האם לעוד מישהו מפריעה כמות שגיאות הכתיב בפורומים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לעוד מישהו מפריעה כמות שגיאות הכתיב בפורומים?

Joob69

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מדבר על דיסלקטים או על מישהו שעיברית אינה שפת אימו.יש סוגי שגיאות כתיב נפוצות כל כך שאני מניח שהם לא נובעים מדיסלקציה אלא מחינוך לקוי.פעם יצאתי מגדרי,ופתחתי כאן פה על מישהו....

ואני לא יקנה יש לי חבר עם נסיון רע עם וזה חבר ממש טוב שלי ואני לא רוצה שאני יקנה מסך ואחרכך יתבאס ממנו

בן אדם אתה בן 17!! מן הסתם אתה יודע לפרק ולהרכיב מחשב אבל כתיבה בעברית בסיסית היא כנראה משימה בלתי אפשרית עבורך. אולי במקום לשדרג את המחשב שלך כל דקה (על חשבון ההורים שלך) כדי לשחק כל היום משחקים דביליים תפתח איזה ספר ותקרא משהו!

ואני עד לפני שנה שנתיים היתי כותב

"שגיעות" ו"מחפס"

:cool2:

ובכל-זאת קיבלת 701 בפסיכומטרי...יש מצב שעברית היא לא שפת האם שלך? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא השגיאות בעייתי באינטרנט כולו ואינו ייחודי ל-HWzone. בשנים האחרונות אתם שמים לב לכך יותר ויותר כי האינטרנט חדר כמעט לכל בית שני או שלישי בישראל (אולי אני קצת מגזים). אם פעם גלשו בעיקר בוגרים בעלי רקע סוציו-אקונומי כלשהו, היום האינטרנט זמין גם לילדים בני 10 וכו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שטוען שהוא דיסלקט או לקוי למידה: אני לקוי למידה (ADD, רק שאובחנתי רק אחרי שסיימתי ללמוד, אינען דינאק) ולעיתים קרובות משכל אותיות בלי להרגיש (המילה "להרגיש", למשל, יצאה לי "להגריש"). אבל במקום להשלים עם זה, אני עובר על כל הודעה שאני כותב, מנסה לאתר את השגיאות שבה ומתקן אותן. עוד קצת עבודה, אבל לפחות ההודעות שלי לא נראות כאילו נכתבו ע"י מישהו שמנת המשכל שלו קטנה מגילו.

ישנם גם את אלו שפשוט לא יודעים את השפה. מילא עולים, להם יש עוד סיבה, אבל צברים שלא יודעים להבדיל בין זכר ונקבה או שמשתמשים בגוף שלישי עתיד במקום בגוף ראשון, מה הם כבר יכולים להגיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שטוען שהוא דיסלקט או לקוי למידה: אני לקוי למידה (ADD, רק שאובחנתי רק אחרי שסיימתי ללמוד, אינען דינאק) ולעיתים קרובות משכל אותיות בלי להרגיש (המילה "להרגיש", למשל, יצאה לי "להגריש"). אבל במקום להשלים עם זה, אני עובר על כל הודעה שאני כותב, מנסה לאתר את השגיאות שבה ומתקן אותן. עוד קצת עבודה, אבל לפחות ההודעות שלי לא נראות כאילו נכתבו ע"י מישהו שמנת המשכל שלו קטנה מגילו.

ישנם גם את אלו שפשוט לא יודעים את השפה. מילא עולים, להם יש עוד סיבה, אבל צברים שלא יודעים להבדיל בין זכר ונקבה או שמשתמשים בגוף שלישי עתיד במקום בגוף ראשון, מה הם כבר יכולים להגיד?

זה הדבר היחידי שמעצבן אותי, מכל השגיאות שאני רואה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסטרה בלגינה, בתור אחד שאובחן כמקרה קלאסי של ADD בגיל 5.5 אני מוצא את זה מפליא שהצלחת ללמוד לבגרויות ככה AS IS ללא ריטלין.

על כל אופן אני גם קורא את ההודעות שלי טרם שליחתם. ויפה שנינו גיבורים.

אבל מה אתה מצפה שאנשים ילכו ילמדו לשון, ועד שלא יוציאו 100 שלא יתכתבו בפורום ?

GOVNER:

אתה פשוט מצחיק אותי. אתה מתייחס ל"דיסלקטים" כאוטיסטים אם משהו ובתכלס זה לא נכון (אני אל רוצה להיכנס איתך לריב על זה אבל אני תומך בעמדה של אבישי (CLERIC))

כול הודעה שלך מרגישה כאילו אתה תוקף אותנו על כך שחלקינו מתלוננים על כך שיש שגיאות כתיב (לי למשל זה לא ממש מפריע- בדרך כלל) ובתכלס עכשיו בהודעות שלך רק הבלטת את הדיסלקטים והוצאת אותם מהקבוצה (אם אני אתחיל כביכול "להגן" על קבוצה ממוצא אתני מסויים ויעשה נורא הרבה רעש הם יובדלו מהקבוצות האחרות ו"ינדו" אותם מהכלל.

אתה לא רוצה להכנס איתי לריב אבל אתה עוקץ בעורמה , אתה כנראה נורא פיקח.

אני יושב פה וחושב איך לתקוף את העוגה הזו שאפית עבורי. אז ככה יש לי אח שעד גיל 16 לא ידע לקרוא. סתומרת בספקטרום של רמת הקושי של דיסלקציה הוא נמצא ברמת הקושי הכי גבוה. ולצערי בגלל אנשים שלהם "למשל לא ממש מפריע שיש לאנשים שגיעות כתיב בדרך כלל " הוא היה צריך לעבור למסגרת אחרת מה שנקרא הבית של תמר, בכדי לפתח ביטחון עצמי מינימלי בכדי להיות מסוגל ללמוד לקרוא. אז על מה אתה מדבר איתי? מה אתה מבלבל לי תשכל, החיים שלך יפים לך הכל בא בקלות. תשמח בחלקך ותשתוק :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני לא בדיוק עולה חדש- אני בארץ מגיל 3 וחצי,אבל עדיין אני נחשב ל"רוסי",הציון בגרות שלי בלשון היה 66(שנאתי תמורה) ועדיין אני כותב בלי אף שגיאות כתיב.

ככה שזה הכול עניין של השכלה,אם טורחים ללמוד בכיתה א' וב' יודעים לכתוב מעולה, רק שפה בארצנו זה הכי in לא ללמוד ולהבריז גם בכיתה א'.

ולגבי כל הדיסלקטים,90% זה אנשים שהלכו לאבחון הזה ואז פתאום הם דיסלקטים,אם לא הייתי רואה בזה בזבוז טהור של כסף גם הייתי מאבחן את עצמי כדיסלקט ומקבל הנחות בלימודיםץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע יש אנשים הולכים לעשות מבחן טובה ומרמים את עצמם גם שם כדי לדחוף לעצמם לגוף ריטלין. "פתאום יש להם ADD" אנשים לא מבינים שהכדור הזה לא עושה אותם חכמים יותר.

בכל מקרה, דברת על מתחזי דיסלקציה למיניהם שרוצים לקבל הקלות וזה מרגיז אותך אני מסמפט את זה..

אבל פה אין מבחנים, ככה שלהתחזות פה זה לא רלוונטי. ואין להם אינטרס לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יושב פה וחושב איך לתקוף את העוגה הזו שאפית עבורי. אז ככה יש לי אח שעד גיל 16 לא ידע לקרוא. סתומרת בספקטרום של רמת הקושי של דיסלקציה הוא נמצא ברמת הקושי הכי גבוה. ולצערי בגלל אנשים שלהם "למשל לא ממש מפריע שיש לאנשים שגיעות כתיב בדרך כלל " הוא היה צריך לעבור למסגרת אחרת מה שנקרא הבית של תמר, בכדי לפתח ביטחון עצמי מינימלי בכדי להיות מסוגל ללמוד לקרוא. אז על מה אתה מדבר איתי? מה אתה מבלבל לי תשכל, החיים שלך יפים לך הכל בא בקלות. תשמח בחלקך ותשתוק :hi:

אוי נו באמת, את זה אתה משווה ומכניס לדיון על שגיאות כתיב בגלל שמישהו אמר משהו על דיסלקציה קלה? למה לא הכנסת גם מישהו עם תסמונת דאון? יש לי אחת בהסעה שאני לא ממש סגור מה יש לה אבל אני מתאר לעצמי שהיא דאון. אני לא יודע את הגיל שלה אבל אני אגיד לך את זה ככה - היא לא יודעת לקרוא היא גם בקושי מבינה מה אומרים לה , היא כמובן מתנהגת כמובן לא כמו כולנו וכו וכו. היא בטח גם לא יודעת לכתוב.

אז מה? אנחנו פה מדברים בכלליות ברמה של דיסלקציה קלה אני מבטיח לך שאין פה חולי נפש כאלה שאומרים שאנשים בעלי דיסלקציה רצינית (כמו כפי שאתה מתאר את אחיך) או בעלי בעיות אחרות (למשל הילדה בהסעה) מזייפים , שהם עושים את זה כדי להקל את חייהם. אני מבטיח לך שאין אף אחד כזה ואם יש אז ממש אין לו לב והוא לא יכול להבין את החיים של האנשים שסובבים את האנשים האלה (בעלי הבעיות המוחיות הרציניות).

אתה יודע יש אנשים הולכים לעשות מבחן טובה ומרמים את עצמם גם שם כדי לדחוף לעצמם לגוף ריטלין. "פתאום יש להם ADD" אנשים לא מבינים שהכדור הזה לא עושה אותם חכמים יותר.

בכל מקרה, דברת על מתחזי דיסלקציה למיניהם שרוצים לקבל הקלות וזה מרגיז אותך אני מסמפט את זה..

אבל פה אין מבחנים, ככה שלהתחזות פה זה לא רלוונטי. ואין להם אינטרס לעשות זאת.

אני לא חושב שהבנת את הנקודה שמנסים להעביר פה , או שאולי כן אבל איכשהו אתה לא מראה את זה.

ילד שמקבל הקלות כמו למשל התעלמות משגיאות כתיב בבגרות אפילו לא ינסה לכתוב בלי (לפחות ככה זה הנער הממוצע בימינו). מי שמקבל תוספת זמן לא ינסה לסיים את המבחן בזמן שנותנים לכול השאר. למה? כי הרבה יותר קל לו ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסטרה בלגינה, בתור אחד שאובחן כמקרה קלאסי של ADD בגיל 5.5 אני מוצא את זה מפליא שהצלחת ללמוד לבגרויות ככה AS IS ללא ריטלין.

ריטלין לא עושה לי כלום. לא משפר לי את הריכוז, לא הופך אותי להיפר-אקטיבי (כפי שקורה לאנשים נטולי הפרעות קשב שלוקחים אותו), אפילו תופעות הלוואי לא הופיעו. מכיתה ב ועד יב, בכל תעודה שלי הופיעו שני משפטים קבועים: לא ממצה את הפוטנציאל ולא יעלה כיתה אם לא ישפר השגיו. אבל מסיבה לא ברורה, דווקא בבגרויות פרחתי. אתה צריך לראות איזה פער עצום ישנו בין ציוני המגן שלי לציוני הבגרות - בחלק מהמקרים בגלל טעויות של בית הספר (ימח שמן של המורה לפיזיקה, שחילקה את סכום הציון השנתי שלי וציון בחינת המגן בשלוש כדי לקבל ממוצע והמזכירה ששכחה לשלוח את עבודת הגמר שלי לבוחן), אבל לרוב בגלל שמשום-מה הייתי מרוכז בבגרויות אבל לא במגינים.

על כל אופן אני גם קורא את ההודעות שלי טרם שליחתם. ויפה שנינו גיבורים.

אבל מה אתה מצפה שאנשים ילכו ילמדו לשון, ועד שלא יוציאו 100 שלא יתכתבו בפורום ?

מי הוציא 100 בלשון? אני עברתי בקושי ושכחתי הכל אחרי יומיים. אתה יכול לראות למשל שאני משתמש בפסיקים גם במקומות בהם הם לא צריכים להופיע. אבל לא צריך להיות גאון כדי לדעת להבדיל בן זכר ונקבה. "שלוש מחשבים", ברררר... אני מצפה מאנשים שיכבדו את המסכנים שמנסים לקרוא את ההודעות שלהם. אם מה שאתם כותבים לא מספיק חשוב לדעתכם כדי לעבור עליו פעם שניה ולוודא שהוא קריא, אל תכתבו! וזה נוגע גם לדיסלקטים. כן, יש לכם (ולי) בעיה. אבל זו בעיה שלנו, אנחנו לא צריכים להפוך אותה לבעיה של כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא צריך להיות גאון כדי לדעת להבדיל בן זכר ונקבה. "שלוש מחשבים".

לי למשל יש עם זה לפעמים בעיה. מה אני אעשה יש לי "תירוצים" למה אבל הם לא מעניינים לא אותי ולא אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...