הACCELERO S1 הגיע! זקוק להדרכה - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הACCELERO S1 הגיע! זקוק להדרכה

asafgolan

Recommended Posts

נתקלתי בבעיה בהפעלת המאווררים. התקנתי מאוורר אחד על הקירור ועוד מאוורר בכלוב של הDVD שיכניס אוויר. חיברתי את המאוורר שעל הקירור בחיבור 4 פינים ללוח האם, ואת המאוורר השני חיברתי אל המאוורר הראשון בעזרת מתאם שיש בו, והגדרתי בביוס את הSMART FAN על PWM. שני המאווררים פשוט מסרבים להסתובב. מדובר בשני מאווררים של AC מדגם 12PWM. מה יכולה להיות הבעיה?

עדכון קצר:

אז עכשיו המאוורר עובד והנה נתונים עדכניים: טמפ' במנוחה סטוק - 68 מעלות, S1 פסיבי - 52 מעלות, S1+מאוורר 120מ מ"מ - 47 מעלות

טמפ' במאמץ סטוק - 90 מעלות, S1 פסיבי - 65 מעלות, S1+מאוורר 120 מ"מ - 56 מעלות

את הכרטיס במאמץ בדקתי על כ10 דקות משחק בקרייסיס כשRIVA TUNER מנטרת את הטמפרטורות. הטמפ' במנוחה מציינות את הטמפ' הגבוהה ביותר אליה הגעתי בזמן מנוחה. ראוי לציין שהמחשב שקט ביותר גם במאמץ לעומת האינקובטור שהוא היה עם הקירור המקורי של הכרטיס מסך.

מחר אני אבדוק אם אולי בכל זאת אני אצליח לקמבן את המאוורר השני על הקירור. מקסימום אני אוסיף עוד מאוורר של 80 מ"מ אם לא יהיה מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה, אבל יש לי עוד עדכון והת'רד כבר בעמוד השני.

הצלחתי בקושי רב להוסיף עוד מאוורר 120 מ"מ על הS1. הוא לא יושב בצורה אידאלית אבל זה עדיף מאשר שסתם יעמוד במארז. התוצאות אומנם קצת מאכזבות ביחס למאוורר אחד, אבל קחו בחשבון שמדובר בשעה חמה מאוד ואני גם ככה גר במקום חם מאוד (בית שאן...).

בכל אופן, במנוחה הכרטיס עומד עכשיו על 44 מעלות ובמהלך 15 דקות משחק בקרייסיס הכרטיס לא עבר את ה-54 מעלות. בסטוק הכרטיס הגיע ל90 מעלות בכיף, וזה עוד היה במשחקים הרבה פחות כבדים מקרייסיס.

בסה"כ אני מאוד מרוצה מהקניה. בכל זאת יש הבדל של כמעט 40(!) מעלות במאמץ. יותר מכל הפתיעו אותי היכולות של הקירור כשהוא ללא מאווררים כלל, וציפיתי לשיפור קצת יותר גדול בהוספת המאווררים. אולי באמת היה מקום לוותר על שני מאווררים "ולהסתפק" במאוורר אחד יותר איכותי מהARCTIC FAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים אצלי לא מכסים את שטח הקירור בצורה אידאלית בגלל מגבלות מקום, ותוסיף לזה את העובדה שטמפ' החדר די גבוהה ויש גם טיפה בלאגן בכבלים מתחת למאווררים שבטח מפריעים לזריקת האוויר. יכול להיות גם שלא מרחתי את המשחה הטרמית כמו שצריך. בכל זאת, מעולם לא עשיתי זאת לפני כן. ראוי לציין אומנם שהכרטיס לא באוברקלוק.

בגלל שכבר עייפתי מפירוק והרכבת המארז אשאיר את הדברים כמו שהם לעכשיו. אולי שבוע הבא אני אנסה לעשות אופטימזציה לכל העסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...