האם לעוד מישהו מפריעה כמות שגיאות הכתיב בפורומים? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לעוד מישהו מפריעה כמות שגיאות הכתיב בפורומים?

Joob69

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב עייפתי מלהגיב לנאמר פה הדברים כבר הוצאו מהקשרם...יותר מידי קריאה סלקטיבית וכו'

איסטרה בלגינה: הלוואי שהייתי יכול לעשות סוויץ ON\OFF לבעיות הקשב שלי לפי הנוחיות והצרכים שלי.

את הבגרויות שלי כולם עשיתי אחרי עם ריטלין. ובלי ריטלין אני יודע בוודאות שאין לי מה לחפש במסגרת לימודית. (רמת ריכוז שואפת ל-0)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הדבר היחידי שמעצבן אותי, מכל השגיאות שאני רואה.

מסכים לגמרי! זה הדבר היחיד שמעלה לי את הסעיף, עד כדי שלפעמים בא לי לדפוק אגרוף לפנים של כל מי שאני רואה כותב ככה.

"שאני יבין, אם אני יקנה את המחשב הזה, אני יהיה מרוצה?"

מספיק מעצבן לשמוע אנשים מדברים ככה, אבל בדיבור מהיר המילים מתחברות אז עוד איכשהו לא שמים לב, אבל לראות מישהו כותב ככה?!

ואגב זו לא שגיאה של עולים. עולים שלמדו עברית בתור שפה זרה (לא כאלה שעלו בגיל שנתיים ועבורם זה כמו שפת אם) אף פעם לא עושים את השגיאה הזו.

זו שגיאה נטו של צברים, שמדברים ככה וכותבים ככה רק בגלל החינוך הלקוי, ובגלל שהאחים שלהם מדברים ככה, וההורים שלהם מדברים ככה וכל זה.

אני זוכר כשאני הייתי עולה חדש (הייתי בן 7), ולמדתי עברית בשיעורי עברית לעולים וגם ממילון, ולמדתי את כל הטיות הפעלים. ואז הייתי שומע את הילדים האחרים מדברים ככה, ולא קלטתי למה כולם, כולל כולם עושים את אותה טעות באופן עקבי.

לעולים יש שגיאות אופייניות אחרות (ה' הידיעה למשל). אבא שלי עד היום לפעמים משמיט אותה או שם אותה כשלא צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הרבה זמן שאני נהנה לקרוא בפורומים של האתר מגוון דעות, הצעות ורעיונות במגוון נושאים... והדבר היחיד שמקלקל לי זה שגיאות הכתיב המופיעות בתדירות גבוהה יותר ויותר...

אני לא מתכוון לבקר או להעליב אנשים.... הכוונה היחידה שלי היא שזאת השפה שלנו והדבר הבסיסי ביותר בשימוש בשפה, מעבר לדיבור, הוא כתיבה. אני חושב שהרבה מאוד תוכן באתר יקבל צורה הרבה יותר מכובדת אם נתחיל לשים לב לזה.

וזהו.... היה לי חשוב לשתף אתכם בנושא.

חג שמח לכולם :)

אציין בראשית שלא קראתי את התגובות בחמשת העמודים ואני מגיב ישירות להודעה שלך.

שגיאות כתב ברוב המקרים נובעות מ:

א. דיסלקציה

ב. עולים חדשים שעברית אינה שפת האם שלהם

ג. אנשים שבוא נקרא לזה ככה, לא ממש השקיעו בשיעורי לשון בבית הספר :D

בכל מקרה, אין ספק שזה דבר שמפריע - אבל אי אפשר להמנע מזה, כל עוד אותו אדם ששוגה לא עושה זאת בכוונת תחילה, צריך לדעת להשלים עם זה, להעיר לו לגבי זה בכל פעם בטח לא יעזור הרי הוא לא עושה זאת בכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אני מתעלם מזה כי זה כל כך לא מעניין אותי כי זה אחריות של ההורים ולא שלי לחנך אחרים איך לכתוב. מה שאני שונא זה אנשים שמעירים להם על בדיוק אותם דברים כל פעם והם לא מבינים רמזים.

לדוגמה. "אחד שאיכפת לו" שמגיב כל הזמן בחדשות ואנשים מתחננים שאו שיפסיק או שילמד לכתוב עם פסיקים. מצידי שפשוט ילחץ ENTER ויעשה רווח של שורה בין משפט למשפט . . .

זה הגיע למצב של צעקות עליו ואנשים היו שולחים לו לינקים לקורסים בעברית חח וכלום...

לא יודעים על מה אני מדבר? קראו את תגובות 8 ו 9

http://hwzone.co.il/news/1207768115/18670

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...