על מעבדים, זהב ומורות לכימיה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על מעבדים, זהב ומורות לכימיה

Ewingum

Recommended Posts

בקשר לזה שמחשבים דווקא צריכים מוליכים למחצה... זה לא ממש מדויק... כל מיני חיבורים שצריכים מגע טוב מצופים/בנויים מ זהב אבל לסיליקון אין קשר למגע... הסיליקון שהוא מוליך למחצה בעצם מעביר זרם או לא (מה שמתורגם ל"1"ים[יש זרם] ו-"0"ים[אין זרם] במחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זהב מוליך הכי טוב... זה החומר שמוליך חשמל הכי הכי הכי טוב בטבע. (נקודה)

לגבי הצ'יפים אז בתוכם אין זהב אלא רק במגעים החשמליים, כלומר הפינים.

וד"א אין שום חלק חומרה לPC שבנוי כולו מזהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהב מוליך הכי טוב... זה החומר שמוליך חשמל הכי הכי הכי טוב בטבע. (נקודה)

לגבי הצ'יפים אז בתוכם אין זהב אלא רק במגעים החשמליים, כלומר הפינים.

נו אז זהו אנשים... אני מדבר על הצ'יפ עצמו בפנים זה (כמעט הכל) סיליקון (נראה לי :P )

ואני מסכים עם מינימייזר פה, גם כי זו הדעה שלי ;D וגם כי damn it זה מה שהיה רשום כשבדקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחפש מידע באינטרנט (אוף אתמול קראתי על זה!) לגבי זה בינתיים מצאתי את זה:

http://www.smkb.ac.il/aha/content/projects/Chemistry/Sharon_Chechover/Metals_Text/metalstext.htm

מוליכות חשמלית: המתכות מוליכות היטב זרם חשמלי הן במצב מוצק והן במצב נוזלי. הכסף(Ag) הוא הטוב שבמוליכים החשמליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בכסף היא הנטיה שלו להתחמצנות

והעובדה שהתחמוצת שלו לא מוליכה חשמל

לכן משתמשים בזהב ולא בכסף למרות המוליכות הנחותה(יחסית) שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קודם כל:

http://chemistry.about.com/library/blag.htm

Pure silver has the highest electrical and thermal conductivity of all metals. Silver possesses the lowest contact resistance of all metals.

והדובדבן שבקצפת... עמ' 98 של כרך 9 של האנציקלופדיה יבנה הוצאת לרוס:

encyclopedia.jpg

take that

או כמו שחז"ל אמרו: OwN3d

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להתווכך, כסף מוליך יותר טוב...

לגבי נורות להט, הסליל בפנים הוא טונגסטן (המתכת עם הטמ"פ המסה ורתיחה הגבוהה ביותר, המסה באיזור ה3000...) יש לו התנגדות גבוה לחשמל ולכן במקום שהוא יעביר את הזרם ביעילות ומהירות הוא מתעכב ויוצר חום ואור (עקרון דומה בתנורים למיניהם) לאחר הרבה שעות פעילות כמו שאמרו הקשרים בין האלקטרונים והגרעינים נקרע לאט לאט, לפעמים לפני שמנורה נשרפת היא מוציאה אור הרבה יותר חזק כי החשמל נעצר אפילו יותר.

לגבי הזהב. השימוש בו הוא בגלל שהוא לא מגיב עם כלום כמעט, כמו פלטינה רק שהיא מוליכה גרועה בהרבה. בגלל זה משתמשים בזהב ופלטינה בגוף האדם. זה לא יוצר "פסולת" והגוף לא דוחה את זה. זה רק ציפוי זהב, זה לא שאם תעקור לפנטיום אחד שלך את הפינים תמיס אותם ותמכור בשוק השחור ותרוויח מליונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...