אפשריות של החלפת עדשה וכו?

ראה לינק בהודעה הקודמת על היתרונות של מצלמות DSLR. ה-S9600 אינה מצלמת DSLR.

אהה ועוד דבר, אני מקבל בחינם סופשבוע הקרוב עדשה של קנון EOS5 לשעבר, עדשה 70-300. היא תתאים ל 40D?

אם היא של קנון, היא תתאים. אבל כדאי להנמיך ציפיות לגבי האיכות האופטית. עדשות זולות מימי הפילם בד"כ לא מצטיינות על גופים דיגיטליים.

תודה אורן , אני מוצא בך עזרה כל פעם מחדש , אתה ו R0tem1, עזרתם לי לבחור את שלי... :)

בכיף! אני מקווה שאתה מרוצה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אורן וכולם...

אני מודע לזה שה S9600 לא DSLR. השאלה היא יחסית לדמוי DSLR האם יש לה חסרונות אחרים? האם יש משהו באותה קטגוריה ששווה לבדוק?

אני יעביר לו את כל המידע, אני אנסה לשכנע אותו ללכת על ה 40D. למרות שאין לה אופציה לוידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה שה S9600 לא DSLR. השאלה היא יחסית לדמוי DSLR האם יש לה חסרונות אחרים? האם יש משהו באותה קטגוריה ששווה לבדוק?

יש בהחלט דמויות-SLR אחרות ששווה לבדוק. למשל אולימפוס SP570 (זום 26-520 + תושבת פלאש TTL) ופנסוניק FZ18 (זום 28-500, מצב RAW עם קצב צילום סביר).

אני יעביר לו את כל המידע, אני אנסה לשכנע אותו ללכת על ה 40D. למרות שאין לה אופציה לוידאו.

במחיר שעולה גוף 40D אפשר לקנות 450D + קומפקטית עם ווידאו טוב (640x480x30 וללא מגבלת זמן מלבד גודל הכרטיס).[br]פורסם בתאריך: 8.06.2008 בשעה 16:39:16

והנה DSLR אחת שבה יש קצב גבוה מ-15 תמונות לשניה:

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=157003

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...