מחפש המלצה למצלמה קומפקטית P&S עד 1500 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה למצלמה קומפקטית P&S עד 1500 ש"ח

k-o-b-y

Recommended Posts

שלום לכולם

אני מחפש קומפקטית למשפחה, שתשמש לצילום בתוך הבית (תנאי תאורה יחסית נמוכים), ביום יום, בטיולים וכו'.

המצלמה צריכה להפיק תמונות כמה שיותר טובות ב P&S פשוט, האנשים שישתמשו בה לא מבינים כלום בצילום. עדשה רחבה תהיה תוספת טובה.

ראיתי המלצות על ה fuji F100fd שמוצאת חן בעיני, גם בגלל האפשרות לצלם בלחיצה אחת גם עם וגם בלי ואח"כ לבחור. אבל קראתי על בעיה שיש לה של הופעת מעין "הילה" ורודה בצד השמאלי של התמונה (מישהו יודע אם זה נפתר?).

ראיתי גם את ה Panasonic TZ4-TZ5.

על מה אתם ממליצים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיית ה"הילה הוורודה" לא נפתרה. אם אתה יכול לוותר על העדשה הרחבה, אז ה-F40 תהיה קנייה בטוחה יותר (וגם זולה באופן משמעותי).

אין עדיין ביקורות רציניות על ה-TZ4/TZ5, אבל מביקורות משתמשים הן נראות כמו מצלמות די מוצלחות, מלבד למי שמתכוון לצלם ללא באור חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין ה F100 ל F40 (מבחינת איכות תמונה למשל) משמעותי?

השאלה האם שווה לחכות קצת שהבעיה תפתר והאם הפתרון יכול להגיע כעדכון קושחה? הבנתי גם שהבעיה בולטת בעיקר ב ISO400 וב ISO נמוך יותר זה בולט פחות.

אם ה TZ4/TZ5 לא מוצלחות לצילום באור חלש זה חסרון מבחינתי מכיוון שלפעמים בצילומים בצוך הבית התאורה לא חזקה במיוחד.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין ה F100 ל F40 (מבחינת איכות תמונה למשל) משמעותי?

ב-ISO נמוך יש יתרון לא משמעותי לטובת ה-F100, ב-ISO גבוה יש יתרון יותר משמעותי לטובת ה-F40 (לפחות לפי ההתרשמות שלי מתמונות שראיתי עד כה, לא מהשוואה ישירה בין שתי המצלמות).

השאלה האם שווה לחכות קצת שהבעיה תפתר והאם הפתרון יכול להגיע כעדכון קושחה? הבנתי גם שהבעיה בולטת בעיקר ב ISO400 וב ISO נמוך יותר זה בולט פחות.

הבעיה בולטת ב-ISO 400 ומתחזקת עוד יותר ב-ISO גבוה יותר. אני לא צופה שעדכון קושחה יפתור אותה, במיוחד כשמדובר בפוג'י - חברה שכמעט אף פעם לא משחררת עדכוני קושחה.

אם אתה יכול להתפשר על גודל המצלמה אז כדאי לך לחפש פוג'י S6500 יד שניה. יש לה איכות ב-ISO גבוה שעולה על ה-F40 וה-F100, ועדשה הרבה יותר וורסטילית - 28-300 מ"מ. הבעיה העקרית היא שמדובר במצלמה שדומה בגודלה למצלמת DSLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-ISO נמוך יש יתרון לא משמעותי לטובת ה-F100, ב-ISO נמוך יש יתרון יותר משמעותי לטובת ה-F40 (לפחות לפי ההתרשמות שלי מתמונות שראיתי עד כה, לא מהשוואה ישירה בין שתי המצלמות).

כתבת פעמיים "ISO נמוך" אז אני לא יודע למה התכוונת :)

השאלה היא בפועל בצילום ביום יום עד כמה בולט הפס הורוד הזה?

הבעיה עם ה S5600 היא הגודל כמו שציינת, חשוב לי שהמלצה תהיה כזו שאפשר לשים בכיס, כמו ה F100\F40.

יש אולי בטווח מחירים הזה שעדיפה על ה F100?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת פעמיים "ISO נמוך" אז אני לא יודע למה התכוונת :)

במקרה השני התכוונתי ל-ISO גבוה.

השאלה היא בפועל בצילום ביום יום עד כמה בולט הפס הורוד הזה?

רק אתה יכול להחליט. אני מציע שתעבור על הדוגמאות בפורום פוג'י ב-dpreview.com

הבעיה עם ה S5600 היא הגודל כמו שציינת, חשוב לי שהמלצה תהיה כזו שאפשר לשים בכיס, כמו ה F100\F40.

יש אולי בטווח מחירים הזה שעדיפה על ה F100?

אם צילום באור חלש חשוב לך אז אין לפוג'י מתחרים. מצב הצילום הכפול מפשט את הצילום בתנאים כאלה, ויתרון האיכות ב-ISO גבוה (יתרון שהולך ונעלם ככל שהם מצלמות עם עוד ועוד פיקסלים) עוזר לקבל שמישות בצילומים שבהם הפלאש לא פעיל. בתנאים האלה, הדגמים הכי טובים שהם הוציאו היו ה-F31, F30 ו-F20. את שלושתם ניתן למצוא במכירות יד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קודם כל תודה על העזרה!

לגבי ה F100FD, לפי הפורומים של dpreview, מהתמיכה של fuji נמסר שלקראת אמצע מאי אמור לצאת firmware שמתקן את בעיית ה"פס הורוד". נחכה ונראה.

שאלה נוספת: באתר של best buy ראיתי את F31 בסביבות 1200 ש"ח. האם היא עדיפה על פני ה F40\F100?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל F31 חסר גם מייצב תמונה.

מה שכן, אפשר להשיג אותה ב Big Box (לפחות בב"ש) באותו מחיר, למזומן, לפני הנחות אחרות.

ל Best Buy לא נשאר, אלא אם זה מתצוגה (היתה אחת בראשל"צ לפני ארבעה חודשים, היא בטח נעלמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המייצב עוזר נגד רעידות היד, לא נגד תנועה בנושא. ISO גבוה איכותי כמו ב-F31 וצמצם פתוח (2.8 בצד הרחב) הם פתרונות טובים יותר. היה עדיף לקבל גם אותם וגם מייצב, אבל פוג'י לא הוציאו כזו, ואני בספק אם יוציאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שמייצב הוא לא תחליף ל ISO גבוה, אבל ISO גבוה ב P&S תמיד, לפחות בעתיד הנראה, ישאר רועש וחסר פרטים

ביחס ל ISO נמוך. בנושאים שאני מצלם, כמעט תמיד ISO גבוה הוא הפתרון, אבל גם לא חסרים נושאים שמייצב עם יתרון של סטופ אחד

בלבד (ובדר"כ זה 2) היה עוזר לי לספק באיכות גבוהה בהרבה.

כשזה עובר את ה 400, כבר יש שאלה של ירידה באיכות, גם ב F31.

אני בכל זאת מאמין שאחרי הקטנה ל 6 מ"פ, האיכות ב ISO גבוה של ה F100, לא נופלת בהרבה, אם בכלל, משל ה F31. לא השוואתי 1/1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ISO 800 ב-F31 איכותי יותר מהרבה קומפקטיות ב-ISO 200.

לגבי ה-F100, סביר שהיא תהיה איכותית יותר ב-ISO גבוה מהרבה קומפקטיות אחרות (לא מה-F31), אבל לא חסרים לה חסרונות משלה - ממשק משתמש גרוע, איכות בניה בינונית-מינוס, זמן סוללה הרבה פחות טוב מה-F31, בעיית הפס-הוורוד.

אם מסתכלים על המכלול, אז בתקציב של 1500 ש"ח הפנסוניק TZ5 היא בעיני הרבה יותר אטרקטיבית מה-F100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם BestBuy ויש להם במלאי ברשת ואני יכול להזמין אותה לסניף הקרוב אלי.

אז האם באמת בכ-1200 ש"ח זו המצלמה הכדאית (גם על פני ה F100FD)?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...